Ogznet.com

En iyi hava durumu uygulamaları Android

Android için çok sayıda hava durumu uygulaması var, ancak hepsi o kadar da iyi değildir. Bu nedenle, Android telefonunuza veya tabletinize indirebileceğiniz en iyi hava durumu uygulamalarını listeledik.

Akıllı telefonlar yaygınlaştıkça, hava durumu tahmini veren TV programlarının yerini hava durumu uygulamaları aldı. Hava durumu uygulamaları, kendinizi bir meteoroloji uzmanı gibi görmenizi sağlar.

Akıllı telefon hava durumu uygulamaları ve hava durumu widget'ları yıllar içinde çok gelişti. Daha ayrıntılı ve doğru hava durumu bilgileri sunarlar. Hava durumu widget'ları da, anlık veya günlük olarak bir bakışta size hava durumu bilgisini verir.

Bir sürü iyi Android hava durumu uygulaması var, ancak en iyisini bulmak zordur. İşte sizin için en iyi Android hava durumu uygulamaları ve hava durumu widget'larını listeledik.

1. Weawow

Weawow Weather, reklam içermeyen güzel bir hava durumu uygulamasıdır. 10 güne kadar ayrıntılı hava durumu tahminleri sağlar. Ayrıca sıcaklıklar, yağmur olasılığı, nem, çiy noktası, hava kalitesi, rüzgar hızı, UV indeksi ve çok daha fazlası hakkında ayrıntılı bilgi verir. Uygulama, dünya çapında birçok yer hakkında hava durumu tahmini sunar ve Weatherbit, Open Weather Map, AccuWeather ve Foreca dahil olmak üzere yedi hava durumu veri sağlayıcısına sahiptir. AccuWeather ve Foreca, uygulama içi satın alma yapanlar için açıktır.

Yağış uyarıları için bilgi almak isterseniz hava durumu uyarıları ve bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Ek olarak, Weawow Weather karanlık modu destekler ve farklı görünüm ve boyutlarda 11 widget seçeneği vardır. Üstelik uygulama tamamen ücretsizdir.

Today Weather, başka bir iyi hava durumu uygulamasıdır. Hava durumu bilgilerini, okunması ve anlaşılması kolay, temiz bir arayüzde gösterir. Sıcaklık, nem, UV indeksi, görünürlük, çiy noktası ve basınç hakkında bilgiler gibi, bu listedeki diğer uygulamaların çoğuyla aynı türde hava durumu verilerine erişebilirsiniz. Ek olarak, uygulama sonraki 24 saat için saatlik tahminler ve 10 günlük tahminler verir.

 

Ayrıca hava kalitesi, güneş ve ay doğuş/batış saatleri ve rüzgar hızı hakkında bilgi alabilirsiniz. Hava durumu haritaları da mevcuttur, ancak ayrıntılı görünüm premium abonelerle sınırlıdır. Today Weather, kendi hava durumu verileri de dahil olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda hava durumu veri kaynağına sahiptir ve bunlardan bazıları premium abonelerle sınırlıdır. Uygulama ayrıca şiddetli hava durumu uyarılarının yanı sıra yağmur ve kar yaklaştığında uyarılar da verir.

Today Weather uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak reklamlar içerir. Reklamları kaldırmak, tüm veri kaynaklarından hava durumu tahminleri almak ve hava durumu haritalarına tam erişim için premium abonelik satın alabilirsiniz. Üyelik altı aylık, yıllık veya bir kerelik olarak satın alınabilir. Today Weather'da farklı işlevsellik ve boyuta sahip 20'den fazla widget seçeneği vardır. Uygulamanın widget seçimi, bir hava durumu uygulamasında gördüğümüz en iyi seçeneklerdendir.

Weather Underground, doğru tahminler için iyi bilinen bir başka popüler hava durumu uygulamasıdır. Hava durumu uygulamalarında grafikleri görmeyi seviyorsanız, bunu beğeneceğinize eminim.

Weather Underground mevcut koşullar, hava durumu radarı, gelecek tahmini vb. dahil olmak üzere birçok bilgi bulunmaktadır. Bu, örneğin hafta sonu gezi planına karar vermeyi çok kolay hale getirir. Uygulama ayrıca AccuWeather gibi saatlik tahminler sağlar ve ayrıca bölgenizin Hava Kalitesi İndeksi, gün doğumu ve gün batımı saatleri, kasırga takibi ve hava durumu haberlerini görüntüler.

Bu uygulamanın kullanışlı bir özelliği, koşu, yürüyüş veya diğer açık hava etkinlikleri için "akıllı tahmin"dir. Ücretsiz sürüm reklamlarla birlikte gelir, ancak reklamalrı kaldırmak için premium abonelik satın alabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, hava durumu kanalı hava durumunu basit ve geleneksel bir TV kanalı şeklinde gösterir. Nitekim uygulama aynı zamanda fırtınalar, depremler vb. ile ilgili güncel haberleri de gösteriyor.

 

Her zamanki saatlik tahmin, günlük tahmin ve haftalık tahmine ek olarak, kullanıcılar her zaman hava durumu bilgilerini alabilmek için ana ekranlarına canlı bir widget ekleyebilirler. Üstelik, uygulamayı kullanarak hava durumunu radar görünümünde de kontrol edebilirsiniz. Doppler radar verileri, yağışları, hava olaylarını ve şiddetli hava uyarılarını görüntülemek için etkileşimli haritalarda görüntülenebilir. 15 güne kadar günlük tahminler ve saatlik tahminler sunar. Ayrıca Isı, Sivrisinek, Nem, Sis ve Şemsiye indeksi gibi çok faydalı olabilecek mevsimsel detayları da alırsınız.

Ücretsiz sürüm çoğu kullanım durumu için yeterince iyi olsa da, uygulama içi premium abonelik de vardır. Reklamsız olan premium sürüm, 24 saatlik radar görüntüsü ve daha fazla özellik sunar.

YoWindow, daha benzersiz hava durumu uygulamalarından biridir. Oldukça gösterişli bir arayüze sahiptir. Bulunduğunuz yerdeki havayı seslerle birlikte canlı bir manzarada gösterir. Kendi manzaralarınızı bile oluşturabilirsiniz. Günün herhangi bir noktasında hava durumunu görmek için parmağınızı kullanıcı arayüzünde hareket ettirebilirsiniz.

 

Bazı hava durumu uygulamaları kadar güçlü özellikler sunmaz. Bununla birlikte, sadeliğin de faydaları vardır. Bu basit bir şeye ihtiyaç duyanlar için harika bir hava durumu uygulamasıdır. 14 güne kadar hava durumu tahminleri sunar.

Hava durumu verilerini; National Weather Service (NWS), Aeris weather, Foreca (nowcasting), yr.no (met.no), METAR ve Open Weather Map gibi kaynaklardan alır.

YoWindow, canlı hava durumunu gösteren on canlı duvar kağıdının yanı sıra altı widget seçeneği sunar. Ek olarak, sizi doğanın sesleriyle uyandıran bir çalar saat, hava durumu ekran koruyucusu ve hava durumu haritalarına sahip olursunuz. Radar ve hava durumu haritaları beş gün boyunca denenebilir, ardından tam sürümü satın almanız gerekir.

6. Windy

Hava durumu uygulamanızdan daha fazlasını mı istiyorsunuz? Windy, tıpkı diğer uygulamalar gibi, hava durumunu gösterir, ancak bunu bir adım daha ileri götürür. Okyanuslardaki rüzgar değişimlerini gösterir. Şehrinize bir kasırga yaklaşırsa, uygulama mevcut konumunu göstermeye çalışır ve kullanıcılarını uyarır. Ek olarak, kullanıcılar tercihlerine göre radar ve uydu görünümü arasında geçiş yapabilirler.

Şiddetli hava durumu uyarıları söz konusu olduğunda en iyi uygulamalardan biridir. Pilotlardan yamaç paraşütçülerine, sörfçülere, kayıkçılara, balıkçılara, kasırga avcılarına ve hatta hükümet yetkililerine ve kurtarma ekiplerine kadar çok çeşitli türde insanlar Windy kullanıyor. Ayrıca, uygulama üç widget sunar. Sonuç olarak, uygulamada bol miktarda hava durumu verisi var.

Windy uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsizdir; ancak, bazı hava durumu verileri için premium aboneliğe ihtiyacınız olacak. Premium abonelik sadece bir yıllık veya yıllık abonelik olarak satın alınabilir.

1Weather, bir başka popüler hava durumu uygulamasıdır. Farklı sekmelerde çok sayıda hava durumu bilgisi sunar, ancak en kullanışlı kısmı olan bugünün hava durumu bilgisi, doğrudan uygulamanın ana ekranında bulunur. Ayrıca önümüzdeki 48 saat için saatlik tahminlerin yanı sıra önümüzdeki on gün için günlük tahminler verir. Hava durumu haritalarının yanı sıra 1Weather'ın hava durumuyla ilgili kendi video içeriği de uygulamada mevcuttur. Ayrıca, hava durumu uyarıları ve bir dizi tema seçeneği sunar.

 

Ayrıca Android Wear desteği, 12 şehre kadar hava durumu takibi ve 25 dil desteği ile birlikte gelir. Farklı tasarım ve boyutlarda toplam 12 widget seçeneği mevcuttur. Uygulama, arada görünen tam sayfa reklam gösterimleri ile ücretsizdir, ancak bir kerelik satın alma ile reklamları kaldırabilirsiniz.

Weather & Clock Widget, Android için başka bir hava durumu widget uygulamasıdır. Yalnızca hava durumu widget'ları istiyorsanız, uygulamayı ilk kurulum dışında görmezden gelebilirsiniz. Farklı tasarım ve boyutlarda toplam 25 widget seçeneği bulunmaktadır. Yalnızca iki hava durumu veri kaynağı alırsınız, bu da dünyadaki herkes için doğru bilgi almak için yeterli olmayabilir.

 

Ek olarak, uygulama hava durumu uyarılarının yanı sıra önümüzdeki 60 saat için saatlik hava durumu tahmini ve on gün boyunca günlük hava durumu tahminleri sunar. Uygulamayı indirmek ve reklamlarla kullanmak ücretsizdir. Ayrıca reklamları kaldırmak isteyenler için premium bir sürüm de var, ancak ücretsiz uygulamada reklamları kaldırmak için uygulama içi satın alma yok.

AccuWeather, bu listedeki belki de en çok bilinen isimdir ve yukarıda bahsedilen uygulamaların çoğu tarafından bir hava durumu veri kaynağı olarak bile kullanılır. Ayrıca Google Play mağazasında en çok indirilen hava durumu uygulamalarından biridir. Arayüzü temizdir ve okunması kolay bir şekilde oldukça yerel ve doğru hava durumu bilgileri sağlar.

 

Bulunduğunuz günün hava durumu verilerini doğrudan uygulamanın ana sayfasında bulabilirsiniz. Ek olarak, sonraki 72 saat için saatlik tahminler, sonraki 45 gün için günlük tahminler ve hava durumu haritaları da uygulamada mevcuttur. Ayrıca, AccuWeather uygulaması sizi en son gelişmelerden haberdar etmek için hava durumu haberleri sağlar. Farklı tasarımlarla dört widget seçeneği de mevcuttur.

AccuWeather'ı indirmek ve reklamlarla kullanmak ücretsizdir; ancak bir yıl süreyle uygulama içi satın alma yaparak reklamları kaldırabilirsiniz. Yıllık abonelik otomatik olarak yenilenmez.

WeatherBug uygulaması, dışarıda yürüyüş yapmak, bisiklete binmek veya sadece açık havada eğlenmek için çok zaman harcayan kişiler için iyi bir hava durumu uygulamasıdır. Uygulamanın ana sayfasındaki bir bölüme Outdoor Sports Index adı verilir. Bu bölüm size 1'den 10'a kadar bir ölçekte gün boyunca havanın açık hava etkinlikleri için ne kadar uygun olduğunu gösterir. Bir günün puanı 1'e 2 ise, dışarıda harika bir gün geçirebilirsiniz, ancak bir günün puanı 9 veya 10 ise, uygulama dış mekan planlarını iptal etmenizi önerir.

Uygulama size günlük sıcaklıklar, hava koşulları ve nem gibi standart hava durumu bilgilerini verir. Ayrıca, son 30 dakikada bulunduğunuz yere en yakın yıldırımın nerede olduğu gibi bilgileri de gösterir.

WeatherBug'ın ücretsiz sürümündeki reklamlar bazen sizi zorlar. Herhangi bir sayfada aşağı kaydırırken görebileceğiniz reklamlara ek olarak, ekranınızın altında her zaman bir reklam başlığı bulunur. Uygulamanın ana sayfasında videolar ve makaleler olduğu için daha da kafa karıştırıcı olabilir, ancak bu hikayeler reklamların yanına yerleştirilerek yanlışlıkla bir reklama dokunmayı kolaylaştırır.

WeatherBug'ın gizlilik politikası, adınız ve adresiniz gibi kişisel bilgileri topladığını ve cinsiyetiniz ve hatta ilgi alanlarınız gibi diğer bilgileri isteyebileceğini söylüyor, bu da bazı endişelere yol açıyor. Bir hava durumu uygulamasının kişisel ilgi alanlarımı bilmesi gerekeceği bir senaryo hayal etmek güç. Verilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz ve WeatherBug, 2022'de tüm bu taleplere bir dereceye kadar uyduğunu söylüyor.

WeatherBug'un ücretsiz sürümünü Google Play mağazasından indirebilirsiniz.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz