Ogznet.com
Image by coolvector on Freepik

En iyi ücretsiz fotoğraf kolaj programları

Fotoğraflardan kolajlar oluşturmak gerçekten eğlencelidir. Üstelik bunu internet üzerinden yapabilirsiniz. Bir çok kolaj programı tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir. Bir fotoğraf kolaj programı, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla paylaşmayı mümkün kıldığından, online bir kolaj yapıp arkadaşlarınıza da gönderilebilirsiniz. Aralarından seçim yapabilmeniz için en iyi 10 kolaj programını listeledik.

Bu yazının içeriği: Kapat

  En iyi ücretsiz fotoğraf kolaj programları

  Photovisi, kolaj yapmak için kullanıcılara çok çeşitli renkli ve benzersiz şablonlar sunan çevrimiçi bir kolaj yapıcıdır. Kullanıcı, bir şablon seçtikten sonra devam edebilir ve resimlerini siteye yükleyebilir. Kolaj otomatik olarak oluşturulur ve kullanıcı düzenlemek için devam edebilir. Kolajdaki herhangi bir resmi değiştirin veya silin gibi. Yan yana, bülten formu, sekanslar ve rastgele resim düzenlemesi sunulan bazı şablon türleridir. Renkler canlıdır ve süreç kolay ve kullanıcı dostudur. Kullanıcı, oluşturduktan ve düzenledikten sonra kolajı indirebilir ve hatta e-posta yoluyla başkalarına gönderebilir.

   

  PhotoVisi'de internete erişiminiz yoksa, bir kolaj oluşturamayacaksınız. Kolajı oluşturduktan sonra herhangi bir nedenle internet bağlantınızı kaybederseniz, bunu sisteminize indiremez veya herhangi birine gönderemezsiniz. Diğer çoğu kolaj yazılımının çevrimdışı olduğu göz önüne alındığında, bu Photovisi'deki büyük bir eksiklik.

  Çok basit bir kolaj yapma yazılımı ve bu da tıpkı diğerleri gibi çalışır. CollageMaker, kırpma, yeniden boyutlandırma gibi oldukça basit olan çok sayıda seçenekle birlikte gelir, ancak deneme sürümünde daha ileri bir şey sunmaz. Deneme versiyonu, sadece temel görüntü düzenleme ve kolaj oluşturma hakkında mümkün olan en basit düzeyde fikir edinmek isteyen yeni başlayan kullanıcılar için bir avantajdır. Çok basit olduğu için, yeni başlayan kullanıcılar, CollageMaker'ı denedikten sonra daha iyi, daha gelişmiş bir yazılıma geçmek isteyeceklerdir.

  CollageMaker, temel bir yapının dışında kırpma yapmanıza izin vermez ve görüntüleri seçmek genellikle adım adım prosedür olarak uzun bir adım olabilir. Sonuç olarak, CollageMaker denemeye değer ancak tam sürüm için para ödemeye değmez.

  Kullanıcılar, Fotor'un her türlü resmi güzel bir şekilde öne çıkaran karakalem fonlu klasik kullanıcı arayüzünü seviyor. Fotor, kullanıcının otuz görüntüyü bir araya getirmesine izin veriyor. Onları karıştırın, düzenleyin ve sunulan birçok düzenleme aracını veya Fotor'un sağladığı altmış etkiyi kullanarak kolajlar oluşturun. Fotoğrafları kırpmak ve düzenlemek hızlı ve basittir ve bir kolaj oluşturmak, fotoğraf kalitesinde herhangi bir bozulma olmaksızın sorunsuz bir süreçtir.

  4. iPiccy

  Son derece popüler olan PicMonkey'e daha az bilinen ancak tamamen güvenli bir alternatif olan iPiccy, ücretsiz ve PicMonkey’in ücretli premium sürümü kadar verimli ve mükemmel kolaj oluşturma araçları sunar. 120'den fazla fotoğraf efekti, yüksek hızlı performans ve kolay navigasyon, iPiccy gerçekten denemeye değer. Ancak, tıpkı Photovisi gibi bir çevrimiçi kolaj yapımcısı olduğundan, internete bağlı değilseniz iPiccy'yi kullanarak bir kolaj oluşturamazsınız. Bu bir dezavantaj olsa da, yazılım tarafından sunulan çok sayıda düzenleme aracı ve efekt, iPiccy'nin sadece çevrimiçi olarak sunulmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra, iPiccy çok sayıda görüntü dosyası türünü destekler ve Photoshop ve diğer düzenleme yazılımı tarafından sağlananlar gibi fotoğraf efektleri sunar.

  Collagerator - fotoğraf kolaj programı

  Collagerator kullanarak kolaj oluşturmak çok kolaydır, yapmanız gereken tek şey görüntüleri seçmek; onları bir şablona koyun ve ayrıntıları özelleştirmek için devam edin. Oluşturulan kolajı çok çeşitli görüntü dosyalarına aktarabilir ve hatta hangi formda yazdırılmasını istediğinize karar verebilirsiniz. Örneğin, bir kartpostal veya tebrik kartı vb. Bu yazılımın düzeni çok basit ve kullanımı keyifli.

  CollageIt, kullanıcının kullanmak istediği işlevlere kolayca odaklanmasını sağlayan çok temiz bir düzende gelir. Bir başlangıç ​​için, çoklu seçenekler ilk başta kafa karıştırıcı görünebilir. Ancak, her kullanıcının yazılımın çalışma şekline alışması ve çeşitli seçeneklere nasıl erişilebileceğini garanti eden “Başlangıç" seçeneği vardır. Kullanıcıya seçim yapabilmesi için toplam 15 farklı şablon sunulmaktadır. Bu küçük bir sayı gibi görünebilir, ancak oluşturulan kolajın kişiselleştirilmesi için seçenekler çoktur.

  Kenar boşluklarının genişliğini artırabilir veya azaltabilir, seçilen görüntüleri tam olarak istediğiniz gibi yeniden boyutlandırabilir ve kırpabilirsiniz, gölge efektleri ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz ve diğer pek çok seçenek kullanabilirsiniz. Yazılımın kurulumu ve kaldırılması kolaydır ve ücretsiz ve Pro sürüm olarak iki versiyona sahiptir. Ücretsiz sürüm bir deneme değildir ve birkaç düzenleme filtresi sunar ancak kolaj üzerinde filigran bırakır.

  Bu kolaj oluşturma yazılımı, kutu arkaplanlarından ve kolajları için çerçevelerden hoşlanan herkese hitap eder. Funny Photo Maker, yaratıcı tarafınızı serbest bırakmanızı sağlar. Ünlü bir kişinin yüzünü bir fotoğrafla değiştirebilir, resminizi; notlar, ilan panoları, dergi kapakları vb. üzerine ekleyebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcının seçebileceği çok çeşitli çerçeveler ve güzel efektler de vardır. Düzenleme ve kolaj oluşturma süreci de oldukça basit ve hızlı.

  Funny Photo Maker tamamen ücretsizdir ve bunu desteklemek için herhangi bir ekstra eklenti indirilmesini gerektirmez. Bu yazılımı diğer bir çok kolaj yazılımından ayıran şey, ücretsiz olmasına rağmen, genellikle pop-up'ların ve ilişkilendirilen reklamların yer almamasıdır.

  PhotoScape, çok iyi bilinen bir popüler resim düzenleme aracı olduğu kadar verimli bir kolaj oluşturma yazılımıdır. Düzeni ve arabiriminde çok basit görünse de, PhotoScape çok sayıda ayrıntılı seçenekle birlikte gelir. Precision, PhotoScape’in kolaj yapımcısının önemli bir yönüdür. PhotoScape sorunsuz çalışır ve resimlerin kolayca ayarlanmasını sağlar. Parlaklık, güzel çerçeveler, metin balonları ve balonların yanı sıra kullanıcının animasyonlu GIF eklemesine izin veriyor. Ancak, üst üste bindirme desteklenmiyor ve PhotoScape üzerinde katman resimleriyle çalışmak oldukça zor olabilir.

  piZap ücretsiz sürümün yanı sıra pro ile geliyor, ancak çoğu kullanıcı ücretsiz sürümü ve sunduğu seçenekleri ile memnun. Sağladığı kolaj oluşturma araçlarına gelince piZap son derece yaratıcıdır, istediğiniz yerde altyazı, metin ekleyebilir, yazı tipini ve rengini değiştirebilir, sevimli çıkartmalar ekleyebilirsiniz. piZap, yüzleri kırpabileceğiniz özel bir kırpma aracıyla birlikte gelir; bu, diğer çoğu kolaj yazılımıyla karşılaştığınız bir özellik değildir. Hayal edebileceğiniz her türden çok sayıda efekt ve filtreler vardır, çerçeveler ve benzersiz şekiller oluşturmak için benzersiz şekiller. piZap, düzenleme ve kolaj yapmanın en önemli ayrıntılarına dikkat eder. Kendi Facebook kapaklarınızı ve özel tasarlanmış ifadelerinizi oluşturmak için piZap'i kullanabilirsiniz! Bu, her şeyi ilginç ve renkli olan şeyleri sevenler için denenmeli!

  Canvas Photo Editor, fotoğraflarınızı düzenlemenizi sağlar. 20'nin üzerinde fotoğraf efektinden birini seçebilir ve fotoğrafınızın görünümünü kolayca değiştirebilirsiniz.

  The Canvas Print'in fotoğraf editörü ile fotoğrafınızı hızlıca düzenleyebilir veya geliştirebilirsiniz. Herhangi bir uygulama indirmeden tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz