Emojiler, İfadeler ve Çıkartmalar için En İyi iPhone Klavye Uygulamaları

Yazı ile anlatamadığımız bir çok ifadeyi Emoji ile anlatabiliyoruz. Yüz ifadelerinin yanı sıra hayvanlar, yiyecekler, bayraklar ve daha fazlası için emojiler vardır. Ancak iPhone klavye üzerinden kolayca erişip gönderemeyecekseniz, emoji ile ifadeleri belirtmek yazı yazmaktan daha pratik olmaz. Emoji klavyesini iPhone veya iPad’inize eklemek çok kolaydır, böylece mesajlarınıza istediğiniz duyguyu ekleyebilirsiniz.

iPhone Emoji Klavye Nasıl Etkinleştirilir

Her iPhone ve iPad emojiye erişebilir. Ancak önce emoji klavyesini açmanız gerekecek. Bunu yapmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Ayarlar > Genel > Klavye'ye gidin.
 2. En üstte Klavyeler'i seçin.
 3. Klavye listesinin altında Yeni Klavye Ekle'yi seçin.
 4. Listede gezinin ve Emoji'yi arayın, ardından seçmek için ona dokunun.
 5. Kullanılabilir klavyelerin bir seçenek listesi olarak Emoji klavyesini göreceğiniz Klavyeler listesine geri dönersiniz.
 6. İkiden fazla klavye kullanıyorsanız, Düzenle'ye dokunabilir ve ardından bunların geçiş sırasını yeniden düzenlemek için tutamaçları kullanabilirsiniz. Düzenle menüsü, artık kullanmadığınız klavyeleri kaldırma seçeneğine de sahip olacağınız yerdir.

Artık bunu etkinleştirdiniz, peki emoji klavyesine nasıl erişeceksiniz? Bu basittir ve metni girdiğiniz herhangi bir uygulamada kullanabilirsiniz.

 1. Herhangi bir uygulamada metin girişi alanına dokunun. Emojiyi test etmek için en iyi yer Mesajlar uygulamasıdır.
 2. Varsayılan klavyede, üzerinde gülen yüz bulunan 123 ve Dikte tuşları arasında bir anahtar vardır. Üçten fazla klavyenizin kurulu olması durumunda bu, küre olarak görünecektir. Emoji klavyesine geçmek için üzerine dokunun veya daha fazla klavye seçeneği için uzun basın.
 3. Metninize eklemek istediğiniz emojiyi arayın. Yüzler, ifadeler, hayvanlar ve doğa, yiyecek ve içecek ve benzerleri gibi kategoriye göre düzenlenirler. İstediğiniz emojiyi bulun, ardından mesajınıza eklemek için ona dokunun.

Emoji'nin Değiştirilmesi ve Tahmin Edilmesi

Mesajlar'da yazarken, Emoji klavyesine geçerseniz, belirli kelimelerin vurgulandığını görürsünüz. Bu, bu kelimeyi temsil edecek bir emoji olduğu anlamına gelir ve bir kelimeyi emoji ile değiştirmek için kelimeye dokunmanız yeterlidir.

Ayrıca, tahmini metin kullanıyorsanız, kullanılabilir bir emoji içeren bir sözcük yazdığınızda bunu algılayabilir. Emoji, tahmini metin çubuğunda görünür, böylece eklemek için emoji'ye kolayca dokunabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Alternatif Emoji Klavyeleri

Apple bir emoji klavyesi sağlarken, oldukça basittir. Neyse ki, metninizi benzersiz emojilere sahip bir kişiliğe dönüştürmek ya da sadece doğru olanları bulmayı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış çok sayıda üçüncü taraf iPhone emoji klavye vardır.

Üçüncü taraf klavyelerin iOS üzerinde çalışması için tam erişim gerektirdiğini lütfen unutmayın. Bu, gizlilikle ilgili endişelere yol açabilir, bu nedenle yalnızca bu izni güvendiğiniz klavyelere verin.

1. ‎Emoji>

Genel emoji kullanımı konusunda yeterli olabilirsiniz, ama eğer yazışmanızı hızlandırmak istiyorsanız, Emoji> ile yapabilirsiniz.

Emoji>, iyi bir nedenden dolayı, iOS'taki en popüler emoji klavyelerinden biridir. Bu, kendi özel metin emojileri kümesine sahip tek emoji klavyelerinden biridir. Onlar çıkartma değil, yani iOS'taki yerel emojiler gibi görünüyor ve çalışıyorlar.

Tabii ki Emoji>, ayrıca kategoriye göre aranabilen varsayılan emojileri de içerir. Sık kullanılan emojilerinize hızlı erişim için favoriler ekleyebilir ve hatta animasyonlu çıkartmalar da gönderebilirsiniz.

Eğer bir ​​Snapchat kullanıcısıysanız, Bitmoji'yi zaten biliyor olabilirsiniz. Bunlar, kullanıcıların kendilerine ait çizgi film sürümleriyle özelleştirilmiş çizgi roman oluşturmasına olanak tanıyan bir site olan Bitstrips ile başladı.

Snapchat, Bitmoji'ye yol açan 2016'da Bitstrip'leri satın aldı: bir karikatür olarak sizi temsil etmek için oluşturduğunuz özel avatarlar. Bitmoji'nizi oluşturduktan sonra, bunları doğrudan Facebook ve Messenger, Gmail, Slack ve Snapchat gibi desteklenen uygulamalara ekleyebilirsiniz.

Bitmoji klavyesi ile Bitmoji avatarınız her yerde yanınızda olabilir. Sadece Bitmoji klavyesine geçin, kullanmak istediğiniz bir çıkartma bulun ve ona dokunun. Bu Bitmoji çıkartması panoya kopyalanır ve istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Bitmoji, emoji ile tam olarak aynı olmayabilir, ancak duygularınızı sohbet yoluyla iletmenin eğlenceli ve kişiselleştirilmiş bir yoludur.

SwiftKey, hem Android hem de iPhone'daki en popüler alternatif klavyelerden biridir. Eskiden iOS için Swiftmoji adında ve yalnızca emojilerle ilgilenen ayrı bir uygulama varken, işlevselliği şimdi ana SwiftKey uygulamasına entegre edilmiştir.

Genel olarak, SwiftKey'in emoji özellikleri Apple'ın varsayılan klavyesine oldukça benzer. Öne çıkan özellik emoji tahmin sekmesidir. Bir metin yazdıktan sonra emoji panelini açmak için klavyenin sol alt kısmındaki Emoji düğmesine dokunun. Alt kısımda, tahmin sekmesini temsil eden bir kristal top simgesi göreceksiniz.

Bu, yazdıklarınızla ilgili bir dizi emoji gösterir ve bir fikir veya olayla ilgili çeşitli emojileri manuel olarak aramak zorunda kalmadan görmeyi kolaylaştırır. Ayrıca alttaki kristal küre simgesini basılı tutarak bir emoji fırtınası başlatabilirsiniz. Bu, aşırıya kaçmayı umursamadığınız zamanlar için, tüm tahmin edilen emojileri mesajınıza atar.

Aksi takdirde, stok klavye ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa SwiftKey göz atmaya değer güvenilir bir klavye seçeneğidir.

Eğer bir Disney hayranıysanız, muhtemelen arkadaşlarınıza ve ailenize Disney emojisi ve çıkartmaları yollayabilirsiniz. iMessage için birkaç farklı Disney ile ilgili çıkartma paketi olsa da, bunlar ücretsiz değildir. Neyse ki, Disney Emoji Blitz de var.

Uygulama aslında bir bulmaca oyunu. Amacınız bir dakikalık bir zaman diliminde mümkün olduğunca çok puan elde etmektir. Avatarınız olarak görev yapan her Disney emojisinin kendine özgü yetenekleri vardır. Hedefler oynadığınızda ve tamamladığınızda, yeni Disney emojisinin kilidini açacaksınız.

Sonuçta, oyun oynayarak kilidini açtığınız emoji Emoji Blitz klavyesinde kullanılabilir hale gelir. Klavyeyi etkinleştirdiğinizde, Disney emojisini arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Ancak, bunları kopyalayıp metninize yapıştırdığınızdan daha çok çıkartma gibi görünürler.

Oyun ilerledikçe daha fazla kullanılabilir hale gelir. En sevdiğiniz Disney karakterlerini ve hatta düzenli olarak gerçekleşen oyun içi etkinliklerde kullanılabilen özel emojileri bile alabilirsiniz.

Disney Emoji Blitz, mesajlarınıza bazı Disney karakterlerini eklemenin harika bir yoludur ve aynı zamanda zaman geçirmek için eğlenceli bir oyundur.

1
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın