Instagram’da Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir

Instagram, yazı tipleri konusunda oldukça sınırlıdır. Çok fazla seçeneğiniz yoktur. Örneğin, Instagram biyografiniz için yazı tipini veya mesajlarınızın yazı tiplerini değiştirmenize izin veren resmi bir ayar yoktur. Ancak bu, Instagram yazı tiplerini hiç değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez.

Bu yazıda size Instagram Hikayeleri, biyografi ve yorumlarınızdaki Instagram yazı tiplerini değiştirmenin farklı yollarını göstereceğiz.

Instagram Hikayelerde Yazı Tipini Değiştirme

Instagram'da özelleştirmesi en kolay şeylerden biri, Hikayelerinizdeki yazı tipleridir. Bunu kolaylaştıran şey, Instagram'ın varsayılan olarak bir dizi yazı tipi arasından seçim yapmanıza olanak vermesidir. Şu anda yerleşik olarak toplam 9 yazı tipi var. Instagram story farklı yazı tipinin nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Instagram haber kaynağının sol üst köşesindeki Hikayen'e dokunun.
 2. Henüz vermediyseniz, Instagram'a gerekli izni verin.
 3. Kamera'yı seçin ve soldaki Aa düğmesine dokunun. Bu, yazılardan oluşan bir Hikaye oluşturmak için boş bir sayfa açacaktır.
 4. Yazmak için boş sayfada herhangi bir yere dokunun. Yazınız bittiğinde, metninizi diğer yazı tiplerinde görüntülemek için aşağıdaki Aa düğmesini kaydırın.
 5. Bir yazı tipinden memnun kaldığınızda, sağ üstteki Bitti'ye dokunun ve Hikayenizi yayınlamak için Gönder'i seçin.

Instagram'da Yeni Yazı Tipleri Nasıl Eklenir?

Yukarıda belirtildiği gibi, varsayılan olarak yalnızca 9 yazı tipine erişebilirsiniz. Ancak Instagram'ın resmi olarak desteklemediği yazı tiplerini de kullanabilirsiniz. Bunu, Instagram yazı tipi oluşturucu sitelerini kullanarak yapabilirsiniz. Bu siteler arasında Cool Fonts Online, IGFonts.io ve Instagram Fonts Generator bulunur.

Bu tür siteleri kullanmak kolaydır. Bu sitelerden yalnızca yazdığınız yazıyı kopyalamanız yeterlidir ve Instagram'a bu şekilli yazıyı yapıştırdığınızda yazı tipi stilini koruyacaktır. Bu yöntem, 100'den fazla yazı tipine erişmenizi sağlar.

Instagram story yazı tipini değiştirmek için yazı tipi oluşturma sitelerini kullanma hakkında adım adım talimatlar için okumaya devam edin.

Font Sitelerini Kullanarak Instagram Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir?

Birçok yazı tipi oluşturma sitesi var, ancak hepsi temel olarak aynıdır. Metni girip istediğiniz yere kopyalıyorsunuz. Bu klavuzda CoolFont'u kullanacağız.

 1. Cool Fonts sitesini açın
 2. "Input text.." ile başlayan yere yazınızı yazın. Bu, Instagram'da yayınlamak istediğiniz bir yorum, başlık veya biyografi olabilir.
 3. CoolFont daha sonra metninizi bir dizi yazı tipi stilinde görüntüler. Daha fazla seçenek görüntülemek için aşağı kaydırın.
Cool Fonts - Instagram story yazı tiplerini değiştir
 1. Beğendiğiniz bir yazı tipi bulduktan sonra Copy düğmesine dokunun. Veya üzerine dokunarak metni manuel olarak seçebilir ve ardından hem Android hem de iOS'ta açılır pencereden Kopyala'yı seçebilirsiniz. Bu, metninizi yeni yazı tipiyle panonuza kopyalayacaktır.
 2. Instagram'ı açın ve yazıyı girebileceğiniz bir yere gidin.
 3. Yazıyı ekleme istediğiniz yere uzunca dokunun ve önceden biçimlendirilmiş metninizi girmek için Yapıştır'ı seçin

Bu yöntemi kullanarak Instagram biyografi yazı tipini ve yorumlar, Hikayeler ve hatta başlıklardaki yazı tiplerini değiştirebileceksiniz. Sonuç olarak, Cool Fonts ve IGFonts.io gibi yazı tipi oluşturucu siteleri, Intagram Hikayelerdeki, yorumlardaki, biyografinizdeki veya başka herhangi bir metindeki yazı tiplerini değiştirmenize olanak tanır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın