Android için En İyi Numara Engelleme Uygulamaları

Android için en iyi numara ve mesaj engelleme uygulamaları. Bunlar kullanıcılar tarafından en çok indirilen numara engelleme uygulamalarıdır.

Her birimiz, tele pazarlama firmaları veya dolandırıcılar tarafından yapılanlar gibi istenmeyen aramalardan rahatsız oluyoruz. Bazı Android telefonlar, engelleme işlevini yerleşik bir özellik olarak sunar, ancak ne yazık ki çoğu bunu yapmaz. Bu nedenle, Android için hem etkili hem de güvenilir olan en iyi numara engelleme programlarının bir listesini yaptık.

Bu numara engelleme uygulamaları, sizi istenmeyen aramalardan koruyabilir ve bilinmeyen numaraları tanımanıza yardımcı olabilir.

En iyi numara engelleme programı:

Her gün bilinen veya bilinmeyen numaralardan birçok telefon geliyor. Bilinen numaralar bir yere kadar tamam ama bilinmeyen numaralar çok can sıkıcı ve bizi rahatsız etmeye devam ediyor. Buradaki uygulamalar ile bu rahatsız edici numaraları engelleyin.

Calls Blacklist, hem numara hem de SMS engellemesi için kullanabilirsiniz. Uygulama, istenmeyen, özel (gizli, isimsiz) veya bilinmeyen numaralardan gelen çağrı ve mesajları kolayca engelleyebilir.

Sizi rahatsız eden tüm numaraları engelleyin. Sinir bozucu çağrı veya mesajlardan, telefonda pazarlama, spam ve robot çağrılardan bıktıysan bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Kolay bir kullanıma sahip güçlü bir numara engelleyicidir. Tek yapmanız gereken istenmeyen numaraları kara listeye eklemektir.

Android için bir başka popüler numara engelleme uygulaması. Tüm istenmeyen aramaları tek bir tıklama ile engelleyin. Çağrı Engelleyici (Call Blocker) istenmeyen çağrıları otomatik olarak reddedebilir. Sadece dokun ve numarayı kara listeye ekle. Sonrasında engellenen numaraları doğrudan görün ve kolayca erişin.

Seçeneklerinize göre engelleyebilmeniz için burada farklı blok modları da mevcuttur. Tüm numaraları engellemek için en iyi uygulama.

Herhangi bir satıcıdan gelen aramayı veya herhangi bir kişiden gelecek aramaları reddetmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken telefon numarasını kara listeye eklemek ve Çağrı Engelleyicinin (Call Blocker) geri kalanını sizin için halletmesine izin vermek.

3. Hiya

Hiya, Android için başka bir iyi numara engelleme uygulamasıdır. Çağrıları veya mesajları engelleme ve numaraları kara listeye almanın yanı sıra, ters telefon numarası arama ve arayan kimliği güvenlik koruması gibi özellikler içerir. Uygulama, sahte veya gerçek bir arayan olup olmadığını belirlemek için bilinmeyen bir numarada ters telefon araması gerçekleştirir. İstenmeyen bir arama geldiğinde sizi uyarması için otomatik uyarıları etkinleştirebilirsiniz. Arayanları ve bilinmeyen metin mesajlarını tanımlayabilir. Ayrıca uygulama içinden arama yapmanızı sağlar.

İster arayan numaranın kime ait olduğunun tespiti olsun, ister istenmeyen arama ve SMS'leri engelleme olsun; uygulama tüm bu görevleri çok kolay bir şekilde yerine getiriyor. İstenmeyen aramaları filtreleyerek sadece istediğiniz kişilerle iletişime geçmenizi sağlar.

Truecaller, dünya çapındaki milyonlarca kullanıcı tarafından güncellenen topluluk bazlı spam listesiyle, iletişiminizi güvenli ve etkin hale getirmek için ihtiyacınız olan tek uygulamadır.

İstenmeyen mesajları ve tele pazarlama SMS'lerini otomatik engelleyin veya isme ve numara serisine göre engelleyin.

Dünyanın en iyi Arayan Kimliği tespit işlevi, sizi arayan herkesi tespit eder. Ayrıca spam aramaları ve tele pazarlamacıları engeller. Arama geçmişindeki bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu gösterir. Arama geçmişini, kişileri, mesajları ve ayarları Google Drive'a yedekleyebilirsiniz.

Uygulamaya Türkiye'den erişilemiyor. Bu yüzden .apk dosyasını indirip telefonunuza yüklemeniz gerekir. Ayrıca uygulamanın çalışma mantığı rehberinizdeki tüm kişileri içe aktarıp daha sonra bu kayıtlar üzerinden arayan kimliğini göstermedir. Bu yüzden gizlilik konusunda endişeleriniz varsa kullanmamanız daha iyi olabilir.

Gereksiz aramaları ve mesajları önleyebilen başka bir ücretsiz SMS ve numara engelleme uygulamasıdır. Gizliliğiniz için bir Parola koruma moduna sahiptir. Arayan Kimliği ile bilinmeyen arayanların kimliğini kolayca tanımlayabilirsiniz.

Kişiler, Profiller ve Engellenen Oturum Açma için SD karta yedekleme ve geri yükleme seçeneği vardır. Numaraları Beyaz Liste veya Kara Listeye ekleyebilirsiniz. MMS, SMS mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm aramaları engelleyebillir veya yalnızca telefon rehberindeki kişilere çağrı yapma izni verebilirsiniz.

Call Blocker Free, istenmeyen aramaları engellemek için en etkili uygulamalardan biridir. Cevaplamak istemediğiniz numaraları engellemenize yardımcı olur. Bu uygulama hem istenmeyen Spam aramaları hem de SMS'leri önler. Bu uygulama daha az bellek ve CPU kullanır. Böylece daha az pil tüketimi sağlar. Bununla birlikte aşağıdaki bazı özelliklere sahiptir.

  • Kara Liste ve Beyaz Liste.
  • 4 Engelleme Modu: Tüm Aramaları Kabul Edin, Kara Listedeki Tüm Numaraları Engelleyin, Yalnızca Beyaz Listedeki Numalara İzin Verin, Yalnızca Beyaz Listedeki ve Rehbere Kayıtlı Kişileri Kabul Edin.
  • Mesajları engelle.
  • Engelleme bildirimleri

Mr. Number, reklamsız, ücretsiz, Android için en iyi spam arama engelleyicilerinden biridir. İstenmeyen aramaları engellemenin yanı sıra istenmeyen numaraları ve mesajları belirleyip durdurmanıza da izin verir. Kişi listenizden numaraları seçebilir veya manuel olarak girebilirsiniz. Hatta herhangi bir özel alan kodunu veya herhangi bir uluslararası numarayı engellemenize izin verir. Rehberiniz dışındaki tüm diğer numaraları engellemeyi de seçebilirsiniz. Uygulamanın yapılandırılması nispeten kolaydır ve tam koruma sağlar.

Call Control, can sıkıcı otomatik aramalardan, telefon pazarlamacılarından ve istenmeyen e-postalardan kaçınmanıza yardımcı olan hafif ve verimli bir Android numara engelleme uygulamasıdır. Ayrıca, arama veya metin mesajı almayacağınız Rahatsız Etmeyin programları da ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, arayanın kim olduğunu size bildirmek için gelişmiş bir çevirici ve CallerID özelliğini destekler. En iyi yanı, dağınık olmayan bir gelen kutusu elde etmek için bilinmeyen kişilerden veya telefonla pazarlamacılardan gelen metin mesajlarını engellemenize de yardımcı olmasıdır.

Avast öncelikle bir virüsten koruma uygulamasıdır, ancak aynı zamanda çağrı engelleyici ve spam filtresi özelliklerine de sahiptir. İstenmeyen ve telefonla pazarlama aramalarını algılayabilir ve engelleyebilir. Ayrıca uygulama, uygulama dolabı, virüs koruması, Telefon izleyici, Önemsiz Temizleyici vb. gibi başka özelliklere de sahiptir. Genel olarak, telefonunuzun güvenliği ve gizliliğiniz için mükemmel bir uygulamadır.

Uygulama, gelen bir aramayı cevaplarken gerekli olan kesin bilgileri size sağlar. Pazarlamacılar, dolandırıcılar ve diğer istenmeyen aramalar kategorilere ve atanmış derecelendirmelere ayrılmıştır. Uygulama, bilinmeyen bir numaradan bir arama aldığınızda bir telefon numarası derecelendirmesi görüntüler. Ayrıca, belirli numaraları engelleyebilir veya hatta kişiler listenizde olmayan numaralardan gelen tüm aramaları engellemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, veritabanına hangi bilgileri göndereceğinize karar vermenizi sağlar. Kişilerinizi yüklemez ve ayrıca çevrimdışı çalışır, bu da onu Android için en iyi arama engelleyicilerinden biri yapar. Numara engelleme uygulaması reklamsız ve ücretsizdir.

Call Blocker, şüphesiz en iyi numara engelleme uygulamalarından biridir. Üstelik bu, Play Store'daki en popüler arama engelleme uygulamalarından biridir. Bu uygulamanın kullanıcı arayüzü sadece harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda oldukça işlevsel olmakla birlikte harika çalışır. Bu uygulama, çağrı merkezlerinden, istenmeyen numaralardan, otomatik aramalardan, telefonla pazarlamacılarından vb. istenmeyen aramaları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır.

 

Uygulama ile herhangi bir numarayı engelleyebilirsiniz, ayrıca belirli zaman dilimleri için arama engellemeyi planlayabilirsiniz. Uluslararası aramaları ve numaraları engellemek çok kolaydır, ayrıca beyaz listeye almayı da etkinleştirebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda reddedilen telefon numaralarının kayıtlarını tutar, böylece her zaman geri dönüp kontrol edebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın