Ogznet.com

Sosyal medya sitesi kurmak için gereken scriptler

Bu yazıda, özel bir sosyal ağ platformu oluşturmanıza yardımcı olacak En İyi 10 PHP Sosyal Paylaşım Script’ini sizlerle paylaşıyoruz. Bu Php scriptleri ile, güçlü ve etkili sosyal ağ siteleri oluşturabilirsiniz.

Sosyal ağ siteleri oluşturmak için oldukça etkili çözümler vardır. Bununla birlikte, bu araçlar etkili ve başarılı sosyal ağ siteleri oluşturmak için gereken tüm araçları size sağlayacaktır.

Burada yer alan PHP Social Network Script ile Facebook benzeri bir site açabilirsiniz. Bu sosyal medya PHP Scripti, kullanıcıların zaman çizelgesinde makale, fotoğraf veya video gönderme ve paylaşma gibi etkinlikler yapmalarına olanak tanır. Ayrıca, kullanıcılar sınırsız sayıda fan sayfası, grubu ve etkinliği oluşturabilir, sayfa oluşturabilir veya beğenebilir, resim yükleyebilir, fotoğraf albümü yapabilir ve daha pek çok şey yapabilir.

Dolayısıyla, Facebook gibi bir sosyal paylaşım web sitesi oluşturmak istiyorsanız, bu Facebook benzeri scriptleri kullanabilirsiniz.

Bu sosyal medya scriptlerinin en iyi yanı, kodlama hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadan sosyal ağ sitelerinizi oluşturmanıza olanak sağlamasıdır.

Bu PHP Scriptleri mükemmel bir tasarıma ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Yöneticilerin Reklamlar Sistemi ile para kazanmalarına izin veriyorlar.

Sosyal paylaşım sitenize başlamak için en iyi PHP Scriptlerini arıyorsanız, o zaman doğru adrestesiniz.

Hem ücretsiz hem de ücretli seçenekleri aşağıda listeledik, kolayca site açmanız için Php Sosyal Paylaşım Scriptleri:

WoWonder, sosyal ağınızı oluşturmanıza olanak sağlayan popüler PHP sosyal paylaşım scriptidir.

Hızlı ve kaliteli sosyal ağ sitesi oluşturmak için kullanılan bir Facebook Clone PHP Scripti.

Kendi sosyal ağ sitenizi açmanın en iyi yoludur.

WoWonder hızlı ve güvenli olmakla birlikte, düzenli olarak güncellenmektedir.

WoWonder, kullanıcılarınızın profiller ve zaman çizelgeleri oluşturma gibi farklı etkinlikler gerçekleştirmelerine izin verir. Kullanıcıların Vimeo, YouTube vb. diğer web sitelerinden video paylaşmasına olanak tanır. Flash oyunlar oynayabilir, yakındaki arkadaşları bulabilir, canlı bir sohbet yapabilir ve haber akışı, bildirimler ve daha fazlasını alabilir. Kullanıcılar, Amazon S3 tarafından sunulan çevrimiçi filmleri bile izleyebilir.

mooSocial, son derece popüler bir PHP sosyal ağ yazılımıdır. Script, Facebook gibi güçlü bir sosyal ağ web sitesi kurmanıza izin veren en iyi işlevlerden bazılarını sunar.

Moosocial 2012 yılında yeniden başlatıldı ve o zamandan beri aktif olarak geliştiriliyor.

Her yeni sürümde, mooSocial'a birçok faydalı özellik eklendi. Böylece, mooSocial zengin özelliklere sahip bir PHP Sosyal Ağ Çözümü haline geldi. PhpFox ve Social Engine ayarında ve hatta bazı yönlerden daha iyi özelliklere sahip.

Eğer fiyat unsurunu da düşünürsek, mooSocial burada listelenen diğer seçeneklerden daha iyidir. Dahası, mooSocial tamamen şifrelenmemiş ve Açık Kaynak PHP Scriptidir.

iOS ve Android Uygulamaları mevcuttur. Ancak, onlar için ayrı olarak ödeme yapmanız gerekir.

SocialEngine, bu yazıda listelenen diğer PHP sosyal ağ scriptleri kadar güçlüdür. Bir Facebook Clone Script'te istediğiniz tüm temel özellik ve işlevleri sunmanın yanı sıra, SocialEngine, barındırılan bir çözüm olarak geliyor. Bu nedenle, SocialEngine, barındırma ve yönetme yazılımı ayarlamak istemiyorsanız iyi bir seçenektir. SocialEngine, tüm barındırma ve yönetme gereksinimlerini sizin için yönetir.

Aslında, Social Engine, kendi kendine barındırılan bir PHP Sosyal Ağ Scriptidir. Aynı zamanda bulutta barındırılan ve yönetilen hizmettir. Bu nedenle, yazılım bakımı, sunucu kaynaklarını yönetme, site yedekleme ve daha fazlası gibi sunucu ile ilgili konularda endişelenmenize gerek yok. SocialEngine , sizin için her şeyi yöneten mükemmel destekle geliyor.

Ancak, SocialEngine Cloud ile üyelik seviyeleri, anlık sohbet, sayfa oluşturucu vb. gibi bazı temel özellikleri elde edemezsiniz. Bu özellikleri almak için SocialEngine PHP Edition kullanmanız gerekir.

SocialEngine PHP Edition, sunucunuza kurulması gereken kendi kendine barındırılan bir PHP çözümü olarak geliyor. Bir kez ödeme yapıp sahip olursunuz.

4. Elgg

Elgg, sosyal ağ sitesi kurmanızı sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir PHP sosyal ağ scriptidir. Elgg scripti, kar amacı gütmeyen bir sosyal ağ sitesi oluşturmak için veya eğlence amaçlı bir sosyal ağ sitesi oluşturmak istediğinizde en iyisidir.

Elgg'nin ödüllü bir açık kaynaklı sosyal ağ PHP scripti olduğunu söylemeliyiz. Sağlam çerçevesi, her türlü sosyal ortamı oluşturmanıza olanak sağlar. Örneğin, üniversiteniz, kolejiniz veya okulunuz için kampüs çapında bir sosyal paylaşım sitesi oluşturabilirsiniz. Kuruluşunuz için dahili bir işbirliği platformuna bile sahip olabilirsiniz.

Elgg sunucunuza yüklemek kolaydır. Geliştirme ve destek, Elgg ile en üst düzeydedir. Geliştiricilerin yeni projelerine başlangıç ​​yapmalarını kolaylaştıran iyi belgelenmiş çekirdek API sunar.

Yani, Elgg ile öğrenme eğrisi basittir. Uygulamanın işlevselliği ve davranışı, eklentiler kullanılarak genişletilebilir ve değiştirilebilir. Yerleşik CSRF karşıtı doğrulama, katı XSS ​​filtreleri ve HMAC imzaları ile ve şifre karmaşasına en son şifreleme yaklaşımları ile birinci sınıf güvenlik sağlanır.

Elgg PHP Sosyal Ağ Scripti ücretsizdir.

phpFox burdaki mevcut en iyi sosyal ağ PHP scriptlerinden biridir. Bu PHP Yazılımının en umut verici özelliği Facebook'a en çok benzemesidir. Bununla birlikte, bunun Facebook benzeri görünüm ile ilgili olmadığını söylemeliyiz. Aksine, ayrıntılı kullanıcı gizliliği, Ajax bildirimleri ve daha fazlası gibi Facebook'un gelişmiş özellikleriyle ilgilidir.

Ayrıca, phpFox herhangi bir sosyal ağ platformu için kullanılabilir. phpFox, Facebook Teması gibi hazır temalara sahiptir. Aslında, Facebook Teması kurulumu ile Facebook ile phpFox web siteniz arasında hiçbir fark bulamazsınız. Ayrıca, belirli bir web sitesi stiline sahip olmak istiyorsanız phpFox ile de mümkündür.

phpFox kendi ek pazarına sahiptir. Böylece web sitenizin işlevselliğini ücretsiz ve ücretli eklentilerini kullanarak artırabilirsiniz.

Miam-Miam, modern bir UI/UX tasarımına sahip, yalnızca birkaç tıklamayla harika bir yemek sosyal ağ sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan akıllı işlevlere sahip güçlü bir php scriptidir (Laravel). Miam-Miam scripti, mobil, tablet ve masaüstünde mükemmel bir şekilde çalışır ve bu, Sosyal ağ, Tarifler Listesi, Fitness Diyetleri, Topluluk Yemekleri gibi profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Miam-Miam ayrıca kullanıcıların tariflerini yüklemelerine ve diğer kullanıcılarla paylaşmalarına veya diğer gurmeleri takip etmelerine olanak tanır. Miam-Miam son derece özelleştirilebilir ve kurulumu çok kolaydır. Bu script, herhangi bir teknik bilgi olmadan yüklemek için 2 tıklamalı site yükleyici içerir.

OnlyFans.com veya Patreon.com gibi kendi web sitenizi başlatın. Bir sosyal ağ gibidir, ancak içerik oluşturucuların PREMIUM içerikleri için hayranlarından doğrudan para kazanmalarına olanak tanır.

PixelPhoto bir fotoğraf paylaşım sitesi kurmak için hazırlanmış PHP scripttir. PixelPhoto kendi fotoğraf paylaşım sitenizi başlatmanın en iyi yoludur!
PixelPhoto hızlıdır, güvenlidir ve düzenli olarak güncellenecektir.

Sngine bir PHP Sosyal Ağ Platformudur, kendi sosyal web sitenizi veya çevrimiçi topluluğunuzu oluşturmanın en iyi yoludur. Nihai özelliklerle sadece 1 dakika içinde başlatın. Hızlı, güvenli ve düzenli olarak güncellenecektir. Scriptin nasıl kurulacağını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

OSSN olarak da bilinen Open Source Social Network, PHP ile yazılmış bir sosyal ağ yazılımıdır. Open Source Social Network, bir sosyal ağ sitesi oluşturmanıza olanak tanır, üyelerinizin benzer profesyonel veya kişisel ilgi alanlarına sahip kişilerle sosyal ilişkiler kurmasına yardımcı olur.

Özellikleri:

  • Gerçek zamanlı etkinlik bildirimleri, haber akışı, anında sohbet
  • Fotoğraf, Video paylaşımı
  • Bloglar, forumlar, wiki
  • Gruplar, etkinlikler, arkadaşlar
  • Her türlü içeriği yorumlayın, etiketleyin, derecelendirin
  • Gizlilik ve profil özelleştirme
  • İşbirliği, dosya paylaşımı, video konferans araçları
Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar (1)

Yorum Yaz