Telefon rehberindeki aynı kişileri birleştirme

Telefon rehberinizde çok sayıda aynı numara veya aynı kişi mi var. Rehberdeki aynı kişileri birleştirmek için detaylar yazımızda.

Akıllı telefonunuzda bir sürü yinelenen kişi veya numara varsa, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmaya çalışırken, mesaj gönderirken veya bir numaraya ulaşmaya çalışırken zorluk çekebilirsiniz. İyi haber, Android aynı kişileri birleştirme yaparak telefon rehberinizi kolayca yönetilebilir ve organize edebilirsiniz.

1. Telefonunuz üzerinden aynı kişileri birleştirme

Google Play Store üzerinden Simpler Aps Cleaner uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

İstenirse, uygulamanın kişilerinize erişmesine izin vermek için ekrandaki talimatları izleyin.

Başlangıç sayfasında "Yinelenen Telefon Numaraları" menüsüne dokunun.

Yinelenen kayıtları gördükten sonra birleştirmek için üzerine dokunup aşağıdaki "Birleştir" butonuna dokunun.

Uygulama Google veya Facebook ile giriş yapmanızı isteyecektir. Maalesef uygulamayı kullanmak için bir hesap oluşturmanız ve bu seçeneklerden birini kullanmanız gerekecek. Kullanmak istediğiniz seçeneği belirleyin ve ardından oturum açmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Kopyalarını görüntülemek için bir kişiye dokunun. Tüm olası yinelemeleri, birleştirilmiş son kişinin nasıl görüneceğini ve hangi yinelemelerin silineceğini göreceksiniz. Ayrıca her bir kişinin Google, Facebook vb. gibi hangi uygulama veya hizmetten geldiğini de göreceksiniz.

Birleştir'e dokunun. Henüz yapmadıysanız, Cleaner'ın kişilerinize erişmesine izin vermeniz gerekecek. Bu, kişileri birleştirir ve kopyaları kaldırır.

2. Google Kişiler'den yinelenen kişileri birleştirme

İkinci bir yöntem, Google Hesabınızdan yapılır. Google hesabınıza giriş yapın ve doğrudan bu bağlantıdan Google Kişiler'e gidin. Yinelenen kişileri bulup işaretleyin ve yukarıda beliren ok şeklindeki birleştir simgesine tıklayın.

Çok fazla yinelenen kişiniz yoksa en güvenli yöntem budur. Bilgisayarınız üzerinden kolayca kopya kayıtları silebilir ve birleştirebilirsiniz.

Ek bir uyarı

Yukarıdaki ilk alternatif, yinelenen kişileri birleştirmek için kolay ve erişilebilir bir seçenektir. Binlerce kişi ve yüzlerce yinenelen kişi varsa sizin için en iyi seçenektir. Ancak buradaki sıkıntı, bu uygulamaların otomatik olarak bir tıklama ile kopya kişileri birleştirmek için Google hesap kimlik bilgilerini alma izni talep etmekte ve kişisel gizliliği tehlikeye atmaktadır. Bu ayrıntıyı dikkate alarak bu tip uygulamaları kullanmanızda fayda var.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın