Ogznet.com
En İyi Çoklu Monitör Kurma Programları Paylaş:
Image by Free-Photos from Pixabay

En İyi Çoklu Monitör Kurma Programları

Windows’ta çift monitör programı kullanarak, görev çubuğunu eklenen tüm ekranlara yayabilir, ek başlık çubuğu seçenekleri ekleyebilir ve daha pek çok konuda çift monitor avantajından faydalabilirsiniz.

Aynı anda iki monitörü kullanabilmek harika bir kolaylık. Yalnızca masaüstü görünümünüzü genişletmekle kalmaz, aynı zamanda birçok işi sizin için kolaylaştırır. Hangi alanda çalışıyor olursanız olun, çift monitör kurulumu profesyoneller için son derece faydalıdır.

Çift monitör kurulumu, farklı programlarla aynı anda tam ekranda çalışmanıza olanak tanır. Ancak bunun olumsuz tarafı, birden fazla monitör ayarını yapılandırmak için pek fazla ayar bulunmamasıdır. Bir uygulamayı bir monitörden diğerine taşımak, bir uygulamayı her iki ekrana da genişletmek gibi zorluklar.

Bu zorlukların üstesinden gelmenin en iyi yolu, Windows'ta çift monitör programı kullanmaktır. Görev çubuğunu eklenen tüm ekranlara yaymak, ek başlık çubuğu seçenekleri eklemek ve daha pek çok konuda size yardımcı olurlar.

İşte en iyi çift monitör programları.

Dual Monitor Tools, kategorideki en iyi çift ekran programlarından biridir. Pencereleri bir monitörden diğerine taşımanıza yardımcı olan kısayol tuşlarına sahiptir. Ayrıca, fare imlecin ekranlar arasındaki hareketini sınırlandırır ve ekran kayıt aracı ve uygulama başlatıcısı gibi diğer özelliklerle donatılmış olarak gelir.

Özellikler

 • Pencereleri monitörler arasında hızlı bir şekilde hareket ettirmenizi sağlar.
 • Belirli bir monitörde başlatmak için uygulamaları başlatın.
 • Bazı Windows 7 kısayol tuşlarını XP ve Vista kullanıcılarına sunar.
 • İmleci bir monitöre kilitleyin veya monitörler arasında hareket etmesini engelleyin.
 • Her monitörde veya birden çok monitöre yayılan farklı görüntülerle duvar kağıdı oluşturun.
 • Duvar kağıdını düzenli aralıklarla değiştirin.
 • Görüntüleri birincil monitörden yakalayın ve ikincil ekranda görüntüleyin.

Bu program, birden fazla monitörde çalışanlar için çok iyi bir programdır. Aynı anda farklı monitörlerde çalışırken Windows kullanıcı arabirimini geliştirmeye odaklanır. Bu yazılım, bağlı tüm monitörlerde birden fazla VDU için Başlat menüsü, sistem tepsisi, görev çubuğu ve görev değiştirici gibi gerekli tüm işlevlerle donatılmıştır.

Program, VDU'lar arasında Windows'u daha hızlı, manuel veya otomatik olarak taşıyabilir. Dahası, masaüstünün genel cazibesine katkıda bulunan çoklu monitör modu için kişiselleştirilmiş duvar kağıtları ve ekran koruyucular da sunar. Genel olarak, tamamen özelleştirilebilir HotKey'ler, DisplayFusion, Çoklu Ekranlar Görev Çubuğu Düğmeleri ve TitleBar Düğmeleri ile çoklu ekranlardaki renkleri yönetme gibi özellikleri kullanarak çoklu monitörlerde çalışma sürecini daha kolay hale getirir.

 • Çoklu Monitör Görev Çubuğu - ikincil ekranlarda hızlı ve kolay gezinmeyi sağlar.
 • Çoklu Monitör Görev Değiştirici - görevler arasında geçiş yaparken dikkatinizi birincil ekrana getirme gereksinimini ortadan kaldırır.
 • Çoklu monitör arka plan duvar kağıdı - masaüstü arka planını özelleştirmek için ek yetenekler sağlar.
 • Çoklu monitör ekran koruyucu - herhangi bir ekran koruyucunun çoklu monitör modunda çalıştırılmasını sağlar.
 • Masaüstü Bölücü - tüm büyük masaüstünü veya her monitörü kesişmeyen alanlara (döşemelere) bölmenizi sağlar.
 • Masaüstü yönetim araçları - çoklu monitör masaüstünü verimli bir şekilde yönetmek için çeşitli araçlar sağlar: masaüstü profilleri, masaüstü simgeleri yöneticisi vb.
 • Masaüstü yansıtma araçları - iş akışını iyileştirmek için çeşitli masaüstü yansıtma türleri sağlar
 • Gelişmiş çoklu monitör pencere yönetimi - genişletilmiş masaüstünde pencerelerin tahsisini hızlandırır.
 • Multi-Monitor Mouse - Çoklu monitör sisteminde oyun oynamak için ek yetenekler sağlar.
 

DisplayFusion Pro, çoklu monitör görev çubukları, titlebar düğmeleri ve tamamen özelleştirilebilir kısayol tuşları gibi güçlü özelliklere sahip bir çift ekran programıdır. DisplayFusion, birden çok monitörünüzü yönetmenizi kolaylaştırır.

 • Çoklu Monitör Görev Çubukları: Monitörlerinizin her birine bir Görev çubuğu ekleyerek pencerelerinizi kolayca organize edin.
 • Masaüstü Duvar Kağıdı: Kolayca birçok çevrimiçi kaynaktan gelen çarpıcı duvar kağıdı resimlerini kullanın veya kendi koleksiyonunuzdaki görüntüleri kullanın.
 • Hassas Monitör Kontrolleri: Çerçeve için hassas ayarlar, profiller, bölme ve dolgu ile monitörlerin kontrolünü elinize alın.
 • Pencere Yönetimi: Masaüstü pencerelerinizi kolayca yönetin. Yerleşik işlevleri kullanın veya pencerelerinizi gereksinimlerinize uyacak şekilde boyutlandırmak ve taşımak için kendinizinkini oluşturun.
 • Solmayı İzleme: Kullanılmayan monitörleri ve uygulama pencerelerini otomatik olarak karartıp eldeki göreve odaklanın.
 • Tetikleyiciler: Tetikleyiciler özelliği, pencere oluşturma, pencere odağı, masaüstünün kilidini açma, sistem boşta ve daha fazlası gibi olayları görmenizi sağlar. Daha sonra o pencereyi veya herhangi bir şeyi değiştirmek için önceden ayarlanmış komutları veya özel komut dosyalarını çalıştırabilirsiniz.
 • Uzaktan kumanda: DisplayFusion'ı telefonunuzdan veya tabletinizden uzaktan kontrol edin! Duvar kağıdınızı değiştirin, monitörleri ve diğer yüzlerce yeteneği açın.
 • Güçlü İşlevler: Özel Anahtar Kombinasyonları ve TitleBar Düğmeleri aracılığıyla güçlü fonksiyonlar veya komut dosyası fonksiyonları içeren bir kitaplığa hızlı bir şekilde erişin.
 • Faydalı Windows 10 İnce Ayarları: Windows 10'u gereksinimlerinize göre özelleştirin. Power User Menüsünü (Win + X) fare konumuna getirin, Windows Kilit Ekranını gizleyin ve daha fazlası!
 • Pencere Konum Profilleri: DisplayFusion'ın Pencere Konumu Profili özelliğini kullanarak pencere boyutunuzu ve konumlarınızı kolayca kaydedin ve yükleyin. Önceden kaydedilmiş bir Pencere Konumu Profili'ni yüklemek, pencerelerinizi önceden ayarlanmış düzenlemelere hızlı bir şekilde düzenlemek için kolay bir yoldur.

UltraMon ile birden fazla monitörden en iyi şekilde yararlanın.

UltraMon, verimliliği artırmak ve birden fazla monitörün tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için tasarlanmış çoklu monitör sistemleri için yardımcı bir programdır.

 • Pencereleri hızlı bir şekilde taşıyın veya masaüstünde büyütün.
 • Akıllı Görev Çubuğu ile daha fazla uygulamayı yönetin.
 • UltraMon Kısayollarıyla uygulama konumlandırmasını kontrol edin.
 • Masaüstü duvar kağıtları ve ekran koruyucular için çoklu monitör desteği.
 • Ana monitörünüzü bir sunum için ikincil monitörlere yansıtın.
İlginizi
çekebilir

Windows 10'da Çoklu Monitör Kurma

Hafif çoklu monitör programı arayanlar için mükemmel ve popüler çift monitör araçlarından biridir. Üç adede kadar bağlı monitörü destekleyerek, DisplayFusion yazılımına mükemmel bir alternatiftir.

Ücretsiz sürümü, diğer monitörlere iki adet Görev Çubuğu ekler. Ekstra ekran görev çubukları dışında, ücretsiz sürüm pek birşey sunmuyor. Pro sürümü, bir uygulamayı farklı masaüstlerine genişletme seçeneği, bağlı monitörler için temalar, farklı çözünürlüklerde ve farklı ekranlar üzerinde daha iyi kontrol ve daha pek çok özellik içerir.

Hem ücretsiz hem de ücretli sürümler, kopyalanan tüm metinleri panoya depolayan kullanışlı bir pano genişletme programı ile birlikte gelir. Bu, ikinci görev çubuğundaki birleşik giriş kutusundan farklı öğeleri seçmenize yardımcı olur.

6. ZBar

ZBar, birden çok monitör kullananlar için bir yardımcı programdır.

İki veya daha fazla monitörünüz varsa, Windows görev çubuğunu yalnızca bu monitörlerden birinin altına yerleştirir ve pencereleri ikinci monitöre taşıyabilseniz de, bu pencereler için görev çubuğu düğmesi birincil pencerenin altında kalır. Bu durumda ZBar devreye giriyor.

 • İsteğe bağlı bir saate sahip, bir veya iki düğme satırıyla, altı stilde birincil olmayan ekranların üstüne veya altına bir görev çubuğu yerleştirin.
 • Pencereleri bir ekran boyunca hareket ettirmek için klavye kısayollarını kullanın.
 • Masaüstü duvar kağıdınızı ekran başına bir görüntü veya tüm ekranlarda bir görüntü olarak düzenleyin

Kompakt bir tasarıma sahip, birden fazla monitörde çalışanlar için mükemmel bir ücretsiz çözümdür.

Birçok kişiselleştirme seçeneğine sahiptir. Hepsinden iyisi, yazılımın yüklenmesine gerek yoktur ve varlığı sistem kaynakları üzerinde pek hissedilmez. Windows görev çubuğu birden fazla monitöre genişletilebildiğinden, her monitörde ayrı duvar kağıtları da kullanabilirsiniz.

Bu çift monitör yazılımı, çoklu ekranlarınızı zahmetsizce kullanmanıza olanak sağlar. Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanmış bu araç, birincil ekranı masaüstüne veya dizüstü bilgisayara ya da başka şekilde bağlanan harici ekranla değiştirir. Ayrıca bağlı ekranların devre dışı bırakılmasına, bağlı ekranların etkinleştirilmesine ve daha fazlasına yardımcı olur. Yazılım, belirli bir ekranın temasını rahatça değiştirme ve tüm monitörleri kaplayan tüm masaüstü arka planında duvar kağıdını zorlama seçenekleriyle donatılmıştır.

En iyi yanı, aynı zamanda farklı monitörlerin çözünürlüğünü bir masaüstü kısayolu veya tek bir tıklamayla değiştirmenize olanak tanıyor. Bu işlev, Windows masaüstünüze bağlı iki veya daha fazla monitörün gücünü korumanıza yardımcı olur.

Yorumlar (1)

 • avatar
  tArky@dont.die

  dostum selam büyük olasılıkla bilgin yoktur ama sormak istiyorum.ben 2 monitör kullanıyorum.taktığım LCD ekranı ana ekranım yaptım ve laptop 2.ekran.2.ekranda uygulama açarken tam ekran olmuyor kenarlar siyah kalıyor çözümü varmıdır.

Yorum Yaz