En güvenilir program indirme siteleri

Ücretsiz program indirme siteleri tehlikeli olabilir. Bazı program indirme siteleri, sahte indirme düğmeleri ve genellikle gizlenmiş olan kötü amaçlı yazılımlar ve virüs tehlikesi barındırır. İyi bir internet güvenlik programı sizi kötü amaçlı yazılım yüklemelerine karşı koruyabilir, ancak bu tür indirme sitelerine girmemek daha iyidir. Kötü amaçlı yazılım ve sahte indirme linkleri olmayan, en güvenilir program indirme sitelerinden oluşan bir liste burada.

En güvenilir yabancı program indirme siteleri:

İnternette ücretsiz program indirmek için birçok site olsa da, hepsi güvenli değildir. Pek çok site, kötü amaçlı reklamlar, sahte virüs uyarıları ve hatta kötü niyetle düzenlenmiş dosyalarla, sisteminize virüs bulaştırmak için ücretsiz program indirme sitesi arayan insanlardan yararlanır.

Bir web sitesinin bu güvenilir olarak görülebilmesi için URLVoid sitesinde "Detections Counts" değerinin en az 1/44 veya 2/44 gibi olması gerekir. Hiçbir site %100 güvenli olmayabilir, ancak bu indirme siteleri genellikle temiz ve güvenlidir.

1. Ninite

Ninite size seçebileceğiniz popüler programların bir listesini sunar ve siz istediğiniz tüm uygulamaların kutularını işaretlersiniz. Ardından, indirme düğmesine tıklayarak, seçilen tüm programları bir araya toplayan ve bunları toplu olarak yüklemenize izin veren özel bir yükleyici dosyası verecektir.

Ninite, güvenli bir sitedir olarak bilinir. Araç çubuklarını ve gereksiz dosyaları otomatik olarak reddeder, arka planda çalışır ve tekrar tekrar İleri'ye tıklamanızı gerektirmez. Böylece, kötü amaçlı yazılım veya gereksiz ek paket yükleme riski yoktur. Aynı yükleyici dosyasını daha sonra çalıştırmak, Ninite'den indirdiğiniz her şeyi otomatik olarak günceller.

Ninite, yeni bir bilgisayar kurarken elinizin altında bulunması gereken bir programdır.

2. Softpedia

Softpedia, en büyük ve en eski program indirme sitelerinden biridir; yıllar boyunca üç milyardan fazla indirme sağladı. En popüler uygulamalar her gün güncellenir ve kötü amaçlı yazılım içermez. Aynı zamanda mümkün olduğunca yeni programlar indirmenizi sağlar.

Bunun da ötesinde, herhangi bir işletim sistemindeki programlara göz atmayı zahmetsiz hale getiren kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Son güncellenenlere göz atabilir veya kategoriler, son güncellemeler ve fiyat gibi filtreleri kullanarak arama yapabilirsiniz. Windows'a ek olarak Mac, Linux ve Android uygulamaları da bulacaksınız.

Site 90'lı yıllardan kalma gibi görünse de, MajorGeeks uzun süredir en iyi program indirme sitelerinden biridir.

Sol kenar çubuğundaki program kategorine göz atabilir veya orta blokta bulunan yeni ve güncellenmiş programları indirebilirsiniz. Belli bir programı arıyorsanız, arama kutusu size yardımcı olacaktır.

4. FileHippo

FileHippo, kategorilere ayrılmış onlarca aktif programın bulunduğu iyi bilinen bir sitedir. Ayrıca, masaüstü yazılımlarının yanında, bir web uygulamaları deposuna ve Android uygulamalarına da sahiptir.

Site ara sıra sizden, istediğiniz uygulamadan önce başka bir uygulama (Opera gibi) indirmenizi ister. Ancak bu açıkça etiketlenmiştir, atlaması kolaydır ve istenemeyen yazılımları indirmeye zorlamaz.

FileHippo, indirmek istediğiniz programın eski sürümlerini de sunar. Güvenlik nedenleriyle genellikle güncel olmayan yazılımları yüklememeniz gerekirken, en son sürümle ilgili sorunlarla karşılaşmanız durumunda bu yararlı bir seçenektir.

Adından da anlaşılacağı üzere DonationCoder, bağışlardan başka hiçbir kazancı olmayan, ücretsiz ve temiz bir program indirme sitesidir.

Bu sitenin dezavantajı, sadece DonationCoder tarafından oluşturulan programları bulacağınız için küçük bir program deposuna sahip olmasıdır. Ancak, programları oldukça yararlı ve ilginç, belki gözünüze çarpan bir şey bulabilirsiniz.

Download Crew program indirme sitesi, her uygulama sayfasındaki kısa ama bilgilendirici açıklamaları sayesinde öne çıkıyor. Bunlar, üreticinin web sitesinden kopyalanıp yapıştırılan değil, gerçek kullanıcılar tarafından yazılmıştır. Her uygulamanın ne yaptığını, avantajlarını ve varsa kusurlarını göreceksiniz.

Üst bölümde en son güncellenenler ve en çok indirilenler gibi listeler bulunur ve bu da onu başlamak için iyi bir yer yapar. Ayrıca Açık Kaynak, Deneme Yazılımı ve daha fazlası dahil olmak üzere yazılım lisansları için sağlam bir seçenekler listesine sahiptir. Bu, tam olarak ne tür bir ücretsiz yazılım indirdiğinizi görmenizi sağlar.

FileHorse, büyük bir yazılım deposuna sahip değildir. Bunun yerine, bu site en iyi ve en kullanışlı programları sunmaya odaklanmaktadır. Her program indirme sayfasında ekran görüntüleri, ayrıca sürüm uyumluluğu, değişiklik günlüğü, eski sürümlere bağlantılar ve daha fazlası bulunur.

Ana sayfa, nispeten az sayıda kategoriye ayrıldığından, popüler yazılımlara güvenilir alternatifler bulmak için de iyi bir yerdir.

8. Filepuma

FilePuma oldukça basit bir arayüze sahiptir ve sadeliğe odaklanır. İlgilendiğiniz yazılımı arayın veya yeni bir şey bulmak için kategorilerine göz atın. Kategoriler ana sayfada en popüler araçlara sahip olduğundan, sunulanları görmek kolaydır.

Ürün indirme sayfasında eski sürümlerin ve ekran görüntülerinin dışında pek bir şey yok. Diğer tek göze çarpan özellik, PC'nizdeki yazılım güncellemelerini kontrol etmeyi ve yüklemeyi kolaylaştıran FilePuma.com Update Detector yazılımıdır.

SnapFiles, diğer program indirme sitelerinin çoğuna benziyor, ancak onu görülmeye değer kılan birkaç harika işlevi var. Bunlardan biri, ana sayfadaki, çok bilinmeyen faydalı bir programı tanıtan Freeware Pick'tir. Ve sayfanın üst kısmındaki More menüsü altında, indirilecek yeni yazılımları keşfetmek için de harika bir yer olan Random Pick (Rastgele Seçim) bulacaksınız.

Ayrıca, uygulamaları yüklemeden çalıştırmak istiyorsanız kullanışlı, taşınabilir uygulamalar için ayrılmış bir sayfa da vardır. SnapFiles ayrıca yazılım indirme sayfalarında kullanıcı incelemeleri ve birlikte verilen yazılımı yüklemeye çalışan uygulamalarla ilgili uyarılar içerir.

Windows 10 ve Windows 11'deki uygulamalara ev sahipliği yapan Microsoft Store'u görmezden gelmeyin. Sunduğu pek çok uygulama özellikle üst düzey olmasa da, yine de Mağaza'da sağlam uygulamalar bulabilirsiniz.

Mağaza uygulamalarını kullanmanın, geleneksel benzerlerine kıyasla bazı avantajları da vardır. Mağaza uygulamaları, güncellemelerini otomatik olarak yapar. Ve daha da önemlisi, korumalı alandadırlar, bu nedenle sisteminizin diğer alanlarına izinsiz giremezler. Çok kullandığınız uygulamaların Microsoft Store'da olup olmadığına bir göz atın ve varsa buradan indirin.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın