Slayt Hazırlamak için En İyi 10 Program

Slayt Hazırlamak için En İyi 10 Program

Bu programlar, müzik ve altyazılar ile etkileyici bazı efektler eklemenize izin vererek resim sunumları yani slaytlar hazırlamanıza yardımcı olur. Ayrıca iş alanında slayt gösterileri oluşturmak için en iyi programların bir listesini sunuyoruz. Hızlıca bakalım.

Movavi Slideshow Maker

Movavi Slideshow Maker, kullanımı kolay güçlü bir programın canlı bir örneğidir. Kullanıcının kolayca slayt gösterisi videoları oluşturmasına olanak tanıyan bir program. Tüm bir klasörü veya ayrı ayrı sınırsız fotoğraf ve video ekleyebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı anda birkaç ses dosyası ekleyebilir veya önceden yüklenmiş ses efektleri ve kullanımı arasından seçim yapabilirsiniz. Bütün bunlar bittiğinde, artık görüntülere ve videolara uygulanacak geçiş efektlerini ekleyebilir, çıktı için format ve dizin gibi değişkenleri gösterebilir ve ayarlayabilirsiniz.

Ek olarak, otomatik iyileştirme, döndürme, hacim dengeleme ve daha fazlası gibi temel düzenlemeleri de gerçekleştirebilirsiniz. Slayt gösterileri yapmadan önce dahil olan medyaya. Sağ tarafta bulunan önizleme bölmesi, değişiklikleri kolayca önizlemenizi ve buna bağlı olarak oynatma düğmelerini kullanarak değiştirmenizi sağlar. BMP, GIF, PNG veya videolar için 3GP, MP4, MKV'den sesler için AAC, FLAC, MP3 formatlarına kadar, program çok çeşitli giriş ve çıkış formatlarını destekler.

Icecream Slideshow

Listedeki en popüler slayt gösterisi programlarından biri, Icrecream Slideshow, fotoğraf ve müzik kullanarak slayt gösterisi formatında görüntü sunumları yapmanızı sağlayan güçlü bir araçtır. Basit ve kullanımı kolay kontrollerle hassas bir arayüze sahiptir. En az çabayla üstün kalitede slayt gösterileri yapmanıza yardımcı olan kenar seçenekleri iyidir.

Uygulama, JPEG, TIFF, PNG ve JPG gibi çeşitli biçimlerde fotoğraflara izin verir. Ayrıca MP3, WMA ve WAV formatlarında müzik eklemenizi sağlar. Fotoğrafı ekrana sığacak şekilde yeniden boyutlandırın, orijinal boyutunu koruyun veya geçiş efektlerinin zamanını ve türünü kontrol edin, bu program sizin için daha fazlasına yardımcı olur.

Photostage Slideshow Software

Photostage Slayt Hazırlama Programı kesinlikle en kolay işlemlerden biridir. Geniş yelpazedeki araç ve seçenekler ile kişiselleştirebileceğiniz profesyonel düzey slayt gösterileri oluşturabilirsiniz. Fotoğraf, müzik ve daha birçok güçlü araç ve eylem ile geçiş ekleyebilirsin. Bu uygulamanın en iyi özelliği, çok çeşitli fotoğraf düzenleme özelliklerinin toplamıdır.

Tüm fotoğraf, video ve ses formatlarını destekleyerek rakiplerini geride bırakıyor. Dahası, slayt gösterilerini doğrudan YouTube'a yükleyerek veya DVD'ye yazarak kolayca paylaşmanızı sağlar.

Magix PhotoStory Deluxe

HD sunumlar oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir uygulama arıyorsanız, Magix PhotoStory Deluxe sizin için doğru seçimdir. Sadece ücretli sürümü mevcuttur ve 64 bit Windows sürümü ile uyumludur. Belki de en geniş düzenleme araçlarına sahiptir.
3D ve HD geçiş efektlerini içeren 250 slayt gösterisi ile birlikte geliyor. Ayrıca, 132 temadan ve tekrar eklenen geliştirme araçlarını içeren arka planlar arasından seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda tam görüntü ve müzik ile animasyonlar ve kendi düzenleme seçeneklerini eklemek için harika seçenekler ile donatılmıştır.

Bu, sunum için 750 ses dosyası sunarken, yedi adet arka planı tek bir sunumda birleştirmenizi sağlar. Hepsi bu değil! Program ayrıca kullanıcıların HDR efektleri, kırmızı göz düzeltme, renk düzeltme (ikincil) veya konstratı sorunsuz bir şekilde düzenlemelerini sağlayan muhteşem fotoğraf düzenleme araçları sunuyor.

Proshow Gold

Proshow Gold, videoları da içeren müzik ve görüntü entegrasyonu için hızlı ve basit bir platformdur. Bu süper verimli program, Facebook, Picasa gibi pek çok farklı platformdan medya almanızı sağlar.

Platformun kullanımı kolaydır ve videolarla çalışmayı kolaylaştırır. Geliştirilmiş deneyim için, program ayrıca entegre temalar ve ücretsiz özellikler sunar. Profesyonel kullanıcılar için en son teknolojiye ek olarak Proshow, herkes için bazı şaşırtıcı otomatik özellikler sunar.

iSkysoft Slideshow Maker

iSkysoft Slideshow Maker, iki zamanlayıcı ve iki kendini açıklayan kullanım modu ile hem ilk kullanıcılar hem de profesyoneller için uygun bir programdır. Standart mod, önceden ayarlanmış şablonlar ve stiller yardımıyla, slayt gösterisi videolarını zahmetsizce oluşturmanıza izin verirken, gelişmiş mod, klipler, hareket efektleri, geçişler ve daha fazlasını eklemenizi sağlayan çok daha hassas kontroller sunar.

Bu programın özelliği kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüdür. Yapmanız gereken tek şey, başlangıçta kullanılacak olan resimleri ve videoları eklemektir. Bu, sunumda kullanılacak ve ardından sonraki adıma geçecektir. Ön elemanlar temelleri üzerindeki öğeleri de düzenlerken, daha sonra ses için ön ses, geçişler, krediler ve slayt gösterisi içeriğine çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Son adımda, slayt gösterisi desteklenen herhangi bir video formatında kaydedebilir, doğrudan optik disklere kopyalayabilir veya sadece YouTube’da paylaşabilirsiniz. MP4 veya AVI'dan MOV veya MKV'ye çıktı alınabilir. Program hemen hemen tüm dosya formatlarını desteklemektedir.

Animoto

Ücretsiz olarak 14 gün boyunca Pro hesabına erişmenizi sağlayan ücretsiz deneme süresine sahiptir. Animoto ile slayt gösterisi hazırlamak yaklaşık bir kaç tıklama ile biter. Bu web tabanlı bir programdır ve ihtiyacınız olan her şey onu kullanmaya başlamak için bir web tarayıcısıdır.

Artık stili seçtiniz, yapmanız gereken tek şey fotoğraf veya videoları slayt gösterisine eklemek ya da Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından almak. Artık metin tabanlı altyazılarla birlikte eklenecek bir arka plan seçebilirsiniz. Ayrıca gerçek zamanlı bir örnek önizleme sunar. Son video Facebook, Twitter vb. sosyal platformlarda paylaşılabilir.

Picovico

Picovico, ek çaba harcamadan slayt gösterisi videoları oluşturmanıza yardımcı olan, web tabanlı basit bir uygulamadır. Kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve ücretsiz bir hesap oluşturarak başlayabilirsiniz. Giriş yaparken, web sayfasının sağ üst köşesindeki "video oluştur" butonuna basmanız yeterlidir. Web sitesi, video oluşturmanıza yardımcı olacak bir dizi adımda sizi yönlendirir.

Videoları oluştururken, slayt gösterisini ayarlamak için görüntüleri yükleyebilir ve hatta metin tabanlı slaytlar ekleyebilirsiniz. Buna ek olarak, özellikle arka planın mevcut tür hazır ayarlarını görebilir veya kendinizinkini ekleyebilirsiniz. Son adımda, videonun kalitesi, gizlilik ve daha fazlası gibi değişkenleri düzenleyin ve birkaç dakika içinde güzel görünümlü bir slayt hazırlayın. Çıktı videosunu herhangi bir tarayıcıda önizleyebilirsiniz. MP4 formatında indirin veya sosyal medya düğmelerini kullanarak anında paylaşın.

Slidely

Slidely bir slayt gösterisinden çok daha fazlasıdır çünkü fotoğraf kolajları ve kaliteli resim koleksiyonları oluşturmanıza da olanak tanır. Aslında, yalnızca slayt gösterisi videolarınızı paylaşmanıza izin verdiğiniz bir sosyal ağ platformudur, ancak size ilham veren ve hatta koleksiyonlarını görüntüleyen diğer içerik oluşturucuları da takip edebilirsiniz.

Slidely, Facebook, Twitter veya Dropbox gibi popüler sosyal medya platformlarından bazı fotoğrafların içe aktarılmasını sağlar. Ayrıca, görüntüleri ekledikten sonra, bir PC'den yüklenebilecek arka plan da oluşturabilirsiniz. Son adım, başlık, ayrıntılar vb. gibi eklenmiş bilgiler eklemek ve “Kaydet” düğmesine basmaktır. Çıkış videosu sunumu, Slidely Profile ile ya da doğrudan Facebook ya da Twitter ile paylaşılmaya hazırdır.

DVD Slideshow GUI

Bu program, slayt gösterileri hazırlamanıza ve daha sonra bunları DVD ve Blu-ray'a dönüştürmenize veya farklı video formatlarına aktarmanıza yardımcı olur. Bu programın en iyi özelliği, grafik kullanıcı arayüze sahip açık kaynak kodlu bir yazılım olmasıdır.

GUI, slayt gösterilerini geliştirmek için 245 geçiş ve daha 100 efekt sunar. Sadece bu değil, aynı zamanda canlı arka planlar ve görüntü animasyonları, daha çekici hale getiren slayt gösterilerine de ekleyebilirsiniz. Ayrıca, eklenen efektle birden çok arka plan ve altyazı metni ekleyebilirsiniz.

Ogznet.com