Ogznet.com
Dijital Çalışmalarınızı Sergilemek için 9 Portföy Sitesi Paylaş:
Image by Coffee Bean from Pixabay

Dijital Çalışmalarınızı Sergilemek için 9 Portföy Sitesi

Grafik tasarım, illüstrasyon veya web tasarımı gibi dijital alanlarda çalışıyorsanız, çalışmalarınızı sergilemek ve işlerinizi büyütmek için online bir portföy şarttır. Kendi portfolyo web sitenizi kurabilirsiniz. Ancak daha geniş bir kitlede potansiyel müşterilere ulaşmak için topluluk tabanlı birçok portfolyo web sitesinden birini kullanmanız önerilir. Topluluk portföy sitesinin bir parçası olmak, çalışmanız hakkında geri bildirim almanıza, diğer kişilerle bağlantı kurmanıza ve online olarak daha fazla gösterimden yararlanmanıza olanak tanır.

Bu yazının içeriği: Kapat

Bu portfolyo sitelerinin birçoğu ücretsizdir. Böylece kendi sitenizi kurmak için zaman ve para harcamazsınız.

Bu portfolyo sitelerinin size bir hizmet sağladığını ve odak noktasının topluluğun gelişimi üzerine olduğunu unutmayın. Bu, siteyi sadece zamandan ve paradan tasarruf etmek için kullanmak yerine, etkileşimde bulunmanız ve mümkün olduğunca geri bildirimde bulunmanız gerektiği anlamına gelir.

Bir şahıs olarak portfolyo hazırlıyorsanız, iletişim bilgilerinizi ve web sitenize bir bağlantı verin. Topluluk portfolyo siteleri, ilgili kişileri bulmanın güzel bir yoludur, böylece bu bilgileri vererek sizinle iletişim kurmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

Online portfolyo siteleri

DeviantArt

DeviantArt, uzun süredir yayında olan (bu yazı yazıldığı sırada yaklaşık 17 yıl) ve 38 milyondan fazla üyeden oluşan devasa bir topluluğa sahip.

DeviantArt, daha çok sanatçılar için bir portföy sitedir. Sanat eseri fotoğrafçılık, dijital sanat, geleneksel sanat, zanaatkarlar ve edebiyat gibi kategorilere ayrılmıştır ve her kategorinin birkaç farklı alt kategorisi vardır.

DeviantArt üyeleri en sevdikleri parçaları koleksiyonlara ekleyerek en iyi sanat eserlerinin bulunmasını kolaylaştırır. Ayrıca, seçilen parçaların her gün ön sayfada sergilemek üzere seçildiği bir alan da vardır.

DeviantArt'a katılmak tamamen ücretsizdir, ancak isterseniz canlı bildirimler, indirimler ve reklamsız bir site gibi birkaç avantaj sunan ve ayrıca siteyi destekleme fırsatı sunan yıllık bir ücret karşılığında "Core" üye olmayı seçebilirsiniz.

Behance

Adobe'nin sahibi olduğu Behance, profesyonel tasarımcılar için dünya çapında en büyük ağlardan biridir ve yeni serbest çalışanlardan sanat okullarına, büyük çok uluslu ajanslara kadar herkes tarafından çalışmalarını sergilemek için kullanılmaktadır.

Çalışmalar; illüstrasyon, grafik tasarım, moda, endüstriyel tasarım, fotoğraf ve web tasarımı dahil olmak üzere bir dizi yaratıcı alanda kategorize edilmiştir. Bu alanlara ayrılmış küratörlü galerileri görüntüleyerek veya kullanılan araçlar ve renk gibi ölçütlere göre arayarak ve filtreleyerek projelere göz atabilirsiniz.

Behance projeleri 83 milyona yaklaştı ve trafik açısından kesinlikle en popüler portföy sitelerinden biri olduğunu kanıtlıyor.

Behance tüm kullanıcılar için ücretsizdir ve yüklenebilecek proje veya resim sayısında bir sınırlama yoktur.

Carbonmade

Carbonmade, insanların kendi portföylerini oluşturmalarını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuş online bir portföy sitesidir. Site, önceden hazırlanmış temalar arasından oluşturulmuş ve özelleştirme araçlarıyla düzenlenmiş 1.000.000'dan fazla portföy barındırmaktadır.

Carbonmade ayrıca “yetenek havuzu” na ev sahipliği yaparak tasarımcı arayanların, bu kişileri bulmasını kolaylaştırıyor. Projeler türe göre (reklam, karakter tasarımı, konsept sanatı, moda tasarımı, logo tasarımı, illüstrasyon, web tasarımı ve daha fazlası) taranabilir veya yer veya anahtar kelimeye göre aranabilir.

Carbonmade'e katılmak ücretlidir.

4. Cargo

Cargo

Cargo, tüm yeni üyelerin başvuruda bulunduktan sonra siteye katılmadan önce denetlenmeleri nedeniyle diğer portföy sitelerinden bazılarından biraz daha özel hissetirmeyi başarıyor. Başka bir üye sizi davet ederse size üyelik de verilebilir.

Sitenin ana sayfasında çeşitli galeriler yer alır ve favori siteler ve öne çıkan sanatçılar için ayrı bir küratörlük bölümü bulunur. Üyeler, sitedeki diğer kullanıcıları takip etmek ve onlarla etkileşim kurmak için bir ağ oluşturabilir.

Cargo, projelerinizi ve tümleşik ses ve video oynatıcıları yüklemek için bulut depolama ile galerinizi özelleştirmek için bir içerik yönetim sistemi içerir.

Cargo üyeliği ücretsiz veya ücretli bir plan olarak mevcuttur. Ücretsiz plan, portföyünüzü 100MB görüntü depolama ile 12 proje ve 3 sayfa ile sınırlar.

Dribble

Dribble, tasarımcıların şu anda ne üzerinde çalıştıklarını göstermeleri için oluşturulmuş bir sitedir.

Ana sayfada gösterilen, en son görüntülenen, en çok görüntülenen ve en çok yorum yapılanlara göre sıralanabilen bir dizi çalışma var. Galeriler ayrıca, “Debuts”, “Team Shots”, “Playoffs” ve “Ribaunds” gibi oldukça kafa karıştırıcı bir basketbol analojileri seti kullanılarak da listelenebilir.

Tasarımcı arayanlar konuma, becerilere ve kullanılabilirliğe göre arama yapabilir. Ayrıca aktif olarak iş arayan tasarımcılar için bir iş panosu bölümü var.

Cargo gibi, tasarımcılar da Dribble'da topluluğa katılabilmeleri için davet edilmelidir. Dribble temel hesapları ücretsizdir ve Pro hesapları tasarımcı arayanlara daha fazla odaklanmış gibi görünmektedir.

Coroflot

Coroflot, site üyelerinden gelen işlerin yanı sıra dünya çapında birçok şirket tarafından yaratıcı yetenekleri işe almak için kullanılır. Tüm üyeler en az üç mevcut çalışma örneğiyle siteye katılmak için bir başvuru sürecinden geçmelidir.

Coroflot'un sunduğu sınırsız ücretsiz portföy ve iş uyarılarının yanı sıra, dünyanın farklı yerlerindeki çeşitli yaratıcı kariyerlere yönelik gerçek zamanlı istatistikler içeren bir ücret kılavuzu da yayınlıyorlar.

Flickr

Flickr, Instagram gibi diğer görüntü tabanlı sosyal ağların yükselişi ile son yıllarda biraz modası geçmiş, ancak fotoğrafçıların çalışmalarını sergilemesi ve başkalarıyla bağlantı kurması ve tüm dünyadaki üyelerden 13 milyardan fazla fotoğrafı barındırması için hala popüler bir araçtır.

Flickr, fotoğraflarınızı paylaşmak ve geniş bir yaratıcı insan topluluğuna katılmak için harika bir yerdir. Üyelik ücretsizdir ve 1.000 GB'lık şaşırtıcı bir depolama alanına sahip olursunuz, ancak gelişmiş istatistikler, reklamsız tarama ve Adobe Creative Cloud'da % 20 indirim gibi ekstra özellikler için Pro hesabına yükseltme seçeneği vardır.

8. Krop

Krop

Krop hem portföy oluşturucu hem de aranabilir yaratıcı işler veritabanı sağlar.

İşverenler ayrıca Krop özgeçmiş veritabanına erişebilir ve bu da siteye kayıtlı tasarımcıları ve yaratıcı yetenekleri bulmalarını ve iletişim kurmalarını sağlar. Bununla birlikte, yalnızca bir abonelik satın alan işletmelerin portföyünüzü arayabileceğini söylemek lazım, bu nedenle diğer sitelerden bazıları kadar tanıtım amaçlı bir araç olması mümkün değildir.

Portfoliopen

Portfoliopen, tasarımcılar, sanatçılar ve fotoğrafçılar için online bir portföy oluşturmanın sorunsuz bir yolunu sunar.

Sitede şu anda 50.000'e yakın portföy ve daha fazla sanat eseri vardır. En çok oy alan sanat eserleri ve tasarımcılar, düzenli olarak değişen bir özellik portföyü ile birlikte ana sayfada yer alır.

10 sanat eseri ve 10 MB depolama alanı ile sınırlı ücretsiz bir temel hesap sunar.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz