Ogznet.com

Almanya Eğitim Danışmanlığı ve Almanya’da Üniversite Okuma Şartları

​​​​​​​Farklı bir ülkede eğitim alma ve kariyer oluşturma hedefine sahip pek çok insan vardır. Bu hedefe ulaşmak isteyen çoğu kişi ilk adımı atma konusunda ve süreç konusunda her zaman belirsizliğe düşmektedir. Bunun için bu süreçte rehberlik edilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

 2015’de Türkiye’de kurulan Unioku, bu hedefe ulaşmak için her türlü danışmanlığı ve yaşam koçluğunu yapan bir firmadır. Özenli çabalar sonucunda oldukça büyük bir veri tabanına sahip lisans, yüksek lisans ve çeşitli eğitim içerikleri içeren bir arama motorunu da kullanıcıları ile buluşturmuştur.

Danışmanlık yapan bir firma olarak Unioku, ön ödeme almayarak ve danışanlar için çeşitli olumlu imkanlar sunarak güvenilir bir şekilde çalışmaktadır. Firma bünyesinde yurt dışı dil eğitimi, yurt dışı yaz okulları, yurt dışı lisans başvurusu, yurt dışı yüksek lisans başvurusu ve yurt dışı lise programları konularında hizmetler sunulmaktadır.

Almanya Eğitim Danışmanlığı

Almanya’da eğitim almak isteyen kişilerin bu süreçte danışmanlık hizmetlerinden faydalanması kabul süreçlerinin daha olumlu geçmesine olanak sağlamaktadır. Bunun nedeni, danışmanlık hizmetlerinde kabul koşulları değerlendirilerek sürecin olumlu tamamlanmasını sağlayacak şekilde ilerlenmektedir. Almanya eğitim danışmanlığı hizmetleri kapsamında süreçle ilgili tüm detaylar ve izlenmesi gereken yol daha net bir şekilde görülmektedir.

Almanya’da Üniversite Okuma Şartları

Almanya’da üniversite okumak isteyen kişiler, Almanya üniversiteleri hakkında pek çok detayı merak etmektedir. Özellikle üniversite ücretleri merak edilmektedir. Almanya’da devlet üniversiteleri 6 ayda bir alınan 170€-330€ harç ücretleri dışında herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bu açıdan pek çok ülkeye göre daha bütçe dostu eğitim imkanı sunmaktadır. Almanya’da üniversite okumak için bazı koşulları yerine getirmek gerekmektedir.

Almanyada üniversite okuma şartları şu şekildedir:

  • Örgün 4 yıllık bir lisans programına yerleşmiş olmak
  • Ön lisans veya açık öğretim lisans bölümlerinden mezun olmak
  • Lise mezunu olmak
  • C1 düzeyinde Almanca bilmek

C1 düzeyinde Almanca bilmeyenler için çeşitli dil sınavları bulunmaktadır. Bu sınavlardan kabuk koşullarını karşılayan puan alınması durumunda da dil şartı yerine getirilmiş olmaktadır.

Bazı üniversitelerde bazı bölümlerin dersleri İngilizce verilmektedir. Bu bölümler için Almanca şartı bulunmamaktadır.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz