Ogznet.com
Seyahat ve Gezi Rehberi

İzmir’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

22 Temmuz 2022 ogz 26 0
Okunma süresi: 1 dk, 55 sn
İzmir’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler
Photo by Mert Kahveci on Unsplash

İzmir’i keşfe çıkmaya hazırlanıyorsanız sizler için hazırladığımız listeye hemen göz atın. Gezilmesi gereken yerleri bir de buradan öğrenin!

  • Kemeraltı Çarşısı

Tarihi Kemeraltı Çarşısı, otantik görünümü ve halen canlı bir ticaret merkezi olmasıyla ön plana çıkan yerlerden biridir. İzmir’in kozmopolit yapısını bu çarşıda net bir şekilde hissedebilirsiniz. Sadece yerli değil yabancı turistlerin de adeta akın ettiği bu tarihi çarşıda zamanın nasıl akıp gittiğini siz de anlayamayacaksınız.

  • Konak Meydanı

Kentin en önemli meydanlarından biri olan ve pek çok bölgeye ulaşımın kolaylıkla sağlandığı Konak Meydanı da görmeniz gereken yerler listemizde mevcut. Konak Meydanı’na gittiğinizde tarihi Saat Kulesi’ni, Konak Yalı Cami’yi ve tarihi Hükümet Konağı’nı da gezme şansınız olacak. Bu arada Kemeraltı Çarşısı ile Konak Meydanı’nın birbirine son derece yakın olduğu bilgisini de aktaralım.

  • Tarihi Asansör

İki cadde arasındaki geçişi kolaylaştırmak için 1900 yılında inşa edilen Tarihi Asansör, mimari yapısıyla ve muhteşem bir manzaraya sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Ücretsiz olarak gezilebilen Tarihi Asansör, 58 metre yüksekliğe sahip! Tepe bölümü kubbe şeklinde inşa edilen bu yapının da Konak Meydanı’na gayet yakın bir mesafede yer aldığını belirtmek isteriz.

  • Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi

Bornova’da yer alan Botanik Bahçesi, ziraat fakültesi öğrencileri tarafından kuruldu ve günümüzde halen öğrenciler tarafından yaşatılıyor. Bu bahçeyi özel kılan unsur ise Türkiye’de her bitkiden bir örneğin bulunuyor olmasıdır. Eğer ‘ülkemizde hangi bitkiler yetişiyor’ diye merak ediyorsanız yanıtı bizzat gözleriniz ile görmek için Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi’ne gidebilirsiniz. Bitkilerin yaydığı muhteşem kokuyu uzun süre unutamayacaksınız.

  • Karagöl

Kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız ve kendinizi doğanın kollarına bırakmak isterseniz Karagöl’e de uğrayın. Tabiatı ile sizi de kendine hayran bırakacak olan Karagöl, kentin kaosundan ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin ortak mekanı haline geldi. Eğer kısa sürede buraya ulaşmak isterseniz İzmir havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Yolcu360.com adresine tıklayın ve size uygun bir aracı en düşük fiyatla kiralayın. Aracınızı İzmir’i iner inmez havalimanından teslim alın. Sonrasında da bu güzide kenti keşfetmeye başlayın.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz