Image by rawpixel.com

iPhone İçin En İyi 5 Ses Kaydedici Uygulama

iPhone’da Sesli Notlar oldukça basit bir uygulamadır. Diğer tüm Apple ürünleri gibi, bu da işinizi görür. Ancak iPhone ses kaydı için temel işlevlerden daha fazlasına ihtiyacınız varsa, başka bir yere bakmak zorundasınız.

Örneğin, Sesli Notlar sesi sadece M4A formatında kaydetmenize ve paylaşmanıza izin verir. Sesi dönüştürmenin veya herhangi bir ses ayarını değiştirmenin yolu yoktur. Konuşmayı metne dönüştürme ve bulut senkronizasyonu gibi ekstra özellikleri yoktur.

Sesli Notlar'ın sınırlı özellikleri size yetmiyorsa, farklı bir uygulamaya geçme zamanı gelmiş. iPhone ve iPad'ler için bu harika ses kaydedici uygulamalardan birini deneyin.

Voice Record Pro, Sesli Notlar uygulamasından farklıdır, ancak özellikleri harikadır. Uygulama, eski radyolar ve kaset çalarlar öğelerini birleştiren bir retro kullanıcı arayüzü sunar. Bu, gelişmiş özellikler ile birleştirildiğinde kullanıcı deneyimi için iyi değildir.

Bu basit bir uygulama değildir. Örneğin, Kayıt düğmesine bastığınızda, uygulama kaydı hemen başlatmak yerine, kaydınız için bir seçenekler listesi sunar. Benzer şekilde, kayıt işlemini tamamladığınızda, klasik iOS paylaş düğmesini hiçbir yerde bulamazsınız. Bunun yerine, iOS’un paylaşım sayfasına ulaşmak için Etkinlikler ve AirDrop’u seçmeniz gerekir.

Voice Record Pro, özelliklerde sınırlı olmayan App Store'daki birkaç ücretsiz ses kayıt cihazı uygulamasından biri olduğu için, bu küçük sorunlara değer. Tek uygulama içi satın alma, reklamları kaldırmak içindir.

MP3 formatında kayıt, dosya formatını dönüştürme, Dropbox'a senkronize etme, Wi-Fi kullanarak dosya aktarma, YouTube'a kayıt gönderme, efekt ekleme ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Voice Recorder, Sesli Notlar ve Voice Record Pro arasında bir yerdedir. Kayıtlarınızı yönetmek ve paylaşmak için Sesli Notlar'a benzer yerel bir iOS arayüzü elde edersiniz. Ancak kayıt söz konusu olduğunda, bir kaset çalar arayüzü ile zamanda geri gidersiniz.

Uygulamanın ücretsiz sürümü, beş ses formatı arasında geçiş yapmanıza izin verir, bulut senkronizasyonu, Wi-Fi aktarımı, otomatik yükleme, şifre koruması ve daha fazlasını etkinleştirir. Konuşmadan metne dönüştürme ve reklamları kaldırmak için Pro sürümüne geçebilirsiniz.

MP3 formatında basit bir ses kaydı yapmak, sesi kırpmak, daha sonra Dropbox'a yüklemek veya arkadaşlarınızla paylaşmak için, Voice Recorder’ın ücretsiz sürümü yeterlidir. Sesli Notlar'a benzemesini, ancak kayıtların daha kolay bir şekilde kaydedilip paylaşılmasını (özellikle Windows ve Android'e) istiyorsanız, Voice Recorder'i denemelisiniz.

Just Press Record, Apple Watch ve Mac ile de çalışan bu listedeki tek uygulamadır. Birkaç görevi gerçekten iyi yapan basit bir uygulama. Uygulama, sesi hızlı bir şekilde kaydetmek için tasarlanmıştır, ancak uzun format ses kaydı için de kullanabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, uygulamanın odak noktası mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde ses kaydına başlamanızı sağlamaktır. Her şey iCloud ile senkronize edilir, böylece her zaman tüm cihazlarınızdan ses kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Ses kaydını, kilit ekranınızdaki uygulamanın widget'ına, uygulama simgesine veya Apple Watch'ınızdaki uygulamaya dokunarak başlatabilirsiniz.

Just Press Record’un en önemli özelliği sesi metne dönüştürme özelliğidir. Uygulama, sesli notunuzu hızlı bir şekilde yazmak için iOS’un kendi metin çevirme motorunu kullanır. Kısa bir not kaydettiyseniz, yazılı metin, uygulamanın ana ekranından birkaç saniye içinde görünecektir. Bu metni düzenleyebilir ve not alma uygulamanıza da gönderebilirsiniz.

Varsayılan olarak, Just Press Record daha uzun ses kaytılarını transkribe etmez. Ancak bunu ayarlardan değiştirebilirsiniz. Ayarlar menüsünde giriş cihazını da değiştirebilirsiniz.

Just Press Record uzun kayıtlar için tasarlanmamıştır. Ancak, notları veya düşüncelerinizi hızlıca ses kayıt ve metine dönüştürme yetenekleriyle hızlıca yapmak için bir şey arıyorsanız, Just Press Record ideal bir seçimdir.

360 Writer, hepsi bir arada ses kayıt uygulamasıdır. Basit bir ses kaydedici, transkripsiyon hizmeti veya çağrı kaydedici olarak kullanabilirsiniz. Ses kaydedici işlevi ücretsizdir; diğer her şey ücretli bir abonelik gerektirir.

360 Writer, modern bir arayüze sahiptir. Uygulama, not almanızı ve işaretleyiciler eklemenizi sağlar ve sesi paylaşmayı kolaylaştırır. Kaydın kalitesini değiştirebilirsiniz, ancak MP3 formatında kayıt yapma seçeneğiniz yoktur (yalnızca M4A, CAF ve WAV formatları desteklenir).

Ferrit, profesyonel bir ses kayıt ve düzenleme stüdyosunu cebinize getirir. Sesli Notlar uygulaması gibi, başlamak için kayıt düğmesine dokunursunuz. Ancak, kayıt yaptığınızda Ferrite'nin yapabileceği şey daha fazlasıdır.

Ferrite, ses kaydı için bir dizi kontrolü otomatik olarak uygulamak için akıllı araçlara sahiptir. Ferrite’in düzenleme görünümü, birden çok kaydı aynı anda düzenlemenize olanak tanır. Ve bu düzenleme seçenekleri, ses kaydını kırpmaktann çok daha fazlasını yapabilir.

Birleştirme, taşıma ve geçiş efektleri ekleme araçları sadece bir tuşa basmak kadar kolaydır. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir (kayıt başına 60 dakika ile sınırlıdır). Ancak ücretli yükseltme size otomasyon araçlarına, MP3 dışa aktarma, gelişmiş düzenleme özelliklerine ve daha fazlasına erişmenizi sağlar.

1
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın