Ogznet.com
iPhone ve Android için En İyi Hamilelik Takip Uygulamaları Paylaş:
Image by Regina Petkovic from Pixabay

iPhone ve Android için En İyi Hamilelik Takip Uygulamaları

Çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, kesinlikle yaşam tarzınızda değişiklikler yapmanız ve sorumluluk almaya başlamanız gerekecektir. Bir bebek tüm hayatınızı değiştirebilir ve mümkün olan her şeye özen gösterdiğinizden emin olmalısınız, ancak ne olursa olsun gözden kaçırabileceğiniz bazı şeyler vardır.

Bu yazının içeriği: Kapat

Yeni bir ebeveyn olarak bazen çözümü olmayan sorularla karşılaşma ihtimaliniz var ve sağlık konusunda hiç olmadığı kadar düşünceli olabilirsiniz. Sorularınızın artık bir cevabı var ve ileriyi planlamanıza ve bebeğinizin sağlıklı olduğunu bilmenize yardımcı olabilecek bu mobil uygulamaları indirmek kadar kolaydır bu.

İşte sizin ve bebeğinizin sağlığıyla ilgili tüm sorularınızı yanıtlarken, stresinizi yatıştırmak için ipuçları ve püf noktaları önerecek, gebelik dönemi için hazırlanmış en iyi hamilelik takip uygulamaları.

1. Gün Gün Hamilelik Takibi

Hamilelik 9 ay 10 gün veya diğer bir tabirle 280 gün süren heyecanlı bir süreçtir. Hamilelik takibi uygulaması, hamileliğiniz boyunca size yardımcı olacak kullanışlı bir mobil uygulamadır.

Hamilelik takibi uygulaması ile;

 • Bebeğinizin yaklaşık olarak boyunu ve kilosunu öğrenebilirsiniz.
 • Hamileliğinizin kaçıncı haftasında ve ayında olduğunuzu ve doğumunuza yaklaşık olarak kaç gün kaldığını öğrenebilirsiniz.
 • Bu süreçteki günlük, haftalık ve aylık değişimleri öğrenebilirsiniz.
 • Hamileliğinizde size yardımcı olacak ipuçları bölümünü okuyabilirsiniz.
 • Hamilelik ve diğer konularda bilgiler içeren yazılar bölümünde farklı konularla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.
 • Hamileliğiniz ile ilgili haftalık bildirimler alabilirsiniz.
 • Notlar ve kilo takibi kısımlarını da kullanarak gebelik takibinizi detaylandırabilirsiniz.
 • Hamileliğiniz tamamlandığında ve bebeğinizi büyütmeye başladığınızda da uygulamayı bebek takibi moduna alarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu bölümde bebeklerin gelişimi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

2. Gün Gün Gebelik Takibi

Gün Gün Hamilelik Takibi uygulaması gelişmiş ve kullanışlı bir hamilelik takip uygulamasıdır. İnternete olmadan çalışır. Bu uygulama 280 gün sürecek olan o muhteşem yolculuk boyunca size eşlik edecektir. Gün Gün ve hafta hafta bebeğinizin gelişimini takip edebilirsiniz. Uygulamayı doğru olarak kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey, son adet tarihini uygulamaya girmenizdir. Gerisini uygulamanın hamilelik asistanı çözecektir.

280 gün boyunca her gün bebeğinizin gelişimi hakkında, sizdeki değişim hakkında ve beslenme ve spor konusunda bilgiler verir. Her hafta bebeğinizin renkli ultrason videosunu izleyebilir ve bebeğinizin karnınızdaki görüntüsü hakkında fikir edinebilirsiniz.

Uygulamada 11.000'den fazla bebek ismi, anlamları, kökeni, Kuran'da geçip geçmediği bilgisi yer almaktadır. Aynı zamanda herhangi bir isme uyumlu olan diğer isimleri sizler için listelemektedir.

Kilo takibi bölümümüzde hamilelik öncesi kilonuza göre artışları takip edebilir, daha kontrollü ve sağlıklı bir gebelik dönemi geçirebilirsiniz.

Son olarak uygulama içerisinde aklınızdaki tüm soru işaretlerini kaldırmaya yardımcı olacak 1500 den fazla gebelik ile ilgili makale yer almaktadır. Bölüm bölüm inceleme yaparak gerek gebelikte gerekse bebek bakımında çok yardımcı olacaktır.

Uygulamanın widget özelliği vardır. Widget sayesinde uygulamaya girmeden de bebeğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3. Mutlu Anne - Hamilelik Takibi

Mutlu anne, ücretsiz olarak indirebileceğiniz kullanımı oldukça basit bir hamilelik ve gebelik takip uygulamasıdır.

Uygulamada yer alan zengin görsellerle bebeğinizin gelişimini günlük olarak takip edebileceğiniz Mutlu Anne, bu heyecanlı serüveninizde her zaman yanınızda olacak hamilelik rehberiniz olacaktır.

Son adet tarihinizi veya bebeğinizin tahmini doğum tarihini uygulamaya girerek hamilelik takibinizi kolayca başlatabilirsiniz.

Uygulamada bulabileceğiniz bazı özellikler:

 • Hem anne hem de bebek için ayrı olarak hazırlanmış günlük bilgiler
 • Diğer annelerle bilgi paylaşımı yapabileceğiniz, kafanıza takılan soruları sorabileceğiniz ve hatta uzman görüşü alabileceğiniz forum platformu
 • Bebeğine isim seçmekte zorlanan anneler için binlerce isimden ve isimlerin anlamından oluşan bir liste içerisinden çarkı döndürerek rastgele bebeğinize isim seçebilme fırsatı
 • Güncel kilonuzu kaydedebileceğiniz ve kilonuzdaki değişimleri gözlemleyebileceğiniz kilo takibi bölümü
 • Bebeğin ve annenin ihtiyaç duyacağı tüm malzemelerin ve doğum çantanızda olması gereken malzemelerin listesi
 • Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmeniz için yaptırmanız gereken testlerin listesine ulaşabileceğiniz sağlık testleri bölümü

4. Hamilelik ve gebelik takibi

Bu gebelik takibi uygulaması, hamileliğiniz boyunca sakin kalmanıza yardımcı olacaktır. Bu hamilelik rehberi; vücudunuzun geçirdiği süreci, bebeğinizin gelişimini ve sağlıklı bir diyeti de içerir ve şu anda en çok ihtiyacınız olan şeylerle ilgili sizi bilgilendirir. Ayrıca kasılmalarınız başladığında kullanmanız için bir kasılma sayacı da mevcuttur. Şaşırdığınız ve ilk kez karşılaştığınız bir durumda nasıl davranacağınızı bilemediğiniz zamanlarda, sorularınızın yanıtlarını bulmak için bu uygulamayı kullanın.

Uygulamada bulabileceğiniz bazı özellikler:

 • Bebeğinizin o anki gelişim durumu
 • Hafta hafta dikkat etmeniz gereken şeyler
 • Hamilelik diyeti. Beslenmenizle, şu anda yiyebileceğiniz ve yiyemeyeceğiniz besinlerle ve alabileceğiniz ilaçlarla ilgili ipuçları
 • Gebe kaldığınız andan doğuma kadar geçen bütün haftalarda, yapabileceğiniz egzersizler, okuyabileceğiniz kitaplar ve sağlıklı bir hamilelik için ihtiyaç duyduğunuz diğer ipuçları
 • Doğumdan önce yapılması gerekenlerin listesi
 • Hastanedeyken ve bebeğiniz doğduktan hemen sonra ihtiyacınız olacak şeylerin listesi
 • Doğuma geri sayım uygulaması. Telefonunuzun ana ekranı için bebeğinizin bulunduğu ayı gösteren güzel bir widget

5. Hamilelik +

Bu uygulama son derece özelleştirilebilir ve ailenizden herhangi biri onu bebeğin büyümesini görmek için kullanabilir. Hamilelik + tüm hamileliğinizi hafta hafta takip eder ve günlük bilgileri alır. Bebeğinizin sağlığı hakkında size bilgi vermek için her kasılmayı, tekmeyi vb. kaydeder.

Hamilelik+; uzman tavsiyeler, günlük blog makaleleri, anne bakımı için ipuçları ve interaktif 3 boyutlu modeller sunar, böylece bebeğinizin gelişimini takip edebilirsiniz.

Hamilelik takip uygulaması kişiselleştirilebilir, geleceğin büyük anne - babaları ve en yakın arkadaşlarınız da size bu yolculukta eşlik edebilir. Bu uygulamayla, bebeğinizin anne karnındaki gelişimini takip edebilecekler.

Uygulamada bulabileceğiniz bazı özellikler:

 • Herhangi bir nesneyle karşılaştırarak bebeğin boyutunu öğrenin;
 • Endişeli duygularınızı yazabileceğiniz kişisel bir günlük olarak çalışır;
 • Sağlıklı olup olmadığınızı görmek için bir kilo kaydı tutar;
 • Bebeğiniz için binlerce isim arasından seçim yapın.,

6. Pregnancy & Baby Tracker: Hamilelik ve Bebek Takibi

Bu, kendiniz ve bebeğinizin sağlığı hakkında bilgi alabileceğiniz, kullanımı basit bir uygulamadır. Haftalık durumuna göre bebeğinizin büyüklüğünü gösterir ve elma, avokado vb. meyvelerle karşılaştırmanızı sağlar. Anlık durumunuzu öğrenebilir ve sağlıklı bir şekilde hareket edip etmediğinizi görebilirsiniz.

Bebeğinizin gelişimini izlemeye başlamak için bebeğinizin doğum tarihini girmeniz veya emin değilseniz hamilelik doğum tarihi hesaplayıcısını kullanmanız yeterlidir.

Bebeğinizin doğum gününe bağlı olarak, bebeğinizin gelişimi hakkında kişiselleştirilmiş güncellemelerin yanı sıra uzman ipuçları, faydalı videolar ve en son ebeveynlik haberleri alacaksınız.

Ayrıca, bir ebeveynler ve aday ebeveynler topluluğuna katılabilir ve destek alabilirsiniz. Bebeğiniz doğduğunda, gelişimiyle ilgili düzenli güncellemelerin yanı sıra doğum sonrası iyileşmeden uyku programlarına ve dönüm noktalarına kadar her konuda uzman tavsiyesi alacaksınız.

7. Pregnancy Week By Week: Hafta Hafta Gebelik

Bu uygulama, dünya çapında bebek bekleyen aileler tarafından oldukça tavsiye ediliyor. Yeni bedensel değişikliklere ve endişelere nasıl tepki verileceği konusunda kendilerini eğitmek isteyen ebeveynler için, tüm endişelerinizi ortadan kaldırmaya çalışan bu uygulamaya güvenebilirsiniz.

Uygulamada bulabileceğiniz bazı özellikler:

 • Haftalık olarak bebeğinizin gelişimini izleyin;
 • Bebeğiniz hakkında ilginç gerçekleri bilin;
 • Bebeğinizi 3D olarak görün ve ona bakmanın tadını çıkarın;
 • Hamilelik günlüğü tutun ve istediğiniz zaman yazdırın.

8. Hamilelik • Sprout: Hamilelik Takibi

Sprout sizi hamileliğiniz boyunca yönlendirir! Sprout uygulaması, Birmingham Kadın Hastanesi doktorları tarafından siz ve gelişmekte olan bebeğiniz için faydalı bilgiler sunar.

Uygulamada bulabileceğiniz bazı özellikler:

 • Titiz bir şekilde tasarlanmış muhteşem cenin gelişimi görüntüleri
 • Kilo izleyici, tekme sayısı ve kasılma zamanlayıcısı dahil hamilelik araçları
 • Bebeğinizin cinsiyetine uyarlanan bilgiler ve görüntüler
 • Beklenen doğum tarihine göre bebeğinizin esas gelişimini takip edin
 • Önemli testler ve işlemlerin ne zaman yapılmasının planlandığını görün
 • Bir sonraki doktor ziyaretiniz için sorularınız ve semptomlarınızı bir liste halinde getirin
 • Tipine ve tarihine göre tüm doktor randevularınızı takip edin ve kaydedin
 • Ziyaretten sonra doktorunuzun sorularınıza verdiği yanıtları kaydedin
 • Önde gelen uzmanların büyük gün için hastaneye neler getirmeniz gerektiği konusundaki görüşlerini öğrenin ve listeye kendi malzemelerinizi ekleyin ve ihtiyacınız olmayanları silin

Sprout uygulamasını bütün özellikleriyle birlikte iki hafta boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Deneme süreniz bittikten sonra, uygulamayı sınırlandırılmış olarak kullanmaya devam edebilir veya uygulama içinde tam sürümü satın alarak bütün özelliklerinin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

9. Ovia Pregnancy Tracker: Gebelik Takibi

Ovia Pregnancy Tracker uygulaması ile hamileliğinizle ilgili her şeyi tek bir yerde düzenleyin ve kendi takviminizi özelleştirin. Bebeğinizin boyutunu eğlenceli hayvanlar, hamur işleri, meyveler ve diğer şeylerle karşılaştırabilirsiniz.

Ovia ile bebeğinizin büyümesini izleyin, semptomlarınızı kaydedin ve her hafta neler beklemeniz gerektiğini öğrenin. Haftalık ilerlemenizi izlemek, bebeğinizin gelişimi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve son tarihinize geri sayım yapmak için indirin.

10. GLOW: Yumurtlama ve Adet Dönemi Takibi

Glow yumurtlama ve gebelik ihtimalini hesaplayan dünyanın en iyi kılavuzudur. Glow’un adet ve yumurtlama hesaplayıcısı kadınlara hamilelikten korunması veya hamilelik istemesi durumunda doğurganlıkları hakkında bilgi almalarına yardımcı olur. Glow, adetlerinizi, ruh halinizi, belirtilerinizi ve kullanılan ilaçları kaydeden ovülasyon hesaplayıcısı olmasının yanı sıra doğurganlık tahmini ve süreğen IVF (tüp bebek) veya IUI (doğurganlık tedavisi) tedavilerinizde yardımcı olur.

Glow size üreme sağlığınızı kontrol altına alarak ovülasyon hesaplayıcısı ve doğurganlık takibinizi hesaplamak için tasarlanmıştır.

GLOW uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

11. Ovia Fertility: Yumurtlama ve Adet Döngüsü İzleyici

Uygulama, hamile kalmaya çalışan ve hamile kalma ihtimalinin en fazla olduğu günlerini bilmek isteyenler için en iyisidir. En son doğurganlık araştırmalarına dayalı tescilli algoritmalar kullanarak, uygulama yumurtlama günlerinizi izler ve genel sağlığınızı da takip eder.

İster regl döneminizi takip edin ister hamile kalmaya çalışın, dünyanın her yerinden milyonlarca kadına katılın ve adet döngünüzü takip etmek, adet ve yumurtlama tahminlerini almak ve genel sağlığınızı takip etmek için Ovia Fertility'yi indirin.

Döngünüzü takip etmek ve tam yumurtlama ve doğurganlık döneminizi tahmin etmek için en son doğurganlık araştırmalarına dayanan özel algoritmalar kullanıyor. Ovia, en doğru yumurtalama dönemi hesaplayıcısı ve doğurganlık izleyicidir. Algoritması, gebe kalmaya çalışan düzensiz dönemleri olan kadınlar için bile doğru bir tahmin aracıdır. Hepsinden iyisi, uygulama ücretsizdir!

12. Regl Takvimi Clue: Adet ve Ovülasyon Takibi

Bu doğurganlık ve adet takipçisi ile kendi sağlığınızı kontrol edebilir ve düzensizlikleri görebilirsiniz. Temiz bir arayüzle, kolayca erişilebildiği için uygulamada hiçbir şey aramanıza gerek kalmaz.

Clue bir sonraki adetinizin tarihini, PMS'nizi ve hamile kalmanız muhtemel günleri tahmin eden bir adet takvimidir. Ruh halin dönemine mi bağlı? Sadece hakkında daha çok bilmek istediklerini izle, gerisini Clue bilimsel bir şekilde halleder.

Uygulamada bulabileceğiniz bazı özellikler:

 • Sonraki döneminizin ne zamana geldiğini bilin.
 • Bir sonraki adetiniz, PMS ve doğurgan günler için hatırlatma al.
 • Hamile kalmanızın hangi günlerde daha muhtemel olduğunu bilin.
 • Cinsel ilişkiyi, ağrıyı, ruh halini, servikal sıvıyı, doğum kontrol haplarını ve bazal vücut ısısını takip et.
 • Adet döngüsü hakkında, tıbbi ve bilimsel referanslar ile desteklenmiş detaylı açıklamalar.
 • Mahremiyetinizi korumak için düzenlenebilir bir şifre.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz