Laptop pil sağlığı öğrenme programı

Dizüstü bilgisayarınız, iyi bir pil olmadan klasik bir masaüstü bilgisayardan biraz daha fazlasıdır. Bu yüzden, Laptop pil ömrünü uzatmanıza yardımcı olacak, en iyi Laptop pil ömrü öğrenme programlarından bazılarını listeledik.

Bir batarya, bir dizüstü bilgisayar kadar önemli olduğu için, pillerimizin ne kadar sağlıklı olduğu konusunda daha fazla bilgi sahibi olmalıyız. Sadece kullanılabilir ömrünün sonuna ulaştığında ve değiştirilmesi gerektiğinde, olması gerektiği gibi çalıştığını varsaymak kolaya kaçmaktır.

Laptop pil sağlığı öğrenme programı, pilinizin zaman içindeki kapasitesindeki değişikliklerden ve her türlü ağır kullanıma dayanacak aşınmadan haberdar ederek, herhangi bir ağır darbeden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Bu rakamları dikkate almak, pilinizden en iyi şekilde yararlanmanızı ve genel pil ömrünü uzatmanızı sağlar.

BatteryInfoView, pilinizle ilgili mevcut durumu ve bilgileri görüntüleyen dizüstü bilgisayarlar ve netbook bilgisayarlar için küçük bir yardımcı programdır. Görüntülenen pil bilgileri, pil adını, üretim adını, seri numarasını, üretim tarihini, güç durumunu (şarj/deşarj), mevcut pil kapasitesini, tam şarj kapasitesini, voltajı, şarj/deşarj oranını ve daha fazlasını içerir...

BatteryInfoView ayrıca, her 30 saniyede bir veya seçtiğiniz herhangi bir zaman aralığında pil durumunu içeren yeni bir günlük satırı ekleyen bir günlük penceresi sağlar.

Araç iki ana bileşene ayrılmıştır. Birincisi, pilinizin mevcut kapasitesi ve aşınma seviyesi gibi bilgileri sunan bir ekrandır. Diğeri ise özellikler; güç durumu, kapasite, kapasite değeri, hız ve voltajdır.

Bu istatistikler, istediğiniz sıklıkta izlenir ve pilinizin performansının kalıcı bir kaydı olarak kaydetmek etmek için bir metin dosyası olarak dışa aktarılabilir.

BatteryMon programı pil kapasitesi ve deşarj oranını grafiksel olarak sunar.

Dizüstü bilgisayarınızın pilinin performansı zamanla azalmaya başlayacaktır. Her türlü faktör bu sürece katkıda bulunabilir, bu nedenle devam eden herhangi bir değişiklikten haberdar olmak önemlidir. BatteryMon, dizüstü bilgisayarınızın pil kapasitesini ve deşarj oranını izleyerek ve bulgularının bir grafiğini gerçek zamanlı olarak sunarak bunu kolaylaştırır.

Pilinizin sağlığını öğrenmek ve pilin ömrü boyunca izlemek için basit bir yoldur. Bunu, ekranınızda küçük, göze batmayan bir widget olarak görüntülemek üzere ayarlayabilirsiniz veya belirli bir istatistik önceden belirlenmiş bir sınıra ulaşırsa bir e-posta bildirimi olarak almayı seçebilirsiniz.

Bu araç, dizüstü bilgisayarınızın pilinin sağlığını uzun vadede izlemenize yardımcı olacaktır. Pilinizin performansının kaydını tutmak için günlüğe kaydetme işlevini kullanarak, pilin mevcut kapasitesi geçmişte toplanan verilerle karşılaştırılabilir. Bu nedenle, BatteryMon'u pil ömrünün başlarında mümkün olduğunca erken kullanmaya başlamak en iyisidir.

Pil kapasitesini bilerek yeniden kalibre etmenize yardımcı olacak ücretsiz bir araç.

Pilinizin olabildiğince iyi çalışmasını sağlamak için deşarj konusunda en iyi uygulamaları bulmak önemlidir. Uzmanlar, pilinizin tamamen boşalmasına izin vermemenizi önerir, çünkü uzun süreli hasarlara neden olabilir. Bunun yerine, kısmen boşalmasına ve sık sık şarj olmasına izin vermek en iyisidir.

Bununla birlikte, bu tür bir program kullanımı, pilin göstergesinin ne kadar enerji depoladığını doğru bir şekilde takip etmesini zorlaştırabilir ve bu da pil okumalarının yanlış olmasına neden olabilir. BatteryCare bu sorunu giderir ve ayrıca pil ve kapasitesi hakkında daha genel bilgiler sunar.

Bataryanızı tamamen şarj edip, ardından en düşük güvenli seviyeye boşaltırken, batarya göstergesini yeniden ayarlayabilir ve okunabilirliğinizin olabildiğince doğru olmasını sağlayabilirsiniz. Bu görevi gerçekleştirmenin tam talimatları BatteryCare web sitesinde mevcuttur.

Pil bilgilerine hızlı erişim sağlayan hafif araç çubuğu yardımcı programı.

Araç çubuğunuzda zaten bir pil simgesi bulunur, ancak bu makaledeki bazı alternatiflere kıyasla size çok az miktarda bilgi verir. BatteryBar, ekranınızda çok fazla yer kaplamaksızın veya kaynaklarınızı tüketmeden, en önemli rakamları anında sunarak iyi bir işlev sağlar.

Çoğu kısım için sadece biraz daha büyük bir pil simgesidir, ancak üzerine tıkladığınızda genel pil kapasitesi ve pilinizin aşınma düzeyi gibi önemli veriler sunulur.

BatteryBar'ın temel sürümü ücretsizdir, ancak her türlü kişiselleştirme seçeneğini ekleyen Pro sürümü de vardır. Hangi sürümü seçerseniz seçin, en önemli pil bilgilerini hızlı ve kolay bir şekilde almanın iyi bir yoludur.

Windows Pil Tasarrufu Modu

Windows kullanıyorsanız, işletim sisteminin yeni sürümlerine eklenen, yeni bir batarya aracına erişiminiz olacaktır. Buna erişmek için, Ayarlar uygulamasını açmanız gerekecek (Windows + I).

Sistem> Pil > Pil Tasarrufu Ayarları'na gidin, kutuyu işaretleyin ve işlevin açılması için istediğiniz pil seviyesini seçin.

Windows Pil Tasarrufu, pilinizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için cihazınızdaki arka plan işlemlerini sınırlar. İstediğiniz zaman açabilirsiniz ancak bilgisayarınızın performansını engellemediğinden emin olmak için, belki de gücünüzün tükendiği bir durum için en iyi şekilde ayarlanabilir.

Ayarlar uygulamasındaki Pil Tasarrufu paneli de kullanışlı bir Pil kullanımı bölümüne sahiptir. Bu makalede listelenen diğer araçlar gibi pilinizin durumu hakkında bilgi verir.

Uzun vadede pilinizde neler olup bittiği konusunda size fikir vermez, ancak diğer araçlardaki gibi bilgisayarınızın kullanımının kısa vadedeki etkilerine bakmanın çok aydınlatıcı bir yolu olabilir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın