Image by Vectonauta on Freepik

iPhone reklam engelleme nasıl yapılır?

iPhone kullanırken Google’ın tarayıcısı Chrome oldukça iyi bir performansa sahiptir. Çünkü tarama verilerinizi sorunsuz bir şekilde senkronize eder ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Ancak Chrome’un reklamları engelleme konusundaki yetersizliği her zaman sıkıntı olur. Bu yüzden, reklam engelleyici olmadan internette gezinmenin zor olduğu reklam dolu siteler için Safari’ye geri dönmek zorunda kalırsınız.

iOS Chrome reklamları engelleme nasıl yapılır:

Chrome destekli reklam engelleyiciler için App Store'da çözüm aradığınızda çok fazla seçenek ile karşılaşmazsınız. Ancak bunun için geçici çözümler arayan çeşitli bazı seçenekler var. Bunlar, reklamları engellemenin en uygun yolu değil, ancak deneyerek kendiniz karar verebilirsiniz.

AdGuard DNS ile Chrome'da reklamları engelleme

İlk yöntem, AdGuard adlı popüler bir reklam engelleme hizmetinin alan adı sistemi (DNS) sunucularını kullanmayı içeriyor. Aşırı teknik bir şey gerektirmez. Telefonunuza AdGuard DNS'yi kurun ve sonunda büyük reklam sunma platformlarıyla ilgili IP adreslerini ve izleyicileri filtreleyin. Böylece girdiğiniz sitelerde reklamlar ile karşılaşmazsınız.

iPhone veya iPad'inizde AdGuard DNS sunucuları kurmak, reklamları yalnızca Chrome'da değil, diğer tüm uygulamalarda da engeller. Bunu sistem genelinde bir reklam engelleyiciye benzer bir şey olarak düşünün. Bu nedenle, oynaması ücretsiz oyunlar gibi belirli uygulamaların reklam gösterememeleri nedeniyle düzgün çalışmadığını görünce şaşırmayın; bu durumda DNS sunucularını eski haline getirmeniz gerekir.

Diğer bir sorun da, iOS yalnızca Wi-Fi bağlantıları için DNS sunucularını yapılandırmanıza izin veriyor. Ve o zaman bile, katıldığınız her Wi-Fi bağlantısı için bunu manuel olarak uygulamanız gerekir. Ancak aynı kablosuz ağ için tekrar tekrar yapmanıza gerek yoktur.

Chrome için daha fazla iOS reklam engelleyici uygulama bulunmamaktadır.

Aşağıdaki reklam engelleyiciler ise yalnızca Safari'de ve yalnızca 64 bit mimariyi destekleyen cihazlarda çalışır. Bir reklam engelleyiciyi indirdikten sonra kullanmak için iPhone veya iPad'inizdeki Ayarlar'da etkinleştirmeniz gerekir.

İşte iPhone ve iPad için en iyi reklam engelleyiciler.

iPhone ve iPad'de reklam engelleme nasıl yapılır?

1. 1Blocker

1Blocker özelleştirilebilir bir reklam engelleme uygulamasıdır. Reklamları, izleyicileri, tanımlama bilgilerini, web sitesi yorumlarını, Twitter ve Facebook widget'larını, yetişkinlere yönelik web sitelerini ve daha fazlasını engellemek için farklı kurallar belirleyebilirsiniz. Ayrıca, favori sitelerinizi Beyaz Listeye ekleyebilir ve belirli web sitelerinin erişimini tamamen engelleyebilirsiniz. Ayrıca belirli sitelerden çerezlerin ve sayfa öğelerinin engellenip engellenmeyeceğini veya bunlara izin verilip verilmeyeceğini özelleştirebilirsiniz.

1Blocker'ı indirmek ücretsizdir, ancak daha çok bir deneme sürümüdür. Uygulama içi satın alma ile aynı anda birden fazla özelliği kullanma yeteneğinin kilidini açabileceksiniz. Reklam engelleme ihtiyaçlarınız minimum düzeydeyse, ücretsiz indirme ve yalnızca reklamları veya izleyicileri engelleme konusunda yeterlidir. Ancak 1Blocker'ın ücretli sürümü ile reklam engelleme ayarlarınızı tüm iOS cihazlarınızda senkronize edebilirsiniz.

İnternette gezinme deneyiminizi gerçekten özelleştirmek ve farklı web siteleri için kurallar oluşturabilmek istiyorsanız, 1Blocker'ın uygulama içi satın alınmış versiyonu buna değer.

2. Wipr

iOS Safari için basit bir reklam engelleyici istiyorsanız, Wipr'i denemelisiniz. Bu hafif engelleyici, yalnızca etkinleştirerek sorunsuz engelleme sağlar. Wipr, istenmeyen reklamları görmemeniz için kendini otomatik olarak günceller. Ancak, Wipr'in basitliği nedeniyle, reklam görmek istediğiniz siteler için herhangi bir özelleştirilebilir ayar veya beyaz liste seçeneği bulamazsınız. Ve hepsinden iyisi, geçmişte tartışmalara neden olan diğer bazı reklam engelleyicilerin aksine, Wipr belirli reklamların görünmesine izin vermek için para almaz.

Wipr ayrıca, sorunlarınız olduğunda destek için her zaman hazır olan aktif bir geliştiriciye sahiptir.

Reklamları engelleme konusunda en iyi özellik setini istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey AdBlock Pro for Safari'dir. AdBlock, normal reklamlar, otomatik oynatılan reklamlar, o sinir bozucu sahte "x" düğmesi reklamları, kayan afişler, zamanlanmış açılır pencereler, "xxx" sitelerine yönlendirmeler, Safari'deki YouTube reklamları dahil tüm reklamları engelleyerek genel Safari deneyiminizi iyileştirecektir. Mevcut tüm bu reklam engelleme seçenekleriyle Safari'de 2 kat daha hızlı gezinme ve yüzde 50'nin üzerinde daha düşük veri kullanımı elde edeceksiniz. AdBlock Pro, reklam engelleme önleyici dedektörleri bile atlayabilir, ayarlarınızı iCloud aracılığıyla cihazlar arasında senkronize edebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

AdBlock Pro, çevrimiçi deneyiminizi geliştirmek için size birçok seçenek sunan güçlü bir reklam engelleyicidir. Beklediğinizden daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olabilir.

4. Ka-Block!

Ka-Blok! bir uzantı aracılığıyla Safari ile çalışan, iOS için açık kaynaklı bir içerik engelleyicidir. Ka-Block! ile internetteki sinir bozucu reklamların hemen hemen hepsini ortadan kaldıracak hızlı ve özenle hazırlanmış bir filtre listesi bulacaksınız. Sinir bozucu izleyiciler de Ka-Block! ile engellenir.

Ka-Block! ile hiçbir maliyeti olmayan ve sürekli güncellenen hızlı ve hafif bir reklam engelleyiciye sahip oluyorsunuz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın