Ogznet.com
Gitar Çalmayı Öğrenmenize Yardımcı Olacak En İyi 10 Ücretsiz Uygulama Paylaş:
Image by William Iven from Pixabay

Gitar Çalmayı Öğrenmenize Yardımcı Olacak En İyi 10 Ücretsiz Uygulama

Gitar çalmayı öğrenmek göründüğünden çok daha zordur ancak sonuç bu çabaya değer. Bir enstrüman çalmayı öğrenmek, yapabileceğiniz en faydalı şeylerden biridir, ancak dışarıdan yardım almadan kendi başınıza öğrenmek zordur. Neyse ki, gitar çalmayı öğrenmek için kullanabileceğiniz bazı ücretsiz uygulamalar var. Bu Android ve iOS uygulamaları, gitar çalmayı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

1. Real Guitar - Gitar

 

Real Guitar bir gitar simülatörüdür. Hem akustik hem de elektro gitarları simüle edebilir ve hem tabletlerde hem de akıllı telefonlarda çalışır. Ayrıca, akorları çalmak için çok önemli olan çoklu dokunmayı da destekler.

Birlikte çalabileceğiniz parça döngülerinin yanı sıra bir kayıt modu ve MP3 formatında dışa aktarma özelliği de vardır. Bu, şarkıları bulabileceğiniz ve Real Guitar ile çalabileceğiniz ve daha sonra kaydedebileceğiniz anlamına gelir.

Eğer bir gitarla daha önce hiç işiniz olmadıysa ve şimdi gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız, bu uygulama hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Kullanmak için eğlenceli, hafif ve çok pratik bir uygulama. Gitarı çok fazla gürültü yapmadan öğrenmek veya çalmak isteyen herkes için iyi bir seçimdir.

2. Perfect Ear

 

Perfect Ear, gitarlara özgü bir uygulama olmasa da, gitar çalmayı öğrenmek isteyen herkes için son derece kullanışlıdır. Her müzisyenin bilmesi gereken iki önemli beceri geliştirmeyi amaçlamaktadır: ritim ve ton.

Gelişmiş bir işitsel beceriye ve ritim duygusuna sahip olmak her müzisyen için çok önemlidir. Doğaçlama yapmak, melodileri kulağa göre anlayabilmek, akor ilerlemelerini tanımak veya sadece bir tuner olmadan gitarınızı ayarlayabilmek için aralıklar, teraziler ve akorlar gibi temel bilgileri iyi anlayabilmeniz çok önemlidir.

Perfect Ear, düzinelerce aralık, ölçek, akor ve ritim antrenmanı egzersiziyle birlikte gelir. Ayrıca, görme-okuma, mutlak ses perdesi ve nota şarkı söyleme eğitmenleri vardır. Farklı tonları ayırt etmekte sorun yaşıyorsanız, bu uygulamaya ihtiyacınız var.

3. GuitarTuna: Guitar, Bass tuner

 

Bu sadece bir gitar ayar aracı: 15 enstrüman için +100 ayarı olan hızlı ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Gitarınızı ayarlamanıza yardımcı olabilecek bir sürü mobil uygulama var, ancak GuitarTuna mutlak en iyisidir. Ayrıca bas, ukulele, keman, viyolonsel, banjo ve diğer popüler yaylı çalgılarla da başa çıkabilir, bu nedenle daha sonra başka bir enstrüman çalmak isterseniz başka bir uygulama bulmanıza gerek kalmaz.

Dahili mikrofonu kullanarak hem elektrik hem de akustik gitarlar ve yaylı çalgılarla çalışır. Kablo gerekmez. Yeni başlayanlar için iyidir ve gitar öğreticileri tarafından önerilir. Basit ve sezgisel arayüz ile net görsel geribildirim sağlar.

4. Justin Guitar

 

Justin Gitar, gitar çalmayı öğrenmek için en iyi web sitelerinden biridir. Her yeni başlayan gitaristin siteye yönelmesinin bir nedeni var. Web sitesi, enstrümanın temellerini basitçe öğreten Justin Sandercoe'dan çok sayıda derse ev sahipliği yapıyor.

Bu uygulama bu sitenin bir uzantısıdır ve ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Diğer gitar öğreticilerden farklı olarak, Justin’in Başlangıç ​​Dersleri öğretme yöntemi, gitar öğrenmek için mevcut olan en nihai, gerçek, etkili, eğlenceli ve mantıksal olarak yapılandırılmış bir yöntemdir. Bir milyondan fazla insan ücretsiz web tabanlı gitar derslerini kullanarak gerçek bir gitarda nasıl çalınacağını öğrendi. Şimdi, dersler etkileşimli bir biçimde bu uygulamalarda mevcut. Bu gitar çalma dersleri en baştan başlar ve tüm teknikleri gösterir. Böylece gerçekten bir gitar çalmayı öğrenebilir ve baştan itibaren harika şarkılar çalabilirsiniz!

5. Yousician - Your Music Teacher

 

Yousician Gitar, Piyano, Ukulele ve Bass gibi araçları kapsayan kişisel müzik öğretici uygulamadır. Uygulama ile dinledikçe ve anında geri bildirim aldıkça gerçek enstrümanınızda binlerce şarkı öğrenin ve çalın.

Gerçek bir öğretmenin yerini asla alamaz ancak Yousician buna oldukça yaklaşıyor. Bu uygulama, akorlar ve daha fazlası gibi konuları kapsayan, müzik öğretmenleri tarafından tasarlanan dersleri öğreten adım adım video kılavuzlarına sahiptir.

En iyi özelliği çalmanızı dinlemesi ve ardından performansınızı değerlendirmesidir, böylece neyi doğru ve neyi yanlış yaptığınızı bilirsiniz.

6. Gitar 3D - Temel Gitar Akorları - Guitar 3D Chords

 

Akorları öğrenmeye çalışıyorsanız ve muhtemelen yeni başlayan biriyseniz, Guitar 3D size yardımcı olmak için harika bir uygulamadır. Öğrenmeniz için tüm akoru içerir, onları 3D olarak gösterir. Bu, parmaklarınızın gitarda nereye yerleştirilmesi gerektiğini hızlı bir şekilde görebileceğiniz anlamına gelir.

Parmak konum ve hareketlerini farklı açılardan görmeye mi ihtiyacınız varsa, gitar akorlarını üç boyutlu ortamda etkileşimli olarak öğrenmenin keyfini yaşayın. Akor geçişlerindeki doğru parmak hareketlerini inceleyin. Bütün animasyonlar ve gerçek gitar ses kayıtları akademik müzisyenlerle birlikte yapılmıştır.

Sadece bu değil, aynı zamanda bir şarkı öğrenmeye çalışırken çok önemli olan akor değişiklikleri arasındaki parmak geçişlerini gösterir. Uygulama ayrıca oynatmanız gereken dizeleri vurgular ve iki elinizi net bir şekilde görebilmeniz için bölünmüş ekran modu sunar.

Bunun yanında akorlar hakkındaki bilginizi sınamak için dersler ve sınavlar bulunmaktadır. Kısa sürede bir akor ustası olacaksın.

7. Andy Gitar

 

Andy Guitar uygulaması, Andy Guitar web sitesinde bulunan video derslerine, kurslara ve diğer materyallere erişmek için harika bir yoldur. Hesaba gerek yok, ancak bir hesabınız varsa, içeriğiniz web sitesi ve cihazlarınız arasında mükemmel bir şekilde senkronize edilir.

Andy Gitar uygulamasında, Andy adındaki eğitmen, yeni gitaristlerin sorduğu en yaygın soruları yanıtlamanın yanı sıra bir sürü ders ve şarkı eğitimi boyunca rehberlik eder.

Andy harika ve sabırlı bir öğretmendir. Dersler açık bir şekilde düzenlenir ve ilerleme açıktır, bu yüzden hızlı bir şekilde öğreniyormuş gibi hissedeceksiniz.

Andy Guitar ile gitar çalmayı öğrenin, burada, şarkı öğreticileri, yeni başlayanlar kursu, müzik çalma ve gitar çalmayı öğrenmekle ilgili soru cevaplar gibi yüzlerce ücretsiz çevrimiçi gitar dersi bulacaksınız.

8. Metronomerous - pro metronome

 

Çoğu metronom uygulaması çok basittir ve becerilerinizi geliştirdikçe artık sizin için gereksiz olurlar. Ancak en iyi metronom uygulamalarından biri olan Metronomerous bu noktada size yardımcı olabilir.

Arayüz başlangıçta biraz karışık gelebilir, ancak bunun nedeni çok fazla şey yapabilmesidir. Bu metronom, ritmik becerilerinizi ve müziğinizi harika ve kullanışlı özellikleri ile geliştirecektir. Temel müzik nota bilgisi için biraz zaman gerekecektir.

Sadece temel özelliklere sahip bir uygulama arıyorsanız bu fazla olabilir. Ancak, Metronomerous size ihtiyacınız olan özgürlüğü sağlayacak tek uygulamadır.

9. smart Chords

Gitaristler için hepsi bir arada bir uygulama istiyorsanız, smartChord mükemmel bir seçimdir. Gitar klavyesindeki tüm farklı akorları ve hareketleri öğretmek için yola çıkan uygulama şu anda daha kapsamlı bir araç haline geldi.

Ters akor bulucu gerçekten yararlıdır, ancak smartChord ayrıca ton belirleme, yüzlerce önceden tanımlı ayar, düzinelerce farklı ölçek, temel bir metronom, gerçek gitarınızı olmadığı zamanlar için sanal bir gitar, hassas bir ton üreteci için özelliklere sahiptir.

10. Learn Guitar: Chords - 3000+ Chords

Öğrenmek isteyeceğiniz tüm akorlarla dolu basit bir uygulama istiyorsanız, 3000 Akor sizin için iyi seçimdir. Burada listelenen diğer uygulamalardan bazıları kadar zengin bir uygulama değildir, ancak basittir ve tam olarak istediğimiz amaca odaklanır: akor diyagramlarının harika, ücretsiz bir veritabanını sunar.

Sadece akorları göstermekle kalmaz, aynı zamanda bunları size çalabilir, böylece sesi eşleştirebilirsiniz. Ayrıca bazı basit gitar teorilerini de öğrenebilmeniz için akor ve kulak eğitimi oyunlarına sahiptir. Ayrıca, genellikle göz ardı edilen bir özellik ile solak gitaristleri de destekler.

Çevrimiçi akorların çoğu sağ gitaristler için uyarlandığından sol gitaristlerin akorları bulmasının ne kadar zor olabileceğini bildiklerinden sol gitaristlere de destek veriyor.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz