Image by lookstudio on Freepik

iPhone için En İyi ve Ücretsiz Fitness Uygulamaları

Daha yüksek bir fitness seviyesi; daha uzun bir yaşam süresi, daha iyi bir yaşam kalitesi ve daha düşük felç olasılığı, kalp hastalığı ve diyabet riski ile ilişkilidir. Geçmişte denemiş ve başarısız olsanız bile, yeni bir egzersiz düzeni başlatmak için asla kötü bir zaman yoktur. Kilo vermek, genel fitness seviyenizi arttırmak, kas yapmak için çalışma boyunca size yardımcı olabilecek, iPhone için en iyi fitness uygulamaları bu yazıda.

Koşmak, form yakalamak isteyenler tarafından en çok benimsenen spor faaliyetlerinden biridir. RunKeeper, adından da anlaşılacağı gibi bir spor yapma düzeni oluşturmanın ve ilerlemenizi izleyerek ona bağlı kalmanın basit bir yolunu sağlar. Uygulama ayrıca yürüyüş ve çeşitli egzersiz faaliyetlerini izlemek için de kullanılabilir.

RunKeeper ile konumunuza ve hareket verilerinize erişerek, ilerlemenizi harita üzerinde izleyebilir ve planlayabilirsiniz. Spor yaparken uygulama içinden müzik dinlemek için Spotify'dan (abonelik gerekli) veya telefonunuzun dahili belleğinden müzik çalabilirsiniz.

Temel işlevler ücretsizdir veya ayrıntılı bilgiler, ileri düzey egzersizler ve canlı izleme için aylık ücretli plana geçebilirsiniz.

2. Strava

Strava RunKeeper gibidir, ancak bisiklet binme sporuna daha çook önem verilir. Uygulamayı egzersiz takibi için kullanabilirsiniz, ancak birincil kitlesi ter dökerken iki tekerleği tercih edenler içindir. Tıpkı RunKeeper gibi Strava da antrenmanınızı bir harita üzerinde izler, çizer ve aynı rotayı takip eden diğer kişilerle karşılaştırmalar yapar.

Temel egzersiz takip özellikleri ücretsizdir. Özelleştirilmiş eğitim ve antrenmanlar, mevcut faaliyetiniz hakkında canlı geri bildirim ve sürüş verilerinizin ayrıntılı analizleri ücretlidir.

Fitbod, kuvvet antrenmanı, ağırlık kaldırma, vücut geliştirme ve vücut şekillendirme için bir uygulamadır. Buradaki odak noktası, sağladığınız bilgilere dayanarak kas gruplarını önceliklendiren özelleştirilmiş egzersizler oluşturmaktır. Öncelikle aktivite türünüzü, istediğiniz hedefleri ve haftalık antrenman sayısını seçin, ardından fitness seviyenize uyum sağlayan bir antrenman planı alın.

Egzersizlerin açıklamalarını ve videolarını içerir, sadece vücut ağırlığı eğitimi için bir seçenek ve mevcut olan spor ekipmanı türünü belirtin.

Üç egzersiz programını ücretsiz olarak takip edebilirsiniz; Bundan sonra, uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için ücretli bir abonelik planı almanız gerekir.

Fitness Point, kuvvet antrenmanını amaçlayan başka bir uygulamadır. Ancak Fitbod'dan farklı olarak, egzersizler için otomatik bir planlayıcı olarak hizmet eder. Bu egzersizlerin bir kısmı ücretsiz olarak kullanılabilirken, hepsini görmek için ücretli sürüme geçmeniz gerekir. Ücretsiz uygulama, buna değip değmeyeceğini görmek için size yeterince bilgi vermelidir. Her egzersiz için hangi kasları çalıştırdığına dair bir animasyon, açıklama ve bilgi vardır. Bu, Fitbod’un videoları kadar iyi değil, ancak seçim yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz var. Kendi antrenman planlarınızı oluşturabilir, ilerleme kaydedebilir ve egzersiz yaparken yerleşik dinlenme zamanlayıcısından faydalanabilirsiniz.

Bu uygulamanın, birde Fitness Point Pro Kadın adında, özellikle kadınlar için tasarlanmış bir versiyonu vardır. Tüm egzersizler kadın modeller ile gösterilmiştir ve antrenman planları kadınların ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Erkekseniz, Pro versiyonunu satın almayı düşünmelisiniz.

Bu uygulama, gerçek egzersizler için bir oyun uygular. Etkinlikleriniz için oturum açarken, puanlarla ödüllendirilirsiniz, bu da rütbeleri yükseltirken seviyenizi yükseltmenize ve daha fazla başarı kazanmanıza neden olur. Bu ödüller sanal olsa da, genel olarak geliştirilmiş bir fitness seviyesi oldukça gerçektir.

Temel Fitocracy, sosyal ağ haline getirilmiş bir antrenör izleyicisidir ve aklınıza gelebilecek herhangi bir etkinlik için iyidir. Bu, antrenmanı ve aradaki her şeyi güçlendirmek için kardiyoyu içerir. Uygulama, ayrıca uzmanlardan koçluk hizmeti sunuyor.

Ayrıntılı bilgilere, özel mesajlaşmaya, diğer üyelerle sanal “düellolara” ve diğer avantajlara erişmek için aylık premium aboneliğine kayıt olabilirsiniz.

Fitbit for iPhone'u kullanmak için Fitbit izleyicisine ihtiyacınız yoktur, ancak yardımcı olur. Uygulama, koşma ve yürüyüş izleme dahil temel aktivite ve uyku izleyici olarak işlev görür. Egzersizlerinizi manuel olarak kaydedebilir, yemeklerinizi kaydedebilir, hidrasyonu izleyebilir ve kendinizi motive etmek için kendi hedeflerinizi belirleyebilirsiniz. Bir Fitbit etkinlik izleyicisine sahip olmanız durumunda, uygulama giyilebilir cihazınızla kablosuz olarak senkronize olur ve uyku kalitesi, günlük adımlar ve kalp atış hızı gibi metrikleri otomatik olarak kaydeder (izleyicinizin bunu desteklemesi koşuluyla). Kilonuzu otomatik olarak kaydetmek için Aria akıllı terazinize de bağlanabilirsiniz.

Hareketsiz bir yaşam tarzı sürdürüyorsanız ve koltuktan kalkıp hareket etmeye başlamak istiyorsanız, bu eğitim uygulaması tam size göre. Sesli ipuçlarını ve aktivite izlemeyi kullanarak uygulama, genel fitness seviyenizi kesintisiz çalışabileceğiniz noktaya getirmeyi umuyor.

Gerçekçi eğitim programı sizi zorlamayacak ve ideal egzersiz rutinine aşina olmayanlar için kademeli olarak geliştirmeye odaklanacaktır. Hareket etmek, motive olmak ve başlamak için mükemmel bir uygulama.

Reklamları kaldırmak için ücretli sürüme geçebilirsiniz ya da egzersizlerinizi yeni müziklerle renklendirmek için Zen Power Playlist müzik karması için ücretli planları satın alın.

Nike Training Club, Nike'dan tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Çeşitli egzersiz türlerini kapsayan 180'den fazla egzersiz programını içerir. Güç egzersizlerinden, yogaya, kardiyo ve dayanıklılığa kadar hepsi bu uygulamada. Uygulama, özellikle egzersiz rutinlerine uyan, uzman ekipmana sahip olmayan ve pahalı bir egzersiz programı için ödeme yapmak istemeyenler için idealdir.

Uygulama geçmiş rutinlere dayalı kişiselleştirilmiş egzersizler içerir. Bu, ne kadar çok kullanırsanız, daha sonra ne yapmak istediğinizi tahmin etmede o kadar iyi olur. Eğitmenler, yeni başlayanlardan ileri seviyeye kadarki antrenmanların yanı sıra, Serena Williams ve Michael Jordan gibi ünlülerden ilham alınan egzersizler de dahildir.

Diyet, herhangi bir egzersiz rutininin önemli bir parçasıdır. Karbonhidratlar, protein ve yağ takibi gibi makrolar, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Fakat kalori saymak için kağıt ve kalem kullanmanız gerekmez. MyFitnessPal, yemeklerinizi ve atıştırmalıklarınızı günlüğe kaydetmeyi oldukça kolaylaştırıyor, zaten altı milyondan fazla yiyeceğin bulunduğu yiyecekler ve bunları tanımak için kullanışlı bir barkod tarayıcısı var.

Tarif bilgilerini içe aktarabilir, restoranlardaki öğeleri kaydedebilirsiniz ve ayarladığınız sınırlar içinde kaldığınızdan emin olmak için kendi ev tariflerinizi kullanabilirsiniz. Uygulama, ayrıca egzersiz ve diyet bilgilerinizi tek bir yerde birleştirmeye yardımcı olmak için 50'den fazla başka uygulamaya ve cihaza bağlanan bir egzersiz monitörü olarak da işlev görür.

Daha iyi analiz araçlarıyla reklamsız bir deneyim elde etmek için aylık ücretli sürüme geçebilirsiniz.

Pokémon GO bir fitness uygulaması olmayabilir, ancak dışarı çıkıp etrafta dolaşma konusunda sizi motive edebilir. Doktorunuz günlük yürüyüş için dışarı çıkmanızı söylediyse ancak motive olmak zor oluyorsa, Pokémon GO ihtiyacınız olan uygulama olabilir. Neredeyse her yerde oynayabilirsin ve para harcamanıza gerek yoktur.

Bu oyun, egzersiz yaptığınızı fark etmeden, dışarıda dolaşmanızı sağlayan bir araçtır. Geliştirici Niantic, zaman geçtikçe daha fazla Pokémon ekliyor ve büyük ölçüde geliştirilmiş artırılmış gerçeklik için AR+ modu gibi iyileştirmeler sunuyor. Bundan zevk almak için hayatınızda bir Pokémon oyunu oynamanız gerekmiyor!

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın