Photo by Tobias Tullius on Unsplash

Gizli kamera olduğunu nasıl anlarız? Evimde kamera var mı?

Fark edilmeyen kameralar konusunda endişeli misiniz? Cep telefonunuzu kullanarak, kamera algılama programı ile gizli kameraları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Evde, iş yerinde veya arabada gizli kameraları nasıl tespit edeceğinizi göstereceğiz.Yalnızca akıllı telefonunuzu kullanarak gizli güvenlik kameralarını bulmanıza yardımcı olacak gizli kamera dedektörü uygulamaları mevcuttur.

O gizli kameraları bulmaya hazır mısın?

Gizli Kameralar Tarafından İzleniyorsunuz

Toplum içinde, kamera kaydına hiç girmemiş olmanız pek olası değildir. Neredeyse en az bir kez CCTV'ye (Güvenlik kameraları) yakalanmış olmalısınız. Hatta bir televizyon haberinde uzaktan filme alınmış bile olabilirsiniz.

Kapalı devre kameraları, güvenlik kameralarını ve daha fazlasını kabullendiğimiz için, yıllar geçtikçe normal hale geldi. Muhtemelen bu kadar izlenme durumu için rahat değilsin, ama en azından toplumu güvende tutmanın bir parçası olarak kabul edilebilir.

Ancak ofislerde, otel odalarında ve hatta evinizdeki gizli kameralar farklı bir konudur. Cep telefonu kullanarak gizli kameraları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Akıllı Telefonlar Gizli Kameraları Algılayabilir

Gizli kameraları tespit etmek için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz. Genel olarak, bunun için iki yöntem kullanılır.

Elektromanyetik alanların algılanması. Bu uygulama türü manyetik alanları algılar. Bununla birlikte, kameranın nereye yerleştirilebileceği hakkında bir fikriniz olması gerekir. Güçlü bir alan algılanırsa, duvarın veya nesnenin içine gizlenmiş bir kamera olması muhtemeldir.

Bir mercekten yansıyan ışığı algılama. Bu yöntem o kadar güvenilir olmasa da, sadece halıya düşen küçük nesneleri bulmak için böyle bir uygulamaya sahip olmaya değer.

Android ve iPhone için gizli kamera bulma uygulamaları bulacaksınız.

Android Telefonla Gizli Kamera Bulun

Android'de gizli güvenlik kameralarını bulmak için çeşitli uygulamalar mevcuttur.

iOS Telefonla Gizli Kamera Bulun

iPhone'unuz için gizli bir kamera bulma uygulamasına mı ihtiyacınız var?

Bu iPhone casus kamera dedektörü uygulamalarının tümü uygun fiyatlı ve kullanımı kolaydır. Ancak önce etkinliklerini denemek istiyorsanız, ücretsiz Hidden Camera Detector uygulamasını indirin.

Akıllı Telefonla Gizli Güvenlik Kameralarını Bulma

Hangi uygulamayı seçerseniz seçin, kameraları ve hoparlörleri, hatta belki de gizli bilgisayarları bile tespit edebileceksiniz.

Bu tür uygulamalar genellikle aynı şekilde çalışır: Bir kameraya veya başka bir gözetleme cihazına yakınlık gösterilir. Cihazın nerede saklandığı konusunda size bir fikir vermek için yeterli bilgi sağlanmalıdır.

Örneğin, Android'de Gizli Kamera Dedektörü uygulamasını başlattıktan sonra, akıllı telefon bir kameranın yakınındayken kırmızı bir parıltı gösteriyor. Kameranın konumunu bulmak için kırmızı ışığın yönünü kullanın.

 

Tarayıcı ayrıca diğer donanım türlerinin yakınında parlayacak, ancak farklı sonuçlar verecektir. Bir kamera algılandığında ekranın ortasında görüntülenen bir sayı 100'ü aşacaktır.

Gizli Kamera Dedektörü ayrıca, şimdiye kadar gözünüzden kaçan kameraları bulabileceğiniz bir IR moduna da sahiptir.

Bu, akıllı telefon kamerasını bir kameranın gizlenmiş olabileceği bir alana yönelterek yapılır. Telefonunuzun ekranında parlak beyaz bir disk görünüyorsa, yakında gizli bir kamera vardır. Bu, geleneksel kamera türleriyle çalışmaz ve kameranın çalışma şekliyle sınırlıdır.

Gizli Kameraların Daha İyi Tespit Edilebilmesi

Bu uygulamaları kullanırken, öncelikle odada hangi teknolojinin olduğunu bildiğinizden emin olmanız gerektiğini unutmayın. TV'ler, bilgisayarlar, akıllı asistanlar (Amazon Echo gibi) ve diğer donanımlar müdahale edebilir.

Ancak, telefonu doğru tutmanız da yardımcı olacaktır. Başlangıçta cihazı düz tutmanın (uzaktan kumanda gibi) daha iyi sonuçlar vereceğini düşünebilirsiniz. Sensörlerin telefonunuzun neresine yerleştirildiği bunu etkiler. Biraz pratik yapmak, en iyi açıyı elde etmenize yardımcı olacaktır.

Hala sorun yaşıyorsanız, telefonu kılıfından çıkarın. Bazı kılıf malzemeleri, diğer cihazlardan gelen sinyalleri engelleyebilir ve telefonun kendi radyasyon alanını bozabilir. Telefonu kılıfından çıkarmak size daha hızlı ve daha doğru kamera algılama sonuçları verecektir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın