En İyi 10 Sanal Gerçeklik Filmi (VR gözlük filmleri)

Sanal gerçeklik, hala gelişmekte olan bir alandır, ancak şu anda hala birçok harika VR filmi ve belgeseli mevcuttur. VR film izlemek, 2D ekranda film izlemekten çok farklıdır.

En İyi Sanal Gerçeklik Filmleri

Hemen ücretsiz olarak izleyebileceğiniz en iyi VR filmlerinden bazılarını bir araya getirdik. Ancak, VR'de çekilmiş çok fazla uzun metrajlı film bulunmamaktadır. Bu yüzden kısa film ve belgesellerle yetinmek zorunda kalacaksınız.

1. Miyubi

 

Miyubi, bir Japon oyuncak robotu hakkında 40 dakikalık bir sanal gerçeklik komedisidir. Hikaye, Miyubi'nin gözünden birçok karakteri takip ediyor. Ana oyuncu, oyuncak robotu oğullarının doğum günü hediyesi için satın alan işlevsiz bir ailedir. Miyubi'nin yaratıcısı olarak Jeff Goldblum'u içeren gizli bir son da var.

Not: Bu videonun yapımcılarının diğer VR filmlerine de göz atmanızı öneririz: Felix & Paul Studios.

2. The Invisible Man

 

Görünmez Adam, VR'da en iyi deneyimlenen hikaye odaklı bir kısa filmdir. Hikaye, yüksek değerli narkotik zulalarını saklayan iki amatör uyuşturucu tacirinin hikayesini takip ediyor. Ne yazık ki, onlar da Frank'e borçludur.

Frank, bir Rus Ruleti oyunu oynayarak onlara bir çıkış yolu sunar. Film başından sonuna kadar oldukça sürükleyici. Sonunda hikayeyi tamamen tersine çeviren şok edici bir açıklama da var.

 

Inside the Box of Kurios, Cirque du Soleil'in eleştirmenlerce beğenilen Kurios Cabinet of Curiosities'e dayanan bir kısa VR filmidir. Tüm gösteri tamamen modern bir sirk deneyimidir. Filmi defalarca izleyebilir ve her gösterimde yeni şeyler bulabilirsiniz.

Not: Üstün Etkileşimli Medya dalında 2016 Daytime EMMY Ödülü'nü bile kazandı.

4. Ashes to Ashes

 

Ashes to Ashes, büyükbabalarının ölümüyle uğraşan işlevsiz bir aile hakkında kısa bir VR filmi. Hikaye, büyükbabanın son dileğini yerine getirmenin komik öncülünü takip ediyor. Amaç, vazosunu bir bombaya dönüştürmek ve gökyüzüne fırlatmaktır. Tüm hikayeyi tek perspektifden görüyorsunuz, bu da onu VR için harika kılıyor.

5. Hardcore Henry

 

Hardcore Henry tam olarak bir VR filmi değil, ama tamamen birinci şahısta çekildi. Bu filmi daha da eğlenceli yapan şey, onu VR'de izlemek. Bu film aksiyon açısından tam bir hız treni ve kendinizi John Wick gibi hissettiriyor. Başka hiçbir şeye benzemeyen bir deneyim.

6. Fairness Works: Refugee Crisis

 

Fairness Works: Refugee Crisis, Kuzey Amerika'daki savaş ve mülteciler hakkında bir kısa VR filmi. İzleyiciler filmi savaştan kaçan bir mülteciden izleyecek. Mevcut küresel durum ve Rusya-Ukrayna savaşı düşünüldüğünde mutlaka izlenmesi gereken bir yapım. Bize mültecilerin bu tür çatışmalar sırasında karşılaştıkları birçok zorluğu gösteriyor.

 

Surviving 9/11, Dünya Ticaret Merkezi'ne yapılan saldırılardan hayatta kalan son kişinin hikayesini anlatan bir belgesel. VR için yeniden düzenlenmiş Dünya Ticaret Merkezi'nin özel ve daha önce hiç görülmemiş görüntülerini içeren 20 dakikalık bir VR sinema belgeselidir. Saldırı sırasında sıfır noktasında olmanın nasıl bir his olduğunu öğrenin.

8. Invasion VR

 

VR filmleri söz konusu olduğunda animasyon da o kadar geride değil. Invation, 2017 Emmy ödülü sahibi Madagaskar'ın yönetmeninden geliyor. Hikaye, dünyayı ele geçirmek için büyük planları olan iki hırslı uzaylıyı takip ediyor. Ancak sevimli küçük tavşan sayesinde bu planlar durdurulur. Filmin YouTube'da kontrol edebileceğiniz 'Asteroids' adlı bir devamı bile var.

9. The Conjuring 2 – Enfield 360 Experience

 

The Conjuring en ikonik korku filmlerinden biridir. The Conjuring 2'nin başarısından sonra, popülerliğini daha da artırmak için bir VR filmini yayınlandı. VR deneyimi, keşfederken sizi filmdeki Hodgson'ın evine götürür. Filmin kadrosuna benzer birçok ürkütücü durumla karşılaşacaksınız. 'Valac' ve 'Crooked Man' ile yüz yüze gelmeye ve yüzleşmeye hazır mısınız?

10. IT: Float

 

IT: Float, ikonik korku filminden doğrudan başka bir VR deneyimidir. Pennywise'dan kaçabileceğini düşündüysen, tekrar düşün. Katil palyaço geri döndü ve VR'de her zamankinden daha korkutucu. VR deneyimi sizi küçük Derry, Maine kasabasının sokaklarında ve palyaçonun yönettiği lağımlarda gezdirir. Özellikle palyaçolardan korkuyorsanız, kesinlikle kalbin zayıflığı için değil.

İzlenecek VR Filmleri

Gördüğünüz gibi, şu anda çok fazla uzun metrajlı VR filmi yok. Elimizdeki tek VR filmleri ya belgeseller ya da 10-20 dakikalık kısa filmler. Ancak, birçok ödüllü VR filmi ve deneyimi yaptıkları için Felix & Paul Studios'a göz atmalısınız.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın