Image by Memed_Nurrohmad from Pixabay

Windows 10 klasör şifreleme programı ücretsiz

Klasör şifreleme için birçok ücretsiz program var, ancak çoğunun ücretli sürümleri var. Bu yazıda, bilgisayarınızdaki verilerinizi korumanıza yardımcı olacak, en iyi ve ücretsiz klasör şifreleme programlarının bir listesini derledik.

Windows sürümlerinin hiçbiri, kişisel klasörleriniz için şifre ile kilitleme seçeneği ile sunmadığı için, çoğumuz bilgisayarımıza veya dizüstü bilgisayarımıza kaydettiğimiz veriler hakkında rahat davranıyor ve onları korumayı düşünmüyoruz bile.

Ancak dikkat etmemiz gereken şey, başkalarının yanlışlıkla verilerinizi silmesi veya başkası tarafından gizliliğinize erişebilmeleridir. Bu nedenle, Klasörlerinizin parola koruması ile koruyarak, verilerinizin güvenli olmasını sağlamak iyi bir uygulamadır.

Klasör şifreleme programları ücretsiz:

Windows işletim sisteminde klasörleri gizleme seçeneğiniz olsa da, klasör aranabilir veya bulunabilir. Bu nedenle, klasörleri şifreleyerek verilerinizi koruyabilirsiniz, bu da üçüncü taraf yazılımlardan yardım alarak olur.

Çok miktarda veriye sahipseniz, kesinlikle onu güvenceye almanız gerekir ve Folder Lock bunu başarmanıza yardımcı olan araçlardan biridir. Dosyalarınızı, klasörlerinizi ve sürücülerinizi, onları koruyan bir parola ile kilitlemenize ve gizlemenize yardımcı olur. Ayrıca dosyaları, klasörleri ve e-posta eklerini de şifreler, verilerinizi güvenli bir şekilde yedeklerken CD'nizi ve USB sürücülerinizi de korur.

Kredi kartı bilgilerinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi Folder Lock yardımıyla saklamak için cüzdanlar da oluşturabilirsiniz. Verilerinize, en zeki bilgisayar korsanlarının veya casusların erişmesini engeller.

Geçmişi temizleyin ve önemsiz dosyalarınızı Folder Lock ile parçalayın ve ilk 30 gün ücretsiz olarak tüm özellikleri deneyin.

Bir klasörün korunması için en iyi seçeneklerinden biri, kullanıcı dostu, daha az disk alanı kaplayan, dosyalarınız ve klasörleriniz için sağlam bir temel koruma sunan IObit'in Protected Folder yazılımıdır. IObit ile dosyalarınızı ve klasörlerinizi herhangi bir dış erişimden gizleyebilirsiniz. Tüm yabancılar verilerinize erişmek için bloke edilirken, varlığını bile fark etmezler.

Kilitlemek için tercih ettiğiniz verileri sürükleyip bırakabileceğiniz son derece basit bir gösterge paneli sunar. Ayrıca, program kendini koruyan bir şifre ile kendini güvende tutar, böylece kimse onu kaldıramaz.

Önemli dosyaların yanlışlıkla silinmesini önlemek mi istiyorsunuz? Belirtilen dosyalar yalnızca değiştirilmeyecek şekilde görüntülenebilir durumda nasıl tutulur? Protected Folder ihtiyacınız olan özelliği sunar. Sadece önemli dosyaları ve verileri kilitlemek için bir şifre belirleyin, bu klasörler için daha etkili koruma elde edeceksiniz.

Her yerde özel dosyalarınıza erişmeye çalışan meraklı gözler var, Protected Folder özel verilerinizi ve dosyalarınızı korur. Korunan kişisel bilgileri kim almak isterse, şifre girmesi gerekir.

Protected Folder, ücretsiz bir yazılım olmasına rağmen, kötü amaçlı yazılım ve virüs içermez.

Geliştiricinin, ürünü güncellememesine rağmen, yine de Lock-A-Folder ücretsiz olarak indirme seçeneğiniz vardır. Küçük bir disk alanı kaplayan ve PC'nizde veya dizüstü bilgisayarınızdaki herhangi bir özel klasörü kilitlemenize veya gizlemenize yardımcı olan kullanıcı dostu bir yazılımdır. Bu işlem, diğer kullanıcıların dosyalarınıza erişmesini engeller ve verilerinizi görünmez yapar.

Gizlemek veya kilitlemek istediğiniz klasörü seçmek için bir ana şifre oluşturmanız gerekir. Onları görünmez yapmak için seçeneğe tıklamanız yeterlidir. Şifreyi tekrar girebilir ve kilidini açmak için istediğiniz klasörü seçebilirsiniz.

Uygulamayı kaldırmanız gerektiğinde, ana parolayı girmeniz gerekir; bu, kimsenin parola olmadan aracı kaldıramayacağı anlamına gelir.

Easy File Locker, kullanıcı dostu ve hafif bir ücretsiz bir yazılımdır. Windows işletim sistemi için mükemmel olan bu araç, dosyalarınızın ve klasörlerinizin kaybolmasını veya çalınmasını önlemeye yardımcı olur. Verilerinize diğer kullanıcılardan güvenli bir şekilde koruma sağlar ve bilgileri görüntülemek, açmak, okumak, değiştirmek veya kaldırmak, klasörleri kopyalamak ve hatta taşımak için engeller. Dosya veya klasörler, başka herhangi bir kullanıcı veya casus programı tarafından görülmekten tamamen gizlenmiştir.

Easy File Locker özel dosya ve klasörleri bilgisayarınızda korumak için geliştirilmiştir. En iyi yanı, sisteminizin hızını yavaşlatmaması, korunan klasörlerinizdeki herhangi bir veriyi değiştirmemesi veya zarar vermemesidir.

Özel dosyalarınızı ve klasörlerinizi diğer kullanıcılardan gizlemeye karar verdiyseniz, program verilerinizi kilitler, kontrol paneline erişimi sınırlar, sistemdeki dosyaları silinmekten korur.

Folder Guard, özel klasörleri ve dosyaları bilgisayarınızın diğer kullanıcılarından gizlemek, klasörleri parolalarla kilitlemek, sistem dosyalarını (kasıtlı veya değil) hasara karşı korumak ve Windows'a erişimi kontrol etmek için kullanabileceğiniz güçlü bir bilgisayar güvenlik yazılımı aracıdır.

Folder Guard, dikkatle kullanılması gereken güçlü bir araçtır. Önemli belgelerinizi gerçekten korumadan önce, Folder Guard'ın nasıl çalıştığını anlamak için bazı test dosyalarını ve klasörlerini korumaya başlayın. Her zaman önemli dosyalarınızın yedeğini alın.

Klasör Koruması ile diğer kullanıcıların görmesini veya açmasını istemediğiniz klasörlere ve dosyalara erişimi (ve görünürlüğünü) kısıtlayabilirsiniz.

Bu çok az bir yer kaplar ve özel verilerinizi koruyan hafif bir uygulamadır. Dahası, son derece kullanıcı dostu bir arayüz ile, tüm süreci kullanıcı için kolay hale getirir.

Private Folder ile özel klasörlerinizi bir şifre kullanarak etkili bir şekilde gizleyebilir veya kilitleyebilirsiniz. Gizlenen herhangi bir klasöre, yalnızca dosyayı gizleyen ve bir yapılandırma aracı kullanarak klasöre girebilen kişiler erişilebilir. Kilitli klasörler sadece Private Folder konfigürasyon yazılımı ile açılabilir, bilinmeyen kullanıcılar tarafından erişilemez.

Klasör gizle seçeneği ile birleştiğinde, klasörü tamamen gizleyecek sağlam bir koruma oluşturur. Bu modda bir dosya bulmaya çalışırsanız, “erişim engellendi” yazan normal mesaj yerine “bulunamıyor” gibi bir geri bildirim ile gelecektir.

Sadece doğru şifreyi girerseniz gizli dosyalara erişebilirsiniz. Ayrıca, yanlışlıkla iki dakikadan uzun bir süre klasörün kilidini bıraktığınızda kendini otomatik olarak sıfırlar. Private Folder'ın benzersiz özelliklerinden bazıları, klasörün adı veya kök dizini değiştirildiğinde, kurallar dosyaların kilitli kaldığı ve gizlendiği sırada otomatik olarak ince ayar yapmasıdır.
Dosyaları ve klasörleri kilitlemek için bir sınırlama yoktur.

Free Hide Folder, özel klasörlerinizi gizlemek için ücretsiz bir bilgisayar güvenlik yazılımıdır. Kişisel verilerinizi başkalarından uzak tutmanız oldukça faydalıdır. Diğerleri kişisel dosyalarınızın nerede olduğunu bilemez ve yanlışlıkla da olsa onları göremezler. Sadece birkaç fare tıklamasıyla klasörleri gizleyebilirsiniz. Free Hide Folder, istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz bir parola ile korunmaktadır.

Yazılım, herhangi bir zamanda değiştirilebilen veya silinebilen klasörlerinize şifre koruması sağlar. Free Hide Folder sadece birkaç fare tıklaması ile çalışır, kullanımı kolaydır. Aracı açın, gizlemek istediğiniz klasörü bulun, seçin ve son olarak özel klasörlerinizi gizlemek için “Klasörü Gizle” yazan seçeneği tıklatın.

Klasörler sahibi tarafından açılmadıkça, tamamen gizli kalır. Programı çalıştırırken klasörler şifre korumalıdır ve dosya sisteminde herhangi bir değişiklik yapılmasını gerektirmez. Herhangi bir virüs, reklam veya casus yazılım olmadan, Free Hide Folder ile sınırsız sayıda dosyayı gizleyebilirsiniz.

SecretFolder, özel verilerinizi bilgisayar korsanları da dahil olmak üzere diğerlerinden korumak için güçlü bir çözümdür. Verilerinizi dış virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan gizleyebilirsiniz. Ayrıca, fidye yazılımlarından da kaçınabilirsiniz.

Bilgi güvenliği yerel verilerinizi korur, böylece özel verilerinizi kendiniz yönetebilirsiniz. SecretFolder, özel verilerinizi yönetmenize ve korumanıza yardımcı olacak güçlü işlevsellik sağlar.

Arayüz ilkel olsa da, son derece kullanıcı dostu ve basittir. Klasör, SecretFolder ile korunduktan sonra Dosya Gezgini'nde görünmez. Buradaki en iyi bölüm, kullanıcıların benzersiz bir özellik kılan Komut İstemi aracılığıyla bu korumalı klasörlere erişemeyecek olmasıdır.

Birisi programı kaldırmak istediğinde bile eylemi gerçekleştirmek için şifreyi girmesi gerekir. Bu aynı zamanda hiçbir yabancının, bilgisayarın korunan klasörüne şifreniz olmadan erişemeyeceği, şifresini kaldıramayacağı veya şifreyi sıfırlayamayacağı anlamına gelir ve bu da onu son derece güvenli bir seçenek haline getirir.

Herhangi bir boyutta sınırsız dosya veya klasörleri koruyabilir ve SecretFolder tarafından desteklenen dosya sistemleri FAT, FAT32, exFAT ve NTFS'dir. Ekle klasörüne gizlemek için klasörleri ekleyebilir veya istediğiniz klasörü uygulama penceresine sürükleyip bırakabilirsiniz. Eğer klasörü açmak istiyorsanız, aracı açmanız gerekiyorsa, şifreyi girin ve ardından Kilit açma seçeneğini tıklayın. Tercihler bölümünün altında dili ve şifreyi değiştirme seçeneğiniz vardır.

9. HiddenDIR

HIddenDIR, özel klasörlerinizi birkaç hamlede gizleyerek gizliliğinizi korumanıza yardımcı olan küçük ve ücretsiz bir araçtır. Gizli klasörler, PC'nize erişimi olan herkes tarafından görünmez, yalnızca programa erişiminiz varsa görünür.

HiddenDIR, yalnızca ücretsiz olarak değil, aynı zamanda özel klasörlerinizi birkaç tıklamayla gizleyerek gizliliğinizi de koruyan harika bir araçtır. Gizlendikten sonra, klasörler diğer kullanıcılar tarafından görülmez ve herkes tarafından erişilemez. Yazılım tarafından dikkatle gizlenen klasörler, yalnızca dizinin veya kaydedildiği USB sürücüsünün şifresine sahipseniz görünür olacaktır.

Klasörü gizlemek ve görünmez yapmak için “Gizle” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Klasörü göstermek ve istenen klasörleri seçerek görünür hale getirmek ve “gösterilecekleri seçin” seçeneğini işaretleyin. Her şeyden önce, uygulamayı açmak istediğinizde girmeniz istenecek bir şifre belirlemeniz gerekir.

Dosya ve klasörlerinizi Windows çekirdek düzeyinde File & Folder Protector ile koruyun. Bu kullanımı kolay parola korumalı güvenlik aracı, belirli dosya ve klasörleri parolayla korumanıza veya yalnızca bir fare tıklamasıyla görüntüleme ve aramadan güvenli bir şekilde gizlemenize olanak tanır.

PC kullanıcısı, korunan herhangi bir dosya veya klasöre erişmeye çalıştığında, ekranda şifre sorgulayan bir iletişim kutusu belirir. Girilen parola geçerliyse, kullanıcı bu dosyaya veya klasöre erişebilir, aksi takdirde erişemez. File & Folder Protector medyanızı değiştirmez: dosyalarınızı veya klasörlerinizi korurken yalnızca Windows çekirdek düzeyinde çalışan yüksek güvenilirlikli bir VXD sürücüsü kullanır. Bu, File & Folder Protector'un, diğer dosya ve klasör koruma yazılımlarını kullanmanız durumunda olabileceği gibi, verilerinizi asla kaybetmeyeceğini garanti eder. Eşsiz teknolojisi sayesinde, program ayrıca Windows Sistemi ve Kayıt Defteri gibi sistem dosyalarını ve klasörlerini korumanıza izin verir. Kullanımı çok kolaydır.

Veriler korunduktan sonra, sahibi dışında hiç kimse kilitli verilere Windows'tan veya MS-DOS arama seçeneğinden erişemez.

Folder Protector, Windows sabit sürücüler, USB flash sürücü ve her tür mobil depolama aygıtındaki klasörleri kilitlemek ve parola ile korumak için taşınabilir yazılımdır. Hassas verilerinizi şifre kilitleme yoluyla koruyan, kompakt ve taşınabilir bir yazılım. Özel dosya ve klasörleriniz mevcut 256 bit AES şifreleme teknolojisi ile güvenceye alınmıştır. En iyi yanı, kurulum yapmadan aracı doğrudan açabilmenizdir.

“Lockdir.exe” komutunu bir sürücüye veya klasöre kopyalayabilir ve sadece bir şifre ile klasörü kilitlemek için kullanabilirsiniz.

Önemli dosyalarınızı ve klasörlerinizi dış müdahalelerden ve erişimden birkaç tıklamayla koruyabilir ve verilerinizin kurcalanmasını veya silinmesini önleyebilirsiniz. Folder Protector ayrıca harici sabit sürücüler, bellek kartları, USB sürücüler vb. gibi çıkarılabilir sürücülerinizi bir parola ile korur.

Advanced Folder Encryption, Kakasoft tarafından özel dosyalarınızı kilitlemeye yardımcı olan başka bir yazılımdır.

Klasörler ve sabit sürücüler sadece iki basit adımda kilitlenir. Klasörleri, 256 bit AES olan askeri standart şifrelemeyle anında kilitlemenizi sağlar. Bilgisayarınızdaki veya dizüstü bilgisayarınızdaki hassas verileriniz için birinci sınıf güvenlik sağlayan son derece kullanıcı dostu bir programdır.

Korunacak dosya / klasörü sürükleyip bırakabileceğiniz son derece basit bir arayüz sunar. Daha sonra yeni bir şifre ayarlayabilir ve bir kez yaptıktan sonra korunan dosyalarınız veya klasörleriniz anında korumalı simgelere dönüşecektir. Klasörü bir kez daha sağ tıklayıp klasörleri korumak için “Şifrele” seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Ayrıca, Advanced Folder Encryption dosyaları parçalamak ve hatta silinemeyen herhangi bir dosyayı bilgisayarınızdan silmek için kullanılabilir. Araç, Windows Gezgini ile doğrudan bütünleşir ve dosya ve klasörleri şifrelemeye, bunları görüntülemenize ve düzenlemeye ve hatta birkaç tıklamayla şifrelemeye yardımcı olur.

Lock and Hide Folder, bilgisayarınızdaki hassas bilgileri çocuklardan, işverenlerden ve bilgisayar korsanları dahil olmak üzere bilgisayarınızı kullanmak için erişebilecek herhangi bir kişiden korumanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar.

Amacınız sadece klasörlerinizi gizlemek ve korumaksa Lock and Hide Folder sizin için doğru seçenek olabilir. “Gizle” düğmesine tıkladığınızda seçilen dizinleri gizleyebilirsiniz. Bu araç, kategorideki diğerlerinden daha az özelliklere sahip olsa da, dosyalarınızı korumak istiyorsanız en iyi seçeneklerden biridir.

Bu yazılım, hassas dosyalarınızı görülemeyecek veya erişilemeyecek şekilde gizleyecektir. Son belgeler menünüzdeki bağlantılar bile gizli dosyalarınızı bulamayacaktır. Ekstra güvenlik için, herhangi birinin dosyalarınıza erişmesini önlemek için bir parola kullanın. Bu yazılımı gizli modda çalıştırabilirsiniz, böylece kimse orada olduğunu bilmez ve kısayol tuşlarını kullanarak hassas dosyalarınızı gizleyebilir veya gösterebilirsiniz.

Lock and Hide Folder, 256 bit Blowfish şifrelemesi üzerinde çalışır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın