Ogznet.com
Image by Mudassar Iqbal from Pixabay

En iyi ücretsiz uzaktan bağlantı programı

En iyi ücretsiz uzaktan bağlantı programı ile bilgisayarlara ücretsiz olarak uzaktan erişin. En iyi ücretsiz uzak masaüstü programı listesi bu yazıda.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Uzaktan bağlantı programı veya uzaktan kontrol programı olarak adlandırılan uzak masaüstü programı, bir bilgisayarı diğerinden uzaktan kontrol etmenizi sağlar. Uzaktan bağlantı ile gerçekten uzaktan kontrolü kastediyoruz; fareyi ve klavyeyi kontrol edebilir ve bağlandığınız bilgisayarı tıpkı kendi bilgisayarınız gibi kullanabilirsiniz.

  Genel olarak, bir bilgisayara uzaktan erişim için bağlanmak istediğiniz bilgisayara (ana bilgisayar adı verilir) bir programın yüklenmesini gerektirir. İstemci adı verilen doğru kimlik bilgilerine sahip başka bir bilgisayar veya cihaz, ana bilgisayara bağlanır ve onu kontrol eder.

  Ücretsiz uzaktan bağlantı programları

  Aşağıda listelenen daha iyi ücretsiz uzaktan bağlantı programları, başlamak için birkaç tıklamadan başka bir şey gerektirmez, yani teknik bir bilgisayar bilgisi gerekmez.

  DWService, uzaktan erişimi gerçekten basitleştiren ücretsiz ve açık kaynaklı bir projedir. Ana bilgisayar programı kurar veya geçici olarak çalıştırır ve istemci komutları çalıştırmak, ekranı kontrol etmek veya dosya ve klasörleri kontrol etmek için herhangi bir web tarayıcısı aracılığıyla oturum açar.

  Ana bilgisayarın iki seçeneği vardır: DWAgent'ı indirin ve ardından isteğe bağlı, tek seferlik erişim için çalıştırın veya kalıcı uzaktan erişim için kurun (kendi bilgisayarınızsa idealdir).

  Yükleme seçeneği yerine çalıştır seçeneğini seçerseniz, istemcinin bilgisayara erişmesi için ihtiyaç duyduğu bir kullanıcı kodu ve parola verilir. Aksi takdirde, ana bilgisayara her zaman açık erişime sahip olabilmeleri için istemci tarafından sağlanan ve kodu girin.

  Ana bilgisayar isteğe bağlı seçeneği kullanıyorsa, istemcinin işi kolaydır. Sitede oturum açın ve ana bilgisayarın DWAgent program penceresinde görünen kodu ve şifreyi girin. Bu kadar!

  Ana bilgisayar programı yüklediyse, kurulum prosedürü biraz daha karmaşıktır. Site aracılığıyla bir kullanıcı hesabı oluşturun (tamamen ücretsizdir) ve ardından hesabınıza yeni bir temsilci ekleyin. Programın kurulumu sırasında kodu ana bilgisayara verin.

  Bazı uzaktan erişim programlarının aksine, dosya gönderme/alma veya komut çalıştırma gibi şeyler yapmak için ekran paylaşım aracını açmanız gerekmez.

  DWAgent programı, Windows, Linux ve macOS dahil olmak üzere çeşitli işletim sistemlerine yüklenebilir. Ayrıca özel bir Android uygulaması da var, ancak bir mobil web tarayıcısı üzerinden de çalışıyor.

  Chrome Uzaktan Masaüstü, bir bilgisayarı uzaktan erişim için ayarlamanıza olanak tanıyan bir Chrome tarayıcı uzantısıdır.

  Bunun çalışma şekli, uzantıyı, kendiliğinden destek için başka biriyle paylaşabileceğiniz rastgele bir kod veya kendi Google hesabınızdan istediğiniz zaman bilgisayara girmek için kullanabileceğiniz bir PIN almak için yüklemenizdir.

  Ana bilgisayar tarayıcısına bağlanmak için, aynı Google kimlik bilgilerini veya ana bilgisayar tarafından oluşturulan geçici bir erişim kodunu kullanarak başka bir web tarayıcısı üzerinden Chrome Uzak Masaüstü'nde oturum açın.

  Oturum açtığınız için, diğer bilgisayar adını kolayca görebilir ve buradan onu seçip uzak oturumu başlatabilirsiniz.

  Benzer programlarda gördüğünüz gibi bir sohbet işlevi yoktur, ancak yapılandırması çok kolaydır ve yalnızca web tarayıcınızı kullanarak bilgisayarınıza (veya herhangi birinin bilgisayarına) herhangi bir yerden bağlanmanıza olanak tanır.

  Ayrıca, kullanıcının Chrome'u açık olmadığında veya kullanıcı hesabından tamamen çıkış yaptığında bile bilgisayara uzaktan bağlanabilirsiniz.

  Tamamen Chrome içinde çalıştığından, Windows, Mac, Linux ve Chromebook'lar dahil olmak üzere bu tarayıcıyı kullanan herhangi bir işletim sistemiyle çalışabilir.

  Bazı harika özelliklere sahip basit bir araç için ücretsiz uzaktan erişim hizmeti Getscreen.me'yi düşünebilirsiniz. Oturum açma veya kurulumlarla uğraşmadan birinin bilgisayarına hızlı bir şekilde girmeniz gerekiyorsa, bunu kullanın.

  Dosya paylaşımı, yerleşik bir sohbet penceresi, ortak klavye kısayolları için düğmeler (örneğin, kullanıcıları değiştir, Çalıştır kutusunu aç, Dosya Gezgini'ni aç), bir sistem bilgisi görüntüleyici, tam ekran modu, sesli arama ve pano paylaşımı vardır.

  Bağlanacak olan bilgisayarın yazılımı indirmesi ve açması gerekir. Kurulum gerekli değildir, ancak bu bilgisayara kalıcı olarak uzaktan erişilmesi gerekecekse tam olarak kurulabilir.

  İstemciyi bağlamanın iki yolu vardır. Biri, müşterinin kullanıcı hesabına e-postası ve şifresi ile giriş yapmaktır.

  Getscreen.me'yi kullanmanın diğer yolu, programı açmak ve genel bağlantıyı paylaşmaktır. Bu anonim oturum ile, kime link verirseniz, şifreye ihtiyaç duymadan bilgisayarınıza erişebilir. Bu, kendiliğinden teknik destek için mükemmeldir, ancak program bu şekilde anonim olarak kullanıldığında bağlantı süresinin sınırlı olduğunu bilin.

  Ana bilgisayar, istemcinin fareyi/klavyeyi kontrol edebilmesi, ses yakalayabilmesi ve sesli arama yapabilmesi gibi birkaç izne izin verilip verilmeyeceğini belirleyebilir.

  Ücretsiz kullanıcılar, yalnızca ödeme yaparsanız kaldırılabilecek birkaç sınırlama ile karşı karşıya kalır. Örneğin, hesabınıza aynı anda yalnızca iki bilgisayar bağlanabilir, bağlantıyı kaydedemezsiniz, LAN'da Uyandırma çalışmaz ve dosya aktarımları dosya başına maksimum 50 MB'a kadardır.

  Windows, macOS, Linux ve Android'de çalışır. Web tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan kontrol edebilirsiniz.

  UltraVNC, bir sunucu ve görüntüleyicinin iki PC'ye yüklendiği ve görüntüleyicinin sunucuyu kontrol etmek için kullanıldığı bir programdır.

  Kurulum sırasında Sunucuyu, Görüntüleyiciyi veya her ikisini birden kurmak isteyip istemediğiniz sorulur. Sunucuyu bağlanmak istediğiniz bilgisayara kurun.

  Sunucunun her zaman çalışması için bir sistem hizmeti olarak yükleyebilirsiniz. Bu, istemci yazılımıyla her zaman bağlantı kurabilmeniz için ideal seçenektir.

  Sunucu ile bağlantı kurmak için, kurulum sırasında Görüntüleyici bölümünü yüklemelisiniz.

  Yönlendiricinizde bağlantı noktası yönlendirmeyi yapılandırdıktan sonra, ana bilgisayara internet bağlantısı olan herhangi bir yerden (VNC bağlantılarını destekleyen bir mobil cihaz, Görüntüleyici yüklü bir bilgisayar veya bir internet tarayıcısı aracılığıyla) erişebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan, bağlantıyı kurmak için Sunucunun IP adresidir.

  UltraVNC, dosya aktarımlarını, metin sohbetini, pano paylaşımını destekler ve hatta Güvenli Mod'da sunucuyu başlatabilir ve sunucuya bağlanabilir.

  İndirme sayfası biraz kafa karıştırıcıdır; önce yazılımın en son sürümünü seçin, ardından Windows sürümünüzle çalışacak 32 bit veya 64 bit kurulum dosyasını seçin.

  Windows 11, 10, 8 ve 7 kullanıcıları en son yazılım sürümünü yükleyebilir ve kullanabilir. Daha eski Windows sürümleri, yazılımın önceki bir sürümünü yükleyebilir.

  Bu tamamen taşınabilir başka bir uzaktan erişim programıdır. Ayrıca, hem kişisel hem de ticari kullanım için yüzde 100 ücretsizdir.

  İstemci tarafından kontrol edilecek bilgisayarın sadece ID ve şifresini diğer bilgisayar ile paylaşması yeterlidir.

  Uzaktan erişimi gerçekleştirecek bilgisayar için Bağlan'a basın ve ana bilgisayarın kimliğini ve parolasını girin. Programın üst kısmındaki sekmeler, aynı anda birden fazla bağlantı açmanıza izin verir.

  Diğer bilgisayara bağlandıktan sonra, onlara dosya gönderebilir ve metin veya sesinizi kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Parolalar otomatik olarak oluşturulur, ancak hatırlamayı kolaylaştırmak için kendi parolanızı da seçebilirsiniz.

  Program, Windows 11, 10, 8, Vista ve 7'nin yanı sıra Windows Server 2008, 2003 ve 2000 ile uyumludur. Ana bilgisayar veya istemci olarak çalışabilen bir Android uygulaması da vardır.

  AnyDesk, taşınabilir olarak çalıştırabileceğiniz veya normal bir program gibi kurabileceğiniz bir uzak masaüstü programıdır.

  Bağlanmak istediğiniz bilgisayarda başlatın ve 9 haneli numarayı veya ayarlanmışsa özel takma adı kaydedin.

  İstemci bağlandığında, ana bilgisayardan bağlantıya izin vermesi veya vermemesi istenir ve ayrıca sese izin verme, pano kullanımı ve ana bilgisayarın klavye/fare kontrolünü engelleme gibi izinleri de kontrol edebilir.

  Başka bir bilgisayarda AnyDesk'i çalıştırın ve ardından programın Uzak Adres bölümüne ana bilgisayarın Uzak Masa Kimliğini veya diğer adını girin ve ana bilgisayarın bağlantıyı kabul etmesini bekleyin. Ana bilgisayara AnyDesk'in web istemcisinden de bağlanabilirsiniz.

  Katılımsız erişim ayarlanmışsa, istemcinin ana bilgisayarın bağlantıyı kabul etmesini beklemesi gerekmez.

  Program otomatik olarak güncellenir ve tam ekran moduna girebilir, bağlantının kalitesi ve hızı arasında bir denge oluşturabilir, dosya ve ses aktarabilir, panoyu senkronize edebilir, uzak oturumu kaydedebilir, klavye kısayollarını çalıştırabilir, uzak bilgisayarın ekran görüntülerini alabilir ve ana bilgisayarı yeniden başlatın.

  macOS, Linux ve Windows 11, 10, 8, 7, Vista ve XP üzerinde çalışır. Ayrıca iOS, Android, Chrome OS, FreeBSD ve Raspberry Pi için bir uygulama var.

  AeroAdmin muhtemelen ücretsiz uzaktan erişim için kullanımı en kolay programdır. Neredeyse hiç ayar yok, her şey hızlı ve kendiliğinden destek için mükemmeldir.

  Sadece taşınabilir programı açın ve IP adresinizi veya verilen kimliği başka biriyle paylaşın. İstemci bilgisayar, ana bilgisayara nasıl bağlanacağını bu şekilde bilecektir.

  İstemci PC'nin aynı programı çalıştırması ve programlarına ID veya IP adresini girmesi yeterlidir. Bağlanmadan önce Yalnızca Görüntüle'yi veya Uzaktan Kontrol'ü seçebilir ve ardından uzaktan kontrol istemek için Bağlan'ı seçmeniz yeterlidir.

  Ana bilgisayar bağlantıyı onayladığında, bilgisayarı kontrol etmeye başlayabilir ve pano metnini paylaşabilirsiniz.

  AeroAdmin'in hem kişisel hem de ticari kullanım için tamamen ücretsizdir, ancak bir sohbet seçeneğinin olmaması çok kötü ve dosyaları aktaramayacak kadar kötü.

  Unutulmaması gereken bir diğer not ise program yüzde 100 ücretsiz olsa da ayda kaç saat kullanabileceğinizi sınırlıyor.

  Windows 11, 10, 8, 7 ve XP'nin 32 bit ve 64 bit sürümlerine kurulabilir.

  Iperius Remote, sağlam bir dosya aktarım aracı ve sohbet uygulaması gibi bazı harika özelliklere sahip, kullanımı en kolay uzak masaüstü programlarından biridir. Ayrıca, mobil uygulamalarıyla bir bilgisayara uzaktan bağlanmanıza olanak tanır.

  Programı açın ve parolanızı görmek için Bağlantılara izin ver'i seçin. Bilgisayara bağlanabilmeleri için bunu ve yanındaki kimliği istemciyle paylaşın.

  Ana bilgisayarın kimliğini ikinci metin kutusuna girin, Bağlan'a basın ve ardından parola istemini gördüğünüzde parolayı girin.

  Bu ücretsiz uzaktan erişim programı, isteğe bağlı erişim için mükemmeldir. Siz ve diğer kişi, bir veya iki dakika içinde Iperius Remote'u indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Programın arayüzü son derece basit ve anlaşılması kolaydır. Uzak bağlantı sırasında Ctrl+Alt+Del kısayolunu gönderebilir, hangi ekranın görüntüleneceğini seçebilir, tam ekran moduna geçebilir ve dosya aktarımı veya sohbet yardımcı programını açabilirsiniz.

  Daha fazla kontrol istiyorsanız, sürekli erişim, özel şifre, proxy vb. etkinleştirmek için ayarları açabilirsiniz.

  Desteklenen işletim sistemleri arasında Windows 11, 10, 8 ve 7'nin 32 bit ve 64 bit sürümlerinin yanı sıra Windows Server 2022, 2019, 2016 ve 2012 bulunur. Ayrıca macOS, Android ve iOS için bir uygulama vardır.

  AnyViewer, herkesin hemen anlayabileceği, gerçekten basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

  Cihaz kimliğini ve güvenlik kodunu istemciyle paylaşın. Güvenlik kodu program tarafından oluşturulur ve varsayılan olarak yazılım her yeniden başlatıldığında değişecektir. Programın ayarlarını düzenleyerek daha sık veya daha az sıklıkta değişmesini sağlayabilirsiniz; hatta istemcinin gelecekte aynı kodla bilgisayara erişebilmesini istiyorsanız kodu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

  Ana bilgisayarın aygıt kimliğini Başlat Denetimi kutusuna girin ve ardından Bağlan'a basın. Açılan istemde, ana bilgisayara bir kontrol isteği gönderme seçeneğini seçin ve ardından kabul etmelerini bekleyin veya güvenlik kodunu girin.

  Bir oturum sırasında, istemci ekrana daha iyi uyması için çözünürlüğü değiştirebilir ve kaliteyi veya hızı optimize etmek için yüksek ve düşük görüntü kalitesi arasında geçiş yapabilir.

  Uzak oturum sırasındaki İşlem sekmesi, genel eylemlerin kısayollarını içerir: Ctrl+Alt+Del, kilitle, oturumu kapat, yeniden başlat, kapat, Bu bilgisayar, Görev Yöneticisi ve Komut İstemi. Ayrıca oturumu sonlandırdığınızda cihazı otomatik olarak kilitleyebilirsiniz ve ödeme yaparsanız, toplantı sahibinin faresini/klavyesini devre dışı bırakma ve alıcının ekranını karartma gibi ek seçeneklere sahip olursunuz.

  Katılımsız cihazları yönetmek ve bağlantı geçmişini görmek istiyorsanız bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Aksi takdirde, kurulumdan hemen sonra ana bilgisayara bağlanabilirsiniz, bu nedenle hem tek seferlik oturumlar hem de tekrar eden kullanıcılar için harikadır.

  Windows Server 2022'den 2012 R2'ye ve iPad ve iPhone'da olduğu gibi Windows 11, 10, 8 ve 7 desteklenir.

  Zoho Assist, kişisel ve ticari kullanım için çeşitli sürümler sunan başka bir uzaktan erişim aracıdır. Ancak, yalnızca sınırlı sürüm ücretsizdir. Ekranları ve dosyaları paylaşabilir ve benzersiz bir oturum kimliği ve parolası aracılığıyla başka bir kullanıcıyla uzaktan sohbet edebilirsiniz.

  Zoho Assist ücretsiz planı, yalnızca beş gözetimsiz bilgisayarı ve bir eşzamanlı oturumu destekler. Daha fazla özellik için Standard, Professional veya Enterprise sürümünü sipariş edebilirsiniz.

  Toplantı sahibinin Zoho Assist web sitesinde Ekranımı Paylaş'ı seçmesi ve ardından müşteriye vermek üzere bir oturum kimliği ve şifresi almak için START NOW basması gerekir. Kimliği ve parolayı manuel olarak kopyalayabilir, müşteriyle benzersiz bir URL paylaşabilir veya bağlantı bilgilerinin kendilerine e-postayla gönderilmesini sağlamak için yalnızca e-posta adreslerini girebilirsiniz.

  Ana bilgisayarın ayrıca, istemcinin bilgisayarı kontrol etmek için uzaktan erişebilmesi için küçük bir araç indirmesi gerekir. ZA_Connect.exe dosyasını bilgisayarınıza kaydetmek için İndir düğmesini kullanın ve ardından yüklemek için açın.

  Ana bilgisayar tamamen kurulduğunda ve kullanıma hazır olduğunda, istemcinin Ekran Paylaşım Oturumuna Katıl sayfasına erişmesi ve istemci bilgisayarın kimliğini ve parolasını girmesi gerekir.

  Veya ana bilgisayar bilgileri e-posta veya URL üzerinden paylaştıysa, elbette müşteri bu bilgileri ana bilgisayara bağlanmak için kullanabilir.

  Varsayılan olarak, istemci tam denetim haklarına sahip değildir, yalnızca izinleri görüntüleme hakkına sahiptir. Bunu değiştirmek için istemcinin Oturum > İstek Denetimi'ne gitmesi ve ana bilgisayarın Evet'i tıklatmasını beklemesi gerekir.

  Bu programa dahil olan diğer bazı özellikler arasında pano paylaşımı, ana bilgisayar için bir duraklatma düğmesi ve ana bilgisayar ve istemcinin ekranda çizim yapabilmesi için bir açıklama aracı bulunur.

  Windows 10, 8, 7, Vista ve XP'nin yanı sıra Windows Server 2019'dan 2003'e kadar çalıştığı söyleniyor.

  Ücretsiz Hızlı Yardım uzaktan erişim programının anlaşılması kolaydır ve Windows 11 ve 10'da yerleşik olduğu için indirme gerektirmez. Programı açmak için Başlat menüsünden arayın veya Windows Donatıları Başlat menüsü klasörüne göz atın (bulamazsanız yukarıdaki bağlantıyı kullanın).

  Müşterinin bilgisayarının oluşturduğu 6 basamaklı kodu metin kutusuna yazın ve ardından Ekranı paylaş'ı seçin. İstemci üzerine düşeni yaptıktan sonra, bağlantı kurulmadan önce bilgisayarınıza erişebileceklerini onaylamanız gerekir.

  Başka bir kişiye yardım et'i seçin ve ardından Microsoft hesabınızda oturum açın. Güvenlik kodunu ana bilgisayara verin ve ardından bilgisayarına uzaktan erişim sağlamak için Tam kontrolü al veya Ekranı görüntüle'yi seçin.

  İstemci ana bilgisayara bağlandıktan sonra, hangi monitörün kontrol edileceğini değiştirebilir, doğrudan ekrana not ekleyebilir, bilgisayarı yeniden başlatabilir ve Görev Yöneticisini açabilir.

  LiteManager, Remote Utilities'e oldukça benzer. Ancak, toplamda yalnızca 10 bilgisayarı kontrol edebilen diğer programın aksine, bu program, depolamak ve uzak bilgisayarlara bağlanmak için 30'a kadar destekler ve ayrıca birçok kullanışlı özelliğe sahiptir.

  Erişilmesi gereken bilgisayar, indirilen ZIP dosyasında bulunan LiteManager Pro – Server.msi programını (ücretsizdir) yüklemelidir.

  Ana bilgisayara bağlantı yapılabilmesini sağlamanın birçok yolu vardır. IP adresi, bilgisayar adı veya bir kimlik aracılığıyla yapılabilir.

  Bunu ayarlamanın en kolay yolu, görev çubuğunun bildirim alanındaki sunucu programına sağ tıklayıp Kimlikle Bağlan'ı seçmek, orada bulunan içeriği silmek ve yepyeni bir kimlik oluşturmak için Bağlandı'ya tıklamaktır.

  İstemcinin ana bilgisayara bağlanması için Viewer adlı diğer program yüklenir. Ana bilgisayar bir kimlik ürettiğinde, istemci diğer bilgisayarla uzak bağlantı kurmak için Bağlantı menüsündeki Kimliğe Göre Bağlan seçeneğinden bu kimliği girmelidir.

  Bağlandıktan sonra istemci, birden fazla monitörle çalışma, dosyaları sessizce aktarma, diğer bilgisayarın tam kontrolünü veya salt okunur erişimini alma, uzak bir görev yöneticisi çalıştırma, dosyaları başlatma gibi Uzak Yardımcı Programlarda olduğu gibi her türlü şeyi yapabilir.

  Bağlantıyı yukarıdaki yöntemden çok daha hızlı hale getiren taşınabilir bir sunucu ve görüntüleyici programı olan bir Hızlı Destek seçeneği de vardır.

  LiteManager, Windows, macOS, Linux, Android ve iOS için mevcuttur.

  DesktopNow, NCH Software'den ücretsiz bir uzaktan erişim programıdır. İsteğe bağlı olarak yönlendiricinize uygun bağlantı noktası numarasını ilettikten ve ücretsiz bir hesap için kaydolduktan sonra, bir web tarayıcısı aracılığıyla PC'nize her yerden erişebilirsiniz.

  Uzaktan erişim sağlanacak bilgisayarda DesktopNow yazılımının kurulu olması gerekmektedir. Program ilk başlatıldığında, bağlantı kurmak için istemci tarafında aynı kimlik bilgilerini kullanabilmeniz için e-postanız ve şifreniz girilmelidir.

  Ana bilgisayar, yönlendiricisini uygun bağlantı noktası numarasını kendisine iletecek şekilde yapılandırabilir veya kurulum sırasında karmaşık yönlendirme ihtiyacını atlayarak istemciye doğrudan bağlantı kurmak için bulut erişimini seçebilir.

  Bağlantı noktası yönlendirmeyle ilgili sorunlardan kaçınmak için çoğu insanın doğrudan bulut erişim yöntemini kullanması muhtemelen daha iyi bir fikirdir.

  İstemcinin yalnızca bir web tarayıcısı aracılığıyla ana bilgisayara erişmesi gerekir. Yönlendirici bağlantı noktası numarasını iletecek şekilde yapılandırılmışsa, istemci bağlanmak için ana bilgisayarların IP adresini kullanır. Bulut erişimi seçilmiş olsaydı, bağlantı için kullanacağınız ana bilgisayara belirli bir bağlantı verilirdi.

  DesktopNow, paylaşılan dosyalarınızı kullanımı kolay bir dosya tarayıcısında uzaktan indirmenizi sağlayan güzel bir dosya paylaşım özelliğine sahiptir.

  Mobil cihazlar için özel bir uygulama yoktur, bu nedenle bir bilgisayarı telefon veya tabletten görüntülemeye ve kontrol etmeye çalışmak zor olabilir. Ancak, web sitesi cep telefonları için optimize edilmiştir, bu nedenle paylaşılan dosyalarınızı görüntülemek kolaydır.

  Windows'un 64 bit sürümleri desteklenir. Buna Windows 11, 10, 8, 7, Vista ve XP dahildir.

  ShowMyPC taşınabilirdir ve bu diğer programların bazılarına benzer, ancak bağlantı kurmak için IP adresi yerine bir parola kullanır. ShowMyPc ücretsiz değil, ancak 30 günlük ücretsiz deneme sunuyorlar.

  ShowMyPC yazılımını herhangi bir bilgisayarda çalıştırın ve ardından Paylaşım Parolası adı verilen benzersiz bir kimlik numarası almak için Bilgisayarımı Göster'i seçin.

  Bu kimlik, ana bilgisayara bağlanabilmeleri için başkalarıyla paylaşmanız gereken numaradır.

  Aynı programı başka bir bilgisayarda açın ve bağlantı kurmak için ana bilgisayar programından kimliği girin. İstemci bunun yerine numarayı ShowMyPC web sitesine ("Bilgisayarı Görüntüle" kutusuna) girebilir ve tarayıcısında programın Java sürümünü çalıştırabilir.

  Burada, bir web tarayıcısı üzerinden web kamerası paylaşımı ve birinin ShowMyPC'nin Java sürümünü başlatan kişisel bir web bağlantısı aracılığıyla bilgisayarınıza bağlanmasına izin veren planlanmış toplantılar gibi UltraVNC'de bulunmayan ek seçenekler vardır.

  İstemciler, ana bilgisayara yalnızca sınırlı sayıda klavye kısayolu gönderebilir.

  Windows'un tüm sürümlerinde çalışır.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz