Ogznet.com

Telefondan Faks göndermek için en iyi uygulamalar

Faks aslında e-postanın fiziksel şeklidir. Evrakları bir cihaza yerleştirirsiniz ve başka bir yerde bir cihazdan yazdırılır. Bazı şirketler ve devlet kuruluşları hala zaman zaman faks kullanmaktadır. Android telefonunuzu kullanarak faksları oldukça ucuz bir fiyata gönderebilirsiniz. İşte Android için en iyi faks uygulamaları.

Elektronik faks veya e-faks, e-posta veya web arabirimi aracılığıyla faks gönderip almanızı sağlayan bir hizmettir. eFax ile faks makinesi, faks hattı ve sarf malzemeleri maliyetini ortadan kaldırın.

Artık herhangi bir Android, iPhone ve iPad cihazında İnternet bağlantınız varsa, her yerde faks gönderip alabilirsiniz. E-faks göndermenin faydaları, geleneksel faks makinelerinden daha ağır basar. Dijital faks uygulamalarının artıları ve eksileri şunlardır:

Not: Ücretsiz faks gönderme uygulamalarının çalışmadığını, yani uygulamalar ile cep telefonundan ücretsiz faks gönderilmesinin bir yolu olmadığını unutmayın. Ancak ücretsiz faks gönderen bazı web siteleri olabilir.

Android ve iOS cihazlar için FAX.PLUS mobil uygulamasını indirin ve hareket halindeyken faks gönderip almaya başlayın. FAX.PLUS, her yerden, her zaman ve herhangi bir cihazdan (bilgisayar, akıllı telefon ve tablet) faks gönderip almanızı sağlayan HIPAA uyumlu bir çevrimiçi faks hizmetidir.

iPhone veya iPad'den faks gönderin: iPhone veya iPad cihazınızda, fakslamak istediğiniz belgeyi taramak için yerleşik tarayıcıyı kullanmanız, alıcının faks numarasını eklemeniz ve faksınızı hemen göndermeniz yeterlidir. Yerel depolama alanınızdan veya iCloud Drive'dan belge ekleme seçeneği de vardır.

 • Belgeleri kamerayla tarayın: Cep telefonunuzun kamerasını güçlü bir tarayıcıya dönüştürün ve belgeleri kolaylıkla fakslayın.
 • Belgeleri imzalayın: Bir faks aldığınızda, imzanızı ekleyin ve geri gönderin. Yazdırmaya gerek yok!
 • Kişilerinize erişin: Yalnızca cihazınızın kişilerine erişmekle kalmaz, aynı zamanda uygulama içinde FAX.PLUS kişilerinizi de görebilirsiniz.
 • iCloud ve Google Drive'ı destekler: iOS uygulaması için iCloud desteği (Dropbox ve Google Drive dışında) ve Android uygulaması için kullanışlı bir dosya gezgini.

2. iFax

iFax, neredeyse tüm dünyayı kapsayan bir faks uygulamasıdır, iFax, uygulama içi ödemelerle desteklenmektedir. Faks maliyeti, sayfa sayısına ve varış yerine göre belirlenir.

iFax, güvenilir, güvenli ve son derece düşük maliyetli bir çevrimiçi faks uygulamasıdır. Telefondan e-posta göndermek kadar kolay bir şekilde faks gönderip alabilirsiniz ve kayıt gerekli değildir. Kurumsal düzeyde faks teknolojisi, belge tarama ve dijital imza özellikleri gibi zengin bir çevrimiçi özellik seti sunarak, faks makinesi kullanmanıza gerek kalmaz. iFax'ı indirin ve faks işlemlerinizi basitleştirin. Mobil cihazlar için en iyi ücretsiz faks uygulamalarından biri olan iFax, benzersiz bir faks deneyimi sunar ve faks gereksinimleriniz için üstün bir çözüm sağlar.

Telefonunuz veya bilgisayarınızdan birkaç tıklama ile görüntü ve PDF belgelerini faks olarak gönderin. Genius Fax, mobil cihazınızdan hesaplı bir şekilde faks gönderip almanın en kolay yolunu sunuyor. Hızlı, kullanımı kolay ve şık bir arayüze sahiptir. Artık bir faks makinesine sahip olmanıza gerek yok.

Genius Fax, belgelerinizi telefonunuzda taramak için bir uygulama sunar. Daha sonra faks göndermek için faks uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca Dropbox, Google Drive veya diğer uygulamalardan dosya çekebilirsiniz. Faks almak da mümkündür, ancak bunun için başkalarından faks almak için geçici olarak ücretli bir faks numarası kiralamalısınız. Bir numara kiralama işlemi 1, 3 veya 6 ay sürebilir. İhtiyacınız olursa süreyi uzatabilirsiniz.

 • Faks alma: Kendi faks numaranızı edinin ve belgeleri doğrudan cihazınıza alın.
 • Yüksek kalite: Faks makineleri sadece siyah beyaz desteği sağlar. Genius Fax, belgelerinizin net ve keskin olması için Genius Scan'in ödüllü görüntü işleme teknolojisini uygular.
 • Teslim edildiğinde veya alındığında bilgi sahibi olun: Faksınız teslim edildiğinde, teslimatın onayını almak için bir bildirim alırsınız. Genius Fax, faks alındığında da sizi bilgilendirir.
 • Uluslararası destinasyonlar: 40'tan fazla ülkeyi destekliyor ve düzenli olarak daha fazlasını ekleniyor.
 • Gizlilik ve güvenlik: Geleneksel faks kadar güvenli olan Genius Fax, güvenliği ve gizliliği ön planda tutar.

4. FaxFile

FaxFile, yüksek kaliteli faks uygulamalarından biridir. Basit bir arayüz ve uygun fiyatlar sunar. Gönderen ve alıcının bilgilerini doldurun, faks için ödeme yapın ve gönderin. PDF dosyaları, JPEG ve PNG dosyalarını destekler. Uygulama, bir kredi sistemiyle çalışır. Belirli bir miktar için kredi satın alabilirsiniz ve bir şey faksladığınızda kredilerinizi kullanırsınız. Her ay sınırsız faks için bir abonelik mevcuttur, ancak sadece en yoğun kullanım durumları için tavsiye edilir.

CamScanner kendisini bir all-in-one verimlilik uygulaması olarak tanımlar. Temelde bir belge tarayıcı uygulamasıdır. Belgeleri, formları, makbuzları vb. tarayabilirsiniz. Taradıktan sonra sahip olduğunuz seçeneklerden biri, belgeyi bir faks yoluyla göndermektir. Fiyatlar oldukça makul. 30'dan fazla ülkeye faks gönderebilirsiniz. Denemek için ücretsiz bir faks ve iki sayfa verilir. Dokümanları taramak ve fakslamak için iyi bir hepsi bir arada çözümdür.

6. Tiny Fax

 

Tiny Fax, belgelerinizi fakslamanıza yardımcı olmak için Tiny Scanner'ın geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. Uygulama basit bir arayüze sahiptir ve diğer birçok faks uygulamasından daha modern bir görünüme sahiptir. Evrakları faks göndermek için e-posta veya bulut depolama alanından da çekebilirsiniz. Tiny Fax, bir kredi sistemi üzerinde çalışır. Sayfa başına $0,25 ila $0,50 arasında değişen bir ücretle birlikte belirli bir sayfa sayısı için kredi satın alabilirsiniz. Popüler bir faks uygulamasıdır.

Özellikler:

 • Posta ve diğer uygulamalardan belgeleri fakslayın
 • Dropbox, Google Drive, Box ve OneDrive'dan belgeleri fakslayın
 • Galeriden veya kamerayı kullanarak görüntüleri fakslayın
 • Aynı anda birden fazla dosyayı fakslayın
 • Desteklenen çoklu dosya biçimleri: PDF, TXT, HTML, PNG, JPG
 • Uluslararası faks numaraları ve ülke listesi sağlayın
 • Duruma göre belgeleri arşivleyin, yönetmek kolay olsun
 • Zamanlanmış olarak otomatik olarak faks gönderin
 • Faks hatırlatıcıları ayarlayın

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu: