Ogznet.com

Android telefonlar için en hafif mobil tarayıcılar

Daha eski bir Android telefonunuz varsa Chrome, Firefox ve Edge gibi popüler tarayıcılar cihazın performansını ciddi şekilde etkileyebilir. Bu tarayıcılar daha fazla depolama alanı, işlem gücü ve bellek tüketme eğilimindedir.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Android için en az RAM ve depolama alanını kullanan hafif tarayıcılar

  Çok daha az yer kaplayan ve hıza odaklanan hafif mobil tarayıcılar var. Eski Android cihazlar için mevcut olan en iyi hafif tarayıcılar bu sayfada.

  Via Tarayıcı, Chromium WebView'ün üzerine inşa edilmiştir. Odak noktası basitliktir. Tarayıcı hiçbir özellikten ödün vermez ve size birçok özelleştirme seçeneği sunar. Tarayıcının tüm kontrolü sizdedir.

  Arka plan resmini ve stilini değiştirerek ana sayfayı özelleştirebilir, tarayıcı logosunu etkinleştirebilir veya kendi resminizle değiştirebilir ve arka planın opaklığını ayarlayabilirsiniz.

  Ayrıca, özel tarama için Gizli Mod içerir veya çıkışta tarama geçmişinizi otomatik olarak temizlemesine izin verecek şekilde uygulamayı ayarlayabilirsiniz. Uzun basışta belirli bir işlevi gerçekleştirmek için gezinme düğmesini bile ayarlayabilirsiniz. Örneğin, Geri düğmesi için Yukarıya kaydır ve İleri düğmesi için Aşağıya kaydır ayarını yapabilirsiniz.

  Via Browser ayrıca bazı gelişmiş özellikler sunar. Tarayıcı, mobil veri kullanırken görüntüleri engelleyebilir, bir web sayfasını çevrimdışı kullanım için kaydedebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. 2MB'lik küçük bir dosya boyutu ile Via tarayıcı, eski bir Android cihazında mükemmel bir iş çıkarır.

  FOSS Browser, WebView tabanlı açık kaynaklı bir tarayıcıdır. Ana amacı, kontrolün sizde olmasını sağlayan bir tarama deneyimi sunmaktır. Arama çubuğu, sekme önizlemesi ve tüm gezinme kontrolleri, ekranın alt kısmında tek elle gezinme için optimize edilmiştir.

  Ana sayfa, kayıtlı sitelerinize, yer imlerinize, geçmişinize ve kayıtlı oturum açma verilerinize bağlantılar içerir. Sayfadayken, tek bir dokunuşla bir bağlantı, ekran görüntüsü veya PDF paylaşmak için Overflow Menu'ye ve ardından Paylaş düğmesine dokunun. Bunları cihazınıza da kaydedebilirsiniz.

  Tarayıcı kontrolü size verdiğinden, bazı ilginç güvenlik seçeneklerine sahiptir. Fast Toggle iletişim menüsünü açmak için Overflow Menu düğmesine uzun basın. Burada JavaScript'i, tanımlama bilgilerini, konumu, resimleri ve daha fazlasını site bazında etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Hatta favori web uygulamalarınızın oturum açma verilerini ayrı bir şifreli veritabanına kaydedebilirsiniz.

  Olağan tema ve kullanıcı arayüzü özelleştirmesinin yanı sıra, konumunuza, JavaScript'e, çerezlere ve daha fazlasına erişimi olan seçili sitelerden oluşan bir beyaz liste oluşturabilirsiniz. Hatta yedekleme için verileri dışa aktarabilirsiniz.

  9MB'lık küçük bir dosya boyutu ve yerleşik güvenlik kontrolleri ile FOSS tarayıcı, eski bir Android cihaz için mükemmel bir seçenektir.

  Phoenix Browser, Chromium'un üzerine inşa edilmiş bir WebView bileşeni kullanır. Çevrimiçi videoları üçüncü taraf bir video oynatıcıya ihtiyaç duymadan oynatmak için yerleşik bir indirme yöneticisine sahip hafif bir tarayıcıdır.

  Uygulamayı yüklediğinizde, ana sayfanın konumunuza, oyunlarınıza ve en çok ziyaret ettiğiniz sayfalara dayalı haberlerle dolu olduğunu göreceksiniz. Bildirim reklamlarında da biraz sorun var. Bu sizi rahatsız ediyorsa, Manage Homepage'e dokunun ve tüm seçenekleri kapatın. Ayrıca bu uygulama için bildirimleri devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

  Her zamanki tarama ile ilgili özelliklerin yanı sıra, bazı ilginç özellikler de var. Menüsüne ve ardından Toolbox'a dokunarak bunlara erişin. Göz atma geçmişini ve indirilen videoları ayrı bir veritabanında tutmak için Private Space'i açın. Diğer kullanıcılar, ziyaret ettiğiniz siteleri ve indirdiğiniz videoları göremez.

  Genel olarak, bu uygulamanın hem artıları hem de eksileri vardır. Ancak sık seyahat ediyorsanız ve çevrimdışı video izlemeyi seviyorsanız, Phoenix tarayıcı cihazınızda olmalıdır.

  Hermit, esasen sık ziyaret ettiğiniz web sitelerinden hafif uygulamalar oluşturmanıza izin veren bir tarayıcıdır. Önceden yapılandırılmış ayarlarla tamamlanmış, zengin bir hazır lite uygulamaları kitaplığı ile birlikte gelir. Belirli bir lite uygulaması bulamazsanız, bir sitenin URL'sini yazın ve Hermit onu ana ekranda bir uygulamaya dönüştürecektir.

  Chrome ile bir web sitesine kısayol oluşturduğunuzda, bu bir tarayıcı sekmesi olarak işlev görür. Hermit'te, lite uygulamaları tarayıcısında gerçek uygulamalar olarak çalışır. Bu uygulamaları her biri için farklı ayarlarla özelleştirebilirsiniz.

  Örneğin, bir lite uygulamasını masaüstü moduna, diğerlerini varsayılan mobil moda ayarlayabilirsiniz. Ayrıca belirli lite uygulamaları için görüntüleri engellemenize ve özel temalar belirlemenize olanak tanır. Hermit ayrıca RSS beslemeleri için bildirimleri destekler, bir sitenin belirli bir bölümünü işaretlemenize izin verir, gece modunu ve okuma modunu destekler ve çok daha fazlasını yapar. Diğer tarayıcılardan nasıl farklı olduğunu görmek için Hermit web sitesini ziyaret edin.

  Eski bir Android cihazınız varsa, bu uygulamayı denemelisiniz. Pil tüketimini azaltmaya, depolama alanını boşaltmaya, arka plan kaynaklarını kullanmamaya ve yerel uygulamaların gerektirdiği izin isteklerini azaltmaya yardımcı olur.

  Herhangi bir Android uygulamasından bir bağlantı açtığınızda, bu bağlantı ya varsayılan tarayıcınızda ya da uygulamanın entegre web tarayıcısında açılır. Bu, çoklu görev yapmanızı engeller.

  Lynket, Chrome Özel Sekmeler protokolünün üstünde benzersiz bir tarayıcı yapısıdır. Bir bağlantı açtığınızda, web sayfası kullandığınız uygulamanın üzerinden kayar. Bu, birden çok bağlantıyı arka planda yüzen baloncuklarda çoklu görev yapmanıza veya istiflemenize olanak tanır, böylece yanlışlıkla onları kaydırırsanız kaybetmezsiniz.

   

  Lynket ayrıca benzersiz özelleştirme seçenekleri sunar. Araç çubuğu rengini dinamik olarak seçebilir, makaleleri dikkatiniz dağılmadan okuyabilir, Google AMP desteğini kullanabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Eski bir Android cihazınız varsa, bu tarayıcı telefonunuzu yavaşlatmadan en iyi özelleştirilmiş tarama deneyimine sahip olmanıza yardımcı olur.

  Opera Mini, daha az kaynağa sahip cihazlarla çalışmak üzere tasarlanmış hafif ve güçlü bir web tarayıcısıdır. Gizli mod, akıllı mobil veri algılamalı akıllı indirme özelliği, gece teması, arama motorlarını değiştirme yeteneği, cihazlarınız arasında veri senkronizasyonu ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

  Veri kaydetme özelliği, tarayıcılar arasında benzersizdir ve birden çok modu destekler. Alt araç çubuğundaki Opera Mini düğmesine ve ardından Ayarlar > Veri Tasarrufu'na dokunun. Geçen hafta kaydettiğiniz verilerin bir grafiğini göreceksiniz. Opera'nın veri kaydetme sihrini yapmasına izin verebilir veya Aşırı ve Yüksek sıkıştırma modları arasında seçim yapabilirsiniz.

  Yüksek Sıkıştırma modunda, tarayıcı bir sunucu aracılığıyla web sayfasını sıkıştıracak ve telefonunuza daha hafif bir sürüm gönderecektir. Buna karşılık, Aşırı Sıkıştırma çok agresiftir ve bir sayfayı bozabilir. Yalnızca internet bağlantısının zayıf olduğu bir yerde kullanın.

  Bu günlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanışlı özelliklerle dolu yeni başlatılan minimalist bir tarayıcıdır. Hızdan gizlilik özelliklerine kadar hepsini dosya boyutundan ödün vermeden yapıyor. Ayrıca sahip olduğu ekstra avantaj, video indirmenin yanı sıra sörf yapmak için mükemmel bir deneyim sunan ideal ölçüde tasarlanmış bir arayüzdür. Gece modu açıkken, Pure Browser ile çevrimiçi video izlemek daha keyifli hale geliyor.

  Ayrıca, tarayıcı gizlilik ve istenmeyen reklamları engelleme konusunda iyidir. Kullanıcı verilerini hiç toplamaz ve ayrıca gizliliğinizi, çevrimiçi verilerinizi korur. Sonuç olarak, Adblocker, Gece Modu, Güçlü video indirme özelliği ve harika bir arayüze sahiptir.

  Otomatik veri kaydetme sistemine sahip en hafif, basit tarayıcıdır. Aloha Browser Lite, ana sayfada arama çubuğu, site önerisi, trendler vb. gibi yararlı öğeler içeren çekici bir lite arayüzüne sahiptir. QR kodunu tarayan ve verileri anında gösteren bir QR kod tarayıcı özelliğine sahiptir. Bu, Aloha Browser Lite'de çok sevilen en iyi ve en benzersiz özelliktir.

  Başlangıç sayfasında görünen beslemeler, Arka plan temaları vb. gibi her öğeyi ayarlarından özelleştirebilirsiniz.

  Görünümü ve benzersizliğinin yanı sıra, harika çalışan bir gece modu özelliği de var. Gece seansı için gerçekten iyi optimize edilmiştir. Parlaklık da gözler için optimize edilmiştir.

  Berry Browser, arayüz açısından çok basittir ve temiz ve anlaşılır bir kullanıcı arayüzünü tercih edenler için tasarlanmıştır. Sekme değiştirici düzeni, masaüstü tarayıcılarına benzer ve siteleri varsayılan olarak masaüstü görünümünde bile açabilirsiniz.

  Tüm web sitelerinde çalışan yerel bir karanlık moda ve özel filtrelere sahip bir reklam engelleyiciye sahiptir. Araç çubuğunu özelleştirebilir ve sık kullandığınız herhangi bir eylemi ekleyebilirsiniz. Ve hareketle gezinme kontrollerine sahiptir. Tarayıcı, RAM ve depolama alanını daha az kullanır, ancak sayfaları oldukça hızlı bir şekilde yükler.

  OH Web Tarayıcı, eksiksiz alt arayüzü ile tek elle gezinmeyi kolaylaştırır. Tüm araçlar, adres çubuğu ve sekme değiştirici altta bulunur. Ayrıca web sayfasının içeriğini erişilebilir bir yüksekliğe indirmek için tek elle kullanılan bir düğme vardır.

  Bunun dışında, web sitelerinin yükleme süresini iyileştiren yerel bir Adblocker ve resim engelleyici var. Ayrıca bir PDF ve web arşiv dönüştürücüsü ve bir okuyucu modu da bulacaksınız. Adblocker ve temalar gibi bazı özellikler, uygulamanın tek seferlik satın alınan premium sürümünde mevcuttur.

  Stargon tarayıcısı gösterişli, düzgün bir tasarıma sahiptir ve ayarlarının çoğuna alttan erişilebilir. Ayarlarda gizlenmiş birkaç benzersiz özelliği vardır. Üçüncü taraf bir uygulama kullanmadan medyayı kolayca indirmek için resim ve video indirici gibi özellikleri var.

  Arka planda oynatma ile videoları arka planda da oynatabilirsiniz. Başka kimsenin göz atma geçmişinizi gözetleyememesi için bir uygulama kilidi ayarlama seçeneği ve bölgenizde bulunmayan içeriğe erişmek için yerel bir DNS VPN'si vardır.

  Video indirme ve arka planda oynatmanın YouTube ile çalışmadığını unutmayın.

  Dolphin Zero, 500 KB indirme boyutuna sahip son derece basit bir web tarayıcısıdır. Hiçbir ayar seçeneği, herhangi bir ek özellik ve hatta sekme yoktur, bu nedenle birden fazla sekmeye göz atamazsınız. Herhangi bir tarama geçmişini kaydetmez ve çıkışta siler.

  Bir arkadaşınızın telefonunda özel bir şeye göz atmak istiyorsanız veya Android cihazınızda yer bulmakta zorlanıyorsanız indirmelisiniz. Akıllı telefonunuzda ikincil bir gizli tarayıcı olarak da kullanabilirsiniz.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz