Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Programlı ve Programsız Resim Boyutlandırma Araçları

Büyük boyutlu görüntüler, depolama veya bir yere gönderme durumunda büyük bir problem haline gelir. Bu nedenle, fotoğraflarınızı veya resimlerinizi daha düşük bir çözünürlükte yeniden boyutlandırmanız ve onları daha verimli bir formata dönüştürmeniz gerekir; fotoğraf boyutlandırma araçları bu konuda size yardımcı olacaktır.

Burada, resimleri yeniden boyutlandırmanıza yardımcı olacak en iyi 10 Fotoğraf Boyutlandırma Programı ve online aracı sizinle paylaşıyoruz. Bu sayede, daha küçük boyuttaki fotoğrafları başkalarıyla paylaşmak, web'e yüklemek veya cihazınızda saklamak kolaylaşır.

Aşağıda, görüntülerinizi kolayca yeniden boyutlandırmanıza yardımcı olan bu programların hem masaüstü hem de online sürümlerini verdik.

Bu fotoğraf boyutlandırıcı araçlar, aynı anda bir resmi veya onlarca resmi yeniden boyutlandırmanıza izin verir. Ayrıca, bu ücretsiz resim boyutlandırma araçları, yeniden kaydettiğiniz resmin üzerine hiçbir logo veya filigran yerleştirmez. Böylece, siteniz veya sosyal medyanız için doğru boyutta yüksek kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz.

En İyi Fotoğraf Boyutlandırma Programları

1. GIMP En İyi Fotoğraf Boyutlandırma Programı

GIMP, Linux, Windows, OS X ve daha birçok işletim sisteminde kullanılabilen güçlü bir görüntü düzenleyicidir.

Fotoğraflarınızı boyutlandırmanızı da sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. GIMP, fotoğrafçılar, grafik tasarımcılar gibi profesyonel kullanıcılar için özellikle uygundur.

Fotoğrafları yeniden boyutlandırma da dahil olmak üzere düzenleme görevlerinde de size yardımcı olacak gelişmiş araçlarla birlikte gelir.

GIMP gelişmiş görüntü düzenleme deneyimi sunmak için devamlı güncellemeler sunar. Bu nedenle, GIMP yüksek kaliteli görüntü işleme desteği sunar.

2. IrfanView Ücretsiz Fotoğraf Boyutlandırma Programı

IrfanView, Windows işletim sisteminde kullanılabilen yenilikçi, hızlı, ücretsiz ve kompakt bir bir resim görüntüleyicidir. Ayrıca çok kolay bir şekilde fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırmanıza yardımcı olur.

IrfanView temel olarak resim görüntüleme özellikleriyle bilinir. Dosya Menüsünden veya B tuşuna basarak erişilebilen güçlü bir toplu dönüştürme işlevine sahiptir. Ayrıca, IrfanView'de üç ana mod vardır - toplu dönüştürme, toplu yeniden adlandırma veya her ikisi birlikte. Birçok farklı dosya formatına dönüştürebilir ve kaydedebilirsiniz.

Ayrıca, IrfanView, kırpma, yeniden boyutlandırma, DPI, renk, derinlik, filigran, döndürme / çevirme, keskinleştirme veya bulanıklaştırma işlevleriyle resimlerde farklı ayarlamalar yapma imkanı sunar.

3. FastStone Fotoğraf Boyutlandırma Programı

FastStone, birçok görüntü düzenleme aracı sağlayan bir görüntü dönüştürücü ve yeniden adlandırma aracıdır.

Toplu modda, hızlı ve kolay bir şekilde görüntülere metin ve filigranlar ekleyebilir, yeniden adlandırabilir, yeniden boyutlandırabilir, kırpabilir, döndürebilir, renk derinliğini değiştirebilir, metin ekleyebilirsiniz.

JPEG, BMP, GIF, PNG, TIFF ve JPEG2000 görüntü formatını destekler ve birçok başka özellik sunar.

Görüntüleri toplu dönüştürme için son derece güçlü bir araçtır. Ayrıca, dosyaları değiştirmek istemezseniz yeniden adlandırmak için, özel bir toplu yeniden adlandırma işlevine sahiptir. Ayrıca standart sürükle ve bırak işlevine ek olarak kendi dosya tarayıcısına da sahiptir.

 

Daha önce VSO image resizer olarak bilinen bu program, en çok satan resim yeniden boyutlandırma programlarındandır. ObviousIdea Light Image Resizer programı görüntüyü 1'e 1 veya toplu iş modu olarak yeniden boyutlandırır ve dönüştürür. Windows sağ tık menüsünden yerleşik olarak kullanılabilir.

Sadece sağ tıklayıp kolayca kopyalar oluşturabilir veya orijinal HQ fotoğraflarda çalışabilir ve yeniden boyutlandırılan fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Resimlerinizi korumak, filigran eklemek, özel pdf sayfaları oluşturmak, Jpeg'i pdf'e dönüştürmek gibi başka özellikleri de vardır.

Resimleri yeniden boyutlandırabilir ve farklı biçimlere dönüştürebilirsiniz. Çözünürlüğü seçebilir ve orijinali dosyayı yeniden boyutlandırabilir veya bir kopya oluşturabilirsiniz.

Tek tek fotoğraflar üzerinde çalışmanıza olanak sağlar. Yalnızca tek bir tıklamayla toplu yeniden boyutlandırma yoluyla çok sayıda fotoğrafı da düzenleyebilirsiniz. ObviousIdea Photo Resizer dosyalar, alt klasörler ve klasörler üzerinde çalışır. RAW formatlarını destekler. Jpg resimlerinizden PDF dosyaları bile oluşturabilirsiniz.

High Quality Photo Resizer, dijital fotoğrafların toplu olarak yeniden boyutlandırılması için kullanımı kolay bir programdır. Program ile internette yayınlanmak veya arkadaşlarınıza ve ailenize göndermek için yüksek kaliteli küçük fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Birçok dosya formatını destekler: BMP, DIB, EMF, GIF, ICB, JPG, JPEG, PBM, PCD, PCX, PGM, PNG, PPM, PSD, PSP, RLE, SGI, TGA, TIF, TIFF, VDA, VST, WBMP, WMF. Ayrıca, 8 çıktı formatını destekler: JPG, PNG, GIF, BMP, TIF, TGA, WMF, EMF.

Ayrıca 37'ye kadar efekt eklemenizi sağlar (Keskinleştir, Mozaik, Tweak RGB, Renklendir, Sprey, Kabartma, Bulanıklaştırma, Gri Tonlama, Negatif, Yumuşat, Girdap, Döşeme, Rüzgar, Kontrast, Gürültü, Kenar Yumuşatma, Balık Gözü, Kapak Fotoğraflarınız için Yatay, Dikey Çevir vb.) ve fotoğrafları 90 derece sağa veya sola döndürebilir.

High Quality Photo Resizer, fotoğrafların toplu olarak yeniden boyutlandırılması için kullanılabilir.

Ayrıca sitesine giderseniz sayfanın alt kısmında program yüklemeye gerek olmadan online fotoğraf boyutlandırma yapabilirsiniz.

6. Resizeimage.net Programsız Fotoğraf Boyutlandırma Sitesi

Resizeimage.net, web'deki en iyi ücretsiz çevrimiçi görüntü boyutlandırıcı. Resimlerinizi kırpın, yeniden boyutlandırın ve optimize etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Herhangi bir görüntüyü belirlediğiniz tam piksel veya orana göre kırpın ve yeniden boyutlandırın ve ücretsiz olarak resmin kalitesini kaybetmeden fotoğraf boyutunu önemli ölçüde azaltın.

30 MB ve 10 MP dosya sınırını aşan GIF’leri yükleyemez, düzenleyemez veya yeniden boyutlandıramazsınız.

7. Reduce Images Online Fotoğraf Boyutlandırma

Reduce Images, görüntüleri yeniden boyutlandırmanıza izin veren online bir resim boyutlandırıcıdır. Yeni resim boyutunu ve kalitesini seçerek çevrimiçi olarak GIF, JPG, PNG veya BMP resimlerini yeniden boyutlandırabilir veya fotoğrafları küçültebilirsiniz.

Böylece, web sitelerine kolayca yüklenebilen, e-postayla gönderilebilen veya arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşılabilen daha küçük boyutlu görüntüler elde edersiniz.

Üstelik kullanımı kolaydır. Ayrıca, kullanımı tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, birçok görüntüyü yeniden boyutlandırmanız gerekiyorsa, premium bir plan da vardır.

8. PicResize Çevrimiçi Fotoğraf Boyutlandırma

PicResize'de, resimlerinizi ücretsiz ve programsız bir şekilde kırpabilir, yeniden boyutlandırabilir ve düzenleyebilirsiniz. İnternetteki en hızlı resim düzenleme araçlarından biridir.

Toplu yeniden boyutlandırma sağlar. Aynı zamanda kullanımı çok kolay.

Simple Image Resizer, en iyi ücretsiz çevrimiçi fotoğraf boyutlandırma sitelerinden biridir. Resimlerinizin kalitesini değiştirmeden yeniden boyutlandırır. Böylece, Simple Image Resizer ile, görüntüleri çevrimiçi olarak yeniden boyutlandırdığınızda fotoğraf kalitesinden ödün vermek zorunda kalmazsınız.

Üstelik kullanımı kolaydır. Bilgisayarınıza başka bir yazılım yüklemeniz gerekmez. Yeniden boyutlandırmak istediğiniz görüntüleri yüklemeniz yeterli. PNG, GIF, BMP, JPG ve JPEG gibi dosya formatlarını destekler.

ImageResize, görüntüleri kırpmanıza ve yeniden boyutlandırmanıza izin veren online bir resim boyutlandırma aracıdır. Kullanımı basittir. Fotoğraflarınızı piksel cinsinden tam bir boyuta veya orijinal fotoğrafınızın yüzdesi olarak yeniden boyutlandırır.

Görüntü yeniden boyutlandırma, kırpma, döndürme ve çevirme gibi görüntü düzenleme işlevlerini destekler. Hem basit hem de hızlı. Sunucu yükünden bağımsız olarak görüntüleri hızla yeniden boyutlandırır.

Sitede fotoğraf boyutlandırma tamamen ücretsizdir. Güvenlik ve gizlilik nedenleriyle resimleriniz düzenlemeden sonra silinir. Süper hızlı, kullanımı kolay ve mobil uyumludur. Resimlerinizi forumlarda, sosyal medyada, bloglarda veya profil fotoğraflarında kullanmak istediğinizde çok faydalı bir araçtır. Ayrıca toplu görüntü boyutlandırma özelliği de vardır.

0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın