Image by Andrzej Rembowski from Pixabay

Eski oyunların olduğu sitelerden ücretsiz oyun indirin

Modern bilgisayar oyunları için Steam gibi platformlarda ücretsiz oyun indirme seçenekleri olsa da, biraz nostalji yapmak isteyen oyuncular için eski tip PC oyunlarını ücretsiz indirebileceğiniz siteler de vardır. Biraz eskiye dönüp, eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız, bu eski bilgisayar oyunlarına bir göz atabilirsiniz. İşte eski PC oyunlarını ücretsiz indirebileceğiniz en iyi siteler.

Abandonia, klasik DOS oyunlarını ücretsiz indirebileceğiniz bir oyun dizinidir. Abandonware oyunları, telif hakkı süresi dolmuş oyunlar (veya yazılımlar) veya yayıncı tarafından artık desteklenmeyen oyunlardır.

Abandonia, en sevdiğiniz eski bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz önde gelen sitelerden biridir. Abandonia sitesinde, 800.000'den fazla üye ile 1.100'den fazla indirilebilir oyun bulunmaktadır.

Abandonia, her oyun için kapsamlı bir inceleme, ekran görüntüleri ve bir editör ve kullanıcı derecelendirmesi sunar. Eski PC oyunlarını ad, yıl, derecelendirme ve kategoriye filtreleyerek göz atabilir ve indirebilirsiniz.

Abandonware Dos, DOS oyunlarına odaklanan bir başka abandonware sitesidir. Ayrıca, çok yeni bir şey olmasa da, Windows oyunlarını da bulabilirsiniz.

Abandonware Dos da çok aktif bir sitedir. Her oyun, bir site derecelendirmesi, çıkış tarihi, ekran görüntüleri ve oyunla ilgili ipuçları ile birlikte yayınlanır. İndirilecek en iyi eski oyunları bulmanıza yardımcı olacak kullanışlı makaleler ve listeler de vardır.

RGB Classic Games, artık kullanılmayan PC işletim sistemleri (DOS, CP / M-86, OS / 2, Win16, Win9x) için yapılmış eski klasik oyunları yeni bilgisayarlarda oynamanıza yardımcı olur.

Bu özel klasik oyun sitesi, diğer sitelerden biraz daha farklıdır. Bu site neredeyse tamamen ticari olarak dağıtılan oyunlara odaklanmıştır. Ancak son derece iyi olan ve aynı kalite seviyesine ulaşan birkaç farklı tipte oyun da vardır.

Listelenen her oyunun birçok sürümünü bu sitede bulabilirsiniz. Ayrıca oyunlar hakkındaki tüm bilgiler detaylı olarak verilmiştir. RGB Classic Games, muhtemelen en eksiksiz ve en doğru klasik DOS oyunları kaynağıdır.

Bu sitedeki tüm oyunlar, shareware, freeware veya telif hakkı sahibi resmi olarak ve yasal olarak (abandonware) haklarını serbest bıraktığı için serbestçe dağıtılabilir.

PC retrogaming oyunlarına derinlemesine dalmaya hazır olun, 15700'den fazla eski bilgisayar oyunu tekrar oynanmayı bekliyor. Nadir bilinen 80'lerin oyunlarını keşfedin ve 90'ların klasiklerine dalın. Hemen nostalji ve eski okul oyunlarını oynamaya başlayın.

Abandonware'de 1978'den 2010'a kadar tüm eski video oyunlarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Pacman, Arkanoid, Tetris, Galaxian, Alter Ego, or Blackthorne, Civilization, Sim City, Prince of Persia, Xenon 2, King's quest, Ultima, Kyrandia, The Incredible Machine, Another World, Test Drive, Flashback, Lemmings oyunlarını oynayabilirsiniz.

Games Nostalgia, tamamen retro oyunlara adanmış bir web sitesidir. Tüm başlıklar uygun emülatörle PC'nizde veya Mac'inizde oynamaya hazırdır.

Games Nostalgia, 1985 ve 1995 yılları arasında yayınlanan yüzlerce muhteşem oyuna sahiptir. Games Nostalgia sitesinin kullanımı kolaydır, bu da oyunları türlere, etiketlere, yeni gelenlere, popülerliğe ve daha fazlasına göre incelemenize izin verir.

Çoğu DOS veya Amiga oyunudur, ancak Windows, Commodore 64, Atari ST ve diğer sistemlere de sahip oyunlar vardır. Nostaljinin tadını çıkarın!

GamesNostalgia, Windows veya Mac bilgisayarınızda hemen çalıştırabilmeniz için tüm oyunları uygun emülatörle çalıştırır. Bilgisayarınıza farklı bir şey kurmanıza gerek yoktur, sadece oyunu oynayın.

The Internet Archive oyun koleksiyonu, aksiyon, strateji, macera ve diğer benzersiz oyun ve eğlence yazılım türlerini içerir. EM-DOSBOX tarayıcı içi emülatör kullanılarak bu programlar önyüklenebilir ve oynatılabilir.

2014 yılında The Internet Archive, tarayıcılarımıza 900 klasik arcade oyununu getirdi ve en iyilerinden bazılarını korudu ve tanıttı. Bir yıl sonra 2015'te The Internet Archive, 2.300'den fazla klasik DOS oyununu koruyacağını duyurdu.

Ne yazık ki, bu klasik oyunları bilgisayarınıza indiremezsiniz. Bununla birlikte, The Internet Archive, DOSBox'ın entegre bir sürümüne sahiptir, yani buradaki her oyunu tarayıcınızdan oynayabilirsiniz.

0
0
0
0
1
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın