Ogznet.com
Rusya’da Seyahat ve Gezi Amaçlı Kullanabileceğiniz 13 Site ve Uygulama Paylaş:
Photo by Mitya Ivanov on Unsplash

Rusya’da Seyahat ve Gezi Amaçlı Kullanabileceğiniz 13 Site ve Uygulama

Rusya gibi büyük bir ülkede seyahat etmek biraz göz korkutabilir. Bu sebepsiz değildir, vize almak bir yana, nereye gideceğinize ve nasıl dolaşılacağına karar vermek bile zor olabilir. Rusya daha ülkeye ayak basmadan önce yolcuları teste tabi tutuyor.

Bu yazının içeriği: Kapat

Yine de oraya vardığınızda, çabanıza değecek gibi görünüyor. Büyüleyici bir tarih, eşsiz mimarisi ve doyurucu mutfağı ile Rusya ilgi çekmeye devam ediyor.

Rusya gezinizi daha da kolaylaştırmak için internetin ninetlerinden faydalanabilirsiniz. Nereye gideceğinizi, oraya nasıl gideceğinizi ve dünyanın en büyük ülkesindeyken ne yapmanız gerektiğini bilmek ister misiniz? Bu 13 online seyahat sitesi ve uygulaması size yardımcı olacaktır.

Rusya'da Nereye, Nasıl Gidilir ve Nerede Yemek Yenir?

Travelata.ru - Travelata, tüm seyahatinizi tek bir web sitesinde planlamanıza olanak tanır.

Travelata, tüm seyahatinizi tek bir web sitesinden planlamanıza olanak tanır. Online seyahat acentesi, iç hat uçuşları ve seyahat paketleri için harika seçeneklerle birlikte Rusya'nın tüm otel ve pansiyonlarını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Vladivostok'tan Kaliningrad'a Rusya'da 100'den fazla şehri kapsıyor ve yurtiçi ve yurtdışı destinasyonlara son dakika fırsatları içeriyor.

Bu işleri sanaldan gerçeğe taşımak gerekiyorsa, şirketin Sibirya dahil olmak üzere ülkede 25'ten fazla bölgede bürosu bulunmaktadır.

Not: Site ve uygulamalar Rusça olup İngilizce dil seçeneği de bulunmamaktadır!

Sletat - Ülkenin %80'ini kapsayan Rusya'daki 100'den fazla seyahat acentesinin teklifleri arasında arama yapıyor.

Zamanınız kısaysa veya planlama meselesinden bunalmışsanız ve birisinin sizin için her şeyi yapmasını tercih ediyorsanız, Sletat'a bakın. Bu online seyahat acentesi portalı ve beraberindeki uygulama 2010'dan beri yayında. Ülkenin %80'ini kapsayan Rusya'daki 100'den fazla seyahat acentesinin teklifleri arasında arama yapıyor.

Moskova ve St.Petersburg çevresinde bir tur ile klasik Rusya'yı deneyimlemek ister misiniz? Karelia bölgesini ziyaret etmek için ülkenin kuzeyine gitmeyi mi tercih ediyorsunuz? Rusya'dan Belarus, Finlandiya veya ötesine gitmek mi istiyorsunuz? Sletat tarafından uluslararası geziler de dahil olmak üzere hepsi ve daha fazlası sunuluyor.

Rusya'da Şehir İçi ve Şehirler Arasında Nasıl Seyahat Edilir?

Yandex.Metro

Moskova veya St. Petersburg'a giden neredeyse herkes cebinde bir metro haritası bulundurur. Bu yüzden, Moskova metro ağını oluşturan 200 istasyon arasında doğru istasyonu bulmaya çalışırken, Yandex uygulamasını da indirdiğinizden emin olun.

Uygulama hem Moskova hem de St. Petersburg için metro haritalarına sahiptir ve en uygun rotayı önererek ve size yaklaşık bir seyahat süresi vererek bu haritalarda gezinmenize yardımcı olur. Yer altındayken internet çekmeyecek konusunda endişelenmeyin: İnternet olmadan da çalışır.

 

Rusya'da şehir içinde seyahat etmek için Uber'e alternatif bir uygulama kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın adı Gett. Uygulama ile yerel taksi ağına sahip olacaksınız.

Uygulama, Uber'e ve piyasadaki diğer taksi uygulamalarına benzer şekilde çalışır: başlangıç ve varış noktalarını ayarlayın ve taksinin sizi almasını bekleyin. Gett uygulamasının arayüzü İngilizce olduğu için nispeten daha kolay bir kullanım sağlar.

Kredi kartıyla ödemeye izin veren bir uygulama olmasına rağmen, bazı kullanıcılar uluslararası kartların kabul edilmediğinden şikayet ediyor, bu nedenle rublelerinizi hazır bulundurun.

Rus Demiryolları

Rusya'da tren yolculuğu kesinlikle deneyimlenmeye değer bir şeydir.

Rus Demiryolları sitesi ve ücretsiz uygulaması seyahat sürecini kolay ve rahat hale getiriyor. Hareket halindeyken bilet satın alın, değiştirin veya gecikme olup olmadığını kontrol edin.

Rusya'da Derdinizi Anlatacak Kadar Dil Bilmek!

6. Rusça Öğren Uygulaması

Rusça öğrenin bedava

Rusça zor bir dill gibi görünebilir, ancak bunun seyahatinizden önce en az birkaç kelime öğrenmenizi engellemesine izin vermeyin. Rusça Öğren uygulaması tam da bunu yapmanıza yardımcı olur. İçerisindeki 10.000'den fazla bilgi kartı ile, iş dilinden günlük sözlere kadar çok sayıda durum için faydalı ifadeler alabileceksiniz.

Sadece bir kaç dakika içinde temel rusça kelimeleri hatırlamaya başlayacak, cümleler oluşturacak, Rusça ifadeleri öğrenecek ve sohbetlere katılabileceksiniz. Eğlenceli Rusça dersleri kelime bilginizi, dil bilginizi ve telaffuzunuzu başka bir dil öğrenme metodunda olmayacak şekilde geliştirecek. İster Başlangıç ister gelişmiş seviyede olun, bir gezgin yada iş adamı mısınız? Uygulama ihtiyaçlarınızı karşılayarak harika bir şekilde çalışır.

Daha da önemlisi, Kiril alfabesine alışmanızı sağlayacak ve size onu nasıl okuyacağınızı öğretecek, bu da şehirlerdeki gezintilerinizi etkileşimli bir dile dönüştürecektir.

Rusya Hakkında Bilgiler Edinin!

7. Toptriptrip

TopTripTip Russia

Daha çok görüntü ağırlıklı olan Toptriptrip, bilgi açısından çok zengin olmayabilir, ancak ülkenin her bölgesinde ne yapılması gerektiğine dair harika bir giriş seviyesi niteliğindedir. Müzik severlerden sanat uzmanlarına kadar yerel halk tarafından zenginleştirilen uygulama, Rusya'da görülecek ve yapılacak şeyler hakkında yeni bilgilerle sürekli güncelleniyor.

Yer işaretleri, etkinlikler (ayarlamak isterseniz takvim ve alarmlarla birlikte tamamlanır), turistik rotalar ve yerel öneriler, hepsi var. Uygulamadaki fotoğraflar bile tek başına sizi geziniz için heyecanlandırmaya yetiyor.

Russia Beyond - rusya haberleri uygulaması

Ziyaret etmeyi planladığınız herhangi bir ülke için güncel haberleri takip etmek her zaman akıllıca olacaktır ve haberlerde Rusya kadar sık yer alan bir yer söz konusu olduğunda, belki daha fazla. Popüler haber sitesi Russia Beyond The Headlines, tam da bunu yapmak için bir uygulama başlattı ve size tek bir dokunuşla günün tüm ilgili başlıklarını veriyor.

Uygulamanın küratörlüğü Rus editörler tarafından yapılır ve İngilizce olarak sunulur. Sanattan sosyal meselelere, fikirlere ve tabii ki güncel olaylara kadar çeşitli haberleri içerir.

Rusya'nın Şehirlerini Keşfedin

9. Rusya Gezi Rehberi

Rusya Gezi Rehberi

Ülkede birden fazla şehre gidecekseniz, Rusya Seyahat Rehberi arkanızda. Moskova ve St. Petersburg da dahil olmak üzere 50'den fazla Rus şehri için tavsiye ve ipuçları içeren, indirmeniz gereken önemli bir araç.

Şehir rehberleri, tüm önemli simge yapıları ve anıtları listeleyen gezi bölümleri içerir; tavsiye edilen restoranlarda dışarıda yemek yeme ve gece hayatı için en iyi barlar ve pub'lar ile gece hayatı. Uygulama çevrimdışı olarak da çalışır, bu nedenle Wi-Fi aramaya gerek yoktur.

Not: iOS ve Android uygulamaları farklı yayıncılara aittir.

Moskova'yı keşfedin

Discover Moscow yani Moskova'yı Keşfedin, Rusya'nın kalbine yani başkentine dair en iyi rehberdir. Geniş dar sokaklarında bilerek kaybolun ve bu uygulamanın size sokaklarda rehberlik etmesine izin verin, çevredeki binaların tarihi önemini ve mimari hikayelerini keşfetmenize yardımcı olur.

My St. Petersburg - Saint Petersburg'daki en popüler turistik yerler için kişisel mobil rehberinizdir.

Saint Petersburg'daki en popüler turistik yerler için kişisel mobil rehberinizdir. Petersburg'un tarihi, yerel efsaneler ve en ilginç yerler hakkında içgörülü ve eğlenceli bilgilerle doludur. My St. Petersburg, sizi şehirde gezdirmek için bir rehber tutmanın mobil karşılığıdır. Bu sesli rehber sizi St. Isaac Meydanı'ndan Mikhailovsky Kalesi'ne kadar St. Petersburg'un en ünlü yerlerine götürecek ve mimari ipuçlarından popüler hikayelere kadar her şeyi size anlatacak.

Uygulama, gizli mücevherleri popüler turistik yerler, yerel efsaneler ve sanat açıklamaları ile birleştiren şehir hakkında kapsamlı hikayelerle doludur. Çevrimdışı da çalışır. Seyahate çıkmadan önce tercih ettiğiniz rotayı indirmekte fayda var.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz