Ogznet.com
Bir Sonraki Uçak Seyahatinizden Önce İndirmeniz Gereken 13 Uygulama Paylaş:
Image by rawpixel.com

Bir Sonraki Uçak Seyahatinizden Önce İndirmeniz Gereken 13 Uygulama

Havaalanına gitmek, güvenlikle uğraşmak, kapıya zamanında ulaşmaya çalışmak, ancak uçuş geciktiği için iki saat oturmak zorunda kalmak. Endişelenmeyin, akıllı telefonunuz sizi kurtarmak için burada. En uygun uçak biletini bulmaktan, uçak kalkış-iniş bilgilerine kadar birçok konuda size yardımcı olacak ve uçmadan önce, uçuş sırasında ve sonrasında uçuşunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak en iyi 13 seyahat uygulaması burada.

Bu yazının içeriği: Kapat

Uçuştan Önce Kullanılacak Seyahat Uygulamaları

1. Kayak - Uçuş, Otel, Kiralık Araç

KAYAK - Uçuş, Otel, Kiralık Araç

KAYAK, daha uygun fiyata seyahat edebilmeniz için yüzlerce sitede aynı anda arama yapar. Özel fırsatlar ve mobile özel fiyat ayrıcalıklarıyla otel, uçuş ve kiralık araç rezervasyonlarınızı en uygun fiyata yapmanızı sağlar. Trips hesabınızdan seyahatlerinizi düzenleyin, organize edin ve gerçek zamanlı uçuş bilgileri alın. KAYAK, seyahat arama, planlama ve rezerve etmek için ihtiyacını olan tek uygulama; stressiz seyahatin keyfini çıkarın.

Kayak'ın uygulama sürümü, mobil cihazlara özel fırsatlar dahil olmak üzere kendi özellikleriyle birlikte eksiksiz olarak gelir. Ayrıca, tercih ettiğiniz uçuş ideal fiyatınızla eşleştiğinde fiyat uyarıları gönderir ve fiyatların zaman içinde nasıl dalgalanacağına dair bir fikir veren bir fiyat tahmini sunar.

Tüm gezi bilgilerinizin tek bir klasörde mevcut olmasını istiyorsanız, Kayak, diğer uygulamalar ve sitelerle yapmış olsanız bile konaklama ve rezervasyon onayınızın ayrıntılarını da hatırlayacaktır.

2. Hopper - Ucuz Uçak Biletleri

Hopper - Ucuz Uçak Biletleri

Hopper, bir uçuş rezervasyonu yapmak için en iyi günlerin tam olarak ne zaman olduğunu size aylar öncesinden söyler.

Çalışma şekli oldukça basittir. Aradığınız uçuşun ayrıntılarını girersiniz ve Hopper o rotayı uçmak için en ucuz ve en pahalı günleri içeren renk kodlu bir takvim gösterir. Tahminler ne kadar doğru, diye mi soruyorsunuz? Hopper, "tutarlı bir şekilde %95 doğrulukla performans gösterdiğini" söylüyor.

Takvimden kesin bir tarih seçin ve Hopper size daha iyi oranların hala mevcut olup olmadığını söyleyecektir, bu durumda beklemenizi tavsiye edecektir. Değilse, devam etmeyi sağlar ve birkaç dokunuşla rezervasyon yapabilirsiniz.

3. FlightView - Ücretsiz Uçuş Takibi ve Uçak Bulucu

FlightView - Ücretsiz Uçuş Takibi ve Uçak Bulucu

FlightView, uçuşunuzla ilgili her şey hakkında sizi bilgilendiren basit bir izleme sistemidir. Gelen uçağınızı takip edebilir ve mevcut durumla ilgili güncellemeler alabilirsiniz.

Tek bir şehirdeyseniz, FlightView yerel havalimanınızdaki günlük koşulları bildirme seçeneği sunar. Özellikle grevlerde veya kötü hava koşullarında kullanışlıdır.

Ayrıca uygulamayı belirli bir havalimanına yol tarifi almak, güzergahınızı tek bir yerden yönetmek ve "elite" sürüm için ödeme yapıyorsanız, ülkenin dört bir yanından gerçek zamanlı uçuş bilgi panolarını görmek için de kullanabilirsiniz.

4. Seat Alerts - Koltuk Uyarıları

 

ExpertFlyer’ın koltuk uyarıları adlı uygulaması, uçuşunuzda daha iyi bir koltuk bulunduğunda size haber vermek için burada. Uçağın önüne yakın olmak ister misin? Acil çıkış kapısına yakın olmak ister misiniz? Uçuş görevlilerine yakın olmayı mı tercih edersiniz, yoksa o göze çarpan pencere tarafı koltuğu için mi isteklisiniz?

Bu uygulama, bu koltuklardan herhangi biri için veya Pro sürümüne yükseltirseniz birkaç kişi için uyarılar ayarlamanıza olanak tanır. Diğer yolcuların derecelendirmeleri de dahil olmak üzere her uçak için özel tavsiyeler de görebilirsiniz.

Bir daha asla tuvaletin yanında orta koltukta 12 saat uçmak zorunda kalmayacaksınız.

İlginizi
çekebilir

Sitene Google Arama Kutusu Ekle (Yeni)

Havaalanındayken Kullanılacak Seyahat Uygulamaları

1. Flight Board

Flight Board

Uçuşunuzun zamanında olup olmayacağını veya havalimanından bir arkadaşınızı almak için evden ne zaman ayrılmanız gerektiğini hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, Flight Board'a bakın.

En yakın ve en büyük havalimanının nerede olduğunu bulur ve size uygun varış veya kalkış ekranlarını gösterir, kullanımı kolaydır. Ayrıca, dünya çapında yaklaşık 10.000 havalimanının bulunduğu bir listeden ada göre de arama yapabilirsiniz.

Bir uçuğın henüz inip inmediğini, hangi terminalde olduğunu ve hatta bagajınızın görüneceği kemer numarasını bile görebilirsiniz. Hepsinden iyisi, uygulamanın kullanımı ücretsizdir.

Android ve iOS uygulamaları temelde aynı işi yapmaktalar fakat farklı yapımcılara aittirler.

MiFlight

Havalimanındaki güvenlik kontrol noktası kuyruğu ne kadar vakit alıyor? Her yolcu bilmek ister ve buna ihtiyaç duyar. Bu uygulama size bu süreyi söyler. Peki bu uygulama nasıl çalışıyor? Basit sosyal paylaşım mantığı ile.

İnsanların geri dönüşlerinden yararlanarak, tıpkı sizin gibi gezginlerden kitle kaynaklı güncellemeler sağlıyor. Dünyanın en yoğun 100'den fazla havalimanında ve ABD'deki en iyi 100'den fazla havalimanında ve yakında eklenen daha fazla havalimanında bu uygulamadan sağlanan bilgileri kullanabilirsiniz.

Hepimizin seyahat deneyimlerimizin daha verimli ve kesinlikle daha az stresli olmasına ihtiyacımız var. Çözümümüz: Bekleme sürelerini bilmek zaman kazandırır. Geri bilgi vermekle hepimiz kazanırız ve birlikte hepimiz bilgilendiriliriz.

Grab - Havaalanı Yemek Siparişi

Özellikle büyük havalimanlarında, hangi yiyeceğin bulunduğunu ve nereden alacağınızı bilmek kolay değildir ve bu, uçağınız kalkana kadar dakikaları geri sayarken saatinizi endişeyle kontrol etmek için sıraya girmeden önce.

Grab tüm bu sorunlarla ilgilenir. Uygulama size yakınlarda, kapıya giderken veya terminalde başka herhangi bir yerde mevcut yemek seçeneklerini gösterebilir. Aklınızda belirli bir şey varsa, restoran adına veya yemek türüne göre de arama yapabilirsiniz.

Neyin peşinde olduğunuzu bulduğunuzda, menüye göz atabilir ve yemeğinizi doğrudan uygulamadan sipariş edebilirsiniz. Oradan, restorana giden adım adım talimatları takip edin ve yemeğinizi alın. Havalimanında her ikisi de genellikle yetersiz olan bir sürü zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor!

İş seyahatinde olanlar, Grab'ı Concur gider yönetimi sistemine bağlayarak geri ödeme sürecini hızlandırabilir.

İlginizi
çekebilir

Online Fotoğraf Editörü ve Kolaj Yapma Aracı - Fotor

Uçuş Saatini Beklerken Kullanılacak Seyahat Uygulamaları

Entrain

Entrain, Michigan Üniversitesi'nden sirkadiyen ritimlerinizi izleyen, gideceğiniz yerdeki gün ışığı saatlerini kontrol eden ve vücut saatinizi önceden ayarlamanıza yardımcı olacak önerilerde bulunan bir projedir.

Uygulama, mevcut konumunuzdaki gündüz / gece programını kontrol eder ve bunu varış noktanızdaki programla karşılaştırır. Bunu takiben, havalimanının daha loş bir kısmına geçmek gibi, ikisi arasında geçiş yapmanıza yardımcı olacak öneriler sunar: sirkadiyen ritimlerin ana itici gücü ışık olduğundan, ona maruz kalma durumunuzu zamanın jetlag ile savaşır.

Elbette bazen bu tavsiyelere uymak zor olacaktır. Havaalanlarında tamamen karanlık yer bulmak zordur. Öyle olsa bile, bu uygulamaya sahip olmak kullanışlıdır ve kısmi bir ayarlama bile yeni bir şehrin sokaklarında dolaşırken bir zombi gibi görünmekten kaçınmak için faydalı olabilir.

Priority Pass

Priority Pass, üyelere dünya çapında 1300'den fazla havaalanı salonuna ve diğer deneyimlere hızlı ve kolay erişim sağlayan dünyanın en büyük bağımsız havaalanı dinlenme salonu erişim programıdır. Ücretsiz Priority Pass uygulamasıyla, havalimanı deneyiminizi daha tatmin edici hale getirmek için bir dizi ek özellikten yararlanabilirsiniz.

Programın üyeliği, dünya çapında 1300'den fazla salona ve sağladıkları tüm konforlara erişim sağlar: Wi-Fi, rahat koltuklar, mahremiyet ve yiyecek.

Uygulama, ziyaret ettiğiniz herhangi bir havaalanındaki mevcut bekleme salonlarını, bunları nasıl bulacağınızla ilgili ayrıntılar ve talimatlarla birlikte gösterir. Fiziksel bir kartınız yanınızda yoksa ve uygulamada bulunuyorsa, birçok dinlenme salonu dijital üyelik kartını kabul eder.

LoungeBuddy - Havaalanı Dinlenme Salonları

LoungeBuddy, tüm yolcuların saniyeler içinde dünyanın her yerindeki havaalanı salonlarını görüntülemesini, rezerve etmesini ve bunlara erişmesini mümkün kılan tek uygulamadır. Ekonomi alanındaki sıradan gezginlerden tecrübeli seçkin yolculara kadar, LoungeBuddy, havalimanında geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacak. Tarz sahibi bir seyahat deneyimi yaşamanın zamanı geldi.

LoungeBuddy sık uçan yolcu bilgileri, havayolu durumu ve bağımsız üyelik programları gibi kişisel bilgilerinizi alır ve belirli bir havalimanında hangi salonlara erişiminiz olduğunu bilmenizi sağlar.

Bunlardan hiçbirine ücretsiz olarak giremezseniz, uygulama aynı zamanda bunu yapmanıza izin veren salonlar için günlük geçişler satın almanıza da olanak tanır. Satın alma kartları eskiden herkes tarafından kullanılabilirdi, ancak şimdi LoungeBuddy'nin finansal hizmetler devi tarafından satın alınmasından sonra yalnızca American Express kart sahipleri için geçerli.

En kullanışlı özelliklerden biri, diğer gezginlerin bağımsız incelemeleridir, böylece belirli bir havalimanında birden fazla salona erişiminiz varsa hangi salonun en iyisi olduğunu hızlıca öğrenebilirsiniz.

FLIO - Kişisel seyahat asistanınız

FLIO, kalkış havalimanından varış noktanıza varıncaya kadar tüm seyahatiniz boyunca size eşlik eden bir uygulamadır. Seyahat deneyiminizi geliştirmenize ve tamamlamanıza olanak tanıyan bir uygulama. Her yerde, her zaman, FLIO seyahat asistanınız olacaktır. AirHelp ile entegre hizmet sayesinde, geciken veya iptal edilen uçuşunuzun iadesi için uygunluğu kontrol edebilirsiniz.

Bir havaalanı navigasyon uygulaması olan FLIO, salonlara ve havaalanı haritalarına erişim dahil, daha önce tanıttığımız diğer uygulamalara benzer özellikler sunar. Bununla birlikte, bunu öne çıkaran şey, online olmanıza yardımcı olma konusunda son derece yararlı olmasıdır.

Artık havalimanı deneyiminizin tadını çıkarma vakti. FLIO ile kolayca ücretsiz Wi-Fi’a bağlanır, havalimanlarında size özel yiyecek ve içecek indirimlerinden faydalanır ve güncel uçuş zamanlarının yanısıra ipucu ve önerilere de göz atabilirsiniz.

Yeni bir havalimanına vardığınızda, FLIO resmi ücretsiz Wi-Fi ağını otomatik olarak bulacak ve sizi tek bir dokunuşla ona bağlayacaktır. FLIO perde arkasında her şeyi yapar, doğru ağı kullandığınızdan emin olur, kayıt formlarını doldurma ihtiyacını ortadan kaldırır ve sizi olabildiğince hızlı bir şekilde online hale getirir.

Uygulama, kapılara gitmek için en hızlı rotayı işaret etme ve her havalimanında yiyecek ve içecek fırsatları gibi incelemeye değer başka ilginç özelliklere de sahiptir.

5. Wifi Map - İnternet ve VPN

WiFi Haritası - İnternet ve VPN

WiFi Map topluluğu, VPN Güvenli Bağlantısı (Sanal Özel Ağ) aracılığıyla çevrenizdeki herhangi bir WiFi'ye bağlanmanıza yardımcı olacaktır.

Topluluk üyeleri, dünya genelinde WiFi ağlarına erişebilmenizi sağlamak için uygulamaya WiFi şifreleri ekler ve günceller. Sizde WiFi şifreleri ekleyebilir ve başkalarına yardım edebilirsiniz!

Bu uygulama sizi 100'den fazla ülkedeki mevcut ağlara yönlendirecek ve 5 milyon erişim noktasından oluşan kapsamlı bir listeye sahip olacaksınız. Sadece halka açık ağları da yok. Bir şifreye ihtiyaç duyulduğunda, genellikle şifrenin uygulamanın kullanıcıları tarafından yüklenmiş olduğunu görürsünüz.

Ücretsiz sürüm, daha sonra kullanmak üzere kaydedebileceğiniz şeyleri sınırlarken, Pro sürümü, isterseniz tüm şehri önbelleğe almanıza izin verir.

Wifi Map, katılımcıların sürekli olarak yeni bilgiler ve ağlar eklediği en aktif Wi-Fi topluluğuna sahip olmakla övünür.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz