Ogznet.com

Google oyunları internetsiz eğlenceli oyunları keşfedin

Google’ın arama sayfasında gizli oyunları olduğunu biliyor muydunuz? Bu oyunları başka bir siteyi ziyaret etmeden, Google.com’un içinden oynayabilirsiniz.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Yalnızca internette arama yapmak dışında, Google'ın arama kutusunda belirli anahtar kelimeleri arayarak çok çeşitli şeyler yapabilirsiniz. Yazı tura atabilir, bulunduğunuz yer için hava durumu sonuçlarını alabilir, zar atabilir ve gizli oyunlar oynayabilirsiniz.

  Evet doğru okudunuz! Google arama çubuğuna belirli anahtar kelimeleri yazarak oyun oynayabilirsiniz. Boş zamanınız olduğunuzda oynayabileceğiniz bazı harika gizli Google oyunlarını listeledik.

  İşte Google Arama'da veya tarayıcıda oynayabileceğiniz eğlenceli Google oyunları.

  Google'ın içinde bir solitaire oyunu oynayabilirsiniz. Herhangi bir bağlantıyı tıklamanıza veya herhangi bir uygulamayı indirmenize gerek yok. Google’ın pek çok gizli sürprizinden biri, bulana kadar oralarda saklanıyor.

  Google Solitaire

  Tek oyunculu oyun tam olarak bilgisayarda oynadığınız klasik Windows Solitaire oyunu gibi çalışır. Kartları, kırmızılar ve siyahlar arasında değişen kronolojik sırada eşleştirin.

  Solitaire'ın bu sürümünün en güzel yanı, akıllı telefonlarda da çok iyi çalışması. Böylece basit bir Google aramasıyla ve hiçbir şey yüklemeden telefonunuzda oynayabilirsiniz.

  Windows bilgisayarlarla ilişkili ve zaman geçirmek iki popüler oyun var. Solitaire oynuyorsanız, Mayın Tarlası'nı es geçmemişsinizdir!

  Oyunun görünüşü Windows'tan biraz farklıdır. Ancak oyunun temelleri aynıdır. Her biri çevrelerindeki meydanlarda kaç tane mayın olduğunu belirten bir sayı ızgarası alacaksınız. Bazı hücreleri mayın olarak işaretlemek için mantık ve matematik kullanın ve güvende olduğunu düşündüğünüzü açın.

  Google Mayın Tarlası

  Bu ücretsiz oyunu Google'da oynamak için bir fareye ihtiyacınız olacak. Bir dizüstü bilgisayarın dokunmatik yüzeyinde denendiğinde, sağ tıklamanın sol tıklanmaya karşı hassasiyeti genellikle yanlış tıklamalarla sonuçlanıyordu ve bu da oyununuzu anında sona erdirecek.

  Ve evet, kolay, orta ve zor seviyeleri var. Zaman harcamak için arkadaşlarınıza meydan okuyun!

  Ofiste ya da bir yerde sıkıldığınızda, bir arkadaşınızla Tic-Tac-Toe oynayın. Bu da cep telefonunda çalışır, böylece hızlı bir oyun için kalem ve kağıt gerekmez.

  Google Tic-Tac-Toe

  Artı veya daire gibi simgelerle oynayabilirsiniz, ancak artının ilk sırayı aldığını bilin. Yalnız olsanız bile, Google’ın AI’sına (yapay zekasına) karşı meydan okuyabilirsiniz. Oyun için farklı yetenek ayarları var, bu yüzden kolay başlayıp "zor" seviyesine ilerleyebilirsin.

  Google klasik Pac-Man oyununu aldı, ancak labirenti Google harfleriyle yeniden tasarladı. Ve bu süreç Pac-Man'i hiç olmadığı kadar zorlaştırıyor.

  Google Pac-man oyunu

  Her zamanki gibi amaç, sarı Wakka-Wakka adamınızı etrafta dolaştırmak, tüm noktaları yemek. Sizi öldürmek üzere olan dört hayaletten kaçının. Büyük bir nokta yemek, hayaletleri kısa süreliğine maviye çevirir, bu noktada da hayaletleri yiyebilirsiniz.

  Harflerin şekli nedeniyle, labirentin bazı zor köşeleri vardır. Klasik Pac-Man oyunu kadar kolay olmadığından, dikkatli manevra gerektirir. Bunu bilgisayar klavyesinde yön tuşlarıyla oynamak muhtemelen en iyisidir; Yön değişiklikleri için kaydırarak telefonda oynamak zordur.

  Google klasik Yılan oyununun oynanabilir bir doodleını geliştirdi. Bu doodle sürümü kayboldu ancak şimdi klasik bir Yılan Oyunu sürümüne sahipsin.

  Google yılan oyunu

  Yılanı hareket ettirmek, yolundaki şeyleri yemek için ok tuşlarını kullanın. Yemek büyümenizi sağlar; kenarlara çarparsan da oyun biter.

  Google'ın Yılan Oyunu da mobil ekranlarda çalışıyor, ancak Pac-Man'de olduğu gibi, yönünü değiştirmek için kaydırmak, ok tuşlarına basmaktan çok daha zor. Yapabiliyorsanız, klavyede oynayın.

  Futbol oyunları oynamayı seviyorsanız Futbol 2012'yi kesinlikle seveceksiniz. Bu doodle 2012'de piyasaya sürüldü ve şu anda hala mevcut.

  Bir AI oyuncusu kalenizin yönüne şut atarken siz kaleci olarak oynuyorsunuz. Sizi saatlerce oyalayabilecek eğlenceli küçük bir oyun.

  Champion Island Games, kaçırmamanız gereken gizli bir Google oyunudur. Pokemon'a çok benzeyen eski tip bir RPG oyunudur.

  Dolaşabileceğiniz, spor yapabileceğiniz ve rakiplerle karşılaşabileceğiniz bir adaya düşüyorsunuz. Genel olarak, oynamanız gereken harika bir gizli Google oyunudur.

  Google Doodle Archive'dan Cadılar Bayramı, korku severler için bir başka en iyi oyundur. Dünya çapındaki oyuncuların iki takımdan birine katıldığı ve birkaç ürkütücü haritadan birini keşfettiği çok eğlenceli bir oyun.

  Keşif yaparken oyuncular mümkün olduğu kadar çok ruh alevi toplamalı ve onları iki dakika içinde ana üslerine geri götürmelidir. Süre dolduğunda, en çok ruh alevi toplayan takım kazanır.

  Google oyunları - kriket

  Kriket oyunun seviyorsanız, bu gizli Google oyunu tam size göre. Bu oyun temelde, zamanlamaya bağlı olarak vuruş yapmanızı ve puan almanızı sağlayan bir Google Doodle'dır.

  Vuruşunuzu zamanlama şekliniz puanınızı belirler. Cricket Google Doodle'ın tek dezavantajı, yalnızca vuruş yapmanıza izin vermesidir.

  Basketbol doodle'ı 2012'de Yaz Olimpiyatlarını kutlamak için tanıtıldı. Bu çok basit bir oyun; bir oyuncu puan kazanmak için farklı mesafelerden basket atmalıdır.

  Oyun oldukça bağımlılık yapıyor ve Basketbol severler için güzel olabilir. Artık Google Doodle Arşivinin bir parçası olan bir oyun.

  Diğer Harika Online Oyunlar

  Google Arama’daki bu gizli oyunların yanı sıra, Google ürünlerinde gizlenmiş birkaç başka oyun da var. Bunların arasında en ünlüsü, Google Chrome'da internet bağlantısı olmadığında oynayabileceğiniz Dinosaur Run oyunu.

  Chrome dino oyunu

  Chrome dinozor oyununu çevrimiçi olduğunuzda yeni bir sekmede “chrome://dino” adres satırına yazarak oynayabilirsiniz.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz