Ogznet.com
En İyi Simülasyon Oyunları 2022 Paylaş:

En İyi Simülasyon Oyunları 2022

En İyi Simülasyon Oyunları 2022
Cyberpunk city vector created by vectorpocket - www.freepik.com

Oynamak için yeni bir simülasyon oyunu mu arıyorsunuz? 2022’de oynanacak en iyi simülasyon oyunları listemize göz atın. En iyi simülasyon oyununu arıyorsanız burası doğru yer.

Bu yazının içeriği: Kapat

En İyi Simülasyon Oyunları

Simülasyon oyunları çok eğlencelidir. Hobilerinizden daha fazla zevk almanın veya farklı bir mesleğin bakış açısından hayatın nasıl olacağını görmenin harika bir yolu. Bugün piyasada bir sürü harika simülasyon oyunu var ve bu listede, şu anda mevcut olan en iyilerden bazılarını listeleyeceğiz.

 

Microsoft Flight Simulator, ona hayran olacağınız oyunlardan biridir. Oyun güzel bir şekilde tasarlanmıştır ve gerçeğe yakın manzaralar ve gerçek dünyanın görsellerini içerir. Bir uçağa binmeden Pasifik üzerinde uçmak ister misiniz? Flight Simulator oynayın. Bu oyunun sunduğu deneyim gerçekten iyidir.

En iyi simülasyon oyunarı arasındadır, ancak Microsoft Uçuş Simülatörü'nün tek dezavantajı platformlarıdır; Flight Simulator yalnızca Xbox Series X/S ve PC'de çalışır.

2. Arma 3

ARMA 3, öncelikli olarak gerçekçiliğe odaklanan bir açık dünya askeri taktik nişancı oyunudur. Tamamen bir simülasyon oyunu olmasa da, ARMA 3 açık dünya nişancılarının bazı yönlerine sahiptir. ARMA 3, 2030'ların ortalarında geçiyor. Oyunun fotogerçekçi bir ortamı var, öyle ki "yanlışlıkla" gerçek savaş görüntüleri olarak kullanılmış.

 

Ek olarak, ARMA 3'teki gerçekçiliğin derinliği, oyunun belirli misyonları ile açık dünya ortamında şaşırtıcıdır. Dövüş, ayrıntılı ortam, gerçeğe yakın bir savaş ortamının simülasyonu, ARMA 3'ü 2022'de oynanacak en iyi simülasyon oyunlarından biri yapıyor.

Son derece popüler ve en iyi simülasyon oyunlarından biri olan Sims 4, serinin dördüncü oyunudur. Hayranlar tarafından pek hoş karşılanmasa da Sims 4, seriye biraz daha iyileştirilmiş karakter yaratma ve inşa araçları getirdi. Diğer taraftan, oyun piyasaya sürüldükten sonra önceki oyunlara kıyasla eksik özellikleri nedeniyle ağır eleştiriler aldı.

 

The Sims 4, hepsi bir arada harika bir oyundur, oyuncuların sim oluşturmasına veya önceden oluşturulmuş NPC'leri devralmasına ve kişiliklerini geliştirmesine olanak tanır. Ayrıca, The Sims 4, serideki önceki oyunlarda olduğu gibi, oyuncuların bir dizi aktiviteyi simüle etmesine izin vererek bu oyunu oynanabilecek en iyi simülasyon oyunlarından biri haline getiriyor.

Dirt Rally, piyasadaki en iyi yarış simülasyon oyunlarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, oyun rallilere odaklanarak inşa edilmiştir. İlginç bir şekilde Dirt Rally, farklı hava koşullarını da simüle eder. Bu yarış simülasyonu oyunu gerçek dünyadan üç konum içeriyor; Powys (Galler), Argolis (Yunanistan) ve Monte Carlo.

 

Steam'deki "çok olumlu" incelemelerle oyun, simülasyon oyunları kategorisinde ve yarış oyunlarına meraklıysanız mutlaka oynamanız gereken bir oyun.

Muhtemelen bu listedeki en komik simülasyon oyunu Not for Broadcast, türünün tek örneği bir simülasyon oyunudur. Not for Broadcast, ilk olarak 2020'de erken erişimle çıktı ve oyuncuların ne yayınlayacaklarını seçmelerine olanak tanıyan bir kara komedi oyunudur.

 

Not for Broadcast'in konusu, 1980'lerin seçim gecesi yayınını içeren anlatı odaklı propagandayı içeriyor. Hangi haberlerin gösterileceğini ve düzenleneceğini seçin, hatta bu hicivli seçim yorumlarında reklamları seçin. Yalnızca PC'de kullanılabilir.

İsim, bu simülasyon oyunu hakkında her şeyi anlatıyor; Farming Simulator, oyuncuların çiftlik hayatını simüle etmelerini sağlar. Farming Simulator 19, genellikle en çok indirilen simülasyon oyunları arasında bir çiftçilik yapboz oyunu olarak tanımlanır.

 

Oyun, oyuncuların farklı mahsuller yetiştirmesine, çiftlik hayvanları yetiştirmesine ve bunları kâr için satmasına olanak tanır. Ayrıca oyunda farklı ortamlar da bulunuyor. Haritayı keşfederken ekin yetiştirin, hayvan yetiştirin, kar elde etmek için onları satın, ekipmanınızı yükseltin. İlginç bir şekilde oyun, iOS, Android, macOS, PC ve konsollar dahil olmak üzere birden fazla platform için kullanılabilir.

Spor tutkunları için Football Manager harika bir simülasyon oyunudur. Sega tarafından yayınlanan FM22 oyunu macOS, PC, Xbox, iOS, Android ve Nintendo Switch gibi platformlarda mevcut. Ayrıca, çıkışı boyunca ve şu anda oyunculardan olumlu tepkiler alan oyun, oynayabileceğiniz en iyi simülasyon oyunlarından biridir.

 

Football Manager, oyuncuların futbol takımlarını gerçek dünya simülasyonunda yönetmesine ve analiz etmesine olanak tanır. Buna ek olarak, oyuncular ayrıca futbolcuları araştırır ve işe alır ve tercihlerine göre takımlar kurar.

Bu son derece bağımlılık yapan sürüş simülasyon oyunu Euro Truck Simulator 2, serinin ikincisidir. SCS Software tarafından yayınlanan oyun macOS, Linux ve PC için geliştirildi. Euro Truck Simulator 2, bir açık dünya simülasyon oyunudur. Oyun karmaşık bir oyun değil; bunun yerine basit bir konsepti var, Avrupa'nın çeşitli yerlerinden kargo alıp teslim ediyor.

 

Ayrıca oyuncular oyundaki diğer araçları da satın alabilirler; Oyuncuların yeterli oyun içi parası yoksa kredi bile alabilirler. Euro Truck Simulator 2, oyuncuların haritada özgürce dolaşmasına ve teslimat görevlerini tamamlamak için NPC'ler kiralamasına olanak tanır. Euro Truck'ın özellikleri, oldukça eski bir oyun olmasına bakılmaksızın, onu 2022'de oynanacak en iyi simülasyon oyunlarından biri yapıyor.

Şimdi, grafik kartlarının yükselen fiyatları veya başka bir nedenle hayallerindeki bilgisayarları kurmak isteyip de yapamayanlar için. Adından da anlaşılacağı gibi bir PC oluşturma simülatörü, Nintendo Switch, PC, Xbox, PS gibi platformlarda PC'ler oluşturmanıza olanak tanır.

 

Bu bağımsız oyun, bir bilgisayar toplama konusunda gerçek dünyaya yakın bir deneyim sunmaya odaklanıyor. Bilgisayar oluşturma simülatörleri, yapılarını sanal dünyada görmek isteyenler için de yardımcı olabilir. Ayrıca simülasyon oyunu, oyuncuların PC'leri yükseltmesine ve hatta onarmasına olanak tanır; bu kesinlikle en iyi simülasyon oyunlarından biridir.

Kleptomanik tipler için Thief Simulator oyunu; bu simülasyon oyunu tedavi edici olabilir. Veya bir hırsızın yerinde olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimlemek isteyen normal bir insansanız, Thief Simulator tam size göre.

 

Oyunda, ev boşken kilitleri açın, içeri girin ve hırsızlığı gerçekleştirin. En iyi simülasyon oyunlarından biri olan Thief Simulator, Android, macOS, PS, Xbox, PC ve Nintendo Switch dahil olmak üzere birden fazla platformda mevcuttur.

American Truck Simulator, oyuncuların kamyonculuk hayallerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Bu, Euro Truck Simulator 2'ye kıyasla biraz daha yeni bir video oyunu ama aralarında çok fazla fark olmadığını göreceksiniz. American Truck Simulator'ın daha fazla oyuncuya hitap edebileceği yer, Amerika'da kurulmuş olması, bu nedenle oyuncuları çeşitli eyaletler ve araziler arasında götürecek gönderiler alacaksınız.

Bunun dışında, farklı tipte teçhizat veya treyler gerektiren çok çeşitli kargolara erişmeye devam ediyorsunuz. Her şey rotanızı varış noktasına kadar planlamakla ilgili. Bu oyunun sloganının söylediği gibi, araba kullanmak değil, kamyon taşımacılığı. Kamyon kullanmak biraz farklıdır, bu nedenle römorkunuzu bilmek, herhangi bir şeye çarpmadan bir yükü düzgün bir şekilde nasıl teslim edeceğinizi bilmek zaman alır ve becerilerinizi geliştirmek için pratik yapmanız gerekir.

SnowRunner başka bir araç tabanlı simülasyon oyunudur, ancak bu oyun açık yollar yerine daha zorlu arazilere odaklanır. Karlı tundralardan kalın çamurlu dağlara kadar, oyunculara bir dizi hedefi tamamlamak için bu zorlu patikalarda görev verilecek. Hedefler de oldukça benzersiz olabilir, bu nedenle mal teslim etmiyorsanız, kendinizi sıkışmış bir aracla, daha sağlam bir zemine çekerken bulabilirsiniz.

Bunun da ötesinde, karla kaplı yollarda yol tutuşu sağlamak için lastiklere zincir takmak veya biraz derin su ile uğraşıyorsanız bir egzoz şnorkel gibi filonuza gerekli bazı yükseltmeleri yapabileceksiniz. Bu oyun, bu zorlu ortamlarda sürüşü daha da eğlenceli hale getirebilecek dört oyuncuya kadar işbirliği desteği içeriyor.

Çoğu, oyuncuların uçmak için bir uçağın kokpitine atlayabileceği Microsoft Flight Simulator serisine aşinadır. Bununla birlikte, başka bir franchise, X-Plane adlı aynı türde bir oyun sunuyor. Bu oyunculara bir uçuş simülasyonu video oyunu deneyimi sunuyor. En son sürümü 2017'de çıktı, ancak bugün hala yeni güncellemeler ve hata düzeltmeleriyle destekleniyor.

X-Plane 11'de oyuncular çok çeşitli uçakların kontrolünü ele geçirebilir ancak listeden de anlaşılacağı gibi bu bir simülasyon deneyimidir. Uçuşlara giden bir sürü materyal öğrenmeden bu oyunu oynayamayacaksınız. Farklı kontrollere, uçaklara ve tabii ki hava koşullarına sahip olacaksınız. Tıpkı herhangi bir uçuşta olduğu gibi, uçtuğunuz uçakla birlikte nereye seyahat ettiğinizi, havanın nasıl olacağını bilmelisiniz. Uçuşa hazır olduğunuzdan emin olmak için bazı özelleştirme seçenekleri oluşturabileceğiniz bir dizi menü ve çizelge bulunmaktadır.

Belirtildiği gibi, oyun, oyuncular için daha gerçekçi bir deneyim sunmaya yardımcı olabilecek normal güncellemelerle destekleniyor. Ayrıca, uçuşu biraz daha gerçekçi hissettirmek için alabileceğiniz geniş çevre birimleri yelpazesi var.

This War of Mine, bu listedeki diğer oyunlara kıyasla oldukça farklı bir simülasyon oyunudur. Bu oyunda, oyuncular kuşatma altındaki şehrin kontrolünü ele geçiriyor. Savaş oyunlarını düşündüğümüzde, genellikle kötü güçlere karşı savaşa giren bir askerin perspektifinde oluruz. Oysa bu oyunda oyuncular asker değil, savaşın sert gerçeklerinde hayatta kalmaya çalışan sıradan bireylerdir.

Oyuncular gün içinde binalarını terk etmenin çok tehlikeli olduğunu görecekler. Bu, kaynakları bulmak için geceleri dışarı çıkmak anlamına gelir. Genel olarak, grubunuzu canlı ve iyi durumda tutmaya çalışıyorsunuz, ancak yakında oyuncuların vermesi gereken son derece zor kararlar olacağını öğreneceksiniz. Siz mal ararken ve emanetinizdekileri güvende tutarken ahlak sorgulanacak.

Kim uzayla ilgilenmez? Bilim adamları, uzayda ne bulacaklarını görmek için görevlere başlarken, büyük bilinmeyen macera başlar. Space Engineers, farklı gezegenlerin öğelerini inşa etmeye, keşfetmeye ve hayatta kalmaya odaklanan bu oyunla oyuncuların bir uzay giysisi giymelerine ve keşfe kendilerinin başlamalarına olanak tanır.

Genel olarak, bu, oyuncuların keşifle görevlendirildiği sandbox tarzı bir oyundur. Bununla birlikte, yalnızca birkaç örnek vermek gerekirse, araçlar, uzay istasyonları ve ileri karakollar anlamına gelen keşfinize başlamak için kullanışlı ekipman oluşturmanız gerekeceğinden daha fazlası var. Oyuncular canlarının istediği gibi inşaat yapmaya teşvik edilir ve kaynaklarınız azalırsa veya bir yapının kullanımını artık bulamazsanız, gelecekteki bir yapı için bu değerli parçalardan bazılarını telafi etmek için alanı yıkabilirsiniz.

Oyuncuları hayatta tutmak için kaynaklarla uğraşmaya daha az yatkınsanız, o zaman yalnızca eldeki sınırlı kaynaklar ve ölmemenin ek faydası hakkında endişelenmeden inşa etmeye odaklanan bir yaratıcı mod vardır. Özel bir sunucuda on altı oyuncuya kadar izin veren çok oyunculu bir modu da var.

TheHunter: Call of the Wild, standart avlanma oyunudur. Her şey, oyuncuların değerli vahşi geyiği veya peşinde olabileceğiniz her neyse, dürbünlerinizde bulma umuduyla gerekli donanımlarını topladıkları ve ormana girdikleri gerçekçilikle ilgilidir. Gerçek avcılıkta olduğu gibi, bu oyun da ekipmana ve avcının avlarını takip etme yeteneğine odaklanır. Hatta çok oyunculu destek de var, böylece birlikte avlanırken veya hatta çeşitli oyun içi mücadelelerde rekabet ederken bazı arkadaşlarınızla katılabilirsiniz.

House Flipper ilk çıktığında oldukça büyük bir oyundu, bu yüzden en sevdiğiniz YouTuber'lardan veya yayıncılardan bazılarını bu oyunda oynarken görmüş olabilirsiniz. Yine, bu oyunun oynandığını hiç görmediyseniz, isim oldukça açıklayıcıdır. Burada bu başlıkta oyunculara yenilemek ve tamir etmek için oldukça hırpalanmış bir ev verilir. Bu, bazı basit onarımlar yapmak veya odaları yeniden düzenlemek için evin içini tamamen boşaltmak anlamına gelebilir.

Oyuncular bir dizi araçla duvarları yıkabilir, pislikleri temizleyebilir, yeni armatürler ekleyebilir, ek duvarlar yerleştirebilir, hatta evi bir kâr için satma umuduyla evi dekorla süsleyebilir. Ne de olsa, bu oyunun amacı sadece bir evi yeni veya her zamankinden daha iyi görünmesi için çevirmek değil, bir evi kâr için satmak için almaktır. Bir projeye ne kadar yatırım yapacağınızı belirlemek biraz risktir, ancak risk alan biriyseniz, ödülün karşılığını alabilirsiniz.

DCS World, Digital Combat Simulator World anlamına gelir. Bu, savaş alanı türünde oynaması ücretsiz bir oyundur. Oyuncular, karadan saldırı uçaklarından ağır hizmet tanklarına kadar uzanan görevleri tamamlamak için çok çeşitli araçlara atlayabilirler. Ayrıca burası büyük bir şehir, yemyeşil bir tarla veya okyanusun ortasında olabilmek için birden fazla ortam türünde görevlerden geçeceksiniz.

Bu ne yazık ki sadece tek oyunculu bir video oyunudur, bu yüzden burada arkadaşlarınızla savaşa giremezsiniz. Bununla birlikte, HTC Vive veya Oculus Rift başlığı gibi bir şeye sahip oyuncular için VR desteği var. Ayrıca, oynaması ücretsiz bir oyun olan bu oyunun, oyunu desteklemek için DLC'ye de sahiptir.

Car Mechanic Simulator 2021, tamamen arabaları tamir etmek ve onları garajdan çıkarmakla ilgilidir. Gerçek hayatta arabalarla uğraşmanıza gerek yok, ancak bu oyun, görevlere katılırken veya sadece çevirmek için eski arabaları bulurken günün birkaç saatini gerçekten öldürür. Oyuncular bu eski yıpranmış araçları tamir etmek için hurdalıklarda veya eski ahırlarda bulabilirler. Aynı şekilde, tamir etmek için bazı yeni ilginç araçlar arayabileceğiniz bir müzayede sistemi var.

Sadece neyin yanlış olduğunu görmek için bir arabayı teşhis etmekle kalmıyor, aynı zamanda yapıya koymak için parçalar satın almanız gerekiyor. Aynı şekilde, bu sürümde, ilk kez parçalar için yeni hasar türü ve hatta açık plan bir garaja sahip olacaksınız, başa çıkmanız gereken bazı ekstra güzellikler ile birlikte geliyor. Bu bazıları için niş bir oyun olabilir, ancak arabaları tamir etmeyi sevenler muhtemelen birkaç saat içinde buna dalacaklar.

F1 2021, Formula 1'i temel alan bir başka heyecan verici yarış video oyunudur. Önceki oyunları oynadıysanız, burada ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. F1 yarışlarının farklı yönlerine baktığınız çok derinlemesine bir simülasyon oyunu serisi. Burada yeni bir kariyer modumuz ve gerçek sporda yer alması amaçlanan ancak devam eden Covid-19 pandemisi nedeniyle nihayetinde iptal edilen bazı yeni devrelerimiz var. Ne olursa olsun, oyuncular video oyunları aracılığıyla Imola ve Portimao gibi yerlerde yarışabilirler. Daha önce olduğu gibi gerçek araçlara odaklanan ve oyunculara belirli ayarlamalar yapma yeteneği veren çok fazla dikkat çeken özelliği var. Yaklaşan devrenin gerektirebileceği her şeye aracı hazırlamaya çalışırken her şey performansla ilgilidir. Ardından, oyunculara F1 takımlarının tam kontrolünü ele geçirme yeteneği veren My Team var. Bu, aracınız için personel, sponsorluklar ve tedarikçilerle uğraşmak anlamına gelir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz