Ogznet.com
Müslüman Yolcular için Helal Gıda Bulma Uygulamaları Paylaş:
Photo by Syed F Hashemi on Unsplash

Müslüman Yolcular için Helal Gıda Bulma Uygulamaları

Lütfen Paris, Tokyo veya Nairobi’ye seyahat eden ve tüm seyahatini McDonald’s’ta yemek yiyen insanlardan olmayın. Yerel halkın yediği yemekleri yemiyorsanız, otantik bir seyahat deneyiminin tadını nasıl çıkaracaksınız? Müslüman çoğunluğa sahip olmayan bir ülkede helal gıda arayışındayken bu biraz yanıltıcı olabilir, ancak bunun için birkaç uygulama var.

Bu yazının içeriği: Kapat
Zabihah - Orijinal Helal restoran rehberi

Tüm dünyayı kapsayan Zabihah, size yakındaki pazarları ve restoranları gösterir veya varış noktasına göre arama yapabilir ve seyahatinizi önceden planlayabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca, hareket halindeyken helal yemek için en eski uygulamalardan biri olan Zabihah'da restoranları inceleyebilir ve cami arayabilir.

Zabihah, dünyanın en büyük ve en kapsamlı helal restoran veritabanını cihazınıza getiriyor. Bununla kullanıcılar, bulundukları bölgede veya dünyanın herhangi bir yerindeki helal restoranları, cami ve marketleri anında bulabilirler. İncelemeleri okuyabilir ve yazabilir, restoran ayrıntılarını düzenleyebilir, listeleri arkadaşlarınızla paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Zabihah, yakınınızdaki 2.000'den fazla helal restorandan özel teklifler içeriyor. Anında indirim için kasada iOS/Android için Zabihah kuponu göstermeniz yeterlidir. Zabihah, 1998'den beri Zabihah kullanıcıları tarafından gönderilen yaklaşık 40.000 restoran, market ve cami hakkında 100.000'den fazla kullanıcı yorumu sunuyor. Her hafta yüzlerce yeni liste, inceleme ve güncelleme katkıda bulunur.

Kuzey Amerika, İngiltere / İrlanda ve Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda, Singapur, Hong Kong, Güney Afrika ve dünyanın birçok yerinde çalışır.

 

Crave Helal, ABD, İngiltere ve Kanada'da helal gıda sunan restoranları bulmak için 1 numaralı uygulama. 50.000'den fazla kullanıcıya katılın ve yakınınızdaki helal restoranları keşfetmek için Crave Helal mobil uygulamasını indirin.

51.000'den fazla yemek resmi ve 37.000 restoran incelemesiyle en önde gelen helal gıda bulma platformu.

Veritabanında ABD, İngiltere ve Kanada'da 20.000'den fazla helal restoranı var. Haftalık olarak onlarca yeni helal restoran ekleniyor.

Bölgenizdeki en popüler helal restoranlara göz atın veya başka herhangi bir şehirdeki helal restoranları arayın.

Doğru restoran ayrıntılarını (web sitesi, menü, çalışma saatleri vb.) alın. Ayrıca mutfağa göre arama yapabilir ve restoranların açık veya kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, yakınınızda kaç tane helal restoran bulunduğunu gösteren harika bir harita görünümü de var.

 

Meembar, restoranlar, oteller ve camiler söz konusu olduğunda helal seyahat deneyimine odaklanıyor. Meembar, verilerini küresel Helal Sertifikasyon kuruluşlarından ve kullanıcı tarafından oluşturulan önerilerle toplayarak, başkalarına fayda sağlamak amacıyla restoranlar hakkında önerilerde bulunmanıza, puan vermenize, check-in yapmanıza ve yorumlar yazmanıza da olanak tanır.

Keşfetmek enerji gerektirir. Meembar ile yurtdışındaki Helal restoranları ve Müslüman dostu restoranları kolayca bulun. Meembar, küresel kullanıcılar tarafından önerilen Helal yemek mekanlarının küresel bir bulucusudur. Listelenmemiş yeni Helal gıda satış yerleri önerebilir veya listedeki Helal uyumlu olmayan herhangi bir gıda satış yeri hakkında bildirimde bulunabilirsiniz.

Meembar aynı zamanda küresel bir cami bulma aracıdır. Çevrenizdeki camileri ortaya çıkarmak için cami simgesine dokunmanız yeterlidir.

Müslüman gezginler için uygun olan Meembar'da ayrıca namaz vakitleri ve uluslararası kıble bulucu vardır.

 

Arapça ve İngilizce olarak mevcut olan Irhal, helal gıda, cami ve helal otel seçeneklerine odaklanarak belirli destinasyonlara kapsamlı bir bakış sunuyor. Nerede yemek yiyeceğinizi, kalacağınızı veya namaz kılacağınızı öğrenmek için yakın çevrenizde arama yapın.

Müslüman gezginler dünyayı keşfetmek istiyor. Ancak New York, Pekin, Sao Paulo veya başka bir yerde olsaydık ve en yakın helal restoranı nerede bulacağımızı bilseydik dünyayı keşfetmek çok daha kolay olurdu. Ya da en yakın cami. Ya da bulunduğumuz şehir için namaz vakitleri. Cevap Irhal.

Editörler sizin için her şehirdeki en iyi turistik yerleri seçti. Alışveriş yapabileceğiniz en iyi yerler. Hangi otelde kalınır. Şehirde nasıl gezilir. Size rehberlik edecek haritalarla tamamlayın. (Dolaşım sırasında internet gerekmez.) Ve tabii ki, uygulama sizi en yakın helal restorana ve mescide yönlendirir. Size kolaylık sağlamak için namaz vakitleri ve Kıble yönümüz de mevcuttur.

90'dan fazla şehir rehberi var ve sürekli güncelleniyor.

Halal Navi - helal gıda bulma uygulaması

Restoranlar, camiler ve helal oteller dahil olmak üzere Asya'daki tüm destinasyonlar için helal navigasyon. Halal-Navi nispeten yenidir ve kullanıcı tarafından oluşturulan bir veri tabanına sahiptir, ancak şimdilik tüm Asya'da kapsamlı bir helal navigasyona sahiptir.

Halal Navi, özellikle Japonya'da olmak üzere tüm dünyada helal restoranlar bulmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağlıyor.
Menüdeki malzemeleri kontrol edemezseniz artık endişelenmenize gerek yok. Uygulamanın kullanıcılarının restoran incelemelerinden kolayca helal bilgileri alabilirsiniz. Halal Navi ayrıca en yakın restoranlara, camilere ve ibadet yerlerine gitmenize yardımcı olur. Sadece yakındaki özelliği kullanarak arama yapın ve saniyeler içinde Halal Navi çevrenizdeki tüm helal restoranları ve camileri listeleyecektir.

6. Halal Gourmet Japan

 

Diğerlerinden biraz daha spesifik olan Helal Gourmet Japan, Japonya'yı ziyaret ederken helal seçeneklerinizi bulmanıza yardımcı olur. Sadece bulunduğunuz yeri ve ne tür yiyecekler istediğinizi seçin. Ayrıca, belirli koşullar altında arama yapmanıza da olanak tanır; helal et, domuz eti, vejetaryen seçenekler, grup seçenekleri, helal baharat, alkol, ibadet yeri ve daha fazlası.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz