Android ve iOS için En İyi 12 Bulmaca Oyunu

Birkaç yıl önce gazeteler ve dergiler bulmaca çözmek için en iyi yerlerdi. Ancak zaman değişikti ve akıllı telefonlar, zorlu bulmacalar çözme de dahil olmak üzere basılı medyanın tüm işlevlerini üstlenir oldu. Bugün, en iyi bulmaca oyunları Play Store ve App Store’da mevcuttur.

Bu uygulamalarla bulmaca oynamak oldukça kolay hale geliyor. Temel olarak, klasik bulmacalar gibidir. Tek fark, bu uygulamalarda el yazısı yerine klavyeyi kullanarak harflerin girilmesidir. Akıllı telefonlar ve tabletler için en iyi bulmaca oyunlarını bulmak için okumaya devam edin.

Android ve iOS için en iyi kelime bulmaca uygulamalarının uzun bir listesi var. Ancak grafiklerde, kontrollerde, kullanıcı arayüzünde ve oynanışta öne çıkanları arıyorsanız, bu uygulamalar denemeye değer ve çoğu ücretsizdir.

1. 5-Minute Crossword Puzzles

Bu uygulama Play Store ve App Store'da farklı isimlere sahip olsa da Little Crossword Puzzles veya 5-Minute Crossword Puzzles aynıdır. Bu oyun Second Gear Games tarafından geliştirilmiştir ve 100 binden fazla indirilmiştir. Onunla birlikte gelen bir dizi özellik sayesinde bulmaca oyunu deneyimini bir sonraki seviyeye taşıyor.

Bu uygulamada, bulmacalar ekrana sığdığından kaydırmanız veya yakınlaştırmanız gerekmez. Siyah arka plan ile bulmacaları ve kelimeleri daha net görebilirsiniz. Basitçe diğerine atlayın ve bazı bulmacaları çözemezseniz daha sonra tekrar gelin. Bu uygulama İngilizce, Rusça ve Fransızca dahil olmak üzere üç farklı dili destekler, ancak Türkçe dil desteği yoktur.

2. CodyCross: Çapraz Bulmaca

Bu bulmaca oyunu Play Store'da editörün seçimidir ve 50 milyondan fazla kez indirilmiştir. Birlikte gelen sayısız bulmaca sayesinde kendinize meydan okumanıza izin veren yeni bir bulmaca çözme deneyimi sunar.

 

İster beynini çalıştır, ister sadece zaman öldür, CodyCross oynamak için harika bir uygulama. Bu uygulamada, farklı temalara sahip güzel dünyaları keşfedebilirsiniz. Bu aynı zamanda dil becerinizi göstermek için mükemmel bir araç olabilir.

3. ‎The New York Times Crossword

Akıllı telefonunuzda klasik bulmaca oyunu oynamak ister misiniz? Cevap New York Times Bulmacalar. Bu uygulama, sizi eski zamanlara götüren klasik gazete tarzı bulmacalar sunar. Bu araç The New York Times Company tarafından piyasaya sürüldü ve günlük bulmacalara sınırsız erişimin keyfini çıkarmanıza izin veriyor.

Uygulamanın getirdiği diğer öne çıkan özellikler, alışması harika olan mini bulmacalardır. Bu bulmacalar her gün mevcuttur. Ayrıca temalı bulmacaları deneyebilir ve toplayabilirsiniz. NYTimes Crosswords 7 günlük ücretsiz deneme ve abonelik sunar. Abone olduğunuzda, her yerde bulmacalara erişebileceksiniz. Ayrıca, bu uygulama aboneler için yüzlerce klasik bulmaca sağlar. Dili İngizcedir.

4. Crosswords

Play Store'da 5 milyondan fazla indirilen Crossword, en iyi bulmaca oyunlarından biri haline geldi. Bu uygulama Stand Alone, Inc. tarafından geliştirilmiştir ve her gün yeni bulmacalar sunar. Bulmacaları çözmenize yardımcı olmak için ipuçlarını görüntülemenize, ipuçları almanıza ve nasıl geliştiğinizi izlemenize izin verilir.

Crosswords uygulaması, ayrıntılı bilgi, ipuçlarını görüntülemek için dokunup basılı tutma, mürekkep veya kurşun kalem seçenekleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi özellikle birlikte gelir. Bulmaca çözüldükten sonra, gönderin ve diğer oyuncularla karşılaştırın.

5. ‎Crossword Light

Klasik bulmaca sunan bir bulmaca oyunu arıyorsanız, ancak bir kuruş harcamak istemiyorsanız, bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Bu oyun, Android veya iOS platformlarına sahip akıllı telefonlarda veya tabletlerde bulmaca oynamanıza olanak tanır. En iyi yanı, her gün farklı gazetelerden çok çeşitli bulmacalar bulabilmenizdir. En sevdiğiniz gazeteyi seçin ve bulmacaları çözün!

Crossword Light, aynı geliştirici tarafından oluşturulan Crossword oyununun hafif bir versiyonudur. Yetkinliğinizi geliştirmek için 40 yeni bulmaca ile birlikte gelir. İpuçlarını görüntüleme, ipuçları alma ve gelişiminizi takip etme gibi her bir bulmaca üzerinde çalışmanıza yardımcı olacak bazı kullanışlı özellikler vardır. Bu uygulama ücretsiz olarak kullanılabilir. Beğendiyseniz, çok daha fazla siteden sınırsız bulmaca sunan tam sürüme yükseltin.

6. World's Biggest Crossword

Bu uygulamayı indirin ve şimdiye kadarki en büyük bulmaca ile tanışın. AppyNation'dan Dünyanın En Büyük Bulmacası, deneyebileceğiniz yüzlerce orijinal bulmaca ile her gün yeni bir bulmaca getiriyor. 10.000'den fazla benzersiz ipucu ve tamamlamanız gereken birkaç düzine görevle bulmaca çözme becerinizi geliştirin.

 

Bu bulmaca uygulaması sekiz farklı oyun modu sunar. Dünyanın En Büyük modu ile 350'den fazla bulmaca içeren dev bir ızgarayı keşfedebilirsiniz. Ayrıca, daha uzun kelimeler ve daha zorlu ipuçları içeren 100 ekstra büyük bulmaca getiren Dünyanın En Yüksek modu da var. Ve bazı eğlenceli gerçekleri bilmek istiyorsanız, Günün Gerçeği modunu seçin. Bu uygulama Play Store ve App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Yüksek puanlı bir bulmaca uygulaması mı arıyorsunuz? Crossword Puzzle Free, iyi bir seçimdir. Bu eğlenceli ama zorlu uygulama, abonelik olmadan çok çeşitli bulmacaları çözmenize olanak tanır. Ücretsiz olmasına rağmen, bu uygulama Android ve iOS cihazlarda en iyi bulmaca çözme deneyimini sunabilir. İyi tasarlanmış bir arayüz ve kullanıcılara sunulan yeni içerik sayesinde.

Bu uygulama hakkında sevilecek çok şey var. Zor ipuçlarını bulduğunuzda öneriler almanızı sağlayan bir Akıllı Arama özelliği vardır. Ayrıca, bir cevabın birden fazla kelimeye sahip olup olmadığını anlamanıza yardımcı olan çok kelimeli giriş ipuçları da vardır. Ve hepsinden iyisi, bu ücretsiz uygulama, internet bağlantısı olmadan çapraz bulmaca oynamanıza olanak tanıyan çevrimdışı mod sunar.

8. Clean Crosswords

Clean Crosswords, benzersiz bir kullanıcı arayüzüne sahip başka bir en iyi bulmaca oyunudur. Bu bulmaca oyunu aracı, Android ve iOS platformları için tasarlanmıştır, böylece akıllı telefonda bulmaca çözmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Klasik İngiliz İngilizcesi ile yazıldığı için her iki işletim sistemi için yayınlanan diğer oyun uygulamalarından farklı bir deneyim sunuyor.

Bu uygulamada, ipuçları farklı bir bölüm yerine bulmaca ızgarasına yazılmıştır. Bu tasarım benzersiz bir görünüm sağlarken aynı zamanda bulmacaları görmeyi ve oynamayı da kolaylaştırır. Clean Crosswords ücretsiz olarak indirilebilir ve ek ürün öğeleri için uygulama içi satın alımlar sunar.

9. WordBrain

WordBrain ile farklı seviyelerde eğlencenin tadını çıkarın. İster bir bulmaca uzmanı olun, ister bir acemi olun, bu uygulama Android ve iOS için ilgi çekici bir bulmaca oyunu sunuyor. 700 farklı bulmaca ile çok sayıda bulmaca içerir. Çekici bir kullanıcı arayüzü ile hangi seviyede olduğunuzu öğrenin ve bulmaca çözme becerinizi geliştirin.

 

Oyunu oynamak için ızgaraları birleştirmeniz ve rastgele harfleri anlamlı kelimelere dönüştürmeniz gerekiyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ücretsiz oyun 15 dili destekliyor. Sadece harflerle değil, bildiğiniz herhangi bir dille de oynayabilirsiniz.

Oyunu daha ilginç kılan şey, oyunun başlangıçta kolay gibi görünmesine karşın, oynadıkça zorlaşmasıdır. Zorlaştığında panik yapmayın. Ne kadar denediğinize bağlı olarak her seviyenin çözülebileceğine inanmalısınız. Ayrıca, küçük bir yardım için ipuçlarını da kullanabilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz ve abonelikle kullanılabilir.

10. Wordscapes

Bu beyninizi eğitmek için harika bir uygulama. PeopleFun'dan Wordscapes, kelime oyunu ile beyninizi çalıştırarak IQ'nuzu geliştirebilir. Çok çeşitli sınırsız çapraz bulmaca, rastgele harfler ve gizli kelimeler vardır. Kendinize meydan okumayı seviyorsanız, bu oyun denemeye değer.

 

Bu uygulama gizli kelimeleri bularak kelime dağarcığınızı göstermenize olanak tanır. 6.000'den fazla bulmaca ile kelime avının tadını çıkarın ve becerilerinizi geliştirin.

Bu uygulama 10 milyondan fazla kez indirildi ve Play Store'da yüksek puanlar aldı. Eğer ilgileniyorsanız, bu oyunu ücretsiz olarak Android veya iOS cihazınıza indirin ve yükleyin. Ayrıca, bulmaca çözme deneyiminizi yükseltmek için uygulama içi satın alımlar sunar.

Cryptic Crossword, akıllı telefon aracılığıyla beyninizi çalıştırmanıza yardımcı olan bir başka popüler bulmaca oyunudur. İster acemi ister profesyonel olun, bu uygulama bulmacaları çözmek için çok fazla heyecan getiriyor. Ücretsiz sürümde başarılması gereken 24 bulmaca var ve ilginç bir şekilde reklamsız. Bu arada, tam sürüm 260 profesyonel bulmacayı daha yüksek zorluk seviyesinde çözmenize izin verir.

Teazel tarafından geliştirilen bu eğlenceli uygulama bir dizi özellikle birlikte geliyor. Android veya iOS akıllı telefona yüklendikten sonra, öğreticiden uygulama hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Daha iyi bir görünüm için ızgarayı yakınlaştırmanıza izin veren bir sıkıştırma özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca oyuna devam etmenizi sağlayan bir devam düğmesi de bulunmaktadır.

Biraz yardıma mı ihtiyacınız var? Bir ipucu paylaşın ve arkadaşlarınızın e-posta, Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağ platformları aracılığıyla size yardım etmesine izin verin. Cryptic Crossword ile gelen diğer güzel şeyler, yüksek çözünürlüklü grafik ve 3 klavye seçeneğidir.

12. Penny Dell Crosswords

Bu bulmaca uygulaması her yaş için mükemmeldir. Farklı seviyelerde günlük bulmacalar sunar: kolay, orta ve zor. Bu oyunu çocuklarla veya ebeveynlerle oynayabilir ve ne kadar heyecanlı olabileceğini deneyimleyebilirsiniz. Penny Dell Crossword, başlamak için 12 çapraz bulmaca içeren ücretsiz bir örnekleyici koleksiyonu sunar. Ücretsiz olmasına rağmen, oyununuz reklamlarla kesintiye uğramaz.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama bulmaca dergisinin en iyi yayıncısı Dell Magazine ve Penny Press'in oyunlarını içeriyor. Bu uygulama ile mobil cihazınızdan eğlenceli bulmacaların tadını çıkarabilirsiniz.

Bulmaca çözmenizi geliştirmek için birçok özellik var. Biraz yardıma ihtiyacınız olduğunda mevcut harfi gösterecek bir ipucu özelliğini deneyin. Veya ipuçlarını cevaplama konusundaki güveninize göre bir kalem veya kurşun kalem kullanmaya karar verebilirsiniz.

13. All That Remains: Part 1

 

All That Remains: Part 1 bir kaçış bulmaca oyunudur. Oyuncular bir sığınakta uyanırlar ve kötü bir şey olmadan önce yollarını bulmaları gerekir. Sığınağın her odasında bir sürü bulmaca var. Ayrıca iki yönlü bir radyoda karakterin kız kardeşi ile iletişim kurarsınız. Bu geliştirici tarafından kesinlikle en iyi kaçış odası oyunu. All That Remains: Part 1, uygulama içi satın alma veya reklam içermeyen şekilde tek alım fiyatına sahiptir.

14. Bridge Constructor Portal

 

Bridge Constructor Portal oyununda seviyenin bir ucundan diğerine çeşitli strateji ve parçalar ile bir köprü inşa edersiniz. Aperture Science test laboratuvarının yeni bir çalışanı olarak görevin 60 test odasında köprüler, rampalar, kızaklar ve diğer yapıları inşa etmek ve Çöpadamları araçları içinde güvenle bitiş çizgisine ulaştırmaktır. Portal mekaniği, her seviyeyi daha eğlenceli ve zor hale getirir. Bridge Constructor Portal, uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tek seferlik bir satın alma maliyeti vardır. Bu mükemmel bir bulmaca oyunu.

15. Faraway 3

 

Faraway 3: Arctic Escape, 2018'de çıkmış bir bulmaca oyunudur. The Witness gibi konsol oyunlarına benzer çeşitli bulmacalar içerir. Çeşitli tahtalarınız var ve her bir kurulun çözmesi gerekiyor. Oyunun her birinde bir hikaye çizgisi ile birlikte çeşitli bulmacalar ile 18 aşama vardır. Bu aynı zamanda serinin üçüncü oyunu ve önceki iki de oldukça iyi. Üçü birlikte iyi bir eğlence ortamı sağlar. Üçüncüsünde dokuz ücretsiz seviye var ve geri kalanı ücretli.

16. Returner 77

 

Returner 77, daha yoğun bulmaca oyunlarından biridir. Oyuncunun, uzaylı bir saldırının son kurtulanlarından biri olduğu kıyamet sonrası bir anlatı var. Yabancı gemiyi araştırıyor, çeşitli bulmacaları çözüyor ve herkese ne olduğunu öğreniyorsunuz. Oyun ayrıca ağır bir hikaye çizgisine, sahnelere ve oldukça mükemmel grafiklere sahip. Geliştiriciler bu serideki ilk oyun olduğunu söylüyor.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın