Image by StockSnap from Pixabay

En İyi Ücretsiz GoPro Video Düzenleme Programları

Bu makalede, GoPro videolarını düzenlemek için en iyi ücretsiz video düzenleme programlarından yedi tanesini ayrıntılı olarak listeliyoruz.

Maceralarınızı bir GoPro'ya kaydettiniz ve şimdi de herkes ile daha etkileyici bir şekilde paylaşmak istiyorsunuz.

Ancak internete yüklemeden önce muhtemelen GoPro çekimlerinizi düzenlemek istersiniz. Ama hangi uygulamayı kullanmalısınız?

1. GoPro Quik

 • Sistem: Windows, Mac

GoPro Studio artık mevcut olmayabilir, ama GoPro Quik yayında ve kullanışlı.

Şirket, uygulamayı deneyimli olmayan video editörü kullanıcılarına yönelik olarak tasarladı. Ancak, uzun süredir videolarla çalışıyor olsanız bile yine de kullanışlı bir programdır.

Cihazınız bilgisayara bağlandığı anda program içeriği otomatik olarak içe aktarır. GoPro çekimleriniz sabit diskinizde olduğunda, zaman aşımları oluşturmak, kaydırma efektleri eklemek, ses eklemek ve çok daha fazlasını yapmak için Quik'i kullanabilirsiniz.

Bir adrenalin bağımlısıysanız, Quik de harika bir araçtır. Görüntüleyenlere ne kadar ileri, yüksek veya hızlı gittiğinizi göstermek için grafikler ve hızölçerler eklemenize olanak tanır.

Son olarak, resmi bir GoPro uygulaması olduğu için, GoPro cihazlarınızı en son ürün yazılımı ile güncellemenizi kolaylaştırır.

2. VSDC

 • Sistem: Windows

VSDC ile orta düzeyde teknik bilgisi olan kullanıcılarda hedeflenmektedir. Windows kullanıcıları için en iyi ücretsiz video düzenleme programlarından biri olarak kabul edilir.

Editör doğrusal değildir. Bilmeyenler için bu, herhangi bir nesneyi zaman çizelgesinde herhangi bir konuma yerleştirebileceğiniz, daha sonra herhangi bir boyutta yapabileceğiniz anlamına gelir.

Uygulamanın en önemli özellikleri şunlardır:

 • Beş görsel efekt kategorisi (renk düzeltme, nesne dönüşümü, nesne filtreleri, geçiş efektleri ve özel efektler)
 • Renk karıştırma
 • Maskeleme (bir videonun belirli öğelerini gizlemek, bulanıklaştırmak veya vurgulamak için)
 • Videolarınızı doğrudan YouTube ve sosyal ağlara yüklemenin bir yolu

Benzer çözümler yerine VSDC Free Video Editor'ı seçme nedenleri:

 • Desteklenen tüm popüler video/ses formatları ve kodekler
 • Yeşil arka planı kaldırmak için güçlü Chroma Key aracı
 • Çok çeşitli modaya uygun video efektleri, filtreler ve geçişler
 • Yakınlaştırma, grafikler, 360 video düzenleme ve renk düzeltme gibi temel araçlar
 • Çeşitli cihazlar için video kaydetmeyi kolaylaştıran kullanışlı dışa aktarma profilleri
 • Mümkün olan en düşük sistem gereksinimleri. VSDC, eski bilgisayarlarda bile çalışır!

3. Avidemux

 • Sistem: Windows, Mac, Linux

Avidemux başka bir başlangıç ​​dostu araçtır. Herhangi bir video düzenleme deneyiminiz olmasa bile, kullanımı kolaylaştıran daha az özelliğe sahiptir.

Avidemux, basit kesme, filtreleme ve kodlama görevleri için tasarlanmış ücretsiz bir video düzenleyicidir. Çeşitli codec bileşenleri kullanarak AVI, DVD uyumlu MPEG dosyaları, MP4 ve ASF dahil olmak üzere birçok dosya türünü destekler.

Uygulamanın üç temel özelliği; kesme, filtreleme ve kodlamadır. Kodlama şaşırtıcı bir şekilde tam özelliklidir; uygulamanın çok sayıda dışa aktarma seçeneği vardır, bu sayede kodlama işlemi üzerinde tam kontrol sağlar. Program ayrıca keskinleştirme ve de-noising filtreleri sunuyor.

Maalesef, Avidemux herhangi bir geçiş veya özel efekt içermez ve bir zaman çizelgesi kullanmaz.

Bu nedenle, Avidemux küçük düzenlemeler ve GoPro videolarınızın hızlıca kesilmesi için mükemmeldir. Daha büyük bir proje düzenlemek istiyorsanız, başka bir programa bakmalısınız.

4. Lightworks

 • Sistem: Windows, Mac, Linux

Lightworks, bu listedkie tartışmasız en güçlü video düzenleme programıdır. Ancak, aynı zamanda yeni başlayanlar için en zor olanlardan biridir de.

Gerçekte, Lightworks'ün ücretsiz olması biraz dikkat çekicidir. Uygulama doğru kullanıldığında, GoPro videonuzun Hollywood film stüdyosundan çıkan bir şey gibi görünmesini sağlayan profesyonel kalitede araçlara sahiptir.

GoPro kullanıcılarına hitap edecek özellikler arasında, internete yükleme, arka plan içe aktarma, oluşturma ve dışa aktarma, yüksek hassasiyetli kırpma, metin efektleri ve sesli eklemeler ekleme yeteneği için MPEG4 / H.264 biçimine hızlı dışa aktarma bulunur.

5. WeVideo

 • Sistem: Web

WeVideo, şu ana kadar gösterdiğimiz dört yazılımdan biraz farklıdır. İndirilebilir bir masaüstü uygulaması olmak yerine WeVideo, mevcut birçok ücretsiz çevrimiçi video editöründen biridir.

Ek özellikler sunan çeşitli ücretli katmanlar vardır. Ancak, GoPro oluşturma işleminizi internete yüklemeden önce hızlı bir şekilde hızlı bir düzenleme yapmak isterseniz, tüm ekstra özelliklere ve ayrıntılara ihtiyacınız olmaz.

Uygulamanın ücretsiz sürümü 1 GB bulut depolama alanı ve düzenlediğiniz videolarınızı bilgisayarınıza geri yükleme özelliği içerir.

6. VideoPad

 • Sistem: Windows, Mac

Windows Movie Maker'ın bitişi ile çöküşe uğrayan birçok kişiden biriyseniz, VideoPad, Windows Movie Maker'ın sağlam alternatiflerinden biridir. Arayüz herkesin tanıdık geleceği bir formdadır.

VideoPad'i kullanmak kolaydır. GoPro videonuzu ve eklemek istediğiniz görüntü ve ses dosyalarını yükleyiniz, daha sonra VideoPad’ın geçiş efektleri ve filtrelerinden faydalanabilirsiniz.

Yetenekli bir editör olsanız bile, parlaklık, doygunluk ve renk dahil olmak üzere bolca araç bulacaksınız.

Düzenlemeyi tamamladığınızda, videonuzu bir DVD'ye yazdırabilir, sabit sürücünüze kaydedebilir veya doğrudan Facebook’a ve YouTube’a yükleyebilirsiniz.

7. Hitfilm Express

 • Sistem: Windows, Mac

Deneyimli editörler için başka bir seçenek olan Hitfilm Express'e geldik.

Lightworks gibi Hitfilm Express'de profesyonel kalitede bir programdır. Video düzenleme ile ilgili henüz teknik bilgi sahibi değilseniz, arayüzünü çok kafa karıştırıcı bulabilirsiniz.

Editör, kesme araçlarını, ses filtrelerini, video filtrelerini, katmanları, maskeleme, birleştirme seçeneklerini ve 3D video desteğini içerir. Yeşil ekran efektleri bile oluşturabilirsiniz.

Daha fazlasını yapmak isterseniz, uygulamanın işlevselliğini genişletmek için geliştiricinin çok sayıda eklentisinden birini satın alabilirsiniz.

Hitfilm Express'in olağandışı yüksek sistem gereksinimleri olduğunu belirtmek gerekir. Geliştiriciler 8 GB RAM, en az 2 GB video belleği (4K UHD'de çalışmak istiyorsanız) ve 2012'den sonra çıkmış bir grafik kartı önermektedir.

8. Design Wizard

 • Sistem: Windows

Design Wizard saniyeler içinde bir resim veya video dosyasını düzenlemenizi sağlayan mükemmel bir grafik tasarım aracıdır.

Burada 1 milyonun üzerinde yüksek kaliteli görüntü ve 15.000'e yakın yüksek kaliteli video şablonu vardır. Çarpıcı özellik olarak, bir tasarım oluşturulurken bir resmin boyutunu değiştirmenizi sağlayan boyutlandırma düğmesi vardır.

Diğer önemli özellikleri arasında bir favoriler klasörü, ücretsiz font kütüphanesi ve özel renk paleti bulunmaktadır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın