Ogznet.com
Sosyal Medya

Snapchat Streak’leri Geri Alın

17 Şubat 2021 ogz 140919 1
Okunma süresi: 4 dk, 34 sn
Snapchat Streak’leri Geri Alın
Image by rawpixel.com

Snapchat’e giriş yapıyorsun ve en iyi arkadaşının adının yanında harika bir ateş sembolü görüyorsun. Sayı her gün büyüyor. Artık Snapchat ustası oldun! Sonra gerçekleşebilecek en kötü şey olur ve beklenmedik bir şekilde, Snapstreak’larınızı kaybedersiniz. Ama panik yapmayın! Bazen Streak’ınızı geri alabilirsiniz ve bu yazıda bunun nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

Snapchat Streak nedir?

Snapchat Streak nedir?

Snapchat Streak veya resmi adıyla bir Snapstreak, son 24 saat içinde ve üst üste en az üç gün boyunca birbirinize bir Snap (bir fotoğraf veya video) gönderdiğiniz anlamına gelir. Bunu başarılı bir şekilde yaparsanız, bu Snapchat arkadaşınızın kullanıcı adının yanında, birbirini arka arkaya yakaladığınız günlerin sayısıyla birlikte bir yangın emojisi görünür.

Snapchat Streaks nasıl çalışır?

Bir Snapstreak'i diğer Snapchatter'larla başlatmak ve sürdürmek çok zor değil. Aslında, oldukça kolaydır. Akılda tutulması gereken birkaç Snapchat Streak kuralı vardır:

Snapchat Streak nasıl başlatılır

Streak'i başlatmak için, siz ve bir Snapchat Friend'inin sohbet değil, en az üç gün boyunca 24 saat içinde birbirinize yapışmanız gerekir.

Streak'i başlatmak için, siz ve Snapchat arkadaşınız birbirini izleyen en az üç gün boyunca 24 saat içinde sohbet etmeden, Snap yapmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, arkadaşınızın adının yanında bir Snapstreak'te bulunduğunuz gün sayısı ile birlikte bir yangın emojisi görünecektir.

Snapchat Streak nasıl korunur

Bir Snapstreak'i korumak için tek yapmanız gereken birbirlerine Sohbet değil, bir fotoğraf veya video yani bir Snap göndermektir. 24 saatlik bir süre içinde ileri geri hareket etmelisiniz.

Snapchat Grubuna Snap'ler göndermek, bireysel Snapchatter'larla Snapstreaks'ınıza sayılmaz. Hepsini ayrı ayrı çekmelisiniz. Snapchat Anılar ve Gözlükler için de aynı şey geçerli.

Bir kum saati emojisi mi görüyorsun? Çizgin yakında sona eriyor olabilir! Snapstreaks'ınızı kaybetmemek için, arkadaşınızla Snap yapın.

Snapchat Streak mi kaybettin?

Snapchat Streak kayboldu mu? Hemen panik yapmayın, bir şans var.

Bir hata olduğunu düşünüyorsanız ve Snapchat Streak'i nasıl geri alacağınızı merak ediyorsanız, yapmanız gereken tek şey Snapchat Desteği'ni ziyaret etmek, 'My Snapstreaks disappeared (Snapstreaks'ım kayboldu)' seçeneğini seçmek ve istenen bilgileri doldurmaktır. Gönderildikten sonra Snapchat, Snapstreak'inizi gözden geçirecek ve size geri dönecektir.

Snapchat’e Streak’i nasıl geri alacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Mümkün olduğu kadar çok ayrıntı ekleyin. Streak'unuzun ne kadar süredir devam ettiğini yazabilirsiniz. Hatırlamıyorsanız, tahmin edin.

Aynı şekilde, Streak'unuzu kaybettiğiniz kesin bir tarih biliyorsanız, bu yararlı bir veridir. Bununla birlikte, en son güncellemeyi yüklediğinizde de bu sorunun gerçekleştiğini söyleyebilirsiniz.

Bir Snapstreak başlat!

Artık bir Snapchat Streak'in ne olduğunu ve nasıl tutulacağını bildiğinize göre, arkadaşlarınızı yakalamaya başlayın ve bir Streak'i ne kadar süre tutabileceğinizi görün!

Snapchat Streak Kuralları

Bir Snapstreak'ı nasıl geri alacağınızı öğrenmek istiyorsanız bunları anlamanız gerekir. Bu hiçbir şekilde kişisel bir çaba değil, bu arkadaşlığınızın bir gösterisidir. Başka birine güvenmelisin. Bir arkadaşınıza Snap Streak denemek istediğinizi açıkça söyleyebilirsiniz ya da konuşulmamış bir anlaşma olabilir.

Bir Streak, bir arkadaşınız birbirini izleyen 3 gün boyunca her 24 saatte bir Snaps gönderdiğinde başlar.
Bunu yaptıktan sonra, Streak’in kaç gün sürdüğüne dair ilgili kişinin adının yanında bir yangın amblemi görünür.

Kurallar basit:

  • Her gün o kişiye bir Snap göndermek zorundasınız. Snap'e 24 saat içinde cevap vermek zorundalar.
  • Sohbetler sayılmaz. Anılar, Anılar’dan veya Snapchat Gözlüklerinden gönderilir.
  • Video görüşmeleri de yapılmaz. Ancak, Snap işlevi ile gönderilen videolar sayılır.

Bunun bireylerle ilgili olduğunu unutmayın. Bu nedenle bir Gruba snap göndermek veya Hikayem'e bir tane eklemek Streak'e eklenmez.

Snapchat Streak'inin faydaları nelerdir? Ne kadar çok Snap varsa uygulama içi puanınız artar. Snapchat puanınızın işleyiş şekli, sosyal ağla ne kadar ilgilendiğinizle alakalı sayısal bir değerlendirmedir.

Snapchat’ın Emojisi ne anlama geliyor?

Bir kişiye sürekli olarak mesaj gönderiyorsanız, adının sağında bir gülen yüz görünecektir.
Bu, en iyi arkadaş olduğunuzu gösterir. Bu, birinin Streak'ına katılıyorsanız kesinlikle görünecektir.

Streak'ınız 100 güne ulaşırsa Snapchat, alev sembolünün yanındaki “100” emoji'yi koyarak sizi tebrik edecektir. Onun ötesinde, bu geçerli Streak'de yaptığınız ardışık günlerin sayısını listelemeye devam edecektir.

Filtreleri kullanarak Snap'larınızı her zaman daha ilginç hale getirebilirsiniz.

Snapchat Streak'unu Neden Kaybettin?

Bunun en açık nedeni, kendinizin veya arkadaşınızın geçtiğimiz 24 saat içinde bir Snap göndermemesidir. Ama hemen diğer kişiyi suçlamayın; bazen kimsenin hatası değildir.

Çoğu zaman, bağlantı sorunları neden olabilir. Donanım veya işletim sistemleriyle ilgili bir sorun da olabilir. Ne yazık ki, eğer bu birkaç gün boyunca devam ederse, Streak'unuz tek kurban olmayacaktır. “En iyi arkadaş” statünüz de ortadan kalkacaktır.

Her iki tarafın da Snaps gönderdiği, ancak Streak'in yine de ortadan kaybolduğu görülebilir. Kimse gerçekten nedenini bilmiyor. Neyse ki, bu örneklerin çoğunda, Streak'nuzu geri alabilirsin.

Neden Snapchat Yardım Etmiyor?

Sosyal ağ, doğal olarak azalırsa Streak'unuzu eski haline getirmez. 1000 güne yaklaştığınızın bir önemi yok: birisi unuttuysa, bu kendi hatanızdır. Ya da belki de hizmet yeterince hak ettiğini düşünmüyor.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
Yorumlar (1)

avatar

Taha eymen öztürk 18 Ekim 2020

Her zaman ki gibi birbirimizle dnap serimizi yapıyoduk ama öbür gün baktığımda snap serimiz gitmişti ve bunun düzeltilmesini istiyorum


Yorum yaz