Google'ın İçine Gizlenmiş Eğlenceli Oyunları Keşfedin

Google'ın İçine Gizlenmiş Eğlenceli Oyunları Keşfedin

Google Aramalardan Gizlice Ulaşıp Oynayabileceğiniz 8 Oyun

Google’ın arama sayfasında gizli oyunları olduğunu biliyor muydunuz? Bu oyunları, başka bir siteyi ziyaret etmeden, Google.com'un içinden oynayabilirsiniz. Bu hiçbir sinir bozucu güvenlik duvarının sizi engelleyemeyeği anlamına gelir. Google'ın ünlü karalamalarının bir parçası olan ancak doodle değişmeye devam ettiği için kolayca bulunamayan başka oyunları da var. Merak etmeyin, bu oynanabilir doodle karalamaları bugün hala aktif olarak sitede var.

İşte Google Arama'da veya tarayıcıda oynayabileceğiniz eğlenceli Google oyunları.

1. Solitaire

Google Arama’da Solitaire Oyna

Evet, Google'ın içinde bir solitaire oyunu oynayabilirsiniz. Herhangi bir bağlantıyı tıklamanıza veya herhangi bir uygulamayı indirmenize gerek yok. Google’ın pek çok gizli sürprizinden biri, bulana kadar oralarda saklanıyor.

Tek oyunculu oyun tam olarak bilgisayarda oynadığınız klasik Windows Solitaire oyunu gibi çalışır. Kartları, kırmızılar ve siyahlar arasında değişen kronolojik sırada eşleştirin.

Solitaire'ın bu sürümünün en güzel yanı, akıllı telefonlarda da çok iyi çalışması. Böylece basit bir Google aramasıyla ve hiçbir şey yüklemeden telefonunuzda oynayabilirsiniz.

2. Mayın Tarlası

google aramasında mayın tarama gemisi oyna

Windows bilgisayarlarla ilişkili ve zaman geçirmek iki popüler oyun var. Solitaire oynuyorsanız, Mayın Tarlası'nı es geçmemişsinizdir!

Oyunun görünüşü Windows'tan biraz farklıdır. Ancak oyunun temelleri aynıdır. Her biri çevrelerindeki meydanlarda kaç tane mayın olduğunu belirten bir sayı ızgarası alacaksınız. Bazı hücreleri mayın olarak işaretlemek için mantık ve matematik kullanın ve güvende olduğunu düşündüğünüzü açın.

Bu ücretsiz oyunu Google'da oynamak için bir fareye ihtiyacınız olacak. Bir dizüstü bilgisayarın dokunmatik yüzeyinde denendiğinde, sağ tıklamanın sol tıklanmaya karşı hassasiyeti genellikle yanlış tıklamalarla sonuçlanıyordu ve bu da oyununuzu anında sona erdirecek.

Ve evet, kolay, orta ve zor seviyeleri var. Zaman harcamak için arkadaşlarınıza meydan okuyun!

3. Tic Tac Toe

Ofiste ya da bir yerde sıkıldığınızda, bir arkadaşınızla Tic-Tac-Toe oynayın. Bu da cep telefonunda çalışır, böylece hızlı bir oyun için kalem ve kağıt gerekmez.

Artı veya daire gibi simgelerle oynayabilirsiniz, ancak artının ilk sırayı aldığını bilin. Yalnız olsanız bile, Google’ın AI’sına (yapay zekasına) karşı meydan okuyabilirsiniz. Oyun için farklı yetenek ayarları var, bu yüzden kolay başlayıp "zor" seviyesine ilerleyebilirsin.

4. Pac-Man

Google Oyunları doodle pac man

Google klasik Pac-Man oyununu aldı, ancak labirenti Google harfleriyle yeniden tasarladı. Ve bu süreç Pac-Man'i hiç olmadığı kadar zorlaştırıyor.

Her zamanki gibi amaç, sarı Wakka-Wakka adamınızı etrafta dolaştırmak, tüm noktaları yemek. Sizi öldürmek üzere olan dört hayaletten kaçının. Büyük bir nokta yemek, hayaletleri kısa süreliğine maviye çevirir, bu noktada da hayaletleri yiyebilirsiniz.

Harflerin şekli nedeniyle, labirentin bazı zor köşeleri vardır. Klasik Pac-Man oyunu kadar kolay olmadığından, dikkatli manevra gerektirir. Bunu bilgisayar klavyesinde yön tuşlarıyla oynamak muhtemelen en iyisidir; Yön değişiklikleri için kaydırarak telefonda oynamak zordur.

İlginizi
çekebilir
Google Doodle’u Özelleştirin - Adınızı Google'da Logosuna Yazın

5. Yılan Oyna

Google Snake oyunundaki klasik yılan oyununu oyna

Google klasik Yılan oyununun oynanabilir bir doodleını geliştirdi. Bu doodle sürümü kayboldu ancak şimdi klasik bir Yılan Oyunu sürümüne sahipsin.

Yılanı hareket ettirmek, yolundaki şeyleri yemek için ok tuşlarını kullanın. Yemek büyümenizi sağlar; kenarlara çarparsan da oyun biter.

Google'ın Yılan Oyunu da mobil ekranlarda çalışıyor, ancak Pac-Man'de olduğu gibi, yönünü değiştirmek için kaydırmak, ok tuşlarına basmaktan çok daha zor. Yapabiliyorsanız, klavyede oynayın.

6. Atari Breakout

Klasik tuğla kırma oyunu oyna Atari Breakout Google Görseller'de

Tuğla kırma oyunları asla modası geçmeyecek türlerdendir. Oyun geliştiricileri bugün hala klasik tuğla kırıcı oyununu yeniden tasarlıyor.

Google Görseller’de arama yapmak, normal bir animasyonu etkinleştirecektir. Tüm fotoğraflar bir tuğla çizgisi oluşturacak şekilde sarsılıyor ve büyülü bir şekilde bir raket ve bir top beliriyor. Topu ekrandan düşmemesi için raketi kullanarak tuğlaları kırmaya başlayın.

Oyunu bitirin ve Google güzel bir yer için yeni bir arama yaparak tuğla çıkarıyor. Sonra sıradaki oyuna başlarsın, muhteşem yerlerin tuğlalarını kırarsın. Bilgisayarda bir telefondan daha eğlencelidir.

7. A Google a Day

Google A Day, google arama ile oynamak için eğlenceli bir sınav oyunudur.

Genellikle, trivia oyunları ve sınavlar soruyu Google'da aramamanızı sağlar. Google A Day internette arama yapmanıza izin verir ve oyunu Google'ın arama hızını akıllıca kullanabilmenizi sağlar. Sorular ve cevaplar İngilizce olup sıkılabilirsiniz.

Her gün, site üç önemsiz soru soruyor. Pencere iki yarıya ayrılmıştır. Soru, ekranın alt yarısında, Google yarısı ise ilk yarısında görünür. Soruyu gördüğünüzde, doğru anahtar kelimeleri kullanarak cevabı aramak için üst yarıyı kullanın. Hepsi Google arama becerilerinizi geliştirmenin bir yoludur.

Günde bir Google haftanın her günü zorlaşıyor. Pazartesi günü yapılan sınav en kolay olanıdır ve perşembe ve cuma günü yapılan sınavlar, bazı ciddi Googling yeteneklerinin kırılmasını gerektirir. Her gün yeni bir şeyler öğreneceğiniz için tarayıcınız için mükemmel bir ana sayfa oluşturur.

8. Spooky Cat

Google'ın Halloween oyunu Spooky Cat bilgisayar ve mobil cihazlarda harika

Google Doodle oyunlarını mutlaka denemelisiniz. Bazıları bağımlılık yapan basit oyunlardır. Ama en iyisi Cadılar Bayramı 2016 Doodle, Spooky Cat oyunu. Bilgisayarlarda da oynanabilir, ancak mobil cihazlarda daha iyi performans sergiliyor.

Kediye yardım edin, bir sürü şeytani hayaletten okulunun büyülü sırlarını savunmasına yardımcı olun. Her hayaletin üstünde bir şekil vardır. Hayaleti öldürmek için ekranınızdan bu şekli çizin. Hızlıca yapın, hayaletler Momo'ya ulaşmadan yok edin.

Spooky Cat'in sadece beş seviyesi var, bu yüzden yakında oyunu bitireceksin. Ama o kadar iyi yapılmış ki, tekrar tekrar oynamaya devam etmek isteyeceksiniz. Güzel animasyonlar, harika ses efektleri ve bağımlılık yapıcı bir oyun bunu bir kazanan yapar.

Ogznet.com