Ogznet.com
Şehir Rehberi için Ücretsiz 5 Seyahat Planlama Uygulaması Paylaş:
Photo by Charles Deluvio on Unsplash

Şehir Rehberi için Ücretsiz 5 Seyahat Planlama Uygulaması

İnternet, hayatın her alanında en yakın arkadaşımız oldu. Bu, bir seyahat söz konusu olduğunda da geçerlidir. Daha önce görmediğiniz bir şehre seyahat ettiğinizde bu uygulamalara ve web sitelerine göz atın. Seyahat rehberlerinin gözünden kaçabilecek sıra dışı mekanları, yürüyüş turlarını ve gezi önerilerini bu gezilecek yerleri gösteren seyahat uygulamalarında bulacaksınız.

Bu yazının içeriği: Kapat

Bu uygulamalar ile vardığınız şehirde neler yapabilceğinizi araştırabilirsiniz. Yani, yeni bir şehir için seyahat rotası belirleme uygulamaları değildir. Bu araçlardan bazıları, bulunduğunuz konuma göre öğeleri dinamik olarak önerir.

1. Visit A City: Kişisel Seyahat Rehberinizi Oluşturun

Visit A City: Kişisel Seyahat Rehberinizi Oluşturun

Visit A City App ile seyahatinizi planlamak basit ve eğlencelidir. Uygulamalar ücretsizdir ve internet olmadan da çalışır.

Visit A City App, bir günlük plandan çoğu turistik destinasyondaki yedi günlük turistik ve ilgi çekici yerlere kadar hazır seyahat ve gezi planı sunar.

Her şehrin önemli turistik yerleri, turları ve etkinlikleri kapsayan birden fazla rehberi vardır. Örneğin, Barselona'yı seçerseniz, en gözde turistik yerler için 3 günlük bir rehber veya çocuklarla Barselona'yı ziyaret etmek için 5 günlük bir rehber vb. alırsınız. Web sitesinde şaşırtıcı miktarda çeşitlilik var ve tam olarak istediğiniz gezi türünü seçmenize izin veriyor.

Bu araç ile şunlara sahip olacaksınız:

  • Uzmanlar tarafından oluşturulan 1000'den fazla seyahat rehberine ücretsiz erişim.
  • Planlarınıza ve haritalarınıza çevrimiçi ve çevrimdışı erişim.
  • Kişisel planınıza göre konumlar arasında kolay gezinme.
  • Ne göreceğinizi ve ne yapacağınızı bulmanıza yardımcı olacak ayrıntılı kılavuzlar.

Seçtiğiniz herhangi bir güzergah, bir harita ve günlük programla açılacaktır. Öğeleri kaldırabilir veya ekleyebilir ve önceden bilet satın alabilirsiniz. Diğer sekmeler, yapılacak alternatif şeyler ve ilgi çekici yerler önerir. Seyahat planının tamamı ücretsiz olarak yazdırılabilir veya Visit A ​​City uygulamasında çevrimdışı kullanım için indirebilirsiniz.

Kendi seyahatlerinizi planlamayı seven biri olsanız bile, işinizi kolaylaştırmak için Visit A ​​City'nin güzergahlarından birini başlangıç ​​noktası olarak kullanın.

2. WhatsHere: Yakınınızdaki Turistik Yerlerin Haritası

WhatsHere Travel Guide - WhatsHere ile seyahatinizdeki hiçbir noktayı asla kaçırmayacaksınız.

Bir sonraki seyahatiniz için turistik yerler bulmak üzere seyahat rehberlerine, şehir haritasına ve saatlerce internet aramasına veda edin. WhatsHere ile seyahatinizdeki hiçbir noktayı asla kaçırmayacaksınız.

WhatsHere harita tabanlı bir seyahat rehberi uygulamasıdır. Bir yeri arayın veya uygulamaya mevcut konumunuza erişim izni vererek, sayısız turistik mekan önerileri alın.

WhatsHere'ın ilgilendiğiniz yerleri daraltmak için bir kategori listesi vardır: tarihi, müze, turistik, yer işareti, patika, UNESCO miras alanları vb. gibi birini veya tümünü seçin ve liste halinde görün. Her yerin birden fazla etiketi vardır ve mevcut konumunuzdan ne kadar uzakta olduğunu görebilirsiniz.

Alternatif olarak, WhatsHere'ın Harita görünümünü açın. Her iğnenin kategorisine bağlı olarak farklı bir rengi ve simgesi vardır. Neden önemli olduğuna dair kısa bir açıklama içeren bir açılır pencere açmak ve sizden ne kadar uzakta olduğunu görmek için ona dokunun. Bir yere yer işareti koyabilir, başkalarının resimlerini görüntüleyebilir ve hatta Wikipedia için hızlı bir bağlantı alabilirsiniz.

3. Spotted By Locals: 81 şehirde yerel halktan ipuçları içeren şehir rehberleri

 

Spotted By Locals şu anda Avrupa'ya, Asya'nın bazı bölgelerine ve Kuzey Amerika'ya yayılmış 81 şehre yönelik rehberlere sahiptir. Yerel halkın özenle seçtiği ve en sevdikleri yerleri önerdiği içeriden seyahat ve gezi ipuçları.

"Yerel" ve "güncel" öneriler için bu aracı kullanabilirsiniz. Rehberler, hakkında yazdıkları şehirde yaşıyorlar, yerel dili konuşuyorlar ve sadece en sevdikleri yerler hakkında yazıyorlar.

Çeşitli kategorilerde makaleler bulabilir veya kronolojik olarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, uzun zaman önce ziyaret ettikleri bir yerden ziyade bir yerelden son tavsiyeyi aldığınız için daha iyi olabilir.

Spotted By Locals ayrıca mobil uygulamalara da sahiptir. Uygulama ücretsiz olsa da, her şehrin rehberini indirmek ücretlidir. Buna karşılık, çevrimdışı haritalar ve bilgiler alırsınız, ancak aynı verilerin tümünü web sitesinde ücretsiz olarak görebilirsiniz.

4. Awayn: Sürükleyici, Etkileşimli ve Yerel Maceralar İçin Yapay Zeka Odaklı Yaşam Tarzı ve Seyahat Rehberi

AWAYN - Artık yakınlarda veya bir sonraki tatilinizde yerel maceralar ve yerel yerler bulabilirsiniz.

Artık yakınlarda veya bir sonraki tatilinizde yerel maceralar ve yerel yerler bulabilirsiniz. Dünya çapında yeni yerler keşfetmek için haritadaki herhangi bir konumu girin.

Awayn, seyahat ilhamı bulmak için iyi bir özellik karışımına sahip tasarım odaklı bir uygulamadır. Bir sonraki fotoğrafınız için en iyi instagram fotoğrafı konumları mı arıyorsunuz? Ya da yürüyüş maceralarınız için en iyi yer? Dağ bisikleti yolu mu, yerel sörf noktası mı? Veya balayı destinasyonu fikirleri! Yada sadece rahatlayabileceğiniz bir yer mi? Burada hepsini keşfedebilirsiniz!

Uygulamanın ana sayfasında, bir şehir arayabilir, ülkeye göre göz atabilir veya Awayn topluluğu tarafından önerilen "öne çıkan maceralara" bakabilirsiniz. Bu öne çıkan maceralar aslında oldukça havalı ve yeni bir şey keşfetmek için iyi bir yer. Bir şehir yerine ülkeye göre gezinme fikrini de güzeldir çünkü güzergahınızı değiştiren bir etkinlikle karşılaşabilirsiniz.

Konuma göre göz atmak isterseniz, mevcut GPS koordinatlarınızı bulmak için Harita'ya gidin. Awayn, çevrenizdeki ilgi çekici noktaları ve seyahat merkezlerini vurgulayacaktır. Uygulama, diğer seyahat rehberlerinin çoğunda bulamayacağınız yerleri önerdiği için ilgiyi hak ediyor.

5. Booking.Com Turistik Noktalar: Aktivite ve turistik noktalardan tur ve transferlere kadar her şeyi keşfedin

Booking.Com Turistik Noktalar

Booking.Com Turistik noktalar, en iyi otel rezervasyon sitelerinden biri olan Booking.com'un bir hizmetidir. Londra, Amsterdam ve Paris gibi birçok şehir rehberliğine ev sahipliği yapıyor.

En iyi turistik noktaları keşfedebilmek için Turistik noktalar, turlar, aktiviteler ve daha fazlasıyla seyahat noktanızın en iyi yönlerini sunar.

Bu hizmet aracılığı ile aktivite için önceden satın alma yapabilirsiniz. Öncelikle adına veya görüntüsüne tıklayarak ziyaret etmek istediğiniz turistik noktayı seçip, ardından ziyaret etmek istediğiniz tarihin/saatleri seçin. İstediğiniz tarih/saat müsaitse alacağınız bilet miktarını ve türünü seçebilirsiniz. Bu adımdan sonra kart bilgilerinizi girerek veya Booking.com'a kaydettiğiniz bir kartı kullanarak biletlerin ödemesini yapabilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz