Bilgisayarda Oynanabilecek En İyi Strateji Oyunları

Bilgisayarda Oynanabilecek En İyi Strateji Oyunları

En İyi Strateji oyunları PC 2019

Oyun için en iyi seçenek olmaya devam eden bilgisayarlar hemen hemen her tür video oyununa da ev sahipliği yapıyor. Bu oyunlar içinde strateji oyunları her zaman en popüler seçeneklerdir. İşte bilgisayarda oynamak için en iyi strateji oyunları.

İşte, o zaman, bir ülkenin sorumluluğunu almak, bir ekonomiyi mahvetmek ve / veya düşmanlarınızın topraklarına bir ordu göndermek istiyorsanız, en iyi oyunlar.

1. Civilization V

Civilization V

Bu alanda en popüler oyunlardan biri. Sadece en iyi Uygarlık oyunu olarak değil, şimdiye kadar PC'de yayımlanan en iyi oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Stratejiden ne anlıyor olursanız olun, savaş, diplomasi ya da keşif olsanız, Civilization V sizi oyuna çekecek.

Civilization VI şu anda piyasaya çıkmış olmasına rağmen yinede bu versiyonu vazgeçilmez bir hit.

2. Crusader Kings II

Crusader Kings II

Çoğu strateji oyunu, savaşları ve ekonomileri yönetmenizi sağlarken, Crusader Kings II daha fazlasını yapar. Oyun bir hanedan simülatörüdür, diğer Paradox oyunlarından farklı olarak bir ülkeyi değil, bir hane yönetilmektedir. Oyunun asıl başlangıç tarihi 1066 olsa da, bu tarih ilk olarak Old Gods eklentisiyle 867'ye, sonradan da Charlemagne eklentisiyle 769'a çekilmiştir. Oyunda savaş, evlilik, entrika ve suikast gibi araçlarla hanenizin etkisini genişletebilirsiniz. Oyun doğası gereği oynanabilir olarak çok sayıda tarihsel figüre sahiptir.

3. Endless Legend

Endless Legend, Amplitude Studios tarafından geliştirilen ve Eylül 2014'te Microsoft Windows ve Mac OS X için Iceberg Interactive tarafından yayınlanan, sıra tabanlı bir 4X fantezi-strateji oyunudur. Oyunun amacı, Auriga dünyasına hükmetmektir. Yeni teknolojiler geliştirirken, yeni toprakları keşfedin ve yeni şehirler kurup, diplomasi veya savaş yolunu seçin.

4. Company of Heroes 2

Company of Heroes

Company of Heroes 2, Relic Entertainment tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows platformu için Sega tarafından yayınlanan bir gerçek zamanlı strateji video oyunudur. 2006 yılında yapılmış olan Company of Heroes oyununun devamıdır.

İlk oyundaki gibi ikinci oyundada II. Dünya Savaşının Rusya tarafında geçmektedir. Oyunda kızıl orduyu kontrolümüz altında Battle of Berlin ve Operation Barbarossa savaşlarını gerçekleştirilmekte. Oyun grafik motoru olarak Essence Engine geliştirilen 3. versiyonu kullanılmıştır.

5. Total War: Shogun 2

Total War: Shogun 2, Total War serisinin diğer oyunlarına göre çok daha gelişmiş özelliklere sahip tek veya çok oyunculu, bir sıra tabanlı strateji oyunudur. Oyun, 15 Mart 2011 tarihinde yayınlanmış olup, 16. yy Japonya'sında (Ōnin Savaşı sonrası) geçmektedir. Oyunun amacı; bir klanının Daimyosu olarak başlanılıp, ülkedeki Shogunluğu ele geçirip, tüm ülkenin yöneticisi olmaktır.

İlginizi
çekebilir
En İyi 7 Online FPS Tarayıcı Oyunu

6. Homeworld

 

RTS türünü yeniden tanımlayan epik uzay strateji oyunlarını deneyimleyin. Filonuzu kontrol edin ve 30'dan fazla tek oyunculu görev boyunca bir armada inşa edin. Her stratejik durum için birim türlerini, filo oluşumlarını ve uçuş taktiklerini seçin.

7. Panzer Corps

Panzer General serisinin manevi halefi olarak adlandırdığı ödüllü sıra tabanlı strateji oyunu. Klasik Panzer General'den ilham alan Panzer Corps, şaşırtıcı bir derinlik (ve içerik) sunmaya devam eden (nispeten) basit bir sıra tabanlı oyundur. İkinci Dünya Savaşı atmosferinde savaşmak istiyor, ancak karmaşık kuralları veya menüleri öğrenmek için saatler harcamak istemiyorsanız, bu oyun sizin içindir.

8. World in Conflict

World in Conflict, çok iyi bir strateji oyunudur. Blizzard'ın kaotik yakınlığı ile Total War'un büyük harita taktikleri arasında bir yerde yer alıyor. World in Conflict, İsveç video oyun şirketi Massive Entertainment tarafından geliştirilmiş ve 2007 yılında Vivendi Games tarafından yayınlanmış gerçek zamanlı bir strateji (RTS) video oyunudur. Oyun Eylül 2007’de piyasaya sürüldü ve genellikle olumlu eleştiriler aldı ve birçok ödül kazandı.

9. XCOM 2

XCOM 2

XCOM 2, Firaxis Games tarafından geliştirilen ve 2K Games tarafından Microsoft Windows, OS X ve Linux için Şubat 2016'da ve PlayStation 4 ve Xbox One için Eylül 2016'da yayınlanan sıra tabanlı bir taktik video oyunudur. Oyun, 2012'nin devamı niteliğindedir. XCOM: Enemy Unknown.

10. Age of Empires II: Age of Kings

Age of Empires II: The Age of Kings - Ensemble Stüdyoları tarafından geliştirilmiş ve Microsoft tarafından da yayımlanmış gerçek zamanlı strateji türünde bir video oyunudur. Age of Empires serisinin ikincisi olan oyun 1999 yılında Microsoft Windows ve Mac OS için satışa çıkartılmıştır.

11. Hearts of Iron IV

Hearts of Iron IV

Hearts of Iron IV Paradox Development Studio tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive tarafından yayımlanan strateji oyunu. Hearts of Iron III'ün devam oyunudur, diğer Hearts of Iron serisi oyunları gibi II. Dünya Savaşı'na odaklanır.

İlginizi
çekebilir
Ücretli PC Oyunlarını Ücretsiz İndirmek İçin En İyi 10 Web Sitesi 2019

Ogznet.com