Image by Freepik

M. Raif İnan: ‘‘Enerji Depolama Çözümlerine Yatırım Yapacağız!’’

M. Raif İnan, yeni enerji yatırımı haberini verdi! Enerji depolama çözümlerine yatırım yapacaklarını açıklayan M. Raif İnan, Artıbir Enerji bünyesinde Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de 3 rüzgar enerjisi santraline, Antalya’da ise 1 güneş enerjisi santraline sahip olduklarını açıkladı. Yeni enerji yatırımlarının müjdesini veren İnan: ‘Yaklaşık 2 yıllık dönemde 6 MW’lik ilave güç eklememiz söz konusu.’’ dedi.

M. Raif İnan, Artıbir Enerji bünyesinde yapacakları yatırımın haberini vererek mevcut rüzgar santrallerine ilave türbinler ekleneceğini açıkladı. Bu alanda yeni projelerinin olduğunun altını çizen İnan, rüzgar ve güneşten elde edilen enerjinin önemini vurgulayarak her geçen gün gelişen ve değişen dünya şartlarında enerji santrallerine olan ilginin artış gösterdiğine de dikkat çekti.

M. Raif İnan Yeni Yatırım ve Ortaklıklara Açık Olduklarını Açıkladı

Depolanabilir enerji yatırımı gerçekleştireceklerini açıklayan İnan, bu alandaki gelişmeleri takip ettiklerini bildirdi. Güneş ve rüzgardan elde edilen enerjinin her geçen gün artış gösterdiğini dile getiren İnan, Artıbir Enerji’nin portföyünü genişleteceklerini açıkladı. İlave güçler kullanarak daha fazla enerji üretimini destekleyeceklerini bildiren İnan, 2 yıl içerisinde 6 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirebileceklerini, bu yatırım ile birlikte Türkiye’nin elektrik enerjisi ihtiyacını sürdürebilir enerji kaynaklarından karşılamaya çalışacaklarını açıkladı. M. Raif İnan, iş birliği, yatırım ortaklığı ve şirket satın almalarına da açık olduklarını bildirerek sürdürülebilir bir gelecek için çaba gösterdiklerini dile getiriyor.

M. Raif İnan’dan Enerji Yatırımı Açıklaması: ‘’6 milyon dolarlık ilave yatırımlarımız söz konusu!’’

Yeni yatırım haberi ile gündeme gelen İnan, depolanabilir enerjinin önemine dikkat çekerek, bu alandaki düşüncelerini “Yaklaşık 2 yıllık dönemde 6 MW’lik ilave güç eklememiz söz konusu. Bir yandan da hem rüzgar santrallerimizde hem de güneş santralimizde hibrit dediğimiz ikinci kaynağın devreye alınması veya depolama çözümleriyle kurulu gücü arttırmak üzere mevcut gücü en etkin şekilde kullanmak için bazı yatırımlara hazırlanıyoruz. Toplam 115 MW’lik kurulu gücümüz için yaklaşık 150 milyon dolarlık bir yatırım hamlesi gerçekleştirdik. Yeni yatırımlarda da üç ayrı lokasyondaki rüzgar santralimizden her birine 6 milyon dolarlık ilave yatırımlarımız söz konusu. Hem bizim gibi yatırımcılar hem de sektör için 2023-2024 döneminden itibaren hayatımızın gerçeği haline gelecek depolama yatırımları en önemli gündem maddelerimizden birisi. Yenilenebilir enerji kaynaklarının çevreci, yerli ve milli olmasının yanı sıra depolanabilir olması da büyük önem taşıyor. Ülkemizin elektrik ihtiyacını çözerken bunu olabilecek maximum seviyede sürdürülebilir bir şekilde sağlayabilmek depolama çözümlerinin geliştirmesine bağlı. Depolama çözümlerini devreye almak için iş birlikleri, ortaklıklar veya şirket satın almalarına sıcak bakıyoruz.” sözleri ile ifade etti.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın