Ogznet.com
Image by Freepik

Android için en iyi 10 radyo uygulaması

Radyolar, müzik dinleme platformları çıktığından beri eskisi kadar popüler değiller. Ancak, yeni çıkan müzikleri keşfetmenin veya radyo programlarını dinlemenin en iyi yoludur. Bu yüzden Android için en iyi radyo uygulamalarını burada bulabilirsiniz.

İşte Android için en iyi radyo uygulamaları.

AccuRadio radyo uygulamasında dinlemek için 1000'den fazla radyo kanalı vardır. Her kanal dinleyici tarafından özelleştirilebilir. Bir derecelendirme sistemi vardır ve radyo kanalından sanatçı ve şarkıları yasaklayabilirsiniz.

Sonuçta sadece sevdiğiniz şeyleri çalan bir radyo kanalı kalır.

En sevilen, en popüler 1000'den fazla radyo kanalına tek bir uygulamadan ulaşın. Arabeskten klasik müziğe, cazdan spor haberlerine kadar istediğiniz kategoride özenle seçilmiş radyolar arasında gezinebilir; dilerseniz istediğiniz radyoyu ismiyle aratarak favorilerinize ekleyerek kolayca erişebilirsiniz.

Radio Online daha geleneksel radyo uygulamalarından biridir. Uygulama, istediğiniz zaman türü için hazır olan her türlü içeriği kapsayan yüzlerce radyo istasyonuna sahiptir. İnternette barındırılan radyoyu ve çevrimiçi müzik dinlemeyi destekleyen bazı FM istasyonlarını içerir.

Ücretli sürümü alırsanız, canlı radyo kaydı, uyku zamanlayıcısı ve daha birçok ek özelliklere sahip olabilirsiniz.

 

Tuneln, dünyanın dört bir yanından canlı spor, müzik, haber, podcast ve radyoları tek uygulamada bir araya getiriyor. Ücretsiz sürüm, birkaç milyon podcast ile birlikte toplam 100.000'den fazla istasyon ile birlikte geliyor. Premium sürümü satın alırsanız reklamların kaldırılmasını da sağlayabilirsiniz.

Radyo uygulaması ile Türkiye'deki ulusal ve yerel radyoları dinleyebilirsin. Radyo kanalları; pop, arabesk, yabancı, haber-spor, slow, halk müziği, nostalji, dini, rock, rap ve yerel gruplar altında toplanmıştır. Tek ekranda basit arayüz ile tüm radyoları rahat bir şekilde dinleyebilirsin.

Ayrıca bildirim ekranından çalan radyo kanalını kontrol edebilirsiniz. Uyku modu ile istediğin zaman radyo kendiliğinden kapanır. Kulaklık ile müzik akışını durdurma, bir önceki radyo ve bir sonraki radyoya geçme gibi özellikleri vardır.

 

XiiaLive, özelleştirilebilir ve kendi zevkinize göre seçebileceğiniz temalar ile, veri koruması, bildirim efektleri, bluetooth ayarları, ayrı ses kontrolü, değiştirebilir dil seçenekleri gibi özelliklere sahip bir diğer radyo uygulamasıdır.

Shoutcast üzerinden 50.000'den fazla radyo istasyonu içerir. Favori istasyonlarınızı kaydetmenizi sağlayan organizasyonel özellikleri de vardır. Ayrıca temalar, veri yönetimi özellikleri ve kendi radyo istasyonu URL bağlantınızı, ekolayzırınızı ve Bluetooth seçeneklerinizi eklemek gibi bazı profesyonel kullanıcı ayarlarını içerir.

 

600'den fazla radyoyu sorunsuz ve kesintisiz hemen dinle. Ulusal ve yerel, 1000'den fazla radyoyu internetin olduğu her yerde dinle. İsterseniz radyo dinlerken yayını kaydet ve internetsiz istediğin zaman tekrar dinle.

Uygulamayı sunduğu tema desteği ile kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Uyku modu, arkaplanda çalabilme, kategorilendirilmiş radyolar ve radyoları bildirim ekranından kontrol edebilme gibi özelliklere sahiptir.

Radio Turkey ile ücretsiz radyo istasyonlarını ücretsiz olarak dinleyin. Uygulama haber, spor, müzik vb. gibi kategorilerde yüzlerce radyo istasyonu sunar. Kullanımı kolay, hızlı ve modern bir arayüz ile geliyor.

Android Auto ve Chromecast ile uyumludur. Ayrıca seçtiğiniz bir radyo istasyonunu alarm olarak ayarlayabilir ve bununla uyanabilirsiniz. Favori radyolarınızı kaydedebilirsiniz.

 

Radio FM, internet tabanlı radyo istasyonlarını dinlemek için başka bir uygulamadır. Radio FM'in arayüzü oldukça basittir ve kullanımı kolaydır.

Favoriler özelliği, uyku zamanlayıcısı, alarm özelliği, kısayol ekleme gibi aklınıza gelebilecek tüm özellikler bu uygulamada mevcuttur. 20.000 istasyonluk büyük radyo veritabanına sahiptir.

Radyo Burada, özelleştirilebilir bir radyo uygulamasıdır. Beğendiğiniz kanallara daha hızlı ulaşabilmek için, radyo kanallarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. Arama seçeneği ile ise tüm kategori ve yerel radyolar içerisinde arama yapabilir, istediğiniz radyoyu bulabilirsiniz.

Uyku modu özelliği ile istediğiniz zaman radyonun otomatik olarak durdurulmasını sağlayabilirsiniz. Alarm özelliğini kullanarak isterseniz sabah sevdiğiniz radyo yayınıyla uyanabilir yada sevdiğiniz radyo programı, futbol maçı başladığında radyo yayınının otomatik olarak başlamasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar (1)

  • avatar
    Ekrem demir

    Mrb neden türk radyolar yok hocam örneğin http://kesintisizradyo.com adlı site güzel uygulamasıda var.

Yorum Yaz