Ogznet.com
WordPress için En İyi Yedekleme Eklentileri Paylaş:
Image from stockvault.net

WordPress için En İyi Yedekleme Eklentileri

Bir web site sahibiyseniz, düzenli olarak web sitenizin bir yedeğini alın. Hosting sağlayıcınızla ilgili bir sorun olursa veya web siteniz saldırıya uğrarsa, web sitenizi yedekleme dosyalarıyla geri yükleyebilirsiniz. WordPress’te web sitenizi yedekleme konusunda endişelenmenize gerek yoktur, çünkü WordPress site yedekleme işlemini otomatikleştirecek pek çok WordPress yedekleme eklentisi vardır.

Bu yazının içeriği: Kapat

Ücretli ve Ücretsiz WordPress Yedekleme Eklentileri Arasındaki Fark Nedir?

WordPress yedekleme için her zaman ücretsiz ve ücretli eklentiler vardır. Ücretli eklentiler, ücretsiz eklentilerin yapamayacağı bazı gelişmiş özelliklerle birlikte gelir. Ücretli eklentiler, karşılaştığınız sorunları teknik destekle birlikte çözecektir.

Öte yandan, ücretsiz eklentilerde paranız cebinizde kalır. Ancak, ücretli eklentilerde elde edebileceğiniz gelişmiş özelliklere sahip olamazsınız.

Web sitenizi bir işletme olarak görüyorsanız, iyi bir WordPress yedekleme eklentisini satın almayı düşünebilirsiniz.

En iyi WordPress yedek alma eklentileri

UpdraftPlus WordPress Yedekleme Eklentisi - UpdraftPlus yedek almayı ve geri yüklemeyi kolaylaştırır.

UpdraftPlus WordPress Yedekleme Eklentisi, ücretsiz olarak sunulan en popüler Wordpress yedekleme eklentisidir ve ayrıca gelişmiş özelliklere sahip ücretli bir versiyonuda bulunmaktadır. UpdraftPlus ile web sitenizi yedekleyebilir ve yedeği geri yükleyebilir ve yedekleme işlemini otomatikleştirebilirsiniz. UpdraftPlus ile Dropbox, Google Drive, Amazon S3, UpdraftVault, Rackspace Cloud, FTP, DreamObjects, Openstack Swift gibi bulut hizmetlerine veya maile yedek alabilirsiniz. Ücretli sürüm ek olarak Microsoft OneDrive, Microsoft Azure, Google Cloud Storage, Backblaze B2, SFTP, SCP ve WebDAV kullanarak da yedek almanızı sağlar.

UpdrafPlus'ta yedeklemek istediğiniz dizinleri seçebilirsiniz. BackWPUp, BackupWordPress, Simple Backup veya WordPress Backup To Dropbox gibi çeşitli diğer yedekleme eklentilerinden yedeklemeleri geri de yükleyebilir.

 

Duplicator, ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunan popüler WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Duplicator, çoğunlukla web sitesini bir kaynaktan diğerine taşımak için yedekleme aracı ve Web sitesi geçiş aracı olarak kullanılır.

20 milyondan fazla indirme ile Duplicator, WordPress kullanıcılarına bir siteyi bir konumdan diğerine taşıma, kopyalama veya klonlama yeteneği sağlar ve aynı zamanda basit bir yedekleme aracı olarak hizmet eder.

Duplicator'ın ücretsiz sürümünde otomatik yedekleme seçeneği yoktur, yalnızca ücretli sürümde kullanılabilir. Yedekleme işlemi diğer eklentilerden biraz farklıdır, Duplicator'ı kullanmak için bazı WordPress bilgileri gerektirir.

İlginizi
çekebilir

En İyi Sıralama için Bu WordPress SEO Eklentilerini Deneyin

BackUpWordPress - BackUpWordPress, veritabanınız ve tüm dosyalarınız dahil olmak üzere sitenizin tamamını size uygun bir programa göre yedekleyecektir.

BackUpWordPress basit ve kullanımı kolay bir eklentidir, ücretsiz olarak kullanılabilir. BackUpWordPress, manuel ve otomatik olarak yedekleme yapmanızı sağlar. BackUpWordPress'in ücretli sürümündeki tek fark Dropbox veya Google Drive gibi harici hizmetlere otomatik yedekleme yapmasıdır. Sadece bunun için ücretli sürümünü satın alabilirsiniz. Eğer bu sizin için gerekli değilse ücretsiz sürüm yeterlidir.

Ücretsiz sürümde, otomatik yedeklemeler aynı sunucuda saklanır, zaman zaman kullandığınız bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. BackUpWordPress ile yedeklemeler diğer eklentilere göre daha hızlıdır, hızlı yedekleme yapmak istiyorsanız bu iyi bir seçimdir.

BackWPup - BackWPup ücretsiz bir WordPress yedekleme eklentisidir.

BackWPup yedekleme eklentisi, wp-content dahil olmak üzere tüm kurulumunuzu yedeklemek ve bunları Dropbox, S3, FTP ve daha fazlası gibi harici bir yedekleme bulut hizmetine göndermek için kullanılabilir. Tek bir yedek .zip dosyasıyla, bir kurulumu kolayca geri yükleyebilirsiniz. Bu ücretsiz sürüm, BackWPup Pro sürümü kadar iyi değildir. Premium sürümümüzle birinci sınıf destek ve daha fazla özellik elde edersiniz. Ücretli sürümde yedekleri yüklemek için daha fazla kaynağa sahipsiniz.

 

BackWPup Pro sürümünde, veritabanınızı tarayabilen, onarabilen ve optimize edebilen bir araç da dahil olmak üzere sitenizi korumak gibi daha fazla özellik vardır.

WP Database Backup - WP Database Backup, yalnızca WordPress web sitesinin veritabanını yedeklemek için kullanılır.

WP Database Backup, yalnızca WordPress web sitesinin veritabanını yedeklemek için kullanılır. Dropbox, Google Drive, FTP ve hatta mail adresinize otomatik yedekleme ve destek sunar. Yalnızca veritabanı yedeklemesi arıyorsanız, bu eklenti yeterlidir.

WP Database Backup eklentisi ile tek tıklamayla kolayca veritabanı yedeklemesi oluşturun ve aldığınız veritabanı yedeklemesini geri yükleyin. Manuel veya otomatik veritabanı yedeklemeleri ve ayrıca veritabanı yedeklemesini güvenli bir yerde saklama desteği sunar.

İlginizi
çekebilir

En İyi 10 WordPress Eklentisi

BackupBuddy - Sadece birkaç tıklama ile BackupBuddy, WordPress web sitenizin tamamını WordPress panonuzdan yedekler.

BackupBuddy bir kerelik ücret ile premium bir yedekleme eklentisidir. Bu eklentiyi, plana bağlı olarak izin verilen sayıda web sitesinde kullanabilirsiniz. BackupBuddy kullanarak, yedeklerinizi otomatik olarak Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP, Stash (BackupBuddy bulut servisi) içinde saklayabilir ve kendinize mail olarak gönderebilirsiniz.

VaultPress - VaultPress, gerçek zamanlı bir yedekleme ve güvenlik tarama hizmetidir.

VaultPress, gerçek zamanlı bir yedekleme ve güvenlik tarama hizmetidir. VaultPress, WordPress'in yapımcıları tarafından geliştirilen yedekleme ve güvenlik eklentisidir. Bu, ücretli bir abonelik gerektiren bir eklentidir. Ücret seçtiğiniz plana göre değişir.

VaultPress eklentisi ücretsiz indirilebiliyor, ancak kullanmak için bir VaultPress aboneliğiniz olması gerekiyor.

VaultPress artık Jetpack tarafından desteklenmektedir ve sitenizdeki her gönderiyi, yorumu, medya dosyasını, revizyonu ve pano ayarını zahmetsizce sunucularına yedekler. VaultPress ile bilgisayar korsanlarına, kötü amaçlı yazılımlara, kazayla oluşan hasarlara ve ana makine kesintilerine karşı korunursunuz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz