Masa Başında Egzersiz Yapmanızı Sağlayacak 7 Egzersiz Uygulaması

Kısa süreli bir egzersiz, bütün gün bilgisayar başında oturmanın vücuda olan etkilerini telafi etmese de, düzenli olarak egzersiz yapmak bunu hafifletebilir! İşte size yardımcı olacak bazı masa başı egzersiz uygulamaları.

Bütün gün masa başında çalışmak genel sağlığınıza zarar verir. Uzun süre oturmak “oturma hastalıkları” ile ilişkilendirilmiştir. Bu hastalıklar obezite, kronik eklem ağrısı, boyun tutulması, omuz ağrısı, anksiyete, depresyon, varisli damarlar, diyabet ve kalp hastalığını içerir.

Bu hastalıklardan herhangi birini önlemek için masa başında egzersiz yapmalısınız. Bu makalede, iş yerinde daha aktif olmanıza yardımcı olabilecek masa başında oturanlar için egzersiz uygulamalarını listeleyeceğiz.

1. Office Workout

Office Workout uygulaması, masa başında çalışırken kilonuzu korumanızı ve sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olur. İdeal olarak, bu uygulama 8 saatlik bir iş gününü baz alarak esneme egzersizlerini kapsar. Egzersizler herhangi bir özel ekipman gerektirmez. Sadece sen, bir sandalye ve bir masa yeterlidir.

Ek olarak, uygulama çalışırken gözlerinize, sırtınıza, duruşunuza, göbek yağınıza ve stres düzeyinize nasıl bakacağınız konusunda ipuçları sunar. Bir Pomodoro zamanlayıcısı olarak, geri sayım sayacını 25 dakikaya ayarlayabilir (çalışırken) ve beş dakika ara verebilirsiniz (ofis egzersizleriniz sırasında). Mola vermenizi ve egzersizlerinizi yapmanızı hatırlatmak için hatırlatıcı sizi uyaracaktır. Hatta su içmeniz için hatırlatıcılar da bulunur.

2. 100 Office Workouts

100 Office Workouts uygulaması, işyeri koşulları için özel olarak tasarlanmış, ekipmansız, resimli, izlemesi kolay rutinlerden oluşan bir koleksiyon olup, çalışma sırasında mevcut zaman ve alan ne olursa olsun ve ofis kıyafeti ne olursa olsun egzersiz yapmanıza olanak tanır.

Bu uygulama, egzersiz yapmak için herhangi bir özel ekipmana ihtiyaç duymayan 100'den fazla ofis egzersizine sahiptir. Antrenmanlar iyi bir şekilde resmedilmiştir ve bunları kolayca takip edebilirsiniz. Egzersizlerin altında, çalışmak istediğiniz dakika sayısını ayarlayabileceğiniz bir zamanlayıcı da bulunmaktadır.

Uygulamadaki egzersizler arasında sandalye ile yapılan çalışmalar, 60 saniyelik egzersiz devreleri, öğle yemeği molası antrenmanları, terletmeyen kardiyo, ağrı ve gerginlik giderme, adım adım mikro egzersizler, stres azaltma, yalnızca üst vücut antrenmanları, masa düzeni düzeltmesi için esneme ve ofis yogası.

Uygulamanın dezavantajı, Pomodoro zamanlayıcı gibi bir hatırlatıcıya sahip olmamasıdır. Bu yüzden ne zaman çalışacağınız ve egzersizleri ne zaman yapacağınız konusunda kendinize bir zamanlayıcı ayarlamalısınız. Ayrıca, animasyonlu egzersiz harekerlerini takip etmeyi daha kolay buluyorsanız, çizimler o kadar motive edici olmayabilir. Son olarak, egzersizleri kendiniz seçmelisiniz.

3. 5 Ofis Egzersizi

Adından da anlaşılacağı gibi, 5 Ofis Egzersizi uygulamasında 5 ofis çalışması vardır. Boyun esnetmeleri, omuz yükseltme, yan bükme, göz yuvarlama ve ileri bükmeyi içerir. Alıştırmalar animasyonlu, takip etmesi kolay ve ne zaman yapılacağına dair hatırlatıcılar var.

Egzersizler ayrıca kolay, normal ve zor olmak üzere üç zorluk seviyesinde gruplandırılmıştır. Böylece, fitness seviyenize bağlı olarak tercih ettiğiniz yoğunluğu seçebilirsiniz. Uygulama bir antrenman günlüğü ile birlikte geldiğinden, ne kadar antrenman yaptığınızı da kaydedebilirsiniz.

Ofiste biraz yogaya ne dersiniz? Office Yoga uygulaması size yardımcı olabilir. Farklı fitness seviyeleri için özel olarak hazırlanmış, takip etmesi kolay ve masanızda yapabileceğiniz yoga egzersizleri vardır. Kolay, orta ve zor gibi seviyeler var.

 

Uygulama ayrıca BMI'nizi hesaplamak ve kilo verip vermemeniz gerektiğini görmek için kullanabileceğiniz bir BMI hesaplayıcısına da sahiptir. Ayrıca gün içinde yaptığınız egzersizleri girdiğiniz bir fitness günlüğü de bulunmaktadır.

Günde 7 dakikanızı egzersiz yapmaya ayıracak vaktiniz var mı? Büyük ihtimalle vardır. Bu uygulama, herkesin günde 7 dakika ayırıp egzersiz yapabileceği önermesine dayanmaktadır. 7 dakikalık egzersiz, egzersizinizin her dakikasından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur ve egzersizleri yapmak için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yoktur. Tek ihtiyacınız olan vücut ağırlığınız, bir sandalye ve bir duvar.

Antrenmandaki bazı egzersizler arasında zıplama, duvara yaslanma, şınav, karın crunch, bir sandalyeye çıkma, squat, yerinde koşma ve şınav gibi egzesizler yer alır. Bu egzersizler üst vücut, alt vücut ve çekirdek bölge üzerinde çalışır.

Masanızda 7 dakikalık antrenmana katılabilir ve hızlı bir fiziksel aktivite yapabilirsiniz. Ancak, bu egzersiz programının 7 dakikalık bir antrenmanı yoğunlaştırdığını unutmayın. Bu nedenle çok yorucu olacaktır.

6. StretchIt

StretchIt uygulaması, esnekliğinizi artırmanıza ve geliştirmenize yardımcı olmaya adanmış bir uygulamadır. Uygulama, her beceri düzeyine hitap eden esneme hareketlerine sahiptir ve bunları çalışma masanızda kolayca yapabilirsiniz. Videolar 15, 30 ve 45 dakikadır, böylece zamanınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

StretchIt, uygulamada esneme hedeflerinizi planlamanızı ve üzerinde çalışmanızı kolaylaştıran hatırlatıcılara sahiptir. Ayrıca öncesi ve sonrası fotoğraflarını çekip ilerlemenizi görebileceğiniz bir özelliği de var. Ek olarak, esneme derslerini indirebilir ve internet bağlantınız olmadığında pratik yapabilirsiniz. Uygulama, 7 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın