Ogznet.com

Mac için en iyi mail uygulaması

Mac kullanan çoğu çalışan için mail, iş akışında kritik bir rol oynar. Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı karşılayan verimli bir mail programı kullanmak önemlidir. İşte burada Mac için en iyi mail uygulamaları var.

Bu Mac mail programları ile iş akışınızda mesajlaşma yönünden verimliliğiniz artacaktır.

1. Spark

Spark ile akıllı e-posta önceliklendirme ve en gelişmiş e-posta araçları hizmetinizde. Bu popüler Mac mail programı, maillerinizi Kişisel ve Bültenler gibi çeşitli bölümlerde gruplandırır, böylece gelen mailleri önem derecelerine göre kolayca gözden geçirebilirsiniz. Daha da önemlisi, gelen kutunuzda yüzlerce mail olsa bile program dağınık olmayan temiz bir görünüme sahiptir.

Spark - platformlar arası mail programı

Spark, iş arkadaşlarınızla e-posta oluşturmanıza, tartışmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. Profesyonel e-postalar oluşturmak için gerçek zamanlı düzenleyici kullanarak ekip arkadaşlarınızla işbirliği yapın. Ekip arkadaşlarını gerçek zamanlı olarak e-posta oluşturmaya davet edin. Meslektaşlarınızla konuşmak, soru sormak ve e-posta hakkında geri bildirim vermek için gerçek zamanlı düzenleyici ve yan sohbeti kullanın.

İsterseniz, Spark'ı isteklerinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Birçok özelliğinden dolayı tasarımı çok mu zor buluyorsunuz? Bazılarını kapatın. Belirli bir kenar çubuğunu işe yaramaz bulursanız, gizleyin.

2. Airmail 3

Airmail 3, hızlı performans ve sezgisel etkileşime sahip yeni bir Mac mail programıdır. AirMail'i, Apple Mail'in daha özelleştirilebilir ve sorunsuz bir versiyonu olarak tanımlayabilirsiniz. Uygulama, tüm mail hesaplarınızı tek bir çatı altında size sunuyor.

Airmail 3 - iOS, macOS ve watchOS için mail programı

iCloud, MS Exchange, Gmail, Google Uygulamaları, IMAP, POP3, Yahoo!, AOL, Outlook.com ve Live.com mail hesaplarınız ve uygulamalar için destek sunar.

AirMail, yanıt gerektiren önemli mesajların sekmelerini saklayabilmeniz için e-postaları yapılacaklar ve notlara dönüştürmenize olanak tanır. Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama platformlarından doğrudan dosya ekleyebilirsiniz. Ayrıca Airmail'i mobil benzeri dikey bir pencereye çeken minimal bir mod da bulacaksınız.

Uygulama, e-postaları erteleme, klavye kısayolları ve çevrimdışı erişim de dahil olmak üzere neredeyse tüm önemli özellikleri barındırır.

3. Spike

 • Kişisel kullanım için ücretsiz - indir
Spike - Mac mail programı

Spike, konuşma balonları tekniği üzerine kurulu bir Mac mail programıdır. Yani gelen kutunuzu anlık mesajlaşma uygulamasına benzer bir şeye dönüştürür. Burada sohbet edin, ortak çalışın ve takviminizi yönetin. Tüm bunları tek bir uygulamadan yapın.

Spike, e-posta ve mesajlaşmanın mükemmel bir karışımıdır. Geleneksel e-postanın gereksiz kısımlarını ortadan kaldırır ve zaman kazandırır.

Spike, tıpkı bir mesajlaşma uygulamasında yaptığınız gibi sohbet etmenizi sağlar. Başlıklara, imzalara veya sonsuz mesaj dizilerine gerek yoktur. Yığılmayı temizler. Mailleşmek daha kolay. Gerçek konuşmayı iletişiminizin merkezine koyar.

Spike, 100.000'den az iletiye sahip kişisel hesaplar için ücretsizdir. İşletmeler için, uygulama kullanıcı başına aylık bir ücret ile gelir.

4. Canary Mail

Canary Mail programında güvenlik en önemli önceliktir. "Modern mail uygulamaları güvenlik veya özelliklerden ödün verir ancak Canary Mail bunlardan değildir" mottosuyla çalışır.

En önemli bilgileriniz mail yoluyla paylaşılır, bu yüzden uygulama uçtan uca şifreleme desteği sağlıyor. Bu, yalnızca sizin ve iletişim kurduğunuz kişinin gönderilenleri okuyabilmesi anlamına gelir ve aradaki hiç kimse hizmet sağlayıcınız bile okuyamaz. Ve tüm bunlar otomatik olarak gerçekleşir: E-postalarınızı korumak için ayarları açmanıza veya özel gizli anahtarlar kurmanıza gerek yoktur. Ancak, bunun çalışabilmesi için alıcının da bir Canary Mail kullanıcısı olması gerekir. Olmayanlara normal olarak şifrelenmemiş e-postalar gönderebilirsiniz.

Odaklanmış Gelen Kutusu
Canary Mail hangi e-postaların sizin için önemli olduğunu öğrenir ve kolay erişim için bunları vurgular. Akıllı tipografi geliştirmeleri en iyi okunabilirliği sağlar.

Akıllı Filtreler
Okunmamış e-postaları veya ekli e-postaları hızlı bir şekilde filtreleyin. Cevaplanmamış filtre aracılığıyla yanıtlamayı atlayıp atlamadığınızı kontrol edin. Gmail kullanıcıları Gelen Kutusu sekmelerine / kategorilerine de erişebilir!

Gereksiz Temizleyici
Canary'nin uyarlanabilir algoritmaları hangi e-postaların önemsiz olduğunu öğrenir. Sihirli değnek üzerine dokunun ve istenmeyen e-postaları otomatik olarak bulmak, seçmek ve silmek için kaydırın.

5. Microsoft Outlook

Kişisel bir Microsoft 365 aboneliğiniz varsa veya bunu iş için kullanıyorsanız, zaten Mac sürümü de dahil olmak üzere Microsoft Outlook'a sahipsiniz. Microsoft Outlook ile Microsoft hesapları, Gmail, iCloud ve Yahoo! Mail ve standart IMAP ve POP3 e-posta adreslerindeki mailleri kontrol edebilirsiniz.

Outlook, yıllar içinde bazı yeni özellikler ekledi. Odaklanmış Gelen Kutusu bunlardan biridir: Outlook'un önemli olarak algıladığı tüm e-postaları Odaklanmış sekmesine yerleştirerek gelen kutunuzu iki sekmeye ayırır. Twitter benzeri @mentions, Outlook'un e-posta adreslerini Kime: alanına otomatik olarak eklemesiyle kişileri etiketlemenize olanak tanır; İletileri arşivleme veya silme gibi şeyler yapmak için özelleştirilebilir iki parmakla kaydırma hareketlerini bile kullanabilirsiniz.

Çoğu Microsoft Office markalı ürün gibi, Outlook da posta şablonları için mükemmel destek içerir. Microsoft'un içerdiği şablonları kullanın veya kendi şablonlarınızı tasarlayın. Ve son birkaç yılda ortaya çıkan modern e-posta özelliklerinin çoğu da Microsoft'un gözünden kaçmadı: takip hatırlatıcıları, gecikmeli gönderme, e-posta planlaması ve SVG grafik desteği bunlardan birkaçıdır.

Outlook tüm bu posta özelliklerinin yanı sıra bir takvim, sohbet, görev yöneticisi ve not sunar. Doğrudan Outlook'ta bile Microsoft 365 grupları oluşturabilirsiniz.

6. Mailspring

Mailspring - Mac, Linux ve Windows için en iyi posta istemcisi.

Mailspring, bu listedeki ilk açık kaynaklı uygulamadır ve bu, bazı insanların indirmesi için yeterli bir nedendir, ancak burada beğenilecek tek şey bu değildir. Bu, birden fazla hesap kurmayı kolaylaştıran hızlı ve işlevsel bir mail programıdır. Gmail, Office 365, Yahoo! Mail, iCloud, Fastmail ve daha fazlası gibi Mailspring, hemen hemen her e-posta hizmetini destekler.

Hesaplarınızı kurun ve yerel mesaj önbelleği sayesinde e-posta listenize hızlıca göz atın veya arama yapın. Arama özelliği, gönderene ve tarihe göre filtreleme desteğiyle gelir. Neredeyse Gmail kadar hızlı arama yapan tek istemcidir. Özel temalardan eklentilere kadar pek çok özelleştirme seçeneği de vardır. Gmail, Apple Mail veya Outlook klavye kısayolları arasında seçim yapabilir veya kendinizinkini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca belirli gönderenlerden gelen e-postaları doğrudan bir klasöre göndermek veya anahtar sözcüklere göre filtrelemek gibi şeyler yapmak için kurallar oluşturmanıza olanak tanıyan basit bir otomasyon sistemi bile var.

Burada beğenilecek çok şey var, özellikle ücretsiz sürümde. Ödeme yapan kullanıcılar, bazı iyileştirmeler, okundu bilgileri, iletişim bilgileri ve sosyal medya bağlantıları içeren bir kenar çubuğu ve hatta bağlantı izleme elde eder.

7. Thunderbird

Mozilla Thunderbird, açık kaynaklı, platformlar arası bir mail programıdır. Hesap ayarlamak için kullanımı kolay sihirbaz sağlayan en iyi Mac mail uygulamalarından biridir. Bu yazılım, e-postayı istediğiniz gibi kişiselleştirmenize yardımcı olur.

 • Kişileri adres defterinize hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz.
 • Bir e-posta göndermeden önce eklenmesi için bir hatırlatma sağlar.
 • Postaları yeni iletilere, kişilere ve etiketlere göre filtreleyebilirsiniz.
 • Ekin kendisi yerine postanızdaki büyük dosyaların bağlantısını paylaşabilirsiniz.
 • Kredi kartı bilgileri, şifreler vb. gibi hassas bilgileri elde etmenin bir yöntemi olan kimlik avına karşı koruma sağlar.
 • Arşiv, gelen kutusu veya gönderilenler klasörünü birleştirerek birden çok e-posta hesabını yönetebilirsiniz.
 • GNOME 3 ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir
 • POP, POP3, IMAP, SMTP ve SSL/TLS gibi protokolü destekler
 • Gelen kutusu yönetimi için Etiketler ve filtreler sağlar
 • Mozilla Thunderbird, verilerinizi AES 256-bit ve PGP şifreleme kullanarak korur
 • 4 GB depolama alanı sunar
 • Gmail, Outlook, GMX Mail ve Yahoo gibi tüm büyük e-posta hizmetleriyle çalışır
Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz