Image by fullvector on Freepik

Root’lu Android telefonlar için en iyi uygulamalar

Android telefonlara root özelliği kazandırdıktan sonra birçok kişiselleştirme seçeneği ile tamamen yeni bir kontrol seviyesi elde ediyoruz. Android telefonunuzu rootlandırdıktan sonra sadece rootlu Android cihazlarda çalıştırılabilen belirli uygulamaları kullanarak, telefonunuzu bir üst seviyeye kolayca geçirebilirsiniz.

Android Root uygulamaları, root atılmış Android cihazlarınızda yeni özellikleri denemek için özel bir dizi uygulamadır.

Android için aşağıda belirtilen en iyi root uygulamaları, Android pil ömrünü artırmaya, bloatware olarak adlandırılan ve telefona yüklü olarak gelen yerleşik uygulamaları kaldırmaya yardımcı olduğundan, Android'inizin daha iyi çalışmasını sağlar. Ayrıca tam tersini yapacak bazı kötü root uygulamaları da olduğunu unutmayın.

Kısacası, Android cihazınıza en iyi root uygulamalarını yükleyerek, rootlanmamış bir telefona kıyasla cihazınızın performansını artırabilirsiniz.

Android telefonunuza bazı kullanışlı özelleştirme seçenekleri getirebilecek en iyi root uygulamalarının listesi.

Rootlu Android akıllı telefonlar için en iyi uygulamaların listesini keşfetmeye hazır mısınız? İşte başlıyoruz.

En iyi Root'lu Android uygulaması

Özelleştirilebilirlik söz konusu olduğunda Android, iOS ile karşılaştırıldığında tamamen açık bir dünyadır. Cihazınızın tam kontrolünü ele almak ve fabrikada yüklenen işletim sisteminde her zaman bulunmayan özellikler eklemek istiyorsanız, root potansiyelinden yararlanan bazı uygulamaları tercih edebilirsiniz.

İşte Android için en iyi root uygulamaları listesi.

Otomasyon uygulamaları

Muhtemelen telefonunuzda çok sayıda uygulamada işlem yaparak çok fazla zaman harcıyorsunuzdur. Bu işlevleri otomatikleştirebilseydiniz veya bunları tek bir eylemde birleştirebilseydiniz ne kadar zaman kazanacağınızı bir düşünün. Tüm bunları ve daha fazlasını aşağıdaki root uygulamalarını kullanarak yapabilirsiniz.

1. MacroDroid

MacroDroid, gelişmiş bir otomasyon özellikleri seti sağlar, ancak basit, kullanımı kolay bir kullanıcı arabirimi ve mantıksal adım adım işlemle büyük ölçüde kullanılabilirliğe odaklanır. Uygulama ayrıca, işlevselliği genişletmek için diğer uyumlu uygulamaları bulabileceğiniz bir eklenti mağazasıyla birlikte gelir.

Macrodroid'in neleri otomatikleştirebileceğine dair birkaç örnek:

 • Belirli bir uygulamayı başlattığınızda Wifi bağlantısını açın (ve kapatıldığında tekrar kapatın).
 • Gelen belirli bir SMS'e otomatik olarak mevcut konumunuzu göndererek yanıt verin.
 • Size zamanı söylemek için güç düğmesine basın (cebinizden çıkarmadan).
 • Cihazı yapılandırmak için NFC etiketlerini kullanın (bluetooth'u açın, ses seviyesini ayarlayın vb.).

2. Tasker

 

Tasker, Android için belki de en popüler otomasyon uygulamasıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Görevleri yürütmek için belirli koşullara göre otomatik olarak tetiklenen profiller oluşturmanıza olanak tanır. Tasker ayrıca çok çeşitli eklentiler sunar. Root erişimiyle, hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi otomatikleştirebilirsiniz.

Tasker ile telefonunuzu gerçek bir akıllı telefona dönüştürün! Örneğin, her gün evden çıkarken telefonun ses seviyesini otomatik olarak değiştirmek ister misiniz? Uygulamaya, günün saatine, konumunuza veya bağlı olduğunuz kablosuz ağa göre bu tip görevleri otomatikleştirir.

Yedekleme ve geri yükleme uygulamaları

Verileri yedeklemek ve Android'de geri yüklemek zor bir iştir. Root cihaz ve bu uygulamalar sayesinde bu işlem çok daha kolay hale gelecektir.

3. Migrate

Tıpkı diğer yedekleme uygulamalarında olduğu gibi Migrate, uygulama verilerinizi, APK dosyalarınızı, izinlerinizi, arama kayıtlarınızı, mesajlarınızı ve daha fazlasını yedekler. Onu benzersiz kılan, ROM yükleme işlemi sırasında hepsini bir TWRP yedeği olarak kolay bir şekilde geri yüklemesidir.

4. Neo Backup

Neo Backup, uygulamaları ve bunların verilerini yedeklemenizi sağlayan, Android için açık kaynaklı bir yedekleme uygulamasıdır. Hem tek tek hem de toplu yedekleme/geri yüklemeyi destekler. Ayrıca tercih edebileceğiniz şifreli yedekleme özelliği de vardır.

5. Partitions Backup & Restore

Deneyimli mod geliştiricilerin genellikle düşük seviyeli bölüm yedeği oluşturması veya geri yüklemesi gerekir. Bu tür işlemleri yapmak için dd gibi CLI araçlarını kullanmak istemiyorsanız Partitions Backup & Restore uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Bu uygulama, tüm cihaz bölümlerinizi otomatik olarak algılar ve hatalı Rom yükleme kaynaklı cihaz sorunlarından sonra bozulmalarını önlemek için herhangi birinin (Boot, EFS, Modems...) bir yedeğini kaydetmenize izin verir.

Herhangi bir bölümü dahili veya harici SdCard'ınıza yedekleyebilirsiniz, yedekleme 3 formatı destekler:

 • Ham bölüm görüntüsü (Img)
 • Tar arşivlenmiş görüntü (Sıkıştırma yok)
 • Sıkıştırılmış GZ görüntüsü (Küçük boyut)

6. Swift Backup

Swift Backup, APK dosyalarınızı, mesajlarınızı, arama kayıtlarınızı ve uygulamalı duvar kağıtlarınızı root olmadan yedekleyebilir. Ancak root erişimi ile izinler, pil optimizasyonu, uygulamanın Magisk Hide durumu ve daha fazlası gibi özel uygulama verilerini yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Yalnızca root özelliklerin bazılarına Shizuku ile de erişilebilir.

7. Titanium Backup

 

Piyasadaki en eski root uygulamalardan biri olan Titanium Backup, kullanıcıların tüm yüklü uygulamalarını ve tüm sistem uygulamaları ve korumalı uygulamalar dahil olmak üzere kullanıcı verilerini birden çok ROM'da yedeklemesine ve geri yüklemesine olanak tanır. Ve hepsinden önemlisi, Android 1.5'e kadar uzanan Android sürümleriyle uyumluluğu ile hala ender uygulamalardan biridir.

Özelleştirme uygulamaları

iOS'a yöneltilen en yaygın eleştirilerden biri, Android ile aynı derecede özelleştirilememesidir. Aslında rootlu cihaz sahibiyseniz, Android modlama dünyasına girebilir ve yepyeni bir dizi özelleştirme aracını keşfedebilirsiniz.

8. Ambient Music

Ambient Music, Now Playing özelliğinin Google Pixel telefonlardan diğer Android cihazlara kesintisiz bir aktarımıdır. Now Playing, Pixel akıllı telefonların ortam müziği tanıma özelliğidir. Bu uygulama, Pixel cihazlarının en son sürümüne ve en yeni müzik veritabanlarına dayalı tam Now Playing desteği sunar. 
Bir ana ekran widget'ı da dahil olmak üzere, şimdi çalan şarkıları kilit ekranında gösterir.

9. Classic Power Menu

Classic Power Menu, güç menüsündeki öğeleri beğeninize göre özelleştirmenizi sağlar.

Özellikler​i:

 • Güç menüsünde yerleşik olarak bulunmayan ekran görüntüsü alma, kurtarma modunda başlatma, önyükleyici modunda başlatma ve sistemi kullanıcı arayüzünde yeniden başlatma seçenekleri dahil olmak üzere 10 adede kadar güç seçeneği sunar.
 • Yeniden düzenleme ve kullanmadığınız düğmeleri gizleme dahil olmak üzere tamamen özelleştirilebilir.
 • Kilitli veya kilitsizken güç menüsünden cihaz kontrollerine erişme.
 • Erişilebilirlik Hizmetinden daha hızlı tepki verebilen isteğe bağlı bir Xposed modülü.

10. DarQ

DarQ, Android 10 ve sonraki sürümler için uygulama başına seçilebilen bir zorla koyu mod seçeneği sunar. Ayrıca yalnızca gün batımından sonra ve gün doğumundan önce sistem karanlık temasını uygulama seçeneği sunar.

11. LiveBoot

LiveBoot, cihaz önyüklenirken size hem logcat hem de dmesg'in çıktısını gösteren benzersiz bir önyükleme animasyonu uygulamasıdır. Mod yapımcıları bunu yalnızca OEM logosundan daha iyi bir açılış animasyonu olarak görmekle kalmaz, aynı zamanda bu günlüklerdeki hataları meydana geldikçe size göstermek için de yararlı olabilir.

12. Pixel Launcher Mods

Pixel Launcher Mods, özel simge desteği ve stok Piksel Launcher'dan uygulamaları gizleme yeteneği gibi birçok özelleştirme seçeneği sunar.

Pixel Launcher Mods, Xposed'a ihtiyaç duymadan stok Pixel Launcher'a bir dizi özellik eklemenizi sağlayan, Android 12+ için bir root uygulamasıdır.

 1. Simge paketleri, uyarlanabilir simge paketleri ve Lawnicons dahil olmak üzere özel simgeler
 2. Özel temalı simgeler, henüz resmi olarak sahip olmayan uygulamalara temalı simgeler ekleyin
 3. Desteklenen normal simgelerden temalı simgeler oluşturun
 4. Bir Bakışta veya Arama Kutusunu seçtiğiniz bir widget ile değiştirin
 5. Uygulama çekmecesinden uygulamaları gizleyin
 6. Widget'ları orijinal sınırlarının ötesinde, 1x1'e veya kılavuzunuzun maksimum boyutuna kadar yeniden boyutlandırın
 7. Minimalist bir görüntü için Piksel Launcher görünür durumdayken durum çubuğu saatini gizleyin

13. Rboard Theme Manager

Rboard Theme Manager, Gboard uygulamasının görünümünü ve işlevselliğini çeşitli şekillerde özelleştirmenizi sağlar. Uygulama, çok çeşitli üçüncü taraf temalarıyla birlikte gelir, ayrıca ek tema ekleme seçeneği de vardır.

14. Repainter

 

Repainter, Android 12 veya daha yeni bir sürüme sahip herhangi bir cihazda/ROM'da dinamik Material You temasının kullanılmasını mümkün kılar. Root erişimi, uygulamanın potansiyelini ortaya çıkarmayı kolaylaştırırken, bunu belirli root olmayan senaryolarda da kullanabilirsiniz (örneğin, daha yeni Samsung Galaxy cihazlarında).

15. Tap, Tap

Tap, Tap, bir ivmeölçer ve bir jiroskop sensörü ile Android Nougat veya üstünü çalıştıran herhangi bir cihazda Google Pixels'ten arkaya çift dokunma hareketinin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Root erişimiyle, Pixel'e özel "Quick Tap to Snap" işlevini de sunabilir.

Tap, Tap, cihazınızın arkasındaki çift veya üçlü dokunuşlarla çalıştırılabilen 50'den fazla eylem sağlar:

 • Bir uygulamayı başlatma
 • Kısayol başlatma
 • El fenerinin açılması/kapanması
 • Ana sayfa veya geri gibi düğmeye basma simülasyonu
 • Tasker görevi çalıştırma vb. gibi..

Üretkenlik uygulamaları

Reklam engelleyici uygulamalardan uygulama yöneticilerine, pil istatistikleri kaydedicilerden terminal emulator uygulamalarına kadar, root kullanıcıları için favori üretkenlik uygulamalarımızı bir araya getirdik.

16. AdAway

AdAway, reklamları engellemek için hosts dosyasını kullanan ücretsiz ve açık kaynaklı bir reklam engelleyicidir. Temelde yaptığı şey, reklam sunan ağların güncellenmiş bir listesini tutmak ve bunları yerel ana bilgisayara (yani kendi telefonunuza) yönlendirmektir, böylece bu istekler hiçbir yere gitmez ve hiçbir reklam açılmaz. Uygulamanın root olmayan bir modu da vardır, ancak en iyi root ile çalışır.

17. AFWall+

 

Android Firewall Plus'ın kısaltması olan AFWall+, iptables Linux güvenlik duvarı için grafiksel bir ön uçtur. Hangi Android uygulamalarının ağa erişmesine izin verildiği konusunda ayrıntılı kontrol sağlar. Bu uygulamayı kullanarak LAN içinde veya bir VPN üzerinden bağlanırken trafik akışını da kontrol edebilirsiniz.

18. App Manager

App Manager, yüklü tüm uygulamaları bir profesyonel gibi kontrol etmenizi sağlayan, Android için çok yönlü, açık kaynaklı bir paket yöneticisidir. Root erişimi olmadan birçok özellik kullanılabilir, ancak uygulamaları verilerle yedekleme veya geri yükleme, herhangi bir uygulamanın paylaşılan tercihlerini görüntüleme/düzenleme/silme ve daha fazlası gibi gelişmiş uygulama yönetimi görevleri için süper kullanıcı ayrıcalığı gerekir.

19. Aurora Store

Aurora Store, Google Play Store'un popüler bir açık kaynak istemcisidir ve kullanıcıların Android uygulamalarını ve oyunlarını herhangi bir cihazda GApps, MicroG veya herhangi bir Google hizmetine bağlı olmadan aramasına, indirmesine ve güncellemesine olanak tanır. Root erişimiyle, uygulamaları indirilir indirilmez arka planda otomatik olarak yükleyebilir ve güncelleyebilir.

20. BetterBatteryStats

Bazı uygulamaların sürekli olarak arka planda çalışarak veya cihazınızı derin uyku durumundan uyandırarak pilinizi kötüye kullandığını hissettiyseniz, BetterBatteryStats'ı denemeniz gerekir. Bu uygulamayı, bu uyandırma durumlarını takip edecek ve her şeye göz kulak olacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

21. DiskDigger photo recovery

DiskDigger, Android cihazlardaki dosyaları kurtarmak için bir uygulamadır. DiskDigger, silinen fotoğrafları, görüntüleri veya videoları dahili belleğinizden veya harici bellek kartınızdan geri alabilir ve kurtarabilir. İster bir fotoğrafı yanlışlıkla silmiş olun, ister hafıza kartınızı yeniden biçimlendirmiş olun, DiskDigger'ın güçlü veri kurtarma özellikleri kaybolan fotoğraf ve videolarınızı bulabilir ve onları geri yüklemenize olanak tanır.

Root erişimi ile düşük seviyeli bölümleri tarayabilir ve çeşitli dosya türlerini alabilir.

22. DSU Sideloader

Bu küçük uygulama, Android'in Dinamik Sistem Güncellemeleri (Dynamic System Updates - DSU) özelliğini kurcalamanıza izin verir, böylece Genel Sistem Görüntülerini (Generic System Images - GSI) herhangi bir sistem bölümünü gerçekten değiştirmeden kolayca yükleyebilirsiniz.

DSU (Dinamik Sistem Güncellemeleri), Android 10'da tanıtılan ve geliştiricilerin mevcut sistem bölümüne dokunmadan GSI'ları başlatmasına olanak tanıyan bir özelliktir. Bu, bir GSI'yı tutmak için yeni bölümler ve istendiğinde önyükleme yapmak için ayrılmış bir kullanıcı verisi oluşturarak yapılır.

Ne yazık ki DSU, Dinamik Bölümlere bağlıdır (cihazınızın desteklemesi gerekir, aksi halde çalışmaz) ve çoğu GSI, düzgün bir şekilde önyükleme yapmak için kilidi açılmış önyükleyici gerektirir (çünkü yalnızca OEM İmzalı GSI'ların kilitli önyükleyicide önyükleme yapmasına izin verilir).

23. Root Activity Launcher

Root Activity Launcher, gizli uygulama etkinliklerini, izin gereksinimleri olan etkinlikleri ve hizmetleri başlatmak/etkinleştirmek/devre dışı bırakmak için kullanışlı bir araçtır.

24. Shizuku

Shizuku, normal uygulamaların sistem API'lerini doğrudan ADB/root ayrıcalıklarıyla çağırmasını sağlayan şık bir araçtır. Root olmayan bir ortamda da kullanılabilir, ancak farklı OEM dış görünümleriyle bir dizi uyumsuzluk vardır, bu nedenle root modu tercih edilir.

25. Split APKs Installer

SAI olarak bilinen Split APKs Installer, tek bir APK yerine paketler halinde dağıtılan uygulamaları yüklemenizi sağlar. Yalnızca root yükleyicinin yanı sıra, yerleşik bazı sınırlamalarla rootsuz bir mod da sunar.

26. Storage Isolation

Storage Isolation, Android'in Scoped Storage özelliğiyle aynı prensipte çalışan ve uygulamaların depolama alanınızı nasıl kullanacağını yönetmenize izin veren bir uygulamadır. Hangi uygulamaları ayırmak istediğinizi ve hangi uygulamalara paylaşılan depolamaya tam erişim vermek istediğinizi seçebilirsiniz.

27. Termux

Termux, Android cihazınız için bir GNU/Linux ortamı olarak ikiye katlanan, zengin özelliklere sahip bir terminal emulator yazılımıdır. Bazıları root kullanıcılar için özel olarak hazırlanmış çok yönlü bir Linux uygulama paketleri koleksiyonuyla birlikte gelir. Termux'un Google Play varyantının uzun süredir kullanımdan kaldırıldığını unutmayın, bu nedenle her zaman GitHub deposundan veya F-Droid'den en son derlemeyi alın. Daha fazla yardım için Wiki'yi okuyabilirsiniz: Termux Wiki

Çeşitli root uygulamaları

Aşağıda listelenen root uygulamalarından bazılarını mutlaka faydalı bulacaksınız.

28. Çekirdek Yöneticisi Uygulamaları

Android cihazınızda özel bir kernel yüklediyseniz, muhtemelen EX Kernel Manager, Franco Kernel Manager vb. gibi çekirdek yöneticisi uygulamalarını duymuşsunuzdur. Kullanıcılar, saat hızlarını ve voltaj değerlerini değiştirmek, programlayıcıları ayarlamak ve çok daha fazlası gibi CPU yöneticilerini ayarlamak için bu tür uygulamalardan yararlanır.

Franco Kernel Manager, kullanım kolaylığı amaçlayan, zengin bir özellik setine sahip, tüm cihazlar ve kernel için mükemmel bir araçtır. Pil ömrünüzü artırmak için CPU frekansından ekran renklerine ve GPU frekansına kadar her şeyi özelleştirmeye yardımcı olur. Franco Kernel Manager, Android'de maksimum performansı sağlamak için çalışır. Daha az bilgili olandan en uzman kullanıcıya kadar, cihazınızı yönetmek, değiştirmek ve güçlendirmek için ihtiyacınız olan her şeyi birleştirir.

29. Greenify

Greenify, telefonu kullanmadığınız zamanlarda arka planda çalışan uygulamaları tanımlamak ve hazırda bekletme moduna alarak, cihazınızın pilinin daha uzun süre dayanmasını sağlayan Android için en iyi root uygulamalarından biridir.

Greenify rootlu olmayan cihazlarla da iyi çalışır, ancak root ayrıcalıklarıyla bu uygulama tam kapasite çalışır. Ortalama 5MB'dea daha az RAM alanı ve neredeyse sıfır CPU kullanımı ve pil tüketimi ile son derece hafif bir şekilde tasarlanmıştır.

30. System App Remover

Sistem uygulaması kaldırıcısı, sistem uygulamalarını ve kullanıcı tarafından yüklenen diğer uygulamaları tam root ayrıcalıklarına sahip olarak yönetmek için basit bir araçtır.

Bloatware olarak da bilinen bu önceden yüklenmiş sistem uygulamalarını kaldırmayı düşünüyorsanız, dahili belleği boşaltmak ve yeni uygulamalar için daha fazla alan sağlamak için mükemmel bir uygulamadır.

Önceden yüklenmiş sistem uygulamalarını kaldırmanın yanında bu Android root uygulaması, kullanıcı tarafından yüklenen uygulamaları da kaldırmanıza, uygulamayı sd karta taşımanıza veya telefona taşımanıza olanak sağlar.

31. Solid Explorer File Manager

 

Play Store'da bulabileceğiniz, Materyal Tasarım'a sahip tam teşekküllü tek dosya yöneticisidir. Rakiplerine kıyasla daha iyi, daha hızlı ve daha sağlamdır. Her türlü dosyayı yönetme kabiliyetinin yanında, size temalar, ikon setleri ve renk şemaları gibi birçok kişiselleştirme seçeneği sunar. Arayüzünü özgürce, zevkinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Sürükle ve bırak desteğine sahip çift panel görünümü verimliliğinizi büyük oranda artıracaktır.

Root erişimi ise dosya yöneticisi için tamamen yeni bir dünyadır. İlk olarak sistem dosyalarına erişmenize ve hatta uygulamaların ana bilgisayar dosyalarını düzenlemenize ve izleyicileri kaldırmanıza ve web sitelerini engellemenize izin verir. Bir root dosya yöneticisi ile yapabileceğiniz birçok şaşırtıcı şey var ve Solid Explorer, Google Play'de mevcut olan en iyisidir.

32. Servicely

Servicely, pilinizi tüketen uygulamaları Greenify gibi kontrol eder ve engeller.

Ekran kapandığında hangi uygulamaların uyku moduna alınacağını seçmek için rootlanmış Android cihazlar için başka bir uygulama. Ücretsiz sürüm, üç uygulamaya kadar engel koymanıza izin verecektir. Bir uygulamayı tamamen durdurmak yerine bireysel hizmetleri durdurma yeteneği gibi birkaç avantajlı özelliği daha vardır, ancak temelde, durdurulması gereken üçten fazla uygulamanız varsa, Pro sürümünü satın almanız gerekcektir.

33. 3C All-in-One Toolbox Pro key

 

3C Toolbox, modern ve kullanımı kolay bir arayüz ile birçok harika uygulamayı tek bir dev araç kutusunda toplar.

3C Toolbox, tüm Android cihazlarınızı izlemek, kontrol etmek ve ince ayar yapmak için ihtiyacınız olan her araca sahiptir. Uygulama, hem rootlu hem de rootsuz cihazlar için kullanılabilir.

34. Root Booster

Root Booster, uygulamaları gecikmeden sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için daha fazla performansa ihtiyaç duyan her root kullanıcısı için veya zayıf pil ömrünü iyileştirmek isteyen kullanıcılar için bir uygulamadır.

Root Booster'da performans artırma, pil ömrünü artırma veya kararlılık artırma ayarlarını sağlayan bazı önceden ayarlanmış modlar vardır. Root Booster ayrıca pilinizi tüketen ve performans gerektiren uygulamaları bulur ve bunları otomatik olarak uyku moduna alır. Ayrıca, cihazınızı hızlandırmak ve depolama alanınızı boşaltmak için boş klasörleri, galeri küçük resimlerini ve kaldırılan uygulamalar için çöp kutusunu temizler.

35. ROM Toolbox

ROM Toolbox, Android cihazınızı hızlı ve beğeninize göre özelleştirmek için tüm harika root uygulamalarının tek bir uygulamada birleştiği bir kombinasyondur.

ROM Toolbox, Titanium Backup, ROM Manager, Root Explorer, SetCPU, MetaMorph, Autorun Manager, Terminal Emulator, Script Manager, SD Booster, BuildProp Editor, Font Installer, Boot Animation Installer ve daha pek çok uygulamayı hepsi bir arada bir cihazda birleştirir.

36. Link2SD

Link2SD ile uygulamalarınızı kolaylıkla SD karta taşıyın. Link2SD, Android 2.0 üstü kullanıcıların cihazlarındaki uygulamaları SD karta taşımasını kolaylaştıran bir uygulama yöneticisidir. Uygulamalarınızı ve depolama alanınızı kolayca yönetmenizi sağlar.

37. Dumpster - Geri Dönüşüm Kutusu

Dumpster, cihazlarındaki dosyaları ve resimleri yanlışlıkla silen kullanıcılar için önde gelen Android geri dönüşüm kutusudur. Kurtarma uygulaması indirildikten sonra, kullanıcılar cihaz verilerini silme işlemini geri alabilir ve geri yükleyebilirler.

Uygulamayı yükledikten sonra, yeni silinen tüm verilerinizi otomatik olarak yedekler ve kaydeder, böylece resimleri ve videoları kolayca geri alabilir ve anında telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

38. Boot Animations for Superuser

Cihazınız açılırken oynatılan tipik başlangıç animasyonundan kurtulmak için Boot Animations for Superuser mükemmel bir root uygulamasıdır. Uygulama yüzlerce güzel önyükleme animasyonu ile geliyor ve ayrıca animasyonlu bir GIF'i bir önyükleme animasyonuna dönüştürerek kendi özel açılış animasyonunuzu oluşturma seçeneğiniz de var.

38. WiFi WPS Connect

WiFi WPS Connect, yakındaki Wi-Fi modeminin varsayılan PIN'e karşı savunmasız olup olmadığını kontrol eder. WPS, arayüzü olmayan cihazların şifre girmeden ağa bağlanmasına izin veren bir Wi-Fi protokolüdür. Ve WPS'ye sahip çoğu yönlendirici varsayılan olarak açıktır.

Yani bu uygulama ile, bu tür WPS özellikli yönlendiricileri kolayca bulabilir ve altı haneli WPS pinini alabilir ve Wi-Fi şifresi girmeden yönlendiriciye bağlanabilirsiniz.

39. Root Browser File Manager

Root Browser, Root Explorer ile aynı işlevlerin çoğuna sahip, ancak ücretsiz olarak kullanılabilen bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. Root Browser, rootlu kullanıcılar için en iyi dosya yöneticilerindendir. Android'in tüm dosya sistemlerini keşfedin ve Android cihazınızı kontrol edin.

Root Explorer ilk önce Play Store'a gelmiş olabilir, ancak Root Browser, fiyat etiketi olmadan aynı sorunsuz dosya yönetimi deneyimini sunarak Root Explorer'ın kullanıcılarının bazılarını aldı.

40. Viper4Android

Telefonunuzu, bağlı farklı ses cihazları ile kontrol etmeyi düşündünüz mü? Ne yazık ki, normal Android telefonlarında bu mümkün değildir. Sadece çalma sesini kontrol edebilirsiniz (Müzik uygulamasında, ekolayzer kullanarak efekt ve bas ekleyebilirsiniz). XDA forumu da bu sorun için bir çözüm bulmuştur. Viper4Android'i yüklemek telefonunuzu rootlandırdıktan sonra elde ettiğiniz gelişmiş root erişimi ile çalışır. Oynatmayı, telefon hoparlörleri veya kulaklık ile kontrol edebilirsiniz (Bluetooth cihazı veya telefona bağladığınız diğer ses cihazları ile).

Viper4Android, Android ses laboratuvarıdır. Kendi başına bir ses sürücüsü ile birlikte gelir, bu da telefon aracılığıyla duyduğunuz sese güzellik katar. Ekstra efekt tonları ve bas güçlendirmesi, yeni ses işitme ufkunu keşfedebileceğiniz bir programdır.

Yukarıda verilen indirme linki sizi XDA forum sitesine yönlendiriyor. Bu rootlu telefonlar için bir uygulama olduğundan, biraz karmaşık kurulum prosedürünü takip etmelisiniz.

Uygulama Google Play'de mevcut değildir. Yani web sitesinden apk olarak indirip yüklemeniz gerekiyor.

41. Terminal Emulator for Android

Windows bilgisayarlarının komut istemini biliyorsanız bu uygulamanın çalışma mantığını anlarsınız. Komut satırı arayüzü, bize çok sayıda yönetici seviyesi olanağı sunuyor. Rootlu Android telefonlardaki Terminal Emulator buna benzer. Tek fark kullanılan komutlarda yatmaktadır. İçinde tam Linux emülasyonu ve başlatıcısı kısayollarını kullanabilirsiniz.

43. Battery Charge Limit [ROOT]

Telefon pillerinin kullanım ömrü sınırlıdır ve sonunda artık kullanılamayacakları noktaya kadar kötüleşirler ve hatta güvensiz hale gelebilirler. Bu uygulama, telefonunuzun pilini izlemenizi ve aşırı şarj edilmesini önlemenizi sağlar. Telefonun pil seviyesi belirli bir noktaya ulaştığında, bu uygulama şarjı tamamen kapatacak ve pilinizin aşırı şarjdan aşınma ve yıpranmasının en aza indirilmesini sağlayacaktır.

44. Root Essentials

 

Rootlu bir cihaz ile çok fazla şey yapabilirsiniz. Özelleştirebileceğiniz ve oynayabileceğiniz birçok faktör bulunur. Root Essentials uygulaması, cihazınızın yazı tipini değiştirmek, daha iyi pil ömrü için ekranınızın inç başına nokta sayısını (dpi) düşürmek ve pilinizi kalibre etmek de dahil olmak üzere bu işlevlerin birçoğunu tek bir uygulamada kontrol etmenizi sağlar. Bu işlevleri başka uygulamalarla ayrı ayrı yapabilseniz de, bunların tümünü tek bir yerden yapmak çok daha kolaydır.

45. WiFi Key Recovery

Wi-Fi şifrenizi mi unuttunuz? Yalnız değilsiniz. Neyse ki şifre kurtarmayı önemli ölçüde kolaylaştıran bir uygulama var: WiFi Key Recovery. Telefonunuzun root özelliklerini kullanarak, araç daha önce bağlandığınız Wi-Fi ağlarının şifrelerini gösterebilir. WiFi Key Recovery, daha önce bağlanmadığınız Wi-Fi ağların şifrelerini kıramaz.

46. LiveBoot

 

Android telefonunuzun önyükleme yaparken gerçekte ne yaptığını merak ediyor musunuz? Normalde güzel bir animasyonun arkasında gizlenmiş olsa da, bir sürü şey oluyor. LiveBoot ile tüm önyükleme görevlerinin kayan bir metin günlüğünü görebilirsiniz. İnanılmaz derecede özelleştirilebilir. Örneğin mesajların metin rengini ve içeriğini değiştirebilirsiniz ve tüm bilgiler bir animasyon şeklinde görünür.

3
0
1
4
2
9
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (3)

 • avatar
  rohnan

  Lucky Pacher, Android cihazlarda bulunan uygulamayı yayan bir yama uygulamasıdır. Bu uygulamayı çok beğendim. Ayrıca bu uygulamayla başka bir uygulama kullanıyorum. Adı Lulubox ve aynı zamanda Lucky Pacher'ın Alternatifidir. Görebilirsin. https://www.luluboxapk.net/

  Cevapla
 • avatar
  RadikaL

  Admin zaten ücretli olan uygulamaları apk buluyoruz olmadı uygulama içi satın almaysa lucky patcher kullanıyoruz xD (Tam bir p***m ya xD)

  Cevapla
 • avatar
  Framaroot

  Found Interesting and wonderfull keep sharing visit here

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın