image from pixabay.com

Windows 11 için 14 En İyi Ücretsiz PDF Açma Programı

PDF, dijital ortamda hala en popüler okuma formatlarından biridir. Bir e-kitap okumaktan veya online bir formu doldurmaktan kullanım kılavuzları oluşturmaya kadar, PDF formatı hala en çok tercih edilen okuma formatıdır. Web tarayıcıları bu günlerde yerleşik bir PDF okuma özellikleriyle donatılmış olsa da, form doldurma, ek açıklama ekleme vb. gibi işlevler için ayrı olarak bir PDF açma programı indirmeniz gerekecektir.

PDF çok güvenli bir dosya biçimidir ve açılması için özel bir PDF okuyucusuna ihtiyacı vardır. Şu anda internette yüzlerce PDF okuyucu uygulaması var, ancak bunların çoğu reklam yazılımlarıyla dolu ve çok sayıda reklam gösteriyor.

Bu nedenle, daha fazla özellik için bir Windows 11 için PDF okuyucu indirirken ücretsiz en iyi seçenekleri sunmak istedik. Temel özelliklerden daha fazlasını ücretsiz olarak sunan en iyi PDF açma programları burada. Hepsi en son Windows 11 işletim sistemiyle tam uyumludur.

Bu, şüphesiz tüm zamanların en popüler PDF okuyucusudur. PDF'lerinize istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişmenize, okumanıza veya düzenlemenize yardımcı olur. Bunu bir Windows platformunda kullananlar, farklı PDF türleri ve diğer dosyalar için eksiksiz bir görünüm ve düzenleme hakları elde ederler.

Özellikleri:

 • Dosyaları görüntülemenize, düzenlemenize, dağıtmanıza ve PDF dosyalarına ek açıklamalar eklemenize olanak tanır.
 • Ayrıca dosyaları dışa aktarabilir, notları ve canlı vurguları kullanarak düzenleyebilirsiniz.
 • Bir MS Office belgesinden veya bir web sayfasından kendi PDF dosyanızı oluşturmanıza olanak sağlar.
 • PDF dosyalarınıza çeşitli cihaz türlerinde erişmenin hızlı ve güvenilir bir yolunu sunar.

Hepsinden iyisi, okunması zor kitaplar için içeriği yüksek sesle okuyan bir sesli kitap işlevi de görmesidir. Tüm büyük platformlarla uyumlu olan bu PDF okuyucu, hareket halindeyken PDF dosyalarına not eklemek isteyen herkes için mükemmeldir.

PDF belgelerinizi açın ve görüntüleyin, yorumlar ve diğer ek açıklamalar ekleyin, etkileşimli formları doldurun, Slim PDF Reader ile dijital imzaları ve daha fazlasını doğrulayın.

Basit bir PDF okuyucu arıyorsanız, o zaman bu PDF programını deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızda fazla yer kaplamadan PDF belgesini açmanıza ve görüntülemenize yardımcı olur.

Özellikleri:

 • Hızlı performans, hafif ve bloat içermeyen bir uygulamadır.
 • Ayrıca PDF dosyalarınızın bir çıktısını almanıza da olanak tanır.
 • Kompakt bir boyutta gelir ve PDF dosyalarını görüntülemek ve yazdırmak için güvenli bir yol sunar.

Dahası, temiz bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve Adobe Reader'dan çok daha küçük boyutludur.

3. Soda PDF

Bu, eksiksiz ve kullanıcı dostu bir deneyim sunan başka bir ücretsiz PDF okuyucusudur. Yalnızca PDF Dosyalarını açmanıza ve okumanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda PDF belgeleri oluşturmanıza, düzenlemenize, görüntülemenize ve hatta açıklama eklemenize de olanak tanır.

Özellikleri:

 • Farklı PDF hizmetlerine ücretsiz erişim sunar.
 • Yüzlerce dosya formatından PDF dosyaları oluşturmanıza olanak sağlar.
 • PDF'leri sorunsuz bir şekilde ve veri kaybı olmadan diğer farklı dosya türlerine dönüştürmenize olanak tanır.

Birçok farklı seçilen PDF dosyasını tek bir kullanışlı belgede harmanlama veya büyük boyutlu PDF dosyalarını çeşitli küçük belgelere bölme yeteneği, diğer ana özellikleri arasındadır.

Bu alandaki en güçlü PDF okuyuculardan biri olan Foxit Reader, PDF'ler oluşturmanıza, bunları görüntülemenize, not eklemenize, formları doldurmanıza ve hatta üzerlerinde dijital imza oluşturmanıza yardımcı olur. Özelliklerle dolu ve hızlı performans gösteren kompakt bir yazılımdır.

Özellikleri:

 • PDF'leri zahmetsizce açmanıza, okumanıza ve yazdırmanıza olanak tanır.
 • PDF biçiminde ve diğer PDF ürünleriyle çalışan belgeler oluşturmanıza olanak sağlar.
 • PDF dosyalarını paylaşmanıza ve işbirliği yapmanıza izin vererek iş yerinde esnekliği artırmanıza ve sonuçları etkilemenize yardımcı olur.
 • Belgelerinizdeki hassas verileri farklı güvenlik özellikleriyle korur.
 • PDF belgelerini kendi el yazınızla imzalamanıza veya dijital bir imza oluşturmanıza olanak tanır.

Belgelere erişime izin verme veya reddetme, belgenize kimin erişimi olduğunu kontrol etme ve buna göre bildirim gönderme seçeneği ile PDF dosyaları için bulut tabanlı hizmetler sunmak ve uygulamayı şirketteki tüm bilgisayarlara zahmetsizce uygulamak, diğer önemli özellikleri arasında.

Bu ücretsiz PDF görüntüleyici ve okuyucu programı ile PDF oluşturabilir, inceleyebilir, imzalayabilir ve paylaşabilirsiniz. PDF belgelerini okumaya, oluşturmaya, düzenlemeye, açıklama eklemeye ve hatta gözden geçirmeye izin vererek rakiplerine üstünlük sağlayan kullanışlı bir PDF okuyucusudur. Bu, diğer PDF okuyuculara kıyasla temel özelliklerden daha fazlasını ücretsiz olarak sunar.

Özellikleri:

 • Neredeyse tüm Windows uygulamalarından ve 300'den fazla dosya formatından PDF oluşturmanıza olanak tanır.
 • Anında bir belge oluşturmak için dosyaları sürükleyip bırakmayı destekler.
 • Ortaya çıkan kaliteyi değiştirebilen, kendi renklerinizi ekleyebilen, sayfayı yeniden boyutlandırabilen, yazı tiplerini uygulayan araçları kullanarak PDF belgelerinizi özelleştirmenize yardımcı olur.
 • Açıklama eklemenize, geri bildirime yanıt vermenize, metinleri vurgulamanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.
 • Metin dahil PDF'leri görüntülemenize ve hatta ek bilgi gerekmeden işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Nitro’nun ücretsiz PDF okuyucusu, diğer popüler PDF okuyucularının çoğunun sağladığı tipik görüntüleme ve açıklama araçlarının ötesinde yararlı üretkenlik özellikleri sunar.

Piyasadaki en küçük, zengin özelliklere sahip ücretsiz PDF görüntüleyici / düzenleyici. PDF dosyalarını oluşturun, görüntüleyin, düzenleyin, not ekleyin, OCR ve dijital olarak imzalayın. 

PDF-XChange Editor'daki özelliklerin %60'ından fazlası kullanım için lisans gerektirmez. Açıkça tanımlanan geri kalan özellikler, lisans olmadan kullanılırlarsa çıktıya bir 'trial' filigranı yerleştirir.

Özellikleri:

 • Kenar boşlukları, görüntü çözünürlükleri, sayfa boyutu ve yön gibi parametreleri değiştirmenize olanak tanır.
 • Ayrıca varsayılan ayarları ve yazdırma eksenlerini değiştirmenize olanak tanır.
 • PDF'leri toplu olarak dönüştürmenize yardımcı olur.

Dahası, birden çok dili ve PDF oluşturma ve dönüştürme sürecini hızlandıran sözdizimsel tanımlama gibi diğer özellikleri destekler, uygulamalarını gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirme seçeneği sunar, Gelişmiş OCR eklentileriyle birlikte gelir ve daha fazlasını sunar.

PDF-XChange Editor Plus, doldurulabilir formların oluşturulması ve düzenlenmesi ve özelleştirilebilir dinamik damgaların oluşturulması için ek işlevsellik içerir.

Sumatra PDF, Windows için ücretsiz bir PDF, eBook (ePub, Mobi), XPS, DjVu, CHM, Comic Book (CBZ ve CBR) okuyucusudur. Bu, sisteminizi yavaşlatmadan tüm temel PDF işlevlerini sunan bir PDF okuyucusudur. Bu hafif uygulama, Windows'ta e-kitap formatlarını da okuyabilir.

Sumatra PDF güçlü, küçük, taşınabilir ve çok hızlı açılır. Kullanıcı arayüzünün basitliği yüksek bir önceliğe sahiptir.

Özellikleri:

 • PDF belgelerini zahmetsizce açmanıza ve okumanıza olanak tanır.
 • Birden çok dil seçeneği sunar.
 • Kaliteli yakınlaştırma ve arama seçenekleri sunar.
 • Büyük boyutlu dosyaları daha hızlı ve etkili bir şekilde açın.
 • PDF'lerle çalışmayı kolaylaştırmak için bir dizi kısayol tuşuyla birlikte gelir.

Basit ancak daha hızlıdır ve sayfaları döndürme, PDF'leri tam ekranda görüntüleme, varsayılan e-posta uygulamasını başlatma, PDF'yi otomatik olarak e-postaya ekleme ve daha fazlası gibi ek işlevler sunar.

8. MuPDF

MuPDF hafif bir PDF, XPS ve E-kitap görüntüleyicidir. Minimalist bir yaklaşımla birlikte yüksek kaliteli grafikler arıyorsanız, bu PDF görüntüleme programı tam size göre. Bu hafif araç, aslında gelişmiş bir PDF okuyucu gerektirmeden PDF içeriğini görüntülemenizi sağlar.

Özellikleri:

 • Doğası gereği taşınabilir olduğundan, kurulmasına gerek yoktur ve taşınabilir bir cihazda çalıştırılabilir.
 • Herhangi bir bilgisayara kaydetme ve yürütülebilir dosyayı doğrudan çalıştırma seçeneği sunar.
 • Başlatma sırasında açılan iletişim kutusunu kullanarak bir PDF bulun ve açın.
 • Kullanışlı klavye kısayollarına sahip normal bir pencere ile basit bir arayüze sahiptir.

Görüntüleyici küçük, hızlı, ancak eksiksiz. PDF, XPS, OpenXPS, CBZ, EPUB ve FictionBook 2 gibi birçok belge biçimini destekler. PDF belgelerine açıklama ekleyebilir ve formları mobil görüntüleyicilerle doldurabilirsiniz (bu özellik yakında masaüstü görüntüleyiciye de gelecektir).

Komut satırı araçları, belgelere açıklama eklemenize, düzenlemenize ve HTML, SVG, PDF ve CBZ gibi diğer biçimlere dönüştürmenize olanak tanır. Javascript kullanarak belgeleri işlemek için komut dosyaları da yazabilirsiniz.

STDU Viewer, birden çok dosya biçimi için ücretsiz bir görüntüleyicidir. Bu yazılımın amacı, birden çok belge görüntüleyiciyi tek bir basit uygulamayla değiştirmektir. STDU Görüntüleyici TIFF, PDF, DjVu, XPS, JBIG2, WWF belge formatlarını destekler. Bunlar, bilimsel ve teknik dokümantasyon için en popüler formatlardır.

Ayrıca STDU Viewer; FB2, TXT, Çizgi Roman Arşivi (CBR veya CBZ), TCR, PalmDoc (PDB), MOBI, AZW, EPub, DCX ve görüntüyü (BMP, PCX, JPEG, GIF, PNG, WMF, EMF, PSD) dosyalarını destekler.

STDU Viewer, çok dilli bir arayüze sahiptir. Şu anda İngilizce, Rusça veya Fransızca dillerinden seçim yapabilirsiniz. Xml harici kaynağındaki dizeleri değiştirerek STDU Viewer arayüzünü kendi dilinize çevirmek mümkündür.

STDU Görüntüleyici, modern sekmeli bir arayüze ve bu tür uygulamalar için tüm standart özelliklere (sütun görünümü, döndürme sayfası, metin katmanına göre arama, vb.) sahiptir. Ayrıca STDU Viewer, bir sayfayı veya bir sayfanın bir bölümünü bir görüntü dosyasına dışa aktarma, kendi yer imlerinizi oluşturma, dokunmatik ekran için bir eylem ayarlama ve diğerleri gibi bazı genişletilmiş özelliklere sahiptir.

Javelin PDF Readers, standart PDF dosyalarını ve ücretsiz Drumlin Publisher yazılımını (.drmz ve .drmx dosyaları) kullanılarak şifrelenmiş PDF dosyalarını görüntülemek için gereken tüm temel işlevleri sağlar. Bu okuyucular, dahili ve harici köprüleri, içerikleri / gezinme köprülerini, çeşitli sayfa görüntüleme formatlarını, ayrıca belge metni arama, açıklama ve işaretlemeyi destekler.

Niyetiniz PDF dosyalarını görüntülemek ve PDF dosyalarınızı istenmeyen erişimden korumaksa, bu yazılım sizin için doğru seçim olabilir. Bu tamamen birleştirilmiş ve şifrelenmiş PDF okuyucu, pazar araştırma kurumları, yayıncılar, eğitimciler, devlet kurumları vb. için mükemmeldir.

Şifrelenmiş dosyaların içeriğinin kopyalanmasını önler ve paylaşılmasını engeller. Ayrıca, yazdırma için izinlerin ayarlanması, ne kadar süreyle görüntüleneceği vb. Gibi sınırlamalar eklemenize de olanak tanır.

Expert PDF Reader, Windows işletim sistemlerinde pdf belgelerini görüntülemenizi ve yazdırmanızı sağlayan ücretsiz bir pdf görüntüleme yazılımıdır.

Expert PDF Reader, mevcut belgelerin değiştirilmesine de izin verecektir. Belge ana hatlarını değiştirebilir, damgalar ekleyebilir ve Expert PDF'den veya başka herhangi bir pdf oluşturma yazılımından oluşturulmuş herhangi bir ek açıklamayı değiştirebilirsiniz.

Expert PDF Reader, pdf belgelerini görüntülemek için ideal çözümdür. Hızlı, güvenilir ve derlenebilir, ihtiyacınız olan her şeyi seçtiğiniz pdf görüntüleyiciyi verir. Ek pdf düzenleme işlevlerine ihtiyacınız varsa, Expert PDF Editor'ün neler sunabileceğine bir göz atabilirsiniz.

PDF dosyalarını görüntülemek, yazdırmak, kırpmak ve TXT, BMP, JPG, GIF, PNG, WMF, EMF, EPS, TIFF'ye dönüştürmek için dünyanın en küçük PDF görüntüleyicisi / okuyucusu. Cool PDF Reader indirmek için yalnızca 3,2 MB'dir ve uzun kurulum gerektirmez, sadece indirin ve çalıştırın.

Bu yazılım, PDF belgelerinizi okumayı daha kolay ve daha hızlı hale getirerek diğer programlara harika bir alternatif haline gelir.

Özellikleri:

 • Anlaşılması kolay kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
 • Arabirim, fareyi üzerlerine getirdikçe açıklamaların ardından komut sembolleri ile yüklenir.
 • Dünyadaki en küçük PDF okuma yazılımı daha hızlı yüklenir ve kullanması kolaydır.
 • PDF dosyalarını açmanıza, dosyaları okumanıza, görüntülemenize ve hatta düzenlemenize veya JPG, TIFF, TXT, EPS ve daha fazlası gibi diğer biçimlere dönüştürmenize olanak tanır.
 • Yakınlaştırmanıza ve uzaklaştırmanıza, sayfaları döndürmenize, yer imleri ve PDF slayt gösterisi oluşturmanıza olanak tanır, yerleşik bir PDF okuyucu olarak kullanılabilir ve daha fazlası.

Ayrıca, PDF dosyalarındaki herhangi bir metni ve resmi birkaç tıklamayla kopyalamanıza, slayt gösterilerini tam ekran görüntülemenize, düşük ışıklı okuma modunda ve Citrix modu, gece okuma gibi diğer okuma modlarında okumanıza olanak tanır.

13. Xodo PDF

Windows 11 işletim sistemi için kullanılabilen tam teşekküllü bir PDF okuyucu ve düzenleyicidir. Xodo PDF'nin hem ücretsiz hem de premium planları vardır ve ücretsiz sürüm PDF dosyalarını görüntülemek için kullanılabilir.

Üreticiye göre, Xodo PDF en hızlı PDF görüntüleme motoruna ve sorunsuz gezinmeye sahiptir. Xodo PDF ile PDF dosyalarınızı yalnızca görüntülemez, aynı zamanda düzenleyebilirsiniz.

PDF'ye yazma, metni vurgulama, PDF'lere açıklama ekleme, PDF formlarını doldurma ve daha fazlası gibi birçok PDF düzenleme özelliği sunar.

LibreOffice, PC için bir ofis paketi uygulamasıdır, ancak son zamanlarda PDF desteği almıştır. Office paketi dosyalarınızı yönetmek için LibreOffice'e güveniyorsanız, PDF dosyalarını okumak için herhangi bir ek program yüklemeniz gerekmez.

LibreOffice sadece PDF dosyalarını görüntülemek ve onları düzenlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, Windows 11'de LibreOffice ile PDF dosyalarını parola ile koruyabilirsiniz.

Bu nedenle, Windows 11 için hafif ve sorunsuz bir PDF okuyucu arıyorsanız, LibreOffice'e bağlı kalabilirsiniz.

0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın