Ogznet.com
iPhone ve Android için En İyi Not Alma ve Hatırlatma Uygulamaları Paylaş:
Image from Screenshot on YouTube

iPhone ve Android için En İyi Not Alma ve Hatırlatma Uygulamaları

Yapmamız gereken bazı önemli şeyleri sürekli unutuyor musunuz? Çeşitli aktiviteler ve dikkat dağıtıcı şeylerle dolu modern dünyamızda, bir arkadaşımızı veya akrabamızı aramak, faturaları ödemek, randevu tarihlerini akılda tutmak, mail göndermek gibi bazı önemli görevleri yapmayı çoğu zaman unutuyoruz.

Bu yazının içeriği: Kapat

Cep telefonları hayatımızın orta noktasında yer aldığı için bu konuda da bize yardımcı olabiliyorlar. Günlük olarak yapılacak işleri düzenleyecek, not tutmamızı sağlayacak ve hatırlatıcı notlar almamızı sağlayacak iPhone, Android ve Windows için mevcut olan en popüler, kullanışlı ve iyi tasarlanmış hatırlatma uygulamalarından bazılarını tanıtıyoruz.

Bu hatırlatıcılardan herhangi birini kullanmak, zamandan tasarruf etmenize, yapılacaklar listenizi iyi organize etmenize ve istediğiniz zaman istediğiniz yerde hatırlamanıza yardımcı olacaktır. İşte en iyi 10 hatırlatma uygulamasının bir listesi:

1. Any.do: Yapılacaklar listesi, Hatırlatıcılar, Planlayıcı ve Takvim

 

Any.Do, iOS ve Android için en popüler hatırlatma uygulamasıdır. Aynı zamanda kullanımı basittir. Bu uygulamaya alışveriş listeleri, ziyaret edilecek yerler, toplantılarınızı ekleyebilirsiniz. Bazı yerlere notlar eklemek ve ihtiyacınız olan zaman için hatırlatma yapmak kolaydır. Bu şekilde, önemli bir olayı kaçırmazsınız veya yapılacak işi unutmazsınız. Yapılacak işi, yalnızca birinin mail adresini veya yalnızca adını girerek başkasına da gönderebilirsiniz. Tamamlanmamış yapılacaklar iki gün boyunca saklanır, böylece onları diğer güne erteleme fırsatınız olur. Uygulamanın kullanımı da kolaydır. Uygulama içi satın alımlarda ücretsizdir.

2. To Do Reminder with Alarm

 

To Do Reminder ile hayatı kolaşlaştırın! Bu uygulamada yapılacak görevleri ekleyebileceğiniz bir hatırlatma listeniz vardır: ad, bazı ayrıntılar, tarih, saat ve ne sıklıkla tekrarlanması gerektiğini (saatlik, günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık veya tek seferlik olabilir) girersiniz. İlginç ve kullanışlı bir seçenek, sesli bir görev ekleyebilmenizdir! Artık sadece saniyeler içinde bir hatırlatıcı ekleyebilirsiniz! Bir de Özel Günler gibi bir seçenek var. Facebook, Google Takvim, Telefon kişilerinden arkadaşlarınızın ve aile üyelerinin doğum günlerini ve yıl dönümlerini senkronize edebilir veya yeni bir Doğum Günü ve Yıldönümü listesi oluşturabilirsiniz. Bundan sonra tüm önemli tarihleri hatırlamaya gerek yok.

3. Due: Hatırlatıcı ve Zamanlayıcı

Bu uygulamanın en çekici özelliği hızdır. Öncelikle, başlamak için yeni bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur. Dahası, başlamak için ne bir başlangıç ne de bitiş tarihi var. Hatırlatıcılarınızı birkaç kez veya sürekli kullanmanız durumunda DUE uygulaması oldukça basittir. Görevi tamamladıktan sonra, görevin tamamlandığını işaretleyebilirsiniz ve DUE, kalanı bir sonraki sefer otomatik olarak yeniden planlar. Tekrarlayan görevler için yararlı olan yeniden kullanılabilir bir zamanlayıcı olduğunu unutmamak önemlidir. Örneğin, 20 dakika içinde ara vermeniz gerekiyorsa veya müşterinizi aramak istiyorsanız, bu zamanlayıcıyı kullanın! Uygulamanın bir başka yararı da, hatırlatıcılarınızı Dropbox veya iCloud aracılığıyla senkronize edebilmeniz ve bunları telefonunuzda veya iPad'inizde nerede olursanız olun kullanabilmenizdir. Bu listedeki tek ücretli uygulamadır.

4. BZ Reminder: Kullanımı kolay ve esnek yapılacaklar listesi uygulaması

Hızlı ve basit bir şeye ihtiyacınız varsa, BZ Reminder uygulaması tam size göre. Gerekirse tekrar edilebilecek notlar ekleyebilirsiniz. Dahası, telefondaki kişi listesinden veya Google Takvim'den içe aktararak bir doğum günü listesi oluşturmak da mümkündür. Any.Do, Wunderlist ve benzerlerine benzer, ancak bu hatırlatma uygulaması oldukça basittir! Uygulama içi satın alımlarda ücretsizdir.

5. Microsoft To Do: Tüm işlerinize odaklanmanızı sağlar.

Aklınızda bir şey mi var? Microsoft To Do’yu edinin. Üretkenliğinizi artırmak, stresinizi azaltmak veya aklınızdaki bir şeyi unutmadan not almak istemeniz fark etmeksizin Microsoft To Do gününüzü planlamanızı ve hayatınızı yönetmenizi kolaylaştırır.

Microsoft To Do ile şunları yapabilirsiniz:

  • Görev önerileri sunan, kişiselleştirilmiş bir günlük planlayıcı olan Günüm görünümü ile odaklanma
  • Listelerinize her yerden, her cihazdan erişme
  • Listeleri ve görevleri arkadaşlarınızla, ailenizle, meslektaşlarınızla ve sınıfınızdakilerle paylaşma
  • Renk kodlu listeler oluşturma
  • Bir kerelik veya yinelenen son tarihler ve anımsatıcılar ayarlama
  • Görevlerinizi yönetilebilir adımlarla bölme
  • Görevlere not ekleme
  • Her göreve 25 MB’a kadar dosya ekleme
  • Görevlerinizi Outlook ile To Do arasında eşitleme

İş, okul veya ev için olması fark etmeksizin tüm planlarınızı To Do ile düzenleyip basitleştirebilirsiniz. To Do’yu ücretsiz olarak tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

6. Just Reminder with Alarm

Bu uygulamayı kullanarak görev hatırlatıcıları, telefon görüşmeleri hatırlatıcıları, doğum günü veya yıldönümü hatırlatıcıları ve diğerlerini ayarlayabilirsiniz. Hatta görevi sesli olarak ekleyebilirsiniz, bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Görevlerinizin her biri için belirli bir zil sesi seçebilirsiniz. İyi tasarlanmış ve basit bir arayüze sahip. Görevlerinize ve yapılacaklar listelerinize konsantre olmanızı sağlar. Uygulama içi satın alımlarda ücretsizdir.

7. Remember The Milk: Meşgul insanlar için akıllı yapılacaklar listesi uygulaması

Bu akıllı yapılacaklar uygulaması, meşgul insanlar için özel olarak oluşturulmuştur. İşte çok sayıda seçenek: tüm aygıtlarınızda eşitlenir; önceliklerinize, tekrarlarınıza, listelerinize ve son tarihlerinize göre düzenler. Görevlerinizi daha hızlı yapmak için Yapılacaklar listelerinizle bir eylemde başkalarıyla işbirliği yapabilirsiniz. Bir görev ve hatırlatma zamanı eklerseniz, nerede olursanız olun bir bildirim alacaksınız! Ücretsizdir.

8. Life Reminders: Yapılacaklar listesi, Hatırlatıcılar, Planlayıcı ve Takvim

Life Reminders ile not oluşturmak kolaydır ve zamanı geldiğinde uygulama size hatırlatır. İşte birkaç tür hatırlatıcı. İlki bir çağrı hatırlatıcısıdır. Sadece kişiyi ve bildirim zamanını ayarlamanız gerekiyor ve size zamanında hatırlatıyor. Zamanı geldiğinde düğmeyi tıklamanız veya birkaç dakikalığına kenara ayırmanız yeterlidir. Diğer bir hatırlatma türü ise bir görevdir. Görevi tanımlayacak ve tarihi ayarlayacaksınız, böylece gerektiğinde size hatırlatacaktır. Ayrıca burada bir mail hatırlatıcısı var. Mesajı, adresi ve saati siz ayarlayın. Böylece, ekranda bir bildirim gördüğünüzde gönderimi onaylamanız yeterlidir. Uygulamanın kullanımı kolaydır ve artık hiçbir şeyi unutmayacaksınız! Uygulama içi satın alımlarda ücretsizdir.

9. Todoist: Yapılacaklar listesi ve hatırlatıcı

Todoist, diğer hizmetlerden daha kullanışlı işlevler sunar. Görevlerinizi düzenleyebilir ve üretkenliğinizi optimize edebilirsiniz. Böylece alt görevler gibi hizmetler (çok seviyeli görevlerde önemli görevlerin öne çıkmasına yardımcı olur); alt projeler (büyük zor projeleri birkaç alt projeye bölerek yönetin) oluşturabilirsiniz. Hatta projeleri paylaşan ve ayrıntılarını tartışan meslektaşlarınızla işbirliği yapabilirsiniz. Nerede olursanız olun, uygulamayı çevrimdışı bile kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir görev için tekrarlanan son tarihler oluşturabilirsiniz. Uygulama içi satın alımlarda ücretsizdir.

10. Simplest Reminder

Android için güzel tasarlanmış bir uygulamadır. Basit tasarımı, görevlerinize odaklanmanıza olanak tanır. Bir şey yapmanız gerekiyorsa ve unutabileceğinizden endişeleniyorsanız, sadece bir hatırlatıcı ayarlayın ve uygun zamanda bilgilendirileceksiniz. Bu uygulama, Google Play mağazasındaki en basit hatırlatıcı uygulamadır. Böyle bir hatırlatma uygulamasıyla önemli şeyleri asla unutmayacaksınız! Ücretsizdir. 

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz