Ogznet.com
En iyi matematik uygulamaları Paylaş:
Image by pikisuperstar on Freepik

En iyi matematik uygulamaları

Matematik birçok insan için zor bir derstir. Ancak hangi mesleği seçerseniz seçin, iyi matematik bilgisine sahip olmak olumlu bir durumdur. İnsanlar çeşitli nedenlerle matematik uygulamaları ararlar, ancak bunların çoğu eğitim alanındadır. Bu yüzden bu listeyi hazırlarken buna odaklandık. İşte en iyi matematik uygulamaları.

Bu yazının içeriği: Kapat

Matematik uygulaması, çocukların bir problem çözmeden veya bir cevap bulmadan matematik kavramlarını anlamalarını geliştirmelerine yardımcı olur. Matematik uygulamaları, her ana matematik konusunu eğlenceli ve anlaşılması kolay bir şekilde sunar. En iyi matematik uygulamaları nelerdir? Bu en iyi matematik uygulamaları, öğrencilerin matematiği öğrenmesine yardımcı olacaktır.

Matematik birçok insan için zor bir derstir, ancak en önemlilerinden biridir. Android ve iOS cihazlar için en iyi matematik uygulamalarıyla matematik becerilerinizi geliştirin. Burada, her yaştan öğrenciye matematik problemlerinin çözümünde yardımcı olacak, en iyi matematik uygulamalarını bir araya getiriyoruz.

En iyi matematik uygulamaları:

Herkes için aritmetik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak eğlenceli, canlı ve ilgi çekici en iyi matematik uygulamalarının listesi.

1. Komodo™

Komodo, 5 ila 11 yaş arası çocuklar için matematik bilgisi oluşturmak ve pekiştirmek için tasarlanmıştır. Bir matematik öğretmeni, uygulamada her kullanıcının temel çizgisini belirler ve ebeveynler ödülleri tanımlar. Çocuklar daha sonra matematik bilgi ve becerilerini artırmak için az ve sık alıştırmalar yaparlar.

Komodo, çocukların güçlü bir matematik bilgisine sahip olmalarını ve uygulamalarında akıcı olmalarını sağlama konusunda ebeveynleri ve okulları desteklemek için tasarlanmıştır.

Komodo tam özellikli bir öğrenme platformu olduğundan, bu tür şeylere alışık olmayan ebeveynler için onu kurmak biraz zor olabilir, ancak Komodo bunu olabildiğince basitleştiriyor. Uygulama, arayüz düzeninde açık ve mantıklıdır ve tüm süreç boyunca sizinle konuşmak ve her seçeneğin ne yaptığını ve neden kullanacağınızı açıklamak için uygulamada çok yararlı bir video mevcuttur.

2. Photomath

 

Photomath, matematik problemlerini çözmek için artırılmış gerçeklik kullanan popüler bir matematik problemi çözme uygulamasıdır. Çok sayıda işlevsellik sunarken sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Tek yapmanız gereken kameranızı bir matematik problemine yöneltmek ya da problemi içeren bir fotoğrafı telefonunuzdan içe aktarmaktır, uygulama sizin için o probelemi çözecektir.

Ayrıca, farklı sorunları girmenize yardımcı olan özel bir hesap makinesi seçeneğine de sahip olursunuz. Bunları çözerken animasyonlar ve çeşitli yöntemlerle size adım adım rehberlik sağlar.

Photomath'i sınırlı özelliklerle kullanmak ücretsizdir. Animasyonlu öğreticiler, daha derin açıklamalar, ipuçları ve daha pek çok özelliğin kilidini açmak için Photomath Plus aboneliğine abone olmanız gerekir.

3. Microsoft Math Solver

İlginizi
çekebilir

Android için En İyi Ücretsiz Hesap Makinesi Uygulamaları

Microsoft'un Matematik problemleri çözücüsü, Photomath uygulamasında elde ettiğiniz işlevlerin çoğunu sunar. Trigonometri, cebir, hesap ve kelime problemleri dahil olmak üzere çeşitli problemleri çözebilir.

Yazabilir, elle yazılmış bir matematik denklemini tarayabilir veya galerinizden bir tane içe aktarabilirsiniz ve problem çözümüne dari adım adım açıklama alırsınız. Geçmişe gidebilir, daha önce çözülmüş problemleri tekrar kontrol edebilir ve daha sonra revize etmek isterseniz belirli bir matematik problemine yer işareti koyabilirsiniz.

Bunun da ötesinde, konuyu daha iyi kavramanızı sağlayan etkileşimli grafikler, günlük alıştırma sınavları ve çevrimiçi video dersleri alırsınız. Türkçe, Çince, Hintçe, Fransızca, Japonca ve daha pek çok dili destekler.

Bu uygulama aynı zamanda masaüstünde web tarayıcısın da (Microsoft Matematik çözücü) kullanılabilir, böylece matematik problemlerini çözmek için bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Uygulamanın en iyi yanı, kullanımının ücretsiz olması ve herhangi bir reklam veya uygulama içi satın alma içermemesidir.

4. Socratic by Google

Socratic, Google'ın daha önce hiç duymamış olabileceğiniz uygulamalarından biridir. Cebir, geometri, trigonometri, hesap ve daha fazlası gibi matematik kavramlarını kapsar. Matematik dışında biyoloji, kimya, fizik, tarih ve şiir gibi çeşitli konularda yardımcı olabilir.

Matematik denklemlerini, kelime problemlerini, fizik sorularını veya başka herhangi bir şeyi tarayabilirsiniz. Soruyu, sorunun olası varyasyonlarıyla birlikte açıklayacak ve bulursa ilgili videoları gösterecektir. Bunun bir Google ürünü olduğu göz önüne alındığında, çoğu yanıtı Google arama sonuçlarından ve videolar için YouTube'dan göreceksiniz.

Uygulamanın en iyi yanı, kullanımının tamamen ücretsiz olması ve uygulama genelinde reklam içermemesidir.

5. Mathway

Mathway, trigonometri, cebir, kalkulus ve daha pek çok şey gibi temelden karmaşığa matematik kavramlarını destekler.

Bu listedeki diğer uygulamalara benzer şekilde, tek yapmanız gereken matematik problemini taramak veya manuel olarak yazmaktır ve Mathway size cevabı sağlar ve çözüme götüren adımları açıklar. Denkleminizi manuel olarak girmek istediğinizde, farklı işlevlere ve sembollere sahip özel bir klavye elde edersiniz.

Uygulamanın kullanıcı arayüzü minimaldir ve takip etmesi kolaydır. Mathway'i kullanmak ücretsizdir ancak adım adım çözümler ve açıklamalar gibi özelliklere erişmek için aylık veya yıllık abonelik planına yükseltmeniz gerekir. Uygulamayı web tarayıcı üzerinden de kullanabilirsiniz: Mathway

6. CameraMath

Adından da anlaşılacağı gibi Camera Math, kameranızdan fotoğraf çekerek matematik denklemlerini çözmenizi sağlar. Matematik, Cebir, Trigonometri, Geometri ve diğerleri gibi çeşitli matematik kavramlarında size yardımcı olabilir.

Sorununuzu çözmek için kamerayı bir matematik sorusuna yöneltebilir veya cihazınızdan bir görüntü aktarabilirsiniz. Uygulama, çekilen fotoğraf bilgilerini çıkarmak ve ayrıntılı adımlarla sizin için çözmek için AI kullanır. Uygulamada öğretmenlerden yardım isteyebileceğiniz bir "Ask" bölümü var.

Ayrıca, özel bir hesap makinesi, ondalık ayırıcı ve çok daha fazlası gibi seçenekler elde edersiniz. Camera Math, abonelik planını alıp almamaya karar verme, adım adım çözümlerin kilidini açma, reklamları kaldırma, daha hızlı çözümler sunma ve daha fazlasına karar vermek için 7 günlük ücretsiz deneme sunar.

7. Cymath

Cymath, istatistik, trigonometri ve hesap gibi çeşitli kavramları çözen başka bir mükemmel matematik problemi çözme uygulamasıdır. Uygulamaya girdikten sonra, soruyu girmek için bir manuel giriş seçeneği göreceksiniz. Manuel olarak girmek yerine taramak için kamera sekmesine geçebilirsiniz.

Cymath, sezgisel ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. İngilizce dışında dört dilde (Türkçe yok) mevcuttur. Size yardımcı olabilecek bazı temel formülleri, kuralları ve denklemleri içeren bir Referans bölümü vardır.

Ayrıca, Alıştırma bölümünde Cebir Öncesi, Cebir ve Kalkülüs'e dayalı problemleri uygulayabilirsiniz ve her hafta yeni bir problem ve çözümü olan bir Blog bölümü vardır. Cymath'ı kullanmak ücretsizdir, ancak reklamlardan kurtulan ve adımlar, referans materyalleri, yer imleri ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bir açıklama sağlayan Premium aboneliği seçebilirsiniz.

8. Math Scanner

Math Scanner, resim çekerek, fotoğraf içe aktararak veya klavyeden manuel olarak problemi yazarak bir soruna odaklanırken bunu kolaylaştıran bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Cebir, trigonometri, hesap, istatistik ve kimyayı kapsar. Bu kavramları öğrenebileceğiniz özel bir bölüm de bulunmaktadır. Ayrıca, bilgi alışverişinde bulunmak için diğer topluluk üyeleriyle etkileşime girebilirsiniz. Uygulama, matematik becerilerini geliştirmek için günlük egzersizler içerir ve İngilizce dışında dört dilde mevcuttur.

Math Scanner, makul bir ölçüde kullanmakta serbesttir. Ancak, reklamları kaldırmak ve sınırsız tarama, bir destek ekibine erişim ve daha fazlası gibi özelliklerin kilidini açmak için premium aboneliğe ihtiyacınız olacak.

9. Malmath

Malmath, matematik problemlerini kapsamlı talimatlarla çözen ve öğrencilere basit, iyi açıklanmış adımlarla konudan cevaba kadar çözümü sunan bir uygulamadır. Ücretsiz bir uygulama olarak sunduğu en iyi özelliklerden biri, güçlü çevrimdışı yetenekleridir, yani öğrenciler internet olmadan matematik problemlerini çözmeye devam edebilirler.

Öğrencilere problem çözme sürecinde ve ödevlerinde yardımcı olur. Lise ve üniversite öğrencileri, öğretmenler ve ebeveynler için yararlıdır.

Türkçe dahil birçok dilde destek sunar.

10. Grafik Hesaplama Mathlab

 

Mathlab Grafik Hesap Makinesi uygulaması, okul ve kolej için gerekli bir araçtır. Tek bir uygulamada bilimsel, grafik, kesir ve matris hesap makinesi yer alır.

Grafik Hesap Makinesi uygulamasıyla artık o hantal bilimsel hesap makinelerini almanıza gerek kalmaz. Mathlab'ın akıllı uygulaması, bilimsel bir grafik hesap makinesinin teknolojisini bütünleştirir ve cebiri hemen hemen her Android cihazda uyumlu, kullanımı kolay bir araçta birleştirir.

11. Brainly (Eodev.com)

Brainly, öğrencilerin ödevlerinde, sınavlarında ve projelerinde birbirlerine soru sordukları, yardımcı oldukları ve iletişim kurdukları, aylık 350 milyon kişi tarafından kullanılan sosyal öğrenme platformudur.

Öğrencilerin matematik ödevleri hakkında soru sorabilecekleri ve diğer öğrencilerin yardımcı olabileceği bir platform sunmak için sosyal ağları örnek alan ve matematik desteğiyle birleştiren bir uygulamadır. Öğrenciler bunu seviyor çünkü sosyal bir yönü var.

12. Khan Academy

Khan Academy, daha geleneksel matematik uygulamalarından biridir. Kurs benzeri bir ortamda matematiği (ve diğer konuları) gözden geçirmenizi ve yeniden öğrenmenizi sağlar. Uygulama 10.000'den fazla video, 40.000 soru ve onlarca farklı matematik türü içeriyor. Buna istatistikler, trigonometri, hesap, temel cebir, cebir öncesi, aritmetik ve daha pek çok şey dahildir.

Yeni şeyler öğrenmek veya daha önce bildiğiniz şeyleri tazelemek için istediğiniz kadar ders alabilirsiniz. Khan Academy'nin en iyi özelliği fiyatıdır. Kullanmak tamamen ücretsizdir.

13. MyScript Calculator

MyScript Calculator 2 ortaokul, lise ve bazı üniversite öğrencileri için güzel bir matematik uygulamasıdır. Bu bir hesap makinesi ama normal bir hesap makinesi uygulaması gibi görünmüyor veya çalışmıyor. Bunun yerine, kağıda yaptığınız gibi denklemi uygulamaya yazarsınız. Uygulama, el yazınızı metne dönüştürmek için OCR'yi kullanır ve ardından sorunu oradan çözer.

Uygulama, toplama ve çıkarma, kuvvetler, kökler, üsler, trigonometri, logaritma, sabitler (pi gibi) ve daha fazlası gibi temel işlemler için destek içerir. Yüksek matematik konularına girdiğinizde daha az kullanışlı hale gelir, ancak bunun dışında şaşırtıcı derecede iyi bir matematik uygulamasıdır.

14. WolframAlpha

Wolfram'da bir sürü iyi matematik uygulaması var. Kontrol edilecek ilk uygulama WolframAlpha'dır. Matematik sonuçları, yardım, açıklamalar ve diğer bilgilerden oluşan bir veri tabanı içerir. WolframAlpha, sayı teorisi, ayrık matematik, istatistik, fizik, kimya ve daha fazlası gibi daha karmaşık şeyler de dahil olmak üzere temelde aklınıza gelebilecek her şeyi kapsar.

Ayrıca cebir öncesi, doğrusal cebir, ayrık matematik ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok matematik türü için kurs tarzı uygulamalar içerir. Bu uygulamalardan bazıları oldukça eski olsa da.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz