Ogznet.com
iPhone ve Android için En İyi 10 GIF Yapma Uygulaması Paylaş:
Photo by Lorenzo Rui on Unsplash

iPhone ve Android için En İyi 10 GIF Yapma Uygulaması

Online iletişimin tartışmasız en eğlenceli kısmı olan GIF’ler, bir araya getirilip arka arkaya oynatıldığında benzersiz bir etki yaratan bir kaç resimdir. Sosyal medya paylaşımlarına heyecan ve enerji katıyorlar ve daha eğlenceli bir yer hale getiriyorlar.

Bu yazının içeriği: Kapat

Birçok kişi web sitelerinde, sosyal medyada veya diğer mesajlaşma platformlarında kullanmak için kendi GIF'lerini oluşturmayı sever. Eğer onlardan biriyseniz, doğru yere geldiniz. iPhone ve Android cihazlar için en iyi GIF yapma uygulamalarının bir listesini yaptık ve sizin için inceledik.

GIF yapma uygulamaları, kullanıcıların kendi başına GIF yapmak için video veya resim eklemesine izin veren uygulamalardır. Bu araçların çoğu, ekstra özelleştirmeler için emojiler, resimler, metinler, filtreler ve arka planlar gibi özel efektler eklemesine izin verir. Ayrıca, dosyaları dışa aktarma özelliğine sahiptirler ve paylaşımı kolaylaştırmak için doğrudan sosyal medya ağları ile entegre olurlar.

Bu listedeki her aracın farklı bir dizi özelliği vardır. Bunlar arasında videodan gif yapma gibi özellikler yer alır. İşte hem iPhone hem de Android için GIF yapma uygulamaları.

1. Gif Me! Camera

Gif Me! Camera, kullanımı kolay bir GIF yapma uygulamasıdır. Bu uygulama, GIF oluşturmayı hızlı ve kolay hale getiren basit ve sezgisel bir arayüzle tasarlanmıştır. Birçok yönden bu listedeki diğer uygulamalara çok benziyor. GIF'lerinizi sosyal medyada paylaşmadan önce filtreler, özel efektler ve diğer eğlenceli öğeler ekleyebilirsiniz.

Gif Me! Camera'nın en etkileyici kısmı, muazzam özellik koleksiyonudur. Sıfırdan GIF'ler oluşturabilir, mevcut GIF'leri düzenleyebilir, videoları GIF'lere dönüştürebilir ve hatta görüntüleri GIF'lere dönüştürebilirsiniz. Bazı kullanıcılar, çoğunlukla dışa aktarma işlemi sırasında beklenmeyen çökmeler olduğunu bildirirken, genel olarak iyi tasarlanmış bir uygulamadır.

Android için reklam gösterimleri ile ücretsiz olarak indirebilirken, iOS için ücretli bir uygulamadır.

2. Pixel Animator: GIF Maker

 

Pixel Animator: GIF Maker, özellikle piksel tabanlı GIF'lere odaklanarak GIF oluşturmaya benzersiz bir yön verir. Bu uygulama, piksel sanatı oluşturmanıza ve benzersiz, retro video oyunu tarzı bir his için bunu bir GIF'e dönüştürmenize olanak tanır. Pixel Animator: GIF Maker ile, sprite ve avatarları piksel piksel oluşturabilir veya kitaplıklarındaki mevcut parçalarla karakterleri bir araya getirebilirsiniz. Ardından tasarımınızı hareketli bir GIF'e dönüştürün ve sosyal medyada paylaşın veya dosyayı telefonunuza kaydedin. Uygulamanın kullanımı kolaydır ve bu retro sanat formu ile GIF'lere eğlenceli bir dokunuş katar. Ek uygulama içi özellikler, filtreler ve efektler satın alma seçeneğiyle birlikte iPhone ve Android için ücretsiz olarak sunulmaktadır.

3. ImgPlay – GIF Maker

ImgPlay uygulaması, fotoğrafları ve videoları kullanarak GIF oluşturmanın en kolay yoludur.ImgPlay, eğlence ve pratiklik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Başlamak için, yayınladığınız yere bağlı olarak birden çok tuval boyutu arasından seçim yapın (Instagram için 1:1 tuval kullanın, ancak Twitter için 2:1 tuval kullanın) ve ardından çok çeşitli tasarım öğeleri arasından seçim yapın. ImgPlay, kapsamlı bir durağan çıkartma, hareketli çıkartma, filtre ve daha fazlasına sahiptir. Ayrıca, özel tasarımlar elde etmek için kalemle çizim özelliğini kullanarak bir GIF'in üzerine çizim yapabilirsiniz.

ImgPlay, iPhone ve Android için mevcuttur; her iki sürüm de ücretsizdir ve uygulamada ek özellikler satın alma veya filigranı kaldırmak için ödeme yapma seçeneğiyle birlikte gelir.

4. Tumblr

Muhtemelen Tumblr adını duymuşsunuzdur. Tumblr, 2007'de başlayan ve hala güçlü olan bir mikroblog ve sosyal platformdur. Sanat çalışmalarını, düşüncelerini, orijinal GIF'lerini, sevdiğin sanatçıların remix'lerini paylaşabileceğin ücretsiz ve kolay bir uygulama. Uygulama, kullanıcıların GIF'leri oluşturmasına ve özelleştirmesine izin veren yerleşik bir GIF oluşturucu özelliğine sahiptir. Listemizde özellikle GIF yapımı için oluşturulmuş diğer uygulamalardan bazıları kadar iyi olmasa da, Tumblr bunları oluşturmanıza, çıkartma eklemenize, metin yerleştirmenize ve daha pek çok şeye izin verir. Bu özellik hem iPhone hem de Android cihazlarda Tumblr'ın uygulamasında ücretsizdir.

5. GIF Toaster

Fotoğrafı, videoyu, seri çekim fotoğrafları ve canlı fotoğrafları hareketli GIF'lere dönüştürmek ister misiniz? GIF Toaster, neredeyse her şeyi bir GIF'e dönüştürmenize olanak tanır. Videoları, fotoğrafları, seri çekimleri, panoramaları bu uygulamayla bir GIF yapabilirsiniz. Düzenleme özellikleri oldukça klasiktir, ancak GIF Toaster ayrıca uygulamaya biraz farklılık katan bir fotoğraf kolaj oluşturma özelliği ile birlikte gelir. GIF Toaster, iPhone ve Android için kullanılabilir; Ek özelliklere erişmek için Pro paketine yükseltme seçeneğiyle her iki sürüm de ücretsizdir.

6. GIF Maker

GIF Maker, kullanıcıların fotoğrafları, videoları ve canlı fotoğrafları anında GIF'lere dönüştürmesini sağlayan bir iPhone GIF yapma uygulamasıdır. Mevcut içeriğinizi yükleyin veya uygulamaya içerik kaydedin ve ardından komik memler, filtreler ve başlıklar ekleyin. GIF döngünüzün hızını seçerek onu daha da özelleştirin ve ardından GIF'inizi sosyal medyada paylaşın veya telefonunuza kaydedin. Bu uygulamanın kullanımı kolaydır, basittir ve tüm standart özelliklerle birlikte gelir. Ancak, uygulama ücretsiz değildir. GIF Maker, App Store'da 30 gün boyunca ücretsiz olarak mevcuttur ve daha sonra aylık plan satın almanız gerekir.

7. Video to GIF

Video to GIF, yalnızca iPhone'da kullanılabilen bir uygulamadır. En benzersiz özelliği, video içeriğini bir GIF'e dönüştürmek için doğrudan YouTube'dan bir video yükleme yeteneğidir. Kullanımı kolay olsa da, bu uygulamanın özellikleri biraz sınırlıdır. Sınırlı renk ve düzen seçenekleri hayal kırıklığı yaratabilir. Video to GIF, uygulama içinde satın alma için ekstra özellikler sunarken, temel özellikler yeterlidir ve filigran gerektirmez. Bu uygulamayı, YouTube ile benzersiz ve kusursuz entegrasyonundan yararlanmak isteyen kişilere öneriyoruz.

8. GIF Maker - GIF Editor

 

Kes, kırp, düzenle, hızlandır, yavaşlat; bunların hepsi GIF Maker - GIF Editor'da mümkün. Bu uygulama, beklediğiniz tüm işlevlerle birlikte gelir ve temel özellikleri sunar. Videodan GIF yapma veya GIF den videoya dönüşüm yapabilirsiniz. Uygulama videodan GIF oluşturma ve çoklu görüntülerden GIF yapmanın kolay yolunu sunar. Oluşturduğunuz GIF'inizi Facebook, Twitter, Gipphy, Imgur, Instagram veya Whatapp ile paylaşın.Ücretsiz uygulama, uygulama içi reklamlarla birlikte gelir ve kullanıcılar reklamsız sürüm için ücretli planı satın almak zorundadır.

9. GIF Studio

 

GIF Studio’nun sloganı "Bir GIF oynatıcısından daha fazlası" ve haklılar. Zamanlamayı kontrol etme, filtre ekleme ve GIF'leri kırpma ve düzenleme gibi tüm temel işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca GIF Studio'nun da bazı benzersiz özellikleri de vardır. Kullanıcılar birden fazla GIF'i tek bir animasyonda birleştirebilir, kaliteyi korurken dosya boyutlarını küçültebilir ve bu ortama yepyeni bir boyut ekleyerek bir kolaj oluşturabilir. Uygulamanın kullanımı kolay arayüzü, düzenlemeyi kolaylaştırmak ve arka planda devam eden teknik karmaşıklıkları gizlemek için tasarlanmış. GIF Studio, Android için mevcuttur. Ücretsiz uygulama reklamlarla birlikte gelir, ancak kullanıcılar ücretli bir plan karşılığında reklamsız bir sürüme geçebilir.

10. GIF Maker - Video to GIF, GIF Editor

GIF yapmak için bir uygulama mı arıyorsunuz? GIF Maker, bunun için iyi bir seçimdir. Videodan GIF yapma, Ekran kaydediciden GIF yapma, Görüntülerden GIF yapma, Meme oluşturma aracı, GIF'den videoya dönüştürme ve GIF'den resimlere dönüştürme gibi özellikler sunar. Uygulama ayrıca GIF görüntülerini düzenlemek için gereken tüm özellikleri sağlar. Bunlar arasında; GIF süresini sınırlamak için videoyu kırpma, kolayca GIF meme oluşturma, kontrast, keskinlik, doygunluk, ton, canlılık ve gölgeyi değiştirerek GIF görüntüleri için renk dengesini ayarlama, hız kontrolü ile istediğiniz zaman hızlı veya yavaş hareketler oluşturma, GIF görüntüleri için efektler oluşturma yer alır.

Uygulama, basit bir şekilde animasyonlu GIF oluşturmanıza olanak sağlar. Bu dosyaları sosyal ağ, mesaj uygulamaları ve email yoluyla paylaşabilirsiniz. GIF Maker'ın yardımıyla herkes kolayca ilginç animasyonlu GIF dosyaları oluşturabilir.

GIF Maker, herhangi bir filigran içermez, ancak reklamlarla birlikte gelir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz