Instagram Mesajları ’Görüldü’ İşaretlenmeden Nasıl Okunur?

Instagram son yıllarda oldukça popüler oldu. Bu yüzden, platform kullanıcıları daha da memnun etmek için sadece fotoğraf paylaşmanın dışında yeni özellikler eklemeye başladı. Bunlardan biri, diğer kullanıcılara özel mesaj gönderme özelliğidir. Alıcının mesajlar seçeneği etkin olduğu sürece Instagram’daki herhangi bir kullanıcıya doğrudan mesaj gönderebilirsiniz.

Mesajın alıcı tarafından okunduğunu doğrulamak için mesajın altında görünen ve mesajınızın alıcı tarafından görüldüğünü belirten küçük bir metin vardır. Birinden mesaj aldığınızda da aynı şey olur. Bazı durumlarda, Instagram mesajlarını gönderene 'görüldü' olmadan okumak isteyebilirsiniz. Instagram direkt mesajlarını görüldü gibi işaretlemeden nasıl okuyacağınızla ilgili ipuçları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Size Instagram mesajlarını görünmeden nasıl okuyacağınızı öğretecek faydalı bir rehber sunuyoruz.

Instagram Mesajları Görüldü Yapmadan Nasıl Okunur?

Instagram mesajlarını görünmeden okuyabilmek, meşgul olduğunuzda veya cevap vermeye vaktiniz olmadığında yardımcı olabilir. Instagram görüldü atmadan mesaj okuma nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri takip edin.

1.Yöntem: Mobil Veri İnternetini veya Wi-Fi'yi Kapatın

Bu, Instagram mesajlarını görüldü olarak işaretlemeden okumanın en basit yoludur. İnterneti devre dışı bırakırsanız ve ardından Instagram mesajlarını okursanız, gönderici bilgilendirilmez. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

Not: İnternete tekrar bağlanır bağlanmaz, göndericiye mesajı okuduğunuz bildirilecektir.

 1. Instagram uygulamasını açmak için Instagram simgesine dokunun.
 2. Herhangi bir yeni mesajınız varsa, sağ üst köşede bir bildirim göreceksiniz.
 3. Bildirimli Messenger simgesine dokunun.
 4. Ekranınızın üst kısmından bildirim çubuğunu aşağı kaydırın.
 5. Burada, internete bağlanmak için hangisini kullanıyorsanız Wi-Fi veya Mobil veriyi devre dışı bırakın. Bunları ayrıca Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar'a gidip açma/kapatma düğmesini kapatarak da kapatabilirsiniz.
 6. Instagram Mesajları'na geri dönün ve okumak istediğiniz sohbeti görünmeden açın.
 7. Yeni mesajı okuduktan sonra Instagram uygulamasını kapatabilirsiniz.

Not: İnternete tekrar bağlanır bağlanmaz, Göndericiye mesajı okuduğunuz bildirilecektir.

Artık Instagram mesajlarını görünmeden nasıl okuyacağınızı biliyorsunuz.

2.Yöntem: Instagram Uygulamasından Çıkış Yapın

Gördüğünüz gibi birinci yöntem internete bağlanmadığınız sürece işe yarıyor ancak Instagram hesabınızdan çıkış yaparsanız internete bağlandıktan sonra bile haber vermeden Instagram mesajlarını okuyabilirsiniz. bunu yapmak için bu adımları izleyin.

 1. Mesajı okumak için Yöntem 1'de gösterilen 1 ila 6 arasındaki adımları izleyin.
 2. Instagram uygulamasında, uygulama ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan profil simgesine dokunun.
 3. Menüyü açmak için sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine dokunun.
 4. Ayarlar seçeneğini seçin.
 5. Aşağı kaydırın ve Oturumu Kapat seçeneğine dokunun ve Instagram uygulamasından çıkış yapın.
 6. Görüntülenen Oturumu Kapat isteminde, açma/kapatma düğmesine dokunarak Oturum açma bilgilerini hatırla seçeneğini devre dışı bırakın, ardından Oturumu Kapat'a dokunun.
 7. Hangisini kullanırsanız kullanın Wi-Fi veya Mobil verileri açın.
 8. Son olarak Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

Artık Gönderen, mesajı gördüğünüzü bilemez.

Not: İnternet olmadan Instagram'dan Çıkış yapamıyorsanız Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Depolamayı Temizle seçeneğine giderek Instagram Uygulaması verilerini silmeyi deneyebilirsiniz. Bundan sonra, hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Instagram, kullanıcılara diğer kullanıcıların kendilerine doğrudan mesaj göndermesini engelleyen bir seçenek sunar. Bunu, Instagram uygulamasında Ayarlar'ı açıp Bildirimler > Direkt Mesajlar ve Aramalar'a giderek yapabilirsiniz. Bundan sonra Mesajlar seçeneğine dokunun ve Mesajlar bölümünün altındaki Kapalı seçeneğini seçin.

1

Instagram henüz mesajlara resmi bir sınır koymadı, ancak bazı kullanıcılar bunun günlük 50-100 mesaj arasında bir yerde olduğunu bildiriyor. Bu sınıra ulaştığınızda tekrar mesaj gönderebilmek için 24 saat beklemeniz gerekecek.

1
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın