Image by almumtazza on Freepik

En İyi Ücretsiz İndirim Etiketi Hazırlama Programları

İşte Windows için en iyi ücretsiz indirim kuponu şablunu tasarlama programlarının bir listesi. Ticaret hayatında, insanları indirimlerden haberdar etmek için indirim etiketleri tasarlamak yaygın kullanılan bir uygulamadır. Ancak, sıfırdan bir indirim etiketi oluşturma süreci oldukça zahmetlidir. Etiket hazırlama işlemini basitleştirmek ve hızlı bir şekilde yeni etiketler yapmak için kullanabileceğiniz bir veya daha fazla indirim etiketi şablonu tasarlayabilirsiniz. İndirim etiketleri tasarlamak için, bu etiket tasarım programlarını kullanabilirsiniz.

1. GIMP

GIMP ile indirim etiketi tasarla

GIMP, Windows, Linux ve macOS için ücretsiz ve açık kaynaklı bir etiket şablonu tasarlama programıdır. Genel olarak, tüm grafik tasarım işleriniz için kullanabilceğiniz popüler bir resim düzenleme programıdır.

Bu programla, önceden oluşturulmuş şablonları içe aktarabilir ve yeni bir kupon şablonu tasarımı yapmak için düzenleyebilirsiniz. Kupon şablonu oluşturduktan sonra, bunu Vektör grafikleri (SVG), Photoshop projesi (PSD) ve çeşitli görüntü formatları şeklinde dışa aktarabilirsiniz.

GIMP kullanarak indirim etiketi şablonu nasıl yapılır:

 • Programı başlatın ve şablonun boyutlarını (genişlik ve yükseklik) belirterek yeni bir proje başlatmak için Dosya> Yeni seçeneğine gidin.
 • Daha sonra, simgeler, görüntüler vb. gibi kupon öğelerini içe aktarabilirsiniz.
 • Ardından, ayrı ayrı kupon öğeleri oluşturmak ve yerleştirmek için katmanları kullanabilirsiniz.
 • Şimdi, kupon şablonu öğelerini tuval üzerinde düzenleyin (renk profilini, renk tonunu, doygunluğu vb.)
 • Kupon tamamlandığında, SVG, PSD, PNG, JPG, GIF vb. formatlarda kupon şablonlarını kaydetmek için Dışa Aktar seçeneğini kullanın.

2. Inkscape

Inkscape ile indirim etiketi tasarla

Inkscape, Windows, macOS ve Linux için başka bir ücretsiz açık kaynak indirim etiketi yapma programıdır. Bu programla, indirim etiketleri, el ilanları, DVD Kapakları, afişler ve grafik tasarımlar oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Inkscape kullanarak indirim etiketleri nasıl yapılır:

 • Programı açın ve Yeni seçeneğini kullanın ve boş bir şablon oluşturmak için şablon boyutunu belirtin.
 • Daha sonra, kupon şablonu öğelerini (görüntüler, simgeler vb.) değiştirebileceğiniz önceden oluşturulmuş şablonlarla içe aktarabilirsiniz.
 • Ardından, etiket öğelerini düzenlemek için birincil etiket tasarım araçlarını kullanın.
 • Şimdi, kupon şablonunu daha da geliştirmek için görüntü filtrelerini kullanabilirsiniz.
 • Kupon şablonunun tamamlanmasından sonra, SVG, ODG, PDF, PNG, EPS, EMF vb. Formatlarda dışa aktarabilirsiniz.

Chasys Draw IES, Windows için başka bir ücretsiz indirim etiketi şablonu yapma programıdır. Bir indirim etiketi şablonunu düzenlemek veya yapmak için gerekli tüm araçları sunan bir görüntü düzenleme programıdır.

Bu program aynı zamanda görünümünü değiştirmek için bir şablona ekleyebileceğiniz birçok görüntü efekti sunar. İndirim etiketi şablonunu tamamladıktan sonra PSD, CD5, PCX, TGA, PNG ve formatlarında kaydedebilirsiniz.

Chasys Draw IES kullanarak indirim etiketi şablonu nasıl yapılır:

 • Programı açın ve Boş Proje seçeneğini belirleyin ve ardından kupon şablonunun boyutlarını belirtin.
 • Bundan sonra arka plan rengini ayarlayın ve ardından kupon şablonunuzda isteyebileceğiniz görüntüleri, nesneleri vb. içe aktarmaya başlayın.
 • Ardından, şablon öğelerini düzenlemek ve şablona metin eklemek için bu yazılımın düzenleme araçlarını kullanın.
 • Artık renk profilini Efektler araçlarını kullanarak ayarlayabilirsiniz.
 • Kupon şablonu tamamlandığında, son şablonu kaydetmek için Dışa Aktar seçeneğini kullanın.

4. sK1

sK1 çapraz platform vektör grafik düzenleyicisidir

sK1, CorelDRAW, Adobe Illustrator veya Freehand gibi açık kaynaklı bir çapraz platform vektör grafik düzenleyicisidir. SK1'in en önemli özelliği profesyonel hassas baskı ve baskı öncesi hazır PDF çıktısıdır.

sK1, Windows, Linux, Ubuntu, Debian, Elementary OS, Arch Linux, Fedora ve OpenSUSE için bir sonraki ücretsiz açık kaynaklı indirim etiketi şablonu yapma programıdır. Bu program esas olarak bir vektör grafik editörü olarak kullanılır. İçinde, CorelDRAW ve Adobe Illustrator yazılımının projelerini doğrudan içe aktarabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Uygulama temel vektör grafik ilkelerini destekler: dikdörtgenler, yuvarlak dikdörtgenler, elipsler, turtalar, sektörler, akorlar, çokgenler, metin ve bitmapler.

LibreOffice Draw

LibreOffice Draw, Windows, Linux ve macOS için başka bir ücretsiz açık kaynaklı indirim etiketi şablonu yapma programıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, esas olarak özel tasarımlar ve çizimler oluşturabileceğiniz bir çizim programıdır. Özel tasarımlar yapmak için fırça, kalem, renk paleti, kova, sprey vb. gibi birçok boya aracı sunar. Diğer görüntü düzenleyici tabanlı indirim etiketi şablonu yapma programlarının aksine, birçok düzenleme aracı sunmaz. Yine de, bunu basit indirim etiket şablonları yapmak için kullanabilirsiniz.

LibreOffice Draw ile indirim etiketi şablonu nasıl oluşturulur:

 • Programı açın ve Yeni seçeneğini kullanarak yeni bir proje oluşturun.
 • Bundan sonra, şablon düzenleme alanına gerekli nesneleri ve görüntüleri almak ve eklemek için Ekle araçlarını kullanın.
 • Ardından, şekiller eklemek ve öğeleri yerlerine hizalamak için Şekiller, Biçim vb. araçlarını kullanın.
 • Artık şablon üzerine metin ve özel tasarım eklemek için boya araçlarını kullanabilirsiniz.
 • Diyagramı bitirdikten sonra, ODF Çizim Şablonu, PDF, GIF, BMP, TIFF vb. formatlarda kaydedebilirsiniz.

6. Scribus

Scribus, bir indirim etiketi şablonu yapma programı olarak da kullanılabilen ücretsiz bir açık kaynaklı masaüstü yayıncılık progmıdır. Windows, macOS, OpenBSD, FreeBSD ve NetBSD üzerinde çalışır. İndirim etiketlerinin şablonlarının yanı sıra kitaplar, broşürler, kartlar ve paketleme şablonları oluşturmak ve düzenlemek için de kullanılabilir. İndirim etiketleri şablonları oluşturmak için boya, çerçeve, metin ve bazı görüntü düzenleme araçları sunar.

Scribus kullanarak İndirim etiketleri şablonu nasıl yapılır:

 • Programı açın ve Yeni seçeneğine tıklayın ve ardından tek sayfalık düzeni seçin. Bundan sonra, kupon şablonunun boyutlarını belirtin.
 • Şimdi şablon üzerine şekiller, çerçeveler, metin çerçevesi vb. eklemek için Ekle araçlarını kullanın ve ana şablon yapısını oluşturmak için eklenen öğeleri düzenleyin.
 • Ardından, şablon rengini ayarlamak, rengi değiştirmek, desen eklemek, öğeleri kırpmak vb. için düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz.
 • Şimdi, diyagramı tamamlamak için şablonun üzerine metin ekleyin ve gerekirse şablonun üzerine özel tasarım eklemek için boya araçlarını kullanın.
 • Son olarak, son kupon şablonunu SVG, PDF, EPS, JPEG, PNG, PPM ve daha fazla formatta kaydetmek için Dışa Aktar menüsünü kullanın.
InsightPoint

InsightPoint, indirim etiketi şablonu yapma programı olarak da kullanılabilen ücretsiz bir vektör grafik çizim aracıdır. Windows ve Linux üzerinde çalışır. Bu indirim etiketi şablonu yapıcısında, farklı boyut ve stillerdeki şablonları kolayca yapabilirsiniz. Bu yazılım aynı zamanda birden çok tasarım katmanını birleştirerek karmaşık kupon şablonları oluşturmanızı sağlayan katmanlar sunar. Ayrıca, seçtiğiniz bir kupon şablonu oluşturmanıza yardımcı olacak birçok boyama aracı, efekt ve görüntü dönüştürme aracı sunar.

InsightPoint kullanarak indirim etiketi şablonu nasıl yapılır:

 • Programı başlatın ve yeni bir proje oluşturmak ve şablon boyutunu belirlemek için Yeni düğmesine tıklayın.
 • Bundan sonra, şablonun temeli olarak kullanabileceğiniz görüntüleri ve nesneleri içe aktarabilirsiniz.
 • Ardından, öğeleri düzenleyin ve düzen tasarımını tamamlamak için katmanlar, boya, efektler vb. araçlarını kullanın.
 • Sonunda, kupon şablonlarını SVG, BMP, GIF, PNG ve JPEG formatlarında kaydetmek için Dışa Aktar menüsünü kullanın.
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın