iTunes veya iCloud olmadan iPhone nasıl yedeklenir?

iTunes veya iCloud olmadan iPhone nasıl yedeklenir?

iTunes veya iCloud olmadan iPhone nasıl yedeklenir?

iPhone'unuzu yedeklemek çok önemlidir, ancak iTunes ve iCloud ile yedekleme çok yavaş olabiliyor ve kısmi yedeklemeler gerçekleştirmenize izin veriyor. Alternatif bir iPhone yedekleme aracı arıyorsanız doğru yerdesiniz.

iPhone'unuz, fotoğraflar, mesajlar, sağlık verileri, iş bağlantıları, e-postalar ve belgelere kadar önemli ve yeri doldurulamaz verilerle doludur; zahmetle indirilmiş düzinelerce uygulamadan ve oyundan ve yüzlerce şarkıdan bahsetmiyorum bile. Ve yedekleme yapmadığınızı varsayarsak, telefonunuz çalınırsa veya bozulursa (ki bu oldukça sık rastlanan bir durumdur) veya Apple'ın normal iOS güncellemelerinden birinde arıza çıkması durumunda veriler kaybolur.

iPhone'unuzun içeriğini (ve aynı zamanda iPad'inizi de) güvenli bir dış aygıta, buluta veya Mac veya PC'ye yedekleyerek saklamak çok daha iyidir. Böylece verilerinizi bir şekilde kaybederseniz kolayca geri yükleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda her şeyi sıfırdan ayarlamak zorunda kalmadan yeni bir cihaza geçişi kolaylaştırır.

Bununla birlikte, bu mantıklı ve görünüşte basit tavsiyenin bazen söylenenden daha kolay olduğu söylenebilir. Birçok iPhone sahibi cihazlarını nadiren yedekliyor veya hiç yedeklemiyor.  

iTunes ve iCloud'a Yedeklemenin Zorlukları

Apple'ın iki yedekleme seçeneği vardır ve bunalrın biri yerel, diğeri bulut için olan iTunes ve iCloud'dur. Her ikisinde de, ​​yedekleme yapmak için insanları alıkoyabilecek eksi yönler vardır.

iTunes, iPhone'un bir masaüstü bilgisayara yedeklenmesini sağlar. Kullanımı ücretsizdir, ancak her zaman kullanıcı dostu değildir. Bu şekilde yedekleme, bilgisayarınız için oldukça fazla alan kaplar ve düşük depolama hafızasına sahip bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bu önemsenmeyecek bir sorun değildir. Ayrıca bu yedekleme iPhone'un tüm verilerini yedekler ve kısmi bir yedekleme için seçenek sunmaz.

iCloud, adından da anlaşılacağı gibi, bulut tabanlıdır ve yedekleme Apple'ın sunucularında depolanır. İntnernet bağlantısı olan herhangi bir yerden verilere erişilebilir. Bu da iTunes'a yedekleme yapmaktan daha kullanışlı olur. Ancak Apple'ın sunucularının hack saldırılarına maruz kalabildiğini ve geçmişte bu tip ihlallerin olduğunu gördük. Basit bir hacker'ın kişisel verilerinize ve fotoğraflarınıza erişme olasılığı her zaman düşüktür.

iCloud üzerinden yedekleme yapmak aynı zamanda sinir bozucu derecede yavaş bir işlem olabilir ve iTunes gibi kısmi yedeklemeler yapamazsınız. Ancak en büyük engel maliyet: Apple her iPhone sahibine iCloud depolaması için ücretsiz sadece 5GB'lık bir depolama alanı için izin veriyor. Ek bir depolama alanına ihtiyaç duyulması halinde aylık ücret ödemeniz gerekir.

İlginizi
çekebilir
iPhone Güncelleme ve Yedekleme Nasıl Yapılır

DearMob iPhone Manager

DearMob iPhone Manager

Apple, kendi yedekleme araçlarını kullanmanızı istiyor ancak başka seçeneklerin de olduğunu bilmeniz gerekir. Burada, iTunes ve iCloud'a göre birçok avantaja sahip olan DearMob iPhone Manager programını inceleyeceğiz.

Tam Yedekleme
Cihazınızın çalınması, kaybolması, hasar görmesi durumunda, tüm iPhone ve iPad verilerinizi Mac veya Windows'a yedekleyin.

Kolayca Geri Yükleme
Yedek kopyalarınızı tam bir geçiş için iPhone ve iPad'e geri yükleyin veya istediğiniz içeriği seçerek yeni iOS aygıtlarına geri yükleyin.

Tamamen güvenli
iOS yedek dosyasını şifrelemek için şifre ayarlayabilirsiniz. Geri yükleme işlemini yalnızca doğru şifre ile başlatabilirsiniz.

DearMob, Apple'ın sunduğu hizmetler dışında bir dizi ek araç sunar. Belki de en büyük avantajı kısmi yani istediğiniz veriyi yedekleme yapabilme yeteneğidir. Bu sayede, fotoğrafları, kişileri, mesajları, müzik ve videoları, mesaj dosyalarını ayrı ayrı yedekleyip geri yükleyebilirsiniz. Buna ek olarak, yazılım çok çeşitli dosya formatlarını destekler ve dönüştürür; örneğin HEIC dosyalarını JPG, ePub TXT, TXT, HTML veya XML olarak yedeklemenizi sağlar. Ayrıca veri kaybı olmadan birden fazla bilgisayara iki yönlü senkronizasyon, hızlı aktarım, seçilen dosyalar için parola koruması ve tek tıklamayla tam yedekleme ve geri yükleme özelliği sunar.

iPhone Tam yedekleme nasıl yapılır

iPhone Manager ile bir bilgisayara iPhone yedeklemesi nasıl yapılır:

  1. iPhone'u, Mac veya PC'ye bir USB kablosu kullanarak bağlayın.
  2. iPhone'da 'Bu Bilgisayara Güven' seçeneğine dokunun.
  3. DearMob iPhone Manager'ı başlatın ve 'Backup' a tıklayın. 
  4. 'Backup Now' a tıklayın. Tam bir iPhone yedekleme dosyası oluşturulur.

Seçilen belli veriler nasıl yedeklenir?

iPhone'unuzdaki tüm verileri yedeklemek istemiyorsanız yine aynı şekilde kısmı yedekleme yapabilirsiniz. Fotoğrafları, mesajları, kişileri, müzik dosyalarını, podcast'leri, Takvim kayıtlarını, Safari yer imlerini ve diğer veri türlerini ayrı ayrı yedeklemek için prosedür aynıdır.

iphone fotoğraf yedekleme

Örneğin sadece seçtiğiniz fotoğrafları yedeklemek için:

  1. iPhone bilgisayarınıza bağlıyken, iPhone Manager'ı başlatın ve 'Photo Transfer' üzerine tıklayın. 
  2. Yedeklemek istediğiniz fotoğrafları seçin. 
  3. 'Export' tuşuna tıklayın yedek dosyasının oluşturulmasını bekleyin.

Bu kadar basit.

Ogznet.com